Oldalak: 1 ... 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573929 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3330 Dátum: 2016. November 07. - 15:04:17 »

Jó, akkor hívjuk okulárlencséknek.  Stoel

Bocsika,nem lehetett kihagyni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3331 Dátum: 2016. November 07. - 15:21:50 »

Szemlencsék tisztítás általi összekaristolása mennyire befolyásolja a használhatóságot? Főleg a szürkületi teljesítményre gondolok.

Hát, ha foltokban, netán egészben lesikáltad róla a bevonatot, az sajnos sötétebb foltként/felületként jelentkezik sötétben, de még világosban is, csak világosban kevésbé feltűnő (mármint belenézve). Gondolom odáig nem ment el a dolog, hogy a felületi karcok miatt már homályos is legyen?
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3332 Dátum: 2016. November 07. - 15:32:06 »

Hát, ha foltokban, netán egészben lesikáltad róla a bevonatot, az sajnos sötétebb foltként/felületként jelentkezik sötétben, de még világosban is, csak világosban kevésbé feltűnő (mármint belenézve). Gondolom odáig nem ment el a dolog, hogy a felületi karcok miatt már homályos is legyen?

Nem az enyém, használtat megyek megnézni.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #3333 Dátum: 2016. November 07. - 17:35:30 »

       Emelem

Számold ki.  Az okulárlencse hasznos területéből kivonod a karcok összeadott területét...
Végzel egy százalékszámítást..., és a kapott szám fogja mutatni durván a szürkületi teljesítmény romlást. Szerintem!  Emelem


Leupoldeknal ez a szamitas nem dolgozik. Lasd egy VX-3L eseteben ahol tudottan egy nagydarab "hianyzik" a targylencsebol, megis teljes lencseatmerot adnak meg.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Rolex75
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #3334 Dátum: 2016. November 27. - 09:28:28 »

Sziasztok ! Emelem
 A segítségetekre lenne szükségem ! Keresőtávcső vásárlás elött állok és arra lennék kiváncsi ,  hogy a Zeiss Conquest 10X42 HD típusról van -e tapasztalat , vagy véleményetek ? Pár forgalmazónál érdeklődtem  és vegyes érzelmeim vannak ,mert valaki kimondottan  lebeszél róla és a Kowa Genesis 10.5 X 44 keresőt istenití  és arra akar rábeszélni ebben az árkategóriában .A véleményetek nagyon sokat segítene ,mível tapasztalatom nincs egyik típussal sem ezért mindenre kiváncsi vagyok  Kacsint Előre is köszönöm a hozzászólásokat : Roland Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3335 Dátum: 2016. November 29. - 09:48:06 »

Sziasztok ! Emelem
 A segítségetekre lenne szükségem ! Keresőtávcső vásárlás elött állok és arra lennék kiváncsi ,  hogy a Zeiss Conquest 10X42 HD típusról van -e tapasztalat , vagy véleményetek ? Pár forgalmazónál érdeklődtem  és vegyes érzelmeim vannak ,mert valaki kimondottan  lebeszél róla és a Kowa Genesis 10.5 X 44 keresőt istenití  és arra akar rábeszélni ebben az árkategóriában .A véleményetek nagyon sokat segítene ,mível tapasztalatom nincs egyik típussal sem ezért mindenre kiváncsi vagyok  Kacsint Előre is köszönöm a hozzászólásokat : Roland Emelem

Kowat már próbáltam és igen nagyon jó. Zeisst is sokfélét,de pont Conquestet nem. Marad az ár. Hát amiket én találtam a neten,azok körülbelül egy árban vannak. Így már inkább a Zeisst venném.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3336 Dátum: 2016. November 29. - 10:07:31 »

Kowat már próbáltam és igen nagyon jó. Zeisst is sokfélét,de pont Conquestet nem. Marad az ár. Hát amiket én találtam a neten,azok körülbelül egy árban vannak. Így már inkább a Zeisst venném.

Ha megkérdezhetem miért a Zeiss Conquestje? Ha körülnézel ebben a nagyításban, sok nagyságrenddel olcsóbb,de minőségben alig (vagy egyáltalán nem) gyengébb keresőt találsz. Csak pár példa: Kowa Prominar, Fujinon, Meopta Meopro. Minox BL hd, Steiner stb... Elnézést azoktól a márkáktól,amik hirtelen nem jutottak eszembe. Mondjuk a Fujinon nem ez a nagyítás, de mióta egyszer sikerült kipróbálnom,azóta teljesen el vagyok varázsolva. Nekem az a csúcs,amit eddig láttam (még a régi Swarovskimat is megveri Stoel).
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3337 Dátum: 2016. November 29. - 11:35:45 »

Ha megkérdezhetem miért a Zeiss Conquestje? Ha körülnézel ebben a nagyításban, sok nagyságrenddel olcsóbb,de minőségben alig (vagy egyáltalán nem) gyengébb keresőt találsz. Csak pár példa: Kowa Prominar, Fujinon, Meopta Meopro. Minox BL hd, Steiner stb... Elnézést azoktól a márkáktól,amik hirtelen nem jutottak eszembe. Mondjuk a Fujinon nem ez a nagyítás, de mióta egyszer sikerült kipróbálnom,azóta teljesen el vagyok varázsolva. Nekem az a csúcs,amit eddig láttam (még a régi Swarovskimat is megveri Stoel).

A Minox bl br-t is 8x56ost is megveri, pedig a Fujinon 50-es.
Megy egy lehelettel talán a Vixen New Forestát (8x56) is.
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #3338 Dátum: 2016. November 29. - 11:46:34 »

A Minox bl br-t is 8x56ost is megveri, pedig a Fujinon 50-es.
Megy egy lehelettel talán a Vixen New Forestát (8x56) is.
Mivel egyidőben tesztelhettem a három csövet, nekem is az a véleményem hogy a Fujinon kicsivel jobb a két említett 8x56-os távcsőtől.
Naplózva
Rolex75
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #3339 Dátum: 2016. November 29. - 21:18:22 »

Köszönöm a válaszokat  Emelem
 Miért a Zeiss Conquest ? A Zeiss pár típúsába ,volt szerencsém betekinteni és szép a képalkotása , tetszett .  Ebben a nagyitás tartományban sajnos az ismeretségi körben nincs nagyon választék kipróbálás szempontjából ami meg van az számomra elérhetetlen árkategóriát képvisel . Kowa 8X56 Prominar van a családban és gyönyörű képe van ! Azt bátran ajánlom mindenkinek a 8x56 -os tartományban . Viszont a kis kilépő pupilla távolságú keresők  már cselesek szerintem és amiket sikerült kipróbálnom azok között óriási különbséget láttam. Árban és képminőségben is . Summa summarum szeretnék egy 4-5mm kilépő pupilla távolságú keresőt amit mindig boldogan veszek kézbe a szép képe miatt Kacsint
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3340 Dátum: 2016. December 01. - 10:11:34 »

Köszönöm a válaszokat  Emelem
 Miért a Zeiss Conquest ? A Zeiss pár típúsába ,volt szerencsém betekinteni és szép a képalkotása , tetszett .  Ebben a nagyitás tartományban sajnos az ismeretségi körben nincs nagyon választék kipróbálás szempontjából ami meg van az számomra elérhetetlen árkategóriát képvisel . Kowa 8X56 Prominar van a családban és gyönyörű képe van ! Azt bátran ajánlom mindenkinek a 8x56 -os tartományban . Viszont a kis kilépő pupilla távolságú keresők  már cselesek szerintem és amiket sikerült kipróbálnom azok között óriási különbséget láttam. Árban és képminőségben is . Summa summarum szeretnék egy 4-5mm kilépő pupilla távolságú keresőt amit mindig boldogan veszek kézbe a szép képe miatt Kacsint

 Hát ha így áll a dolog,akkor még egy javaslatom van: Swarovski Habicht 7x42. Igaz,hogy 6 mm a kilépője,de szuper. És még mindig kapható újban. Nekem van egy régi (kb 30 éves) de az a kategória,amire azt mondom,hogy velem fogják eltemetni. Vagy max 50 év múlva a halottas ágyamon fogom átadni valamelyik dédunokámak. Vigyorog

Persze nem szeretnélek semmiképpen lebeszélni a Zeissről. Csak úgy gondolkodtam magamban. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Rolex75
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #3341 Dátum: 2016. December 01. - 15:43:28 »

Hát ha így áll a dolog,akkor még egy javaslatom van: Swarovski Habicht 7x42. Igaz,hogy 6 mm a kilépője,de szuper. És még mindig kapható újban. Nekem van egy régi (kb 30 éves) de az a kategória,amire azt mondom,hogy velem fogják eltemetni. Vagy max 50 év múlva a halottas ágyamon fogom átadni valamelyik dédunokámak. Vigyorog

Persze nem szeretnélek semmiképpen lebeszélni a Zeissről. Csak úgy gondolkodtam magamban. Wave



 A 7x42 -es Swaro Habicht brutál jó cucc  !!!!!! Régebben " radaroztam " egy hasonló évjáratúval  és mindig lenyűgözött ,csak a szememem szarakodik és próbálnék minnél kisebb értékű kilépő pupilla távolságút vásárolni .Viszont ,most odaraktad a kiördögöt a Habichtal a fülembe Vigyorog
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3342 Dátum: 2016. December 01. - 15:44:51 »



 A 7x42 -es Swaro Habicht brutál jó cucc  !!!!!! Régebben " radaroztam " egy hasonló évjáratúval  és mindig lenyűgözött ,csak a szememem szarakodik és próbálnék minnél kisebb értékű kilépő pupilla távolságút vásárolni .Viszont ,most odaraktad a kiördögöt a Habichtal a fülembe Vigyorog

Segíts légyszi, mit értesz "kilépő pupilla távolságon"?  Vállat von
Naplózva
Rolex75
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #3343 Dátum: 2016. December 01. - 16:22:52 »

Segíts légyszi, mit értesz "kilépő pupilla távolságon"?  Vállat von

 Gondolom arra gondolsz ,  hogy mit befolyásol ez az érték .

  Az ember pupillája maximum 7 mm -re tud teljesen kitágulni ,és ekkor tudja a szem a teljes fénymennyiség által a képet tisztán megjeleníteni az agyban .7 mm -es kilépő pupilla távolságú keresők a 8x56 -os binokulárok amit a közhiedelemben sokan "vadász " nagyításnak  vélnek  S.Peti
Ez mind szép és jó mindaddig amig negyven felé közeledve észre veszed ,hogy valami nem kerek a keresőben .Állítgatod ,megtisztítod ,de semmi javulás .Na ilyenkor jön az hogy  eladja az ember a 8x56-ost és vesz egy jobbat .A probléma viszont marad .A szem pupilla tágulása egyre csökken a kor előre haladtával és bármilyen fullos , milliós nagyságrendű keresőbe belenézhetsz ,már nem lesz nagy durranás a kép látványa ,mert a pupillád nem képes annyi fény befogadására ,mint amit a lencsék szállítanak az agy felé .Ezért is vannak azok a storyk ,hogy az X Y Z keresőt összehasonlítottuk és a negyed annyiba kerülő ugyanazt mutatta.  Ördög  Amit leírtam az saját tapasztalat és nem vagyok doki ,ha valami nem pontos a megfogalmazásban akkor mindenkitől elnézést kérek ,de a lényeg valahogy így van  Vigyorog
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #3344 Dátum: 2016. December 01. - 16:34:43 »



 A 7x42 -es Swaro Habicht brutál jó cucc  !!!!!! Régebben " radaroztam " egy hasonló évjáratúval  és mindig lenyűgözött ,csak a szememem szarakodik és próbálnék minnél kisebb értékű kilépő pupilla távolságút vásárolni .Viszont ,most odaraktad a kiördögöt a Habichtal a fülembe Vigyorog

Azért ez se semmi  Kacsint



[/center
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 [223] 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: