Oldalak: 1 ... 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 [247] 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574174 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3690 Dátum: 2017. November 27. - 18:49:20 »

8x vagy10x 56 Roh binokular

Ird be a keresőbe ês pár napra el vagy làtva olvasnivalóval. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #3691 Dátum: 2017. November 28. - 09:50:49 »

Üdvözletem!

Szeretnék egy könnyű, kicsit keresőt nappali cserkelésre amit akkor is kényelmesen tudok magammal vinni ha íjjal vadászom.Eleinte ez lenne a mindenes keresőm szóval azért nem gond ha szürkületben vagy holdnál is látok benne valamit. A kis súly illetve a visszaolvasások alapján nekem a Minox BF 8x42 BR a maga 50.000 árával szimpatikusnak tűnik erre a célra. Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a keresővel, megéri az árát, hasonló árkategóriában van jobb ár/érték arányú kereső ?

Feleségemnek is szeretnék egy olcsóbb keresőt fotózáshoz, túrázáshoz illetve ha el nagy ritkán elkísérne legyen neki is mivel nézelődnie. A dechatlonban láttam Solognac 500 8x42-s keresőt 29.990-ért illetve Tasco 7x50 15.00-t  illetve Nicon Aculon 8x42 27.300-t ezek mennyire használhatóak, vagy érdemesebb neki is egy Minoxot nézni?

Előre is köszönöm a segítséget
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3692 Dátum: 2017. November 28. - 10:17:17 »

Üdvözletem!

Szeretnék egy könnyű, kicsit keresőt nappali cserkelésre amit akkor is kényelmesen tudok magammal vinni ha íjjal vadászom.Eleinte ez lenne a mindenes keresőm szóval azért nem gond ha szürkületben vagy holdnál is látok benne valamit. A kis súly illetve a visszaolvasások alapján nekem a Minox BF 8x42 BR a maga 50.000 árával szimpatikusnak tűnik erre a célra. Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a keresővel, megéri az árát, hasonló árkategóriában van jobb ár/érték arányú kereső ?

Feleségemnek is szeretnék egy olcsóbb keresőt fotózáshoz, túrázáshoz illetve ha el nagy ritkán elkísérne legyen neki is mivel nézelődnie. A dechatlonban láttam Solognac 500 8x42-s keresőt 29.990-ért illetve Tasco 7x50 15.00-t  illetve Nicon Aculon 8x42 27.300-t ezek mennyire használhatóak, vagy érdemesebb neki is egy Minoxot nézni?

Előre is köszönöm a segítséget


Azt a kis Minoxot már sokan dicsérték. Esetleg alternatívaként még tudnám ajánlani a Kowa SV 8 v. 10x42, a Delta Titanium 8 v. 10x42 (igaz ez porros,de talán a legjobb köztük), esetleg még a Delta Forest II is bejöhet ugyanebben a nagyításban. Sőt ez van 8,5x50-ben is és ez talán este jobb lehet. Bár nem tudom,mert nem próbáltam. Keress itt rá. Ebben az árban feltétlen nézz szét a Nikonok között is, mert jók.
A feleségednek meg a felsoroltakból mindenképpen a Nikont javaslom. Az árához képest nagyon jó kis távcső. Én ugyanezt a nagyítást használom, csak még az előd Nikon Action VII-ben. Nagyon jó kis távcső. Egyetlen hibája, hogy a szemlencse szeret párásodni. Ha izzad az ember hát van baja vele. Én ezért cserkelni nem is viszem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3693 Dátum: 2017. November 28. - 10:20:04 »

Egy kis segítség.

http://www.asztrofoto.hu/tudastar/10x42-es-binokularis-tavcsovek-tesztje.html
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3694 Dátum: 2017. November 28. - 10:27:13 »


Újraolvastam a tesztet és megint megszúrta a szemem egy furcsaság. A szöveges értékelésnél a Delta Titanium hibájaként említi a nehezen járó fókuszálót. A közvetlenül alatta levő Minoxnál ugyanezt már pozitívumként említi, ugyanis így pontosabban lehet élességet állítani és nem is állítódik el könnyen. Hát no. Fő a tényszerűség és az objektivitás. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #3695 Dátum: 2017. November 29. - 21:22:27 »

Nem olvastam a tesztet, de volt dolgom mindkettővel: Minox 10x42 a "cserkelő" távcsövem, meg most kölcsönben van nálam egy Delta Titanium 8x56.
Nekem még a "régi" BF van (2 éves), de meg vagyok vele elégedve. Szép tiszta képe van, a vételkor szempont volt hogy kicsi legyen (ezért lett ez és nem egy porro), ez is rendben. A fókuszálója kifejezetten érzékeny - ez hol előny hol hátrány, de én nem éreztem problémának.

A Delta fókuszálója kifejezetten kemény, nehéz mozgatni, még a jénaihoz képest is. Ez egy cserkelő távcsőnél lehet zavarna, de este/éjjel inkább ilyen legyen mint hogy egy érintéstől elállítódjon. Ha lehetne hozzá bárhol normális szemkagylót venni azonnal vennék egyet...

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #3696 Dátum: 2017. November 30. - 14:54:50 »

Azt a kis Minoxot már sokan dicsérték. Esetleg alternatívaként még tudnám ajánlani a Kowa SV 8 v. 10x42, a Delta Titanium 8 v. 10x42 (igaz ez porros,de talán a legjobb köztük), esetleg még a Delta Forest II is bejöhet ugyanebben a nagyításban. Sőt ez van 8,5x50-ben is és ez talán este jobb lehet.

Nem olvastam a tesztet, de volt dolgom mindkettővel: Minox 10x42 a "cserkelő" távcsövem, meg most kölcsönben van nálam egy Delta Titanium 8x56.

Köszönöm, igen a minoxról jókat olvastam eddig mindenhol, de ez  Kowa is jónak tűnik a maga 665g-val illetve a 10 év garanciával. A Delta 8x56 nagynak tűnik jelenleg ( később lesre lehet ez lesz a befutó) de mindenképpen megnézem a majd kisebb méretben.
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3697 Dátum: 2017. November 30. - 18:12:55 »

Köszönöm, igen a minoxról jókat olvastam eddig mindenhol, de ez  Kowa is jónak tűnik a maga 665g-val illetve a 10 év garanciával. A Delta 8x56 nagynak tűnik jelenleg ( később lesre lehet ez lesz a befutó) de mindenképpen megnézem a majd kisebb méretben.

 Emelem
Én is a Minox 10x42-Delta 8x56 "párost" használom teljes elégedettséggel.
A Deltát gyorsan kellett megvennem, mert teljesen tönkrement az öreg 8x56-os távcsövem.
A Kowa-t én is néztem, de akkor hirtelen csak a "Deltáig ért a madzag".
Cserkelőtávcsőnek a Minox egy nagyon jó választás, a Deltát én csak esti-hajnali leseknél használom.
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #3698 Dátum: 2017. November 30. - 20:16:59 »


Cserkelőtávcsőnek a Minox egy nagyon jó választás,


 Igen Igen
Én cefet módon nem szeretem cserkelés közben a sok cacorát magamon, és a minox pont akkora, hogy nem zavaró. Ha van fény nagyon is tökéletes.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
jani78
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #3699 Dátum: 2017. December 04. - 17:18:22 »

Nézegetem  a kereső távcsöveket konkrétan a vixen new foresta 8x50 és 10x50 távcsöveket,esetleg van-e valakinek ilyen az leirhatná a tapasztalait vele kapcsolatban.Találtam olyant is hogy fomei leader wr 8x50,10x50 .A vixen és a fomei ugyanúgy néz ki , sőt a paraméterei is megegyezik.Ezek szerint ezek ugyanazok a távcsövek lehetnek? Árban viszont elég nagy a különbség.Valahol Kinában készitik talán mindkettőt?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3700 Dátum: 2017. December 04. - 17:47:05 »

A vixen és a fomei ugyanúgy néz ki , sőt a paraméterei is megegyezik.

Már úgy érted, elöl is két lencse van, meg hátul is mind a kettőn? Mert kb. itt ér véget a hasonlóság. A számszerűsíthető paramétereket felejtsd el, az pont figyelmen kívül hagyja a minőségi paramétereket...

A Fomei-t felejtsd el nagy ívben (tulajdonosoktól elnézést kérek). A Vixen New Foresta szerintem 8x56-os, egyike azon típusoknak, ami szerintem pont az ésszerűség határát jelenti ár/szolgáltatás szempontjából. E fölötti áron már szinte "csak" prémium márkájú távcsöveket kapsz, viszont messze nem kapsz annyival több "fényt", vagy jobb képet velük, mint amennyivel többet fizetned kell érte. Én anno lecseréltem egy túlságosan jóárasított Zeiss Victoryra, nem mondom, hogy bánom, de nem biztos, hogy megint lecserélném. Ezek a nagyon "fínyes" márkák szerintem inkább önbizalom-potméterek, legyen szó keresőtávcsőről, vagy másról, hadd ne említsek konkrét márkaneveket. Más meg majd mást mond...
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #3701 Dátum: 2017. December 04. - 19:17:19 »

Már úgy érted, elöl is két lencse van, meg hátul is mind a kettőn? Mert kb. itt ér véget a hasonlóság. A számszerűsíthető paramétereket felejtsd el, az pont figyelmen kívül hagyja a minőségi paramétereket...

A Fomei-t felejtsd el nagy ívben (tulajdonosoktól elnézést kérek). A Vixen New Foresta szerintem 8x56-os, egyike azon típusoknak, ami szerintem pont az ésszerűség határát jelenti ár/szolgáltatás szempontjából. E fölötti áron már szinte "csak" prémium márkájú távcsöveket kapsz, viszont messze nem kapsz annyival több "fényt", vagy jobb képet velük, mint amennyivel többet fizetned kell érte. Én anno lecseréltem egy túlságosan jóárasított Zeiss Victoryra, nem mondom, hogy bánom, de nem biztos, hogy megint lecserélném. Ezek a nagyon "fínyes" márkák szerintem inkább önbizalom-potméterek, legyen szó keresőtávcsőről, vagy másról, hadd ne említsek konkrét márkaneveket. Más meg majd mást mond...

Hü, ezt mintha én írtam volna.  Igen Mindig éreztem, hogy sok közös vonásunk van, csak eddig nem nagyon jött felszínre.  Kacsint Ördög
Naplózva
jani78
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #3702 Dátum: 2017. December 04. - 21:01:43 »

A vixen new foresta 8x50,10x50-est néztem , nem a 8x56-osat,meg a fomei 8x50 leader wr és a fomei 10x50 leader wr keresők közti hasonlóság ami számomra gyanús.Valahol mintha azt irták volna hogy a vixenben szürkületkor megjelenik a széleken egy homályos gyürüs rész ami sokaknak nagyon zavaró.Azért ha valakinek van ilyen távcsöve irhatna róla mi a tapasztalata.Le kéne már cserélni az öreg olympust.Kéne valami jó távcső ami még nem olyan drága főleg 10x50 be  gondolkodom eddig is olyan nagyitást használtam.Nikon ex 10x50,delta titanium 10x56,esetleg vixen new foresta 10x50,8x50 amit eddig nézegettem , drágábbhoz most nincs kedvem. Esetleg tippek? Olyan mindenenesnek szánom
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3703 Dátum: 2017. December 04. - 21:46:40 »

A vixen new foresta 8x50,10x50-est néztem , nem a 8x56-osat,meg a fomei 8x50 leader wr és a fomei 10x50 leader wr keresők közti hasonlóság ami számomra gyanús.Valahol mintha azt irták volna hogy a vixenben szürkületkor megjelenik a széleken egy homályos gyürüs rész ami sokaknak nagyon zavaró.Azért ha valakinek van ilyen távcsöve irhatna róla mi a tapasztalata.Le kéne már cserélni az öreg olympust.Kéne valami jó távcső ami még nem olyan drága főleg 10x50 be  gondolkodom eddig is olyan nagyitást használtam.Nikon ex 10x50,delta titanium 10x56,esetleg vixen new foresta 10x50,8x50 amit eddig nézegettem , drágábbhoz most nincs kedvem. Esetleg tippek? Olyan mindenenesnek szánom

Egyrészt az írásjelek után tegyél már légyszi szóközt, totál összefolyik az írásod. Másrészt ne tévedjünk, a Vixen 8x50-ese az nem New Foresta, hanem Atrek, de az Atreket am block nyugodtan elfelejtheted. New Forestából 8x56-os van, meg 10x50-es, ha ezek közül választasz, inkább a 8x56-osban gondolkodj szerintem, annak jobb a fényereje (kisebb nagyításhoz nagyobb tárgylencse). A New Forestában nem fog megjelenni homályos perem, illetve nem sokkal észrevehetőbben, mint bármelyik másik hasonló kategóriás távcsőben - amúgy meg nem kötelező a képmező peremével nézni. Egyébként meg anélkül semmilyet se vegyél, hogy magad ne néznél bele elébb. Lehet itt kérdezősködni, meg érteni mindenkinek a sajátjához, de ahány ember, annyiféle szem, úgyhogy az egyébként jól eső polemizáláson túl Te pont nem leszel sokkal előrébb mások tanácsaival a saját szeme alapján. Megéri rászánni az időt (is), a BTC-nél egyszerre, betűre azonos körülmények között össze tudod hasonlítani őket a magad szemével. Ahhoz kell választani, szerintem.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3704 Dátum: 2017. December 04. - 21:51:12 »

A vixen new foresta 8x50,10x50-est néztem , nem a 8x56-osat,meg a fomei 8x50 leader wr és a fomei 10x50 leader wr keresők közti hasonlóság ami számomra gyanús.Valahol mintha azt irták volna hogy a vixenben szürkületkor megjelenik a széleken egy homályos gyürüs rész ami sokaknak nagyon zavaró.Azért ha valakinek van ilyen távcsöve irhatna róla mi a tapasztalata.Le kéne már cserélni az öreg olympust.Kéne valami jó távcső ami még nem olyan drága főleg 10x50 be  gondolkodom eddig is olyan nagyitást használtam.Nikon ex 10x50,delta titanium 10x56,esetleg vixen new foresta 10x50,8x50 amit eddig nézegettem , drágábbhoz most nincs kedvem. Esetleg tippek? Olyan mindenenesnek szánom

Csak vedd meg bátran a Fomeit. Abban ne félj nem lesz "homályos gyűrűs rész". Csak homály. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 [247] 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: