Oldalak: 1 ... 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 [269] 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573831 alkalommal)
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #4020 Dátum: 2020. Március 03. - 07:34:42 »

Találtam egy jó összehasonlítást. Úgy látom az öreg 10×50-es JENOPTEM-em még mindíg pariba van az új titánokkal.   Csodalk
http://www.holgermerlitz.de/fujinon10x50.html

Szia,

Holger Merlitz tesztjei nagyon ismertek és elismertek, több gyártó is hivatkozni szokott rá. De az azért kicsit túlzás, hogy a Jenoptem pariban van a teszt alapján, nekem éppen az ellenkezője jött le. A látómezőtől eltekintve minden vizsgált szempont alapján a legrosszabb volt és ha a három tesztalanyból az elérhető 21 pontból az első 16, a második 15.5, a harmadik pedig 10.5 pontot ér el, az azért elég nagy különbség. Egyébként ebben a cikkben leírja, melyek a kedvencei : http://www.holgermerlitz.de/favorites/favorites.html 

 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4021 Dátum: 2020. Március 03. - 08:12:18 »

Mai kósza sajtó hír:

"Túlárazva vásárolt éjszakai távcsöveket a hazai rendvédelem – erről jelent meg egy poszt a rendőrségi ügyekkel foglalkozó Zsaruellátó Facebook-csoportban. A jól értesültnek tűnő posztoló szerint a rendőrség „Steiner Nighthunter 8X56” típusú távcsövet szerzett be nagy tételben, darabonként 788 ezer forint plusz áfáért a Milipol Zrt.-től, miközben szerinte harmadennyiért is kapható ilyen eszköz. "

Az ár csak másodlagos információ  Ördög a lényeg a márka és típus, gondolom előtte össze néztek egyet kettőt ( vagy nem) és "alázta", "verte", stb a többieket Stoel
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #4022 Dátum: 2020. Március 03. - 08:18:31 »

Mai kósza sajtó hír:

"Túlárazva vásárolt éjszakai távcsöveket a hazai rendvédelem – erről jelent meg egy poszt a rendőrségi ügyekkel foglalkozó Zsaruellátó Facebook-csoportban. A jól értesültnek tűnő posztoló szerint a rendőrség „Steiner Nighthunter 8X56” típusú távcsövet szerzett be nagy tételben, darabonként 788 ezer forint plusz áfáért a Milipol Zrt.-től, miközben szerinte harmadennyiért is kapható ilyen eszköz. "

Az ár csak másodlagos információ  Ördög a lényeg a márka és típus, gondolom előtte össze néztek egyet kettőt ( vagy nem) és "alázta", "verte", stb a többieket Stoel

Ha tényleg ennyiért vették őket megb.szhatják az NKA-t  Hány . Mondjuk nem lepne meg :

Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4023 Dátum: 2020. Március 03. - 08:23:24 »

Mai kósza sajtó hír:

"Túlárazva vásárolt éjszakai távcsöveket a hazai rendvédelem – erről jelent meg egy poszt a rendőrségi ügyekkel foglalkozó Zsaruellátó Facebook-csoportban. A jól értesültnek tűnő posztoló szerint a rendőrség „Steiner Nighthunter 8X56” típusú távcsövet szerzett be nagy tételben, darabonként 788 ezer forint plusz áfáért a Milipol Zrt.-től, miközben szerinte harmadennyiért is kapható ilyen eszköz. "

Az ár csak másodlagos információ  Ördög a lényeg a márka és típus, gondolom előtte össze néztek egyet kettőt ( vagy nem) és "alázta", "verte", stb a többieket Stoel
Peciál távcsövekről van szó. Magától a lényegre fókuszál. Megtalálja a fényt az éjszakában. Rossz szemmel néznek a bűnözőkre,kell hát a kompenzáció.  Ördög Amúgy meg a tisztek is vadásznak. Kacsint
https://www.magnumvadasz.hu/termek_reszletek/Steiner_Steiner_Nighthunter_8x56_keresotavcso_ST2310_11417/419'
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4024 Dátum: 2020. Március 03. - 08:33:16 »

Peciál távcsövekről van szó. Magától a lényegre fókuszál. Megtalálja a fényt az éjszakában. Rossz szemmel néznek a bűnözőkre,kell hát a kompenzáció.  Ördög Amúgy meg a tisztek is vadásznak. Kacsint
https://www.magnumvadasz.hu/termek_reszletek/Steiner_Steiner_Nighthunter_8x56_keresotavcso_ST2310_11417/419'


Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4025 Dátum: 2020. Március 03. - 08:39:15 »



Igen,ez a klasszikus jutott eszembe nekem is.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4026 Dátum: 2020. Március 03. - 08:56:41 »

Szia,

Holger Merlitz tesztjei nagyon ismertek és elismertek, több gyártó is hivatkozni szokott rá. De az azért kicsit túlzás, hogy a Jenoptem pariban van a teszt alapján, nekem éppen az ellenkezője jött le. A látómezőtől eltekintve minden vizsgált szempont alapján a legrosszabb volt és ha a három tesztalanyból az elérhető 21 pontból az első 16, a második 15.5, a harmadik pedig 10.5 pontot ér el, az azért elég nagy különbség. Egyébként ebben a cikkben leírja, melyek a kedvencei : http://www.holgermerlitz.de/favorites/favorites.html 

 Emelem
Mivel a Jenoptem távcsövek alsó hangon negyven évesek, példány és példány között is lehet erős különbség. (Jó, látómezőben nem)
Én inkább Hanzi megállapításán csodálkozom, aki a tento távcsövet a jena zeiss-el egy ligába sorolja. Nekem volt régi 7x50-es orosz távcsövem amit még apám hozott Moszkvából, az húszévesen messze messze verte a kilencvenes években kapható tento távcsöveket. Viszont összenézve a jena zeiss-el legalább akkora volt a lemaradása mint amennyivel jobb volt az említett tentonál.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4027 Dátum: 2020. Március 03. - 09:00:08 »

Mai kósza sajtó hír:

"Túlárazva vásárolt éjszakai távcsöveket a hazai rendvédelem – erről jelent meg egy poszt a rendőrségi ügyekkel foglalkozó Zsaruellátó Facebook-csoportban. A jól értesültnek tűnő posztoló szerint a rendőrség „Steiner Nighthunter 8X56” típusú távcsövet szerzett be nagy tételben, darabonként 788 ezer forint plusz áfáért a Milipol Zrt.-től, miközben szerinte harmadennyiért is kapható ilyen eszköz. "

Az ár csak másodlagos információ  Ördög a lényeg a márka és típus, gondolom előtte össze néztek egyet kettőt ( vagy nem) és "alázta", "verte", stb a többieket Stoel
Nyugi, nemzetbiztonsági okokból titkosítják ötven évre a beszerzés körülményeit. Különben is, nem csak az árat kell nézni hanem a hozzá tartozó assistance szolgáltatásokat is. Ha pl. a kőkemény rendvédelem közben bepárásodna az a fránya lencse, azonnal előpattan egy fűszoknyás hawaii táncosnő és megtisztítja...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #4028 Dátum: 2020. Március 03. - 10:06:26 »

Mivel a Jenoptem távcsövek alsó hangon negyven évesek, példány és példány között is lehet erős különbség. (Jó, látómezőben nem)
Én inkább Hanzi megállapításán csodálkozom, aki a tento távcsövet a jena zeiss-el egy ligába sorolja. Nekem volt régi 7x50-es orosz távcsövem amit még apám hozott Moszkvából, az húszévesen messze messze verte a kilencvenes években kapható tento távcsöveket. Viszont összenézve a jena zeiss-el legalább akkora volt a lemaradása mint amennyivel jobb volt az említett tentonál.
Szemfüggő is ez. Van két Optolithem is, neked is szerintem, azok is ,vagyis a 8x56-os  veri a leújabb Zeisst az én szememben. Maga a minőség is ócska, emlékszel a Zeiss jel is leesett róla, a kocsidban guberáltuk elő. Rííí  Távolságot csak 150 méterre mér, állandóan lemerül az elem Kompenzátor, úri huncutság,  nem használom, és arany áron adják. Az egyik legroszabb húzásom volt.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4029 Dátum: 2020. Március 03. - 10:13:46 »

Találtam egy jó összehasonlítást. Úgy látom az öreg 10×50-es JENOPTEM-em még mindíg pariba van az új titánokkal.   Csodalk
http://www.holgermerlitz.de/fujinon10x50.html

Itt a véleményezés előtt mérnek is műszerekkel:

https://www.optyczne.pl/index.html?test=lornetki&test_l=276

https://www.optyczne.pl/index.html?test=lornetki&test_l=100

https://www.optyczne.pl/index.html?test=lornetki&test_l=199

https://www.optyczne.pl/index.html?test=lornetki&test_l=81

https://www.optyczne.pl/index.html?test=lornetki&test_l=257



Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4030 Dátum: 2020. Március 03. - 11:11:21 »

Szemfüggő is ez. Van két Optolithem is, neked is szerintem, azok is ,vagyis a 8x56-os  veri a leújabb Zeisst az én szememben. Maga a minőség is ócska, emlékszel a Zeiss jel is leesett róla, a kocsidban guberáltuk elő. Rííí  Távolságot csak 150 méterre mér, állandóan lemerül az elem Kompenzátor, úri huncutság,  nem használom, és arany áron adják. Az egyik legroszabb húzásom volt.
Amikor megvettem a nagyobbik Optolyth-et, összenéztük Ricsi barátom ugyancsak zsír új Zeiss Victory-jával. A Zeiss látómezeje egy kicsit nagyobb volt, a képélesség megegyezett, a világosság is de az Optolyth 63-as a Zeiss meg 56-os.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4031 Dátum: 2020. Március 03. - 13:54:34 »

Szia,

Holger Merlitz tesztjei nagyon ismertek és elismertek, több gyártó is hivatkozni szokott rá. De az azért kicsit túlzás, hogy a Jenoptem pariban van a teszt alapján, nekem éppen az ellenkezője jött le. A látómezőtől eltekintve minden vizsgált szempont alapján a legrosszabb volt és ha a három tesztalanyból az elérhető 21 pontból az első 16, a második 15.5, a harmadik pedig 10.5 pontot ér el, az azért elég nagy különbség. Egyébként ebben a cikkben leírja, melyek a kedvencei : http://www.holgermerlitz.de/favorites/favorites.html 

 Emelem

Szia!
Persze, hogy verik. Nekem az a  meglepetés, (jó értelembe) ,hogy  2 nagyon fényerős távcsővel versenyeztetik megezt az őskövületet. Erre értettem, hogy pariba vannak. Gondolom akkor még mindig nem számít annyira fosnak.
Naplózva

Jó szelet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4032 Dátum: 2020. Március 03. - 14:03:21 »

Engem nagyon foglalkoztat egy kisebb távcső vásárlása a 8x56 helyett. Látom,hogy nem látom úgy a dolgokat,mint azelőtt. Menő
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #4033 Dátum: 2020. Március 03. - 14:18:33 »

Engem nagyon foglalkoztat egy kisebb távcső vásárlása a 8x56 helyett. Látom,hogy nem látom úgy a dolgokat,mint azelőtt. Menő

Azaz ki szeretnéd venni a nagy és a kisebb távcső ára közti különbséget, mint "feleslegessé vált beruházást"?  Mosolyog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4034 Dátum: 2020. Március 03. - 14:32:24 »

Azaz ki szeretnéd venni a nagy és a kisebb távcső ára közti különbséget, mint "feleslegessé vált beruházást"?  Mosolyog
Garantáltan a kisebb távcső lesz a drágább. A pupilla tágulás számlájára írom a jelenkori vakságom. Régen sokat beszéltünk rajta,de látnom kellene,hogy jobban látok-e 7x50,8x42 (7x42)
8,5x42 ...stb. távcsövekkel... Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 [269] 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: