Oldalak: 1 ... 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 [241] 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573305 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3600 Dátum: 2017. Július 27. - 08:42:30 »

http://sasszemklinika.hu/lezeres-szemmutet-arak

A sima PRK-t 139.000-re írja/szem...
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3601 Dátum: 2017. Július 27. - 09:00:15 »

http://sasszemklinika.hu/lezeres-szemmutet-arak

A sima PRK-t 139.000-re írja/szem...
Mindenhol van részletfizetési lehetőség is. Régóta gondolkodom rajta,de nem mertem belevág(at)ni.
/alakul ez a nőklapjacafé életérzés,itt a keresőtávcsövek topikban... Röhög/
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #3602 Dátum: 2017. Július 27. - 09:51:06 »

Mindenhol van részletfizetési lehetőség is. Régóta gondolkodom rajta,de nem mertem belevág(at)ni.
/alakul ez a nőklapjacafé életérzés,itt a keresőtávcsövek topikban... Röhög/
Én most kezdek rövidlátóból távollátóvá öregedni. Egyrészt olvasáshoz már le KELL vennem a szemüveget, másrészt egyre tolódik ki az a távolság, ahová szemüveg nélkül jobban látok, mint vele. A notit már szemüveg nélkül bűvölöm, a normál számítógépnél ha rajtam van a szemüveg, a billentyűzetet nem látom rendesen, ha nincs, akkor meg a monitort...
Így viszont meggondolandó a szemműtét, ha közben erősen változik a látásom.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3603 Dátum: 2017. Július 27. - 12:23:25 »

Valóban! Én is utánanéztem és 2 szem tényleg olyan 500-600 E Ft-ba kerül. Ez azért nem ócsó, nem 100-200 E Ft.

Volt korábban kontaktlencsém (igaz 1 napos és kb 15 éve), de az a problémám, hogy ha alámegy vagy belekerül egy kis kosz (pl. szél belefújja a homokot), akkor megbolondulsz úgy viszket... Terepen nem tudod tisztítani.

Ennyi pénzért tologatom a szemcsit. Egyelőre. De ha a vadászati alapban összegyűlt  kellő összeg, esetleg megfontolandó.

Azóta nagyságrendekkel korszerűbb lencsék vannak már, ezt gondolom elhiszed (pl. Air Optix Night and Day). Nem tudom, neked anno kemény vagy puha lencséd volt, mindenesetre az én szemembe még amióta használok, semmit nem fújt bele a szél úgy, hogy akkora gondot okozott volna, mint említetted.
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #3604 Dátum: 2017. Július 27. - 21:30:16 »

Én most kezdek rövidlátóból távollátóvá öregedni. Egyrészt olvasáshoz már le KELL vennem a szemüveget, másrészt egyre tolódik ki az a távolság, ahová szemüveg nélkül jobban látok, mint vele. A notit már szemüveg nélkül bűvölöm, a normál számítógépnél ha rajtam van a szemüveg, a billentyűzetet nem látom rendesen, ha nincs, akkor meg a monitort...
Így viszont meggondolandó a szemműtét, ha közben erősen változik a látásom.

Én is így vagyok ezzel, viszont én szemüveggel nézek a keresőbe és semmi gondom vele, a céltávcsővel meg el sem tudom képzelni mi plusz gondja van egy szemüvegesnek.  Fejvakarás próbáltam a kontaktlencsét mikor motoroztam, de nem tudtam megszokni és érdekes, hogy Atti fiam is inkább szemüvegben kosarazik, mert rühellte a legultrább lencsét is.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3605 Dátum: 2017. Július 28. - 09:23:29 »

Én is így vagyok ezzel, viszont én szemüveggel nézek a keresőbe és semmi gondom vele, a céltávcsővel meg el sem tudom képzelni mi plusz gondja van egy szemüvegesnek.  Fejvakarás próbáltam a kontaktlencsét mikor motoroztam, de nem tudtam megszokni és érdekes, hogy Atti fiam is inkább szemüvegben kosarazik, mert rühellte a legultrább lencsét is.

Janikám, itt is, máshol is megy mindig az erős agyalás, hogy mennyi-a-mennyi, vagyis hol van az az ár-értékarány, ahol nem olyan nagyon szörnyű pénzért már lehet olyan márkákat, típusokat venni, ami 5, vagy 7, vagy nem is olyan nagyon sok %-al marad el az az abszolút csúcs-árú, csúcs-értékű, csúcs-nevű csúcs-prémium márkáktól. Leegyszerűsítve tehát – mondjuk – egynegyed áron, két kiló körül  lehet venni egy nagyon fasza kis távcsövet, amivel a békéslakos már is egy kis holdnál, csillagfénynél egész jól lát és elvadászgat…..
Erre betenni ebbe a rendszerbe még egy – legyen bármilyen menő-manó márkás üvegből készült is – üvegréteget, az óhatatlanul rajta levő dzsuvával, előbb-utóbb kialakuló karcréteggel, enyhén szólva mesterséges és felesleges teljesítmény csökkentés. Meglepődött Nem beszélve, az oldalról néha be-be zavaró fals fényről, ha csak a szemüveg elé teszed a távcsövet. Egy előnyét tudnám csak sorolni a szemüvegen keresztül nézésnek… amikor hosszú ideig sasol a beutalt a gukkerrel télen feltolt szemüveggel, a folyamatos kukkolásnál bepárásodik a távcső lencséje – legalább is nálam. Fejvakarás
Fegyvertávcsőbe már szemüvegesen nézek, de addigra már a keresővel úgy-ahogy látta az ember amit akart, és a puskatávcső soha nem is lesz olyan jó mint a kereső – ha más nem, az egy szemes kukkolás miatt.

 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3606 Dátum: 2017. Július 28. - 10:53:44 »

Janikám, itt is, máshol is megy mindig az erős agyalás, hogy mennyi-a-mennyi, vagyis hol van az az ár-értékarány, ahol nem olyan nagyon szörnyű pénzért már lehet olyan márkákat, típusokat venni, ami 5, vagy 7, vagy nem is olyan nagyon sok %-al marad el az az abszolút csúcs-árú, csúcs-értékű, csúcs-nevű csúcs-prémium márkáktól. Leegyszerűsítve tehát – mondjuk – egynegyed áron, két kiló körül  lehet venni egy nagyon fasza kis távcsövet, amivel a békéslakos már is egy kis holdnál, csillagfénynél egész jól lát és elvadászgat…..
Erre betenni ebbe a rendszerbe még egy – legyen bármilyen menő-manó márkás üvegből készült is – üvegréteget, az óhatatlanul rajta levő dzsuvával, előbb-utóbb kialakuló karcréteggel, enyhén szólva mesterséges és felesleges teljesítmény csökkentés. Meglepődött Nem beszélve, az oldalról néha be-be zavaró fals fényről, ha csak a szemüveg elé teszed a távcsövet. Egy előnyét tudnám csak sorolni a szemüvegen keresztül nézésnek… amikor hosszú ideig sasol a beutalt a gukkerrel télen feltolt szemüveggel, a folyamatos kukkolásnál bepárásodik a távcső lencséje – legalább is nálam. Fejvakarás
Fegyvertávcsőbe már szemüvegesen nézek, de addigra már a keresővel úgy-ahogy látta az ember amit akart, és a puskatávcső soha nem is lesz olyan jó mint a kereső – ha más nem, az egy szemes kukkolás miatt.

 Emelem


Nekem multifokális lencsém volt, lehet, hogy konkrétan ez okozta a jelenséget (a "sima" szemövegeknél viszont lehet, hogy ez nem áll fent), hogy amikor belenéztem a céltávcsőbe, akkor - nem túlzottan, de észrevehetően - torzította a képet, kicsit "tojást csinált a körből" amiatt, hogy az ember a fejét kicsit jobbra fordítva teszi rá a tusra. A keresőnél nem volt ilyen, mivel abba egyenesen (v. inkább merőlegesen) nézel bele, azaz a szemüveg közepén nézel át.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #3607 Dátum: 2017. Július 28. - 17:58:38 »

Nekem multifokális lencsém volt, lehet, hogy konkrétan ez okozta a jelenséget (a "sima" szemövegeknél viszont lehet, hogy ez nem áll fent), hogy amikor belenéztem a céltávcsőbe, akkor - nem túlzottan, de észrevehetően - torzította a képet, kicsit "tojást csinált a körből" amiatt, hogy az ember a fejét kicsit jobbra fordítva teszi rá a tusra. A keresőnél nem volt ilyen, mivel abba egyenesen (v. inkább merőlegesen) nézel bele, azaz a szemüveg közepén nézel át.
Mikor nekem akartak multifokális lencsét eladni pont ez tartott vissza, hogy csak egyenesen előre működik, periférián illetve oldalt nem. Ha megnézel olimpiai puskás lövészversenyeket, a lövész szemüveg lencséje elég hülye szögben áll, azért, hogy akkor legyen pont merőleges rá a betekintés szöge, mikor a lövész a diopterbe néz. Az pedig nem is multifokális, de így működik ideálisan.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #3608 Dátum: 2017. Július 31. - 16:34:23 »

Tegnap este volt alkalmam kipróbálni egy Steiner Nighthunter keresőtávcsövet!
 Hihetetlen jól lehetett látni vele éjjel fél 11-kor.
Mintha fölkapcsolták volna a villanyt! Mosolyog
Jó , én a Walter keresőt  azért vettem meg mert James Bond, a Walterjével, nukleáris holokausztot állított meg több alkalommal is.
 De ! Nem ezzel a Walterral!  Röhög
Naplózva
Alnus glutinosa
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #3609 Dátum: 2017. Augusztus 01. - 16:12:33 »

Üdv!

Érdeklődnék valakinek a Kowa Prominar BD 8x56 XD keresőtávcsővel van-e tapasztalata?
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #3610 Dátum: 2017. Augusztus 02. - 11:07:06 »

Tegnap este volt alkalmam kipróbálni egy Steiner Nighthunter keresőtávcsövet!
 Hihetetlen jól lehetett látni vele éjjel fél 11-kor.
Mintha fölkapcsolták volna a villanyt! Mosolyog
Jó , én a Walter keresőt  azért vettem meg mert James Bond, a Walterjével, nukleáris holokausztot állított meg több alkalommal is.
 De ! Nem ezzel a Walterral!  Röhög
Walter= Walther Kávé
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3611 Dátum: 2017. Augusztus 02. - 16:09:27 »

Tegnap este volt alkalmam kipróbálni egy Steiner Nighthunter keresőtávcsövet!
 Hihetetlen jól lehetett látni vele éjjel fél 11-kor.
Mintha fölkapcsolták volna a villanyt! Mosolyog
Jó , én a Walter keresőt  azért vettem meg mert James Bond, a Walterjével, nukleáris holokausztot állított meg több alkalommal is.
 De ! Nem ezzel a Walterral!  Röhög

Ugye ezzel nem akarod azt mondani, hogy Steinert pedig a Steinerék Kristófja miatt akarsz venni? Fejvakarás Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Hege1986
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #3612 Dátum: 2017. Augusztus 09. - 15:39:34 »

Sziasztok!
Kezdő, zöldfülű vadászként kérek segítséget kereső- és céltávcső választásban. Lehet már volt róla szó, de 241 oldalnyi bejegyzést nehéz átolvasni Mosolyog Friss vadászvizsgával nekiálltam a szükséges eszközöket beszerezni, és nem tűnik egyszerűnek. Alapvetően a lesvadászat érdekel, ezért először erre szeretnék felkészülni úgy, hogy minél takarékosabban meg tudjam oldani a dolgot.
A piaci választék viszont széles, nagy árkülönbségekkel. Mi az ideális méret egy kezdő vadásznak a tárgylencsét illetően? Mekkora legyen a nagyítás? Belépő kategóriában érdemes nézni a szürkületi értéket? Esetleg tudnátok ajánlani valamit vagy valamilyen forrást?
Hangsúlyozom: elsődleges célom a vadászat, azaz a tanulás megkezdése.
Előre is köszönöm a segítő válaszokat!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3613 Dátum: 2017. Augusztus 09. - 16:04:46 »

Sziasztok!
Kezdő, zöldfülű vadászként kérek segítséget kereső- és céltávcső választásban. Lehet már volt róla szó, de 241 oldalnyi bejegyzést nehéz átolvasni Mosolyog Friss vadászvizsgával nekiálltam a szükséges eszközöket beszerezni, és nem tűnik egyszerűnek. Alapvetően a lesvadászat érdekel, ezért először erre szeretnék felkészülni úgy, hogy minél takarékosabban meg tudjam oldani a dolgot.
A piaci választék viszont széles, nagy árkülönbségekkel. Mi az ideális méret egy kezdő vadásznak a tárgylencsét illetően? Mekkora legyen a nagyítás? Belépő kategóriában érdemes nézni a szürkületi értéket? Esetleg tudnátok ajánlani valamit vagy valamilyen forrást?
Hangsúlyozom: elsődleges célom a vadászat, azaz a tanulás megkezdése.
Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

Kb. annyiféle javaslatot kapsz majd, amennyien válaszolnak.
Szerintem a 8x56 mindenre jó, pláne, ha a takarékosság is szempont. Nagyobb nagyításnak már egyrészt csökken a fényereje, másrészt egyre nehezebb képremegés nélkül megtartani (persze erre is lesz kontra hamarosan). A szürkületi értékét, mint számot pont szard le, mert az pont ugyanannyi lesz az azonos nagyítású és tárgylencséjű távcsövekre (a szám a két paraméter (8 és 56) szorzatának négyzetgyöke egy piacos szarnál is, meg egy Swarovskinál is), minőségtől függetlenül, ami nyilván nem igaz a valós optikai teljesítményüket illetően, amit csak a szemed tud érzékelni-eldönteni. Lehetőségeidről nem írtál, így nehéz belőni a típust, amit ajánlana az ember, de érdemes inkább többet költeni az optikára, addig az értelmes határig, míg az optikai teljesítmény még nagyjából együtt emelkedik az árral. Szerintem ez olyan 200-250e Ft körül lesz valahol. Mármint a határ. Ezen belül próbálj meg minél többet rákölteni már elsőre, hogy később ne viszkessen a pénztárcád egy jobbra vágyva. Efölött már inkább a szonbságot fizettetik ki az emberrel busásan a távcsövek terén is.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #3614 Dátum: 2017. Augusztus 09. - 16:13:21 »

Szia!

A legfontosabb és örök érvényű szabállyal kezdve: azt vedd meg, amibe belenézve a legjobb képet látod! (és amelyikre pénzed van Ördög)


Hangsúlyozom: elsődleges célom a vadászat, azaz a tanulás megkezdése.
Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

Ez esetben ajánlom Sakac példáját követni, aki pofátlanul olcsón vett régi Swaro keresőket...   Vigyorog
Viccet félretéve tényleg érdemes -ha van rá módod- a sógoroknál piacon utánanézni. Még mindig jó távcsövek, szép  képük.
Nyilván hamarabb fogod letenni, mint a cég mai modelljeit, de annyi pénzért teljesen jók.
Ha többet is rászánsz, akkor szerintem ne úgy gondolkozz, hogy majd 1-2 év múlva lecseréled, hanem 60 körül már kapsz Deltát. Most itt nem a véget nem érő folyamot szeretném elindítani a Deltával kapcsolatban, de a saját és mások tapasztalata alapján mondhatom, hogy nem lősz mellé vele.

A tárgylencse mérete és a nagyítás mértéke nem "gyakorlati idő" függvénye. Én egyet használok, 8x56-ot választottam a jobb fényerő miatt. Ha főleg lesen vadászol akkor a súly kevésbé szempont, a 7x56, 8x56, 9x63 mehet nyugodtan. De nem istenkáromlás kiülni 6x42-vel sem, ha olyan van.

Ha Budapest útba esik, érdemes bemenni a Városmajor utcai távcsőboltba, ott ki tudod próbálni a csöveiket szürkületi fényviszonyok mellett is ha jól tudom.
Semmiképp ne vegyél úgy kereső vagy céltávcsövet, hogy nem nézel bele.

 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Oldalak: 1 ... 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 [241] 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: