Oldalak: 1 ... 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 [281] 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573920 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4200 Dátum: 2020. Május 23. - 05:27:51 »

Alkalom adtán hogyan lövöd meg?

 Vállat von Én a puskával szoktam...   Ha szükséges akkor lámpát hsználok. Nem igazán értem mi köze van ennek egy kereső minőségéhez. Vállat von




Naplózva

Jó szelet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4201 Dátum: 2020. Május 23. - 08:44:27 »

Igen Tényleg az! Nem egy könnyű cserkelő távcső, de nem is arra találták ki. De azért kategóriáján belül még így is íelég kompakt. Biztos van olyan távcső aminek a nappali képalkotása esetleg kicsivel felűlmúlja, pl. az EL. Na de éjjel.... amire kitalálták... amire nekem kell... Ott parádés. Sose néztem még ennél jobba.
Nekem 12x50-es EL van, de már megbántam, hogy nem egy 8x56 SLC-t vettem.
Igaz, amikor választottam közülük, akkor az őzbak vadásztatás is szempont volt.
A spektívet ki nem állhatom, ezért esett a választás a nagyobb nagyításra és a brilliáns nappali képminőségre.
De sötétben az én szememnek messze nem hozza azt a képalkotási minőséget, mint az SLC-k.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #4202 Dátum: 2020. Május 23. - 08:55:16 »

Vállat von Én a puskával szoktam...   Ha szükséges akkor lámpát hsználok. Nem igazán értem mi köze van ennek egy kereső minőségéhez. Vállat von






A céltávcsövednek is van ekkora fényereje, tud annyit mint a keresőd?  Célba tudod venni azt amit a keresőben látsz?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4203 Dátum: 2020. Május 23. - 12:54:56 »

A céltávcsövednek is van ekkora fényereje, tud annyit mint a keresőd?  Célba tudod venni azt amit a keresőben látsz?

Természetesen nem. De még mindig nem értem, hogy mit akarsz ezzel..?!  Vállat von  Itt egy távcső jóságáról beszélünk. Az hogy mit látsz a céltávcsőbe az más kérdés. Én szeretek látni lövés nélkül is.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4204 Dátum: 2020. Május 24. - 19:36:21 »

Megérkeztek a teljes felújításból a zeiss jénák. Meglepődött  Komolyan nem ismertem rájuk. Kitakarítva, beszabályozva, teljesen felújítva kívülről is. Tökéletesek lettek, mintha újak lennének. Kár, hogy nincs róla "elötte fotóm" . A lencsékre vigyáztam azok karcmentesek voltak, de kívülről leharcoltam őket a sok év alatt. Nagyon jók lettek. A 7×50-es eladó,  A 10×50-es semennyiért sem. Az volt az első távcsövem, Elteszem emlékbe. M.,zárolom.  Mosolyog  Azért így kitakarítva ezek még most is remek optikák, a középkategóriának szerintem még odavernek most is.









Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #4205 Dátum: 2020. Május 24. - 19:54:52 »

Megérkeztek a teljes felújításból a zeiss jénák. Meglepődött  Komolyan nem ismertem rájuk. Kitakarítva, beszabályozva, teljesen felújítva kívülről is. Tökéletesek lettek, mintha újak lennének. Kár, hogy nincs róla "elötte fotóm" . A lencsékre vigyáztam azok karcmentesek voltak, de kívülről leharcoltam őket a sok év alatt. Nagyon jók lettek.

Zeiss gyári szerviz, vagy valaki itthon takarította ki őket?
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4206 Dátum: 2020. Május 24. - 20:07:15 »

Zeiss gyári szerviz, vagy valaki itthon takarította ki őket?
Ez profi munka, ilyet itthon szvsz nem csinálnak!  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4207 Dátum: 2020. Május 24. - 20:17:36 »

Itthon készűt Kókán! 1 hét alatt megcsinálta őket a kisöreg. Én nem ismerem személyesen egy barátom vitte el neki, most hoztam el. De tényleg profi munkát vézett. És árbais nagyon baráti volt. 12/db OOO Állítólag ezekhez a porrok-hoz nagyon ért. Valamikor a honvédségnek dolgozott, komoly technikai hátteret "mentett" ki onnan annak idején. Tényleg jó munkát végzett, nem tudok belekötni.
Naplózva

Jó szelet!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4208 Dátum: 2020. Május 24. - 20:22:47 »

Itthon készűt Kókán! 1 hét alatt megcsinálta őket a kisöreg. Én nem ismerem személyesen egy barátom vitte el neki, most hoztam el. De tényleg profi munkát vézett. És árbais nagyon baráti volt. 12/db OOO Állítólag ezekhez a porrok-hoz nagyon ért. Valamikor a honvédségnek dolgozott, komoly technikai hátteret "mentett" ki onnan annak idején. Tényleg jó munkát végzett, nem tudok belekötni.
Gratulálok. Jénában sem csinálták meg volna jobban!!!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4209 Dátum: 2020. Május 24. - 20:41:21 »

Gratulálok. Jénában sem csinálták meg volna jobban!!!

Köszi!
Meg biztos nem ennyiért. Mosolyog
Naplózva

Jó szelet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #4210 Dátum: 2020. Május 25. - 20:08:26 »

Ezt nevezem! Igen
Igényes munka, aki ezt végezte, az mestere lehet a szakmájának.
Nekem TAL rakott rendbe egy kis orosz katonai kukkert, ő is első osztályú munkát végzett.
Kevés ilyen szakember van sajnos.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #4211 Dátum: 2020. Május 26. - 05:42:41 »

De tényleg profi munkát vézett. És árbais nagyon baráti volt. 12/db OOO Állítólag ezekhez a porrok-hoz nagyon ért.

 Emelem
Nekem a 7x50-es Chinon-t rakta rendbe, ami több, mint 40 éves.
Olyan lett, mint az új.
Zoltán fiunknak csináltattam meg, használja is nagy örömmel.
Kedves fórumtársunknak is újított fel távcsövet, majd Ő nyilatkozik a végeredményről. Vigyorog
Aranyos ember a Mester, a műhelyében pedig olyan rend és tisztaság van, mint a patikában!

 Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4212 Dátum: 2020. Május 26. - 17:01:49 »

Emelem
Nekem a 7x50-es Chinon-t rakta rendbe, ami több, mint 40 éves.
Olyan lett, mint az új.
Zoltán fiunknak csináltattam meg, használja is nagy örömmel.
Kedves fórumtársunknak is újított fel távcsövet, majd Ő nyilatkozik a végeredményről. Vigyorog
Aranyos ember a Mester, a műhelyében pedig olyan rend és tisztaság van, mint a patikában!

 Emelem



Szia! Nem én vittem hozzá, hanem egy barátom aki ismeri. Állítólag nem vállal már csak régi ügyfeleket. Anti és Molnár Attila kérte a számát, de nem tudtam nekik megadni. Csak köztes ember beiktatásával (akit ismer a mester), tudok nekik segíteni. Lehet, hogy ha téged régről ismer akkor le lehetne egyszerűsíteni ezt a folyamatot. Ha esetleg beszélnél vele, hogy vállalja el mégis...
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4213 Dátum: 2020. Május 26. - 19:10:55 »

Ezt nevezem! Igen
Igényes munka, aki ezt végezte, az mestere lehet a szakmájának.
Nekem TAL rakott rendbe egy kis orosz katonai kukkert, ő is első osztályú munkát végzett.
Kevés ilyen szakember van sajnos.

Nagyon rendberakta őket. Igen
 A 7×50 est egy kis szilikagél granulátum társaságába levákumoztam, és eltettem az örökkévalóságnak. A 10×50-est használni fogom. Nehezen ismertem be magamnak, de amikor összehasonlítottam a swaróval, (többször is mert nem akartam elhinni) dobtam egy hátast. Szürkületig olyat odaver a swarónak, hogy csak úgy füstöl.
Teltebb, színesebb, élettel telibb, 3D-s a képe. Középen olyan éles, hogy karcol. A swaro a teljes látómezőben éles, a jéna a szélek felé kissé homályosabb. de ezt csak akkor veszi észre az ember ha kifejezetten ezt nézi. Este, éjjel elhúz a swaro de azért a régi jéna is nagyon jó. Ott sem kell szégyenkeznie, főleg hogy csak egy 50-es. Megdöbbentő.
Naplózva

Jó szelet!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4214 Dátum: 2020. Május 26. - 21:41:11 »

Nagyon rendberakta őket. Igen
 A 7×50 est egy kis szilikagél granulátum társaságába levákumoztam, és eltettem az örökkévalóságnak. A 10×50-est használni fogom. Nehezen ismertem be magamnak, de amikor összehasonlítottam a swaróval, (többször is mert nem akartam elhinni) dobtam egy hátast. Szürkületig olyat odaver a swarónak, hogy csak úgy füstöl.
Teltebb, színesebb, élettel telibb, 3D-s a képe. Középen olyan éles, hogy karcol. A swaro a teljes látómezőben éles, a jéna a szélek felé kissé homályosabb. de ezt csak akkor veszi észre az ember ha kifejezetten ezt nézi. Este, éjjel elhúz a swaro de azért a régi jéna is nagyon jó. Ott sem kell szégyenkeznie, főleg hogy csak egy 50-es. Megdöbbentő.

Kijöttek a porros építési mód előnyei a Zeissnél.  Este meg a harminc év bevonatfejlesztés a Swaronál. Szerinted van annyi különbség köztük, mint amennyi az áruk között van?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 [281] 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: