Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574220 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #600 Dátum: 2008. December 28. - 18:39:20 »

Szálkeresztes?

Szia Tesó!

Nem, nekem a sima van. Teljesen tiszta. Ami érdekes még benne, hogy "MHSZ tulajdona" helyett "Honvédség tulajdona" felirat van rajta Mosolyog

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #601 Dátum: 2008. December 28. - 19:07:24 »

Szia Tesó!

Nem, nekem a sima van. Teljesen tiszta. Ami érdekes még benne, hogy "MHSZ tulajdona" helyett "Honvédség tulajdona" felirat van rajta Mosolyog

 Wave

Hi Bali!

Nekem szálkeresztes tüzérségi van. Gyerekkoromban mindig velem volt az agancsozásokkor, úgy hurcoltam, mint a koronaékszereket... Mosolyog

De sajnos a kortársak közül leveri az összes... pl. a Jena... Vigyorog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #602 Dátum: 2008. December 29. - 00:33:13 »

Szia Horrido !
Az képek közül az alsóból nekem is van, nagyon szeretném megtudni a korát, ezért ha tudnál segíteni nagyon megköszönném.
száma: 291258.
Üdv.r. Wave
Szia!
1911-ben érték el a 250.000-es gy.számot. 1914/15-ben az 500.000-et.
A te csöved az 1912-es év tavaszán készülhetett.
Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #603 Dátum: 2008. December 29. - 13:54:06 »

Szia!
1911-ben érték el a 250.000-es gy.számot. 1914/15-ben az 500.000-et.
A te csöved az 1912-es év tavaszán készülhetett.
Üdv,H
Horrido , köszönöm az infót. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #604 Dátum: 2009. Január 05. - 17:51:43 »

Nos sajnálattal jelzem, hogy 7x50-es Yukon Futurus keresőm cirka 4 m-es magasságból koppant a kővé fagyott földre és elhalálozott.
Azt hiszem ilyen magasról és olyan helyre érkezve ahová a Yukon bármelyik cső megadta volna magát, vagy legalábbis nagy mérvű sérülést szenvedett volna.
Esetemben a házban lévő - sajnos műanyag - menetes tok egy negyede kiszakadt a házból az esés következtében, így javíthatatlan lett.
Belekukkeroltam a halott csőbe és bizony ebben aztán minden műanyag volt, fémet csak elvétve 1-2 alátét, vagy távtartó személyében láttam benne, a prizma ragasztva van a házban. (egy kissé el is kámpicsorodtam a sok műanyag láttán...vagyis a szinte "vastalan" látvány láttán.  Ördög)
Szóval így jártam, pedig mint azt anno mondottam optikailag teljességgel elégedett voltam vele.
Kavics persze nem sok van egy másikra, úgyhogy most a mindenes kis 10x42-es Barska roof a távcsövem.

A legelérhetőbb cél a Nikon Action VII-es, ami azért nem műanyag motyó...
Ha lenne valamivel több (úgy 70 körül), azt hiszem a Vixen 8x56-os roof-ját venném.

Hát így esett, hogy a Yukon a kőkeményre fagyott fődre esett... Szomorú
Naplózva
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #605 Dátum: 2009. Január 05. - 18:33:32 »

Nos sajnálattal jelzem, hogy 7x50-es Yukon Futurus keresőm cirka 4 m-es magasságból koppant a kővé fagyott földre és elhalálozott.
Azt hiszem ilyen magasról és olyan helyre érkezve ahová a Yukon bármelyik cső megadta volna magát, vagy legalábbis nagy mérvű sérülést szenvedett volna.
Esetemben a házban lévő - sajnos műanyag - menetes tok egy negyede kiszakadt a házból az esés következtében, így javíthatatlan lett.
Belekukkeroltam a halott csőbe és bizony ebben aztán minden műanyag volt, fémet csak elvétve 1-2 alátét, vagy távtartó személyében láttam benne, a prizma ragasztva van a házban. (egy kissé el is kámpicsorodtam a sok műanyag láttán...vagyis a szinte "vastalan" látvány láttán.  Ördög)
Szóval így jártam, pedig mint azt anno mondottam optikailag teljességgel elégedett voltam vele.
Kavics persze nem sok van egy másikra, úgyhogy most a mindenes kis 10x42-es Barska roof a távcsövem.

A legelérhetőbb cél a Nikon Action VII-es, ami azért nem műanyag motyó...
Ha lenne valamivel több (úgy 70 körül), azt hiszem a Vixen 8x56-os roof-ját venném.

Hát így esett, hogy a Yukon a kőkeményre fagyott fődre esett... Szomorú

Szia wetzlar   Emelem

Ha ez segít valamit:
Nemrég vettem Nikon Action VII 10X50 -est, meg vagyok elégedve vele. Azt a 24.000 Ft -ot megéri szerintem, a saját kategóriájában igen jó vételnek számít.  Wave
Naplózva

Dávid
Viktor
Vendég
« Új üzenet #606 Dátum: 2009. Január 05. - 18:48:26 »

Nos sajnálattal jelzem, hogy 7x50-es Yukon Futurus keresőm cirka 4 m-es magasságból koppant a kővé fagyott földre és elhalálozott.
Azt hiszem ilyen magasról és olyan helyre érkezve ahová a Yukon bármelyik cső megadta volna magát, vagy legalábbis nagy mérvű sérülést szenvedett volna.
Esetemben a házban lévő - sajnos műanyag - menetes tok egy negyede kiszakadt a házból az esés következtében, így javíthatatlan lett.
Belekukkeroltam a halott csőbe és bizony ebben aztán minden műanyag volt, fémet csak elvétve 1-2 alátét, vagy távtartó személyében láttam benne, a prizma ragasztva van a házban. (egy kissé el is kámpicsorodtam a sok műanyag láttán...vagyis a szinte "vastalan" látvány láttán.  Ördög)
Szóval így jártam, pedig mint azt anno mondottam optikailag teljességgel elégedett voltam vele.
Kavics persze nem sok van egy másikra, úgyhogy most a mindenes kis 10x42-es Barska roof a távcsövem.

A legelérhetőbb cél a Nikon Action VII-es, ami azért nem műanyag motyó...
Ha lenne valamivel több (úgy 70 körül), azt hiszem a Vixen 8x56-os roof-ját venném.

Hát így esett, hogy a Yukon a kőkeményre fagyott fődre esett... Szomorú

Épp Mozart Rekviemjét dúdolom! :'(
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #607 Dátum: 2009. Január 05. - 23:07:42 »

Nos sajnálattal jelzem, hogy 7x50-es Yukon Futurus keresőm cirka 4 m-es magasságból koppant a kővé fagyott földre és elhalálozott.
Azt hiszem ilyen magasról és olyan helyre érkezve ahová a Yukon bármelyik cső megadta volna magát, vagy legalábbis nagy mérvű sérülést szenvedett volna.
Esetemben a házban lévő - sajnos műanyag - menetes tok egy negyede kiszakadt a házból az esés következtében, így javíthatatlan lett.
Belekukkeroltam a halott csőbe és bizony ebben aztán minden műanyag volt, fémet csak elvétve 1-2 alátét, vagy távtartó személyében láttam benne, a prizma ragasztva van a házban. (egy kissé el is kámpicsorodtam a sok műanyag láttán...vagyis a szinte "vastalan" látvány láttán.  Ördög)
Szóval így jártam, pedig mint azt anno mondottam optikailag teljességgel elégedett voltam vele.
Kavics persze nem sok van egy másikra, úgyhogy most a mindenes kis 10x42-es Barska roof a távcsövem.

A legelérhetőbb cél a Nikon Action VII-es, ami azért nem műanyag motyó...
Ha lenne valamivel több (úgy 70 körül), azt hiszem a Vixen 8x56-os roof-ját venném.

Hát így esett, hogy a Yukon a kőkeményre fagyott fődre esett... Szomorú

Szia Roli!

Épp azért döntöttem a Nikon mellett a Yukon helyett, mert a Yukonnál rettentő borzalmas összeszerelési minőséget véltem felfedezni (írtam is, hogy már a boltban "kehes" volt...), és a Nikon alig került többe pár ezer forinttal. Ennyit megért a +9év garancia és az ezerszer különb összeszerelés.

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #608 Dátum: 2009. Január 05. - 23:11:32 »

Szia Roli!

Épp azért döntöttem a Nikon mellett a Yukon helyett, mert a Yukonnál rettentő borzalmas összeszerelési minőséget véltem felfedezni (írtam is, hogy már a boltban "kehes" volt...), és a Nikon alig került többe pár ezer forinttal. Ennyit megért a +9év garancia és az ezerszer különb összeszerelés.

 Wave

Hát ja.... :Mosolyog
Naplózva

Dávid
Viktor
Vendég
« Új üzenet #609 Dátum: 2009. Január 06. - 07:38:37 »

Szia Roli!

Épp azért döntöttem a Nikon mellett a Yukon helyett, mert a Yukonnál rettentő borzalmas összeszerelési minőséget véltem felfedezni (írtam is, hogy már a boltban "kehes" volt...), és a Nikon alig került többe pár ezer forinttal. Ennyit megért a +9év garancia és az ezerszer különb összeszerelés.

 Wave

Annak ellenére, hogy magam is elégedett Yukonos voltam/vagyok, igazad van.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #610 Dátum: 2009. Január 06. - 09:30:15 »

Annak ellenére, hogy magam is elégedett Yukonos voltam/vagyok, igazad van.

Engem az lepett meg, hogy külföldre - mint a Te példád mutatta - jobb minőséget adtak el mint itthon, és sejtésem szerint tőlünk keletebbre. Szomorú Ha ide is fémházas jött volna, nagyon jó kukker lehetne jó áron, mert az optikai teljesítményének mutatói nekem tetszettek...

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #611 Dátum: 2009. Január 07. - 12:15:44 »

Igy teljes a távcsőteszt.
A fegyverszekrény tetejéről a parkettára történő esést még bírja a Yukon, a 4 méter utáni, fagyott földön landolást már nem.
Töréspont valahol a kettő között.
Wetzlar, vígasztaljon az a tudat, hogy mennyivel szarabbul éreznéd magadat, ha egy Leica-t ejtettél volna le a lesről.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Viktor
Vendég
« Új üzenet #612 Dátum: 2009. Január 07. - 12:29:58 »

 Vigyorog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #613 Dátum: 2009. Január 07. - 13:57:08 »

Igy teljes a távcsőteszt.
A fegyverszekrény tetejéről a parkettára történő esést még bírja a Yukon, a 4 méter utáni, fagyott földön landolást már nem.
Töréspont valahol a kettő között.
Wetzlar, vígasztaljon az a tudat, hogy mennyivel szarabbul éreznéd magadat, ha egy Leica-t ejtettél volna le a lesről.


Igen, mert a kezelési utasításban benne volt, hogy 3,5m-ig ! Kacsint Mosolyog Vigyorog
Hát, ez 4-re sikeredett, és nem is vízbe. Szomorú Mosolyog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #614 Dátum: 2009. Január 07. - 14:00:59 »

Igy teljes a távcsőteszt.
A fegyverszekrény tetejéről a parkettára történő esést még bírja a Yukon, a 4 méter utáni, fagyott földön landolást már nem.
Töréspont valahol a kettő között.
Wetzlar, vígasztaljon az a tudat, hogy mennyivel szarabbul éreznéd magadat, ha egy Leica-t ejtettél volna le a lesről.

Ez jó! Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: