Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574005 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #45 Dátum: 2008. április 22. - 20:03:47 »

 Igen Táncol
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #46 Dátum: 2008. április 22. - 20:26:56 »

"Yukon Future 7x50 WA kereső:
Nagyon jó kép, finom felbontással, a színek estefelé elfogynak.
Precíz állítómechanika, robosztus ház, zöld szín (nekem nem tetszik).
Éjszaka világos háttér irányában használható, sötét háttér irányába nem látszik sokminden (semmi).
Sötétedéskor relatív sokáig használható, majd összehasonlítom valami komolyabb márkával."
Innen folytatom tovább:
Tegnap éjjel kinnt voltam disznót lesni az esti vihar után, 22 órakor elkezdett a hold kibújni a maradék felhő mögül. Az erdőben ahol voltunk, aránylag magas fák ritkás lombokkal, aljnövényzet enyhén bokros, a hold tőlünk szembe-jobbra kb 45fokban enyhén átszűrődve a fák között megvilágitotta a bokrokat. A bokrokat nézegettem a Yukonnal, a szélső kontúrokat láttam csak amit enyhén szemből megvilágított a hold, fekete tömeg a bokor, a széle pedig ezüstös szegély a megvilágítás miatt. A barátom G.S. elkérte a távcsövemet, megnézte Ő is, azt mondta nem sokat lát vele csak a bokrot. Ezután kezembe nyomta K.G. Swarovski keresőjét, hogy nézzem meg a bokor leveleit és az erezetet a leveleken, azt hittem szórakozik velem de legnagyobb meglepetésemre tökéletesen látszottak a levelek és amelyik levél olyan szögben kapta a fényt annak az erezete is.
Tehát összességében K.G.-vel megegyeztünk abban, hogy a Yukon egy nagyon jó nappali távcső, szürkületben is bizonyos ideig jól használható. Ára  a Swarónak kb 25ször annyi mint a Yukonnak, tudásban is többszöröse ami igazán az éjszakai leseknél jön elő, de kiemelem, hogy a Swaró is csak akkor lát ha az a minimális fény rávetődik arra dologra amit nézünk. A még feldolgozható mennyiségű fény szükséges!!!
Éjjel is jól látó keresőtávcső ismereteink szerint 120-150ezer Ft nál kezdődik, alatta látóképességben nagy eltérés nincs, inkább csak a kidolgozottság és a kivitel különböző. Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Steve
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2008. április 22. - 20:32:57 »

"Yukon Future 7x50 WA kereső:
Nagyon jó kép, finom felbontással, a színek estefelé elfogynak.
Precíz állítómechanika, robosztus ház, zöld szín (nekem nem tetszik).
Éjszaka világos háttér irányában használható, sötét háttér irányába nem látszik sokminden (semmi).
Sötétedéskor relatív sokáig használható, majd összehasonlítom valami komolyabb márkával."
Innen folytatom tovább:
Tegnap éjjel kinnt voltam disznót lesni az esti vihar után, 22 órakor elkezdett a hold kibújni a maradék felhő mögül. Az erdőben ahol voltunk, aránylag magas fák ritkás lombokkal, aljnövényzet enyhén bokros, a hold tőlünk szembe-jobbra kb 45fokban enyhén átszűrődve a fák között megvilágitotta a bokrokat. A bokrokat nézegettem a Yukonnal, a szélső kontúrokat láttam csak amit enyhén szemből megvilágított a hold, fekete tömeg a bokor, a széle pedig ezüstös szegély a megvilágítás miatt. A barátom G.S. elkérte a távcsövemet, megnézte Ő is, azt mondta nem sokat lát vele csak a bokrot. Ezután kezembe nyomta K.G. Swarovski keresőjét, hogy nézzem meg a bokor leveleit és az erezetet a leveleken, azt hittem szórakozik velem de legnagyobb meglepetésemre tökéletesen látszottak a levelek és amelyik levél olyan szögben kapta a fényt annak az erezete is.
Tehát összességében K.G.-vel megegyeztünk abban, hogy a Yukon egy nagyon jó nappali távcső, szürkületben is bizonyos ideig jól használható. Ára  a Swarónak kb 25ször annyi mint a Yukonnak, tudásban is többszöröse ami igazán az éjszakai leseknél jön elő, de kiemelem, hogy a Swaró is csak akkor lát ha az a minimális fény rávetődik arra dologra amit nézünk. A még feldolgozható mennyiségű fény szükséges!!!
Éjjel is jól látó keresőtávcső ismereteink szerint 120-150ezer Ft nál kezdődik, alatta látóképességben nagy eltérés nincs, inkább csak a kidolgozottság és a kivitel különböző. Igen

Szilva!

Ez korrekt értékelés! Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. április 22. - 22:04:39 »

"Közös ismerősünk, aki keresztségben a Zsolt nevet kapta őseitől egy 20-50x50 Yukon spektívet használ. A tapasztalatairól gondolom szívesen mesélne neked is, ő nagyon elégedett vele. Én is belenéztem már párszor és tényleg használható. Egyetlen hiba (ami gondolom mindnek), hogy kézben fogva beremeg a kép. Ő szerzett hozzá egy kis, lsre is szerekhető állványt, így tiszta, éels képet kap. A spektív 15.900 volt ha jól emlékszem, Pesten vette neki egy haverja  Táncol a Leica boltban. ha téged is érdekel, az a jó fej srác biztso elintézi neked is"

Aham, valami rémlik ezzel a fickóval kapcsolatban...csakhát a büdzsé Jóuram, a büdzsé ami minimális gátat szab ennek a tranzakciónak.
 Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Na nem baj májusban csal lesz valami "juttaatás" oszt hátha lesz még akkó is...ha meg nem akkor gukkerolunk tovább.  Vigyorog
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #49 Dátum: 2008. április 23. - 00:14:13 »

"Yukon Future 7x50 WA kereső:
Nagyon jó kép, finom felbontással, a színek estefelé elfogynak.
Precíz állítómechanika, robosztus ház, zöld szín (nekem nem tetszik).
Éjszaka világos háttér irányában használható, sötét háttér irányába nem látszik sokminden (semmi).
Sötétedéskor relatív sokáig használható, majd összehasonlítom valami komolyabb márkával."
Innen folytatom tovább:
Tegnap éjjel kinnt voltam disznót lesni az esti vihar után, 22 órakor elkezdett a hold kibújni a maradék felhő mögül. Az erdőben ahol voltunk, aránylag magas fák ritkás lombokkal, aljnövényzet enyhén bokros, a hold tőlünk szembe-jobbra kb 45fokban enyhén átszűrődve a fák között megvilágitotta a bokrokat. A bokrokat nézegettem a Yukonnal, a szélső kontúrokat láttam csak amit enyhén szemből megvilágított a hold, fekete tömeg a bokor, a széle pedig ezüstös szegély a megvilágítás miatt. A barátom G.S. elkérte a távcsövemet, megnézte Ő is, azt mondta nem sokat lát vele csak a bokrot. Ezután kezembe nyomta K.G. Swarovski keresőjét, hogy nézzem meg a bokor leveleit és az erezetet a leveleken, azt hittem szórakozik velem de legnagyobb meglepetésemre tökéletesen látszottak a levelek és amelyik levél olyan szögben kapta a fényt annak az erezete is.
Tehát összességében K.G.-vel megegyeztünk abban, hogy a Yukon egy nagyon jó nappali távcső, szürkületben is bizonyos ideig jól használható. Ára  a Swarónak kb 25ször annyi mint a Yukonnak, tudásban is többszöröse ami igazán az éjszakai leseknél jön elő, de kiemelem, hogy a Swaró is csak akkor lát ha az a minimális fény rávetődik arra dologra amit nézünk. A még feldolgozható mennyiségű fény szükséges!!!
Éjjel is jól látó keresőtávcső ismereteink szerint 120-150ezer Ft nál kezdődik, alatta látóképességben nagy eltérés nincs, inkább csak a kidolgozottság és a kivitel különböző. Igen

Szilva!

Ez korrekt értékelés! Igen
Próbálok Mindenkinek használható információkat nyújtani. A műszaki dolgokban saját tapasztalataimat szívesen megosztom másokkal is , fegyver, optika. Piál
A vadászatban viszont szívesen olvasom mások tapasztalatait! Figyelmes olvasás
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Viktor
Vendég
« Új üzenet #50 Dátum: 2008. április 23. - 09:57:45 »

"Yukon Future 7x50 WA kereső:
Nagyon jó kép, finom felbontással, a színek estefelé elfogynak.
Precíz állítómechanika, robosztus ház, zöld szín (nekem nem tetszik).
Éjszaka világos háttér irányában használható, sötét háttér irányába nem látszik sokminden (semmi).
Sötétedéskor relatív sokáig használható, majd összehasonlítom valami komolyabb márkával."
Innen folytatom tovább:
Tegnap éjjel kinnt voltam disznót lesni az esti vihar után, 22 órakor elkezdett a hold kibújni a maradék felhő mögül. Az erdőben ahol voltunk, aránylag magas fák ritkás lombokkal, aljnövényzet enyhén bokros, a hold tőlünk szembe-jobbra kb 45fokban enyhén átszűrődve a fák között megvilágitotta a bokrokat. A bokrokat nézegettem a Yukonnal, a szélső kontúrokat láttam csak amit enyhén szemből megvilágított a hold, fekete tömeg a bokor, a széle pedig ezüstös szegély a megvilágítás miatt. A barátom G.S. elkérte a távcsövemet, megnézte Ő is, azt mondta nem sokat lát vele csak a bokrot. Ezután kezembe nyomta K.G. Swarovski keresőjét, hogy nézzem meg a bokor leveleit és az erezetet a leveleken, azt hittem szórakozik velem de legnagyobb meglepetésemre tökéletesen látszottak a levelek és amelyik levél olyan szögben kapta a fényt annak az erezete is.
Tehát összességében K.G.-vel megegyeztünk abban, hogy a Yukon egy nagyon jó nappali távcső, szürkületben is bizonyos ideig jól használható. Ára  a Swarónak kb 25ször annyi mint a Yukonnak, tudásban is többszöröse ami igazán az éjszakai leseknél jön elő, de kiemelem, hogy a Swaró is csak akkor lát ha az a minimális fény rávetődik arra dologra amit nézünk. A még feldolgozható mennyiségű fény szükséges!!!
Éjjel is jól látó keresőtávcső ismereteink szerint 120-150ezer Ft nál kezdődik, alatta látóképességben nagy eltérés nincs, inkább csak a kidolgozottság és a kivitel különböző. Igen

Szilva!

Ez korrekt értékelés! Igen
Próbálok Mindenkinek használható információkat nyújtani. A műszaki dolgokban saját tapasztalataimat szívesen megosztom másokkal is , fegyver, optika. Piál
A vadászatban viszont szívesen olvasom mások tapasztalatait! Figyelmes olvasás

Az értékelés abszolúte korrekt. Éljen Éljen Éljen

Én csak a következőket fűzöm hozzá: magam is látok különbségeket a prémium csövekhez képest, de a 16 E Ft-os Yukon összehasonlítása talán nem is a legkorrektebb ezekkel (mea culpa), mert egyszerűen nem egy liga, nem egy súlycsoport. Én ugyanakkor amit kellett eddig a Yukonnal is el tudtam bírálni, képességei jól harmonizálnak szintén 7x50-es Zeiss céltávcsövem képességeivel.

A színhűség kérdése valóban kiemelendő, de a vadászati alkalmazhatóság tekintetében szerintem ennek viszonylag csekély a jelentősége. Én továbbra is kiemelném viszont ennek a távcsőnek a fényerejét, ami egyértelműen a prémium csövekével vetekszik - szigorúan az én tapasztalataim alapján.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. április 23. - 10:01:12 »

Egy kép:
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #52 Dátum: 2008. április 23. - 15:50:57 »

Lehet, hogy nem tünik célszerűnek összehasonlítani a legjobbakkal, szerintem mégis ez adja a leghasználhatóbb értékelést. Ugyanis azt látjuk, hogy távcsőből mit lehet kihozni és azt is látjuk, hogy az általunk vizsgált távcső a legjobbhoz képest milyen szintet ér el. Legalább is én így gondolom.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Viktor
Vendég
« Új üzenet #53 Dátum: 2008. április 23. - 15:53:01 »

Lehet, hogy nem tünik célszerűnek összehasonlítani a legjobbakkal, szerintem mégis ez adja a leghasználhatóbb értékelést. Ugyanis azt látjuk, hogy távcsőből mit lehet kihozni és azt is látjuk, hogy az általunk vizsgált távcső a legjobbhoz képest milyen szintet ér el. Legalább is én így gondolom.

Egyetértek! Csak az az egy baj van ezzel, hogy ráerősíthet, arra az érzetre, miszerint mi nem jó távcsövet használunk... és ez nem igaz.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2008. április 23. - 18:54:45 »

Egy kép:

Az objektíven az a védő egy nagyon jó megoldás szerintem.Más távcsöveken vagy lötyög össze-vissza,vagy levehető,de akkor meg elhagyja az ember.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #55 Dátum: 2008. április 23. - 22:08:51 »

Lehet, hogy nem tünik célszerűnek összehasonlítani a legjobbakkal, szerintem mégis ez adja a leghasználhatóbb értékelést. Ugyanis azt látjuk, hogy távcsőből mit lehet kihozni és azt is látjuk, hogy az általunk vizsgált távcső a legjobbhoz képest milyen szintet ér el. Legalább is én így gondolom.

Egyetértek! Csak az az egy baj van ezzel, hogy ráerősíthet, arra az érzetre, miszerint mi nem jó távcsövet használunk... és ez nem igaz.
Már miért nem lenne jó ? Ha még nem vettem volna most is ezt venném, ma is nézegettem vele napközben, nagyon jó kis távcső.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #56 Dátum: 2008. április 23. - 22:10:19 »

Egy kép:

Az objektíven az a védő egy nagyon jó megoldás szerintem.Más távcsöveken vagy lötyög össze-vissza,vagy levehető,de akkor meg elhagyja az ember.
Érdekes megoldás az biztos, én teljesen hátrahajtom akkor beakad és úgy marad rögzítve.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Május 06. - 13:23:58 »

Ha valakit érdekel?

Minap volt a kezemben egy 8x56-os Leica Geovid. Sajnos csak napközben tudtam hasonlítgatni az én kis Minox HG 8,5x52 BR-emmel.
Ezek után örülök, hogy Viktor említette és úgymond, rábeszélt a Minoxra. (a következő találkozásunkkor jövök neked egy körrel gyozo)
Röviden a fő különbség, ami a Leica javára volt a látótér nagysága. Itt alaposan megelőzte a Minoxot.
Nappali hasonlítgatás révén, más szembeötlő különbséget nem láttam. A kép élessége, színhűsége, kontrasztja teljesen egyforma volt, mondanom sem kell kiváló. Bakokat bírálgattam velük és ott jól össze tudtam hasonlítani a két csövet. Valóban egyformán láttam a gyöngyözöttséget, ágakat, szineket. Igaz, a Leica-val a távolságot is meg tudtam nézni.
Amire még nagyon kíváncsi vagyok, az az esti használhatóságuk különbsége. Remélem lesz rá alkalmam, hogy kipróbáljam.
Hát, röviden ennyi.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Május 06. - 13:28:36 »

Az én "kis" 8*56-os Oxo keresőm.
1,5 évig hű gazdája voltam, akkor kezdődtek el a problémák az élesség állításal, mosmár nincs tokban, Szinte kizárólag lesen volt használva.

Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Május 06. - 13:32:27 »

Ha valakit érdekel?

Minap volt a kezemben egy 8x56-os Leica Geovid. Sajnos csak napközben tudtam hasonlítgatni az én kis Minox HG 8,5x52 BR-emmel.
Ezek után örülök, hogy Viktor említette és úgymond, rábeszélt a Minoxra. (a következő találkozásunkkor jövök neked egy körrel gyozo)
Röviden a fő különbség, ami a Leica javára volt a látótér nagysága. Itt alaposan megelőzte a Minoxot.
Nappali hasonlítgatás révén, más szembeötlő különbséget nem láttam. A kép élessége, színhűsége, kontrasztja teljesen egyforma volt, mondanom sem kell kiváló. Bakokat bírálgattam velük és ott jól össze tudtam hasonlítani a két csövet. Valóban egyformán láttam a gyöngyözöttséget, ágakat, szineket. Igaz, a Leica-val a távolságot is meg tudtam nézni.
Amire még nagyon kíváncsi vagyok, az az esti használhatóságuk különbsége. Remélem lesz rá alkalmam, hogy kipróbáljam.
Hát, röviden ennyi.

A Jagermeistert szeretem! Vigyorog Vigyorog Vigyorog Igen
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: