Oldalak: 1 ... 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 [205] 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573854 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #3060 Dátum: 2016. Március 02. - 14:07:11 »

A Leitzet kérdezed? Mert az már jóval hamarabb. A Hartmann meg sose. A kilencvenes évek elején csődölt be és szűnt meg. Addig viszont termelt. Tehát a nyolcvanas évek végéről még lehet igen jó Hartmann Berninat, Compactot,Touristot találni annak aki türelmes és szerencsés. Rémlik,hogy a Leica vette meg,de ebben nem vagyok biztos.
Azt. Abban voltam, hogy csak a 90-esek elején vette meg a Leica a Leitzet. Nyilván akkor tévedtem. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3061 Dátum: 2016. Március 02. - 14:13:51 »

Azt. Abban voltam, hogy csak a 90-esek elején vette meg a Leica a Leitzet. Nyilván akkor tévedtem. Wave

Már jó régen történt,amikor a Leitz megalkotta az első igazán könnyen kezelhető,jó minőségű és olcsó kisfilmes fényképezőgépet,amiből fogalom lett, LEICA ( alias LEitz CAmera). Vagyis ez egy mozaikszó. Később mivel egyre inkább erről azonosították a céget,a nevüket is megváltoztatták Leica-ra. De a világháború után volt. Legalábbis ahogy visszaemlékszem ezirányú olvasmányaimra. Bár erre mérget nem vennék.Viszont az ötvenes években a Trinovidon már Leica név szerepelt.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #3062 Dátum: 2016. Március 02. - 14:17:57 »

A Beck Kasselt pedig a Hertel & Reuss. Ma viszonylag olcsón beszerezhetők (mert kevesen ismerik már) ugyanakkor csúcsminőségű távcsövek. Ha valami gondosan megőrzött darabot talál az ember,akkor nagyon jó vétel lehet.

Kassel-m akad nekem is egy 8x56-s, bár nekem nem jött be igazán. Nem tudom rendesen beállítani a szemeimhez.
Sab is átnézte amit kellet megcsinált rajta, szerinte kiváló, Boar szerint is nagyon jó..... Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3063 Dátum: 2016. Március 02. - 14:21:20 »

Kassel-m akad nekem is egy 8x56-s, bár nekem nem jött be igazán. Nem tudom rendesen beállítani a szemeimhez.
Sab is átnézte amit kellet megcsinált rajta, szerinte kiváló, Boar szerint is nagyon jó..... Ördög

Az ősszel sikerült szereznem egy 11x80-as Becket. Nekem nagyon bejött. Szórón sötétben vagy akár olyan lesen ahol messze kell nézni igen jó. A fényereje döbbenetes. Mondjuk két 80-as objektívnek lehet is.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #3064 Dátum: 2016. Március 02. - 19:27:01 »

Tisztelt hozzáértők!

Minox BF 10x42 valamint Minox BF 10x42 BR ugyanaz a típus? Mert a neten úgy találom, hogy bf 10x42 br, de a távcsövön, leírásban, simán bf 10x42.
Még egy kérdés, mi a különbség a bv 10x42 br és a bf 10x42 (vagy bf 10x42 br ?!) közt?
Köszönöm a válaszokat!

 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3065 Dátum: 2016. Március 03. - 07:39:36 »

Tisztelt hozzáértők!

Minox BF 10x42 valamint Minox BF 10x42 BR ugyanaz a típus? Mert a neten úgy találom, hogy bf 10x42 br, de a távcsövön, leírásban, simán bf 10x42.
Még egy kérdés, mi a különbség a bv 10x42 br és a bf 10x42 (vagy bf 10x42 br ?!) közt?
Köszönöm a válaszokat!

 Emelem

A BF, BV, BL, BL HD, HG, APO HG azon túl, hogy más a nevük minőségbeli kategóriák is, ahogyan az áruk tükrözi is. Lencsében is gondolom, de más anyagminőségben is. Nekem BL BR van, 8x56, és annak is az egyik oldalon az kitekerhető sz@r már önjáró lett, mindig rá kell igazítani, mert vissza"esik" a helyére. Meg lehet szokni, nem egy nagy wasistdas, de a BV-re sokkal több panaszt hallottam.
A végén a betűjeleket nem tudom (BR, BRW)  Vállat von
A fenitek ellenére nekem nincs panaszom a Minoxra (sem kereső, sem céltávcső fronton), de azt gondolom, hogy a BL alatt nem érdemes megvenni. Sőt talán a BL-t sem, mert ár érték arányban van jobb annál is. Pl. meg van még a Minox, de vettem egy New Foresta-t. Ugyanez igaz a Ze5i-re is. Delta HD veri nálam.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3066 Dátum: 2016. Március 03. - 07:52:00 »

A BF, BV, BL, BL HD, HG, APO HG azon túl, hogy más a nevük minőségbeli kategóriák is, ahogyan az áruk tükrözi is. Lencsében is gondolom, de más anyagminőségben is. Nekem BL BR van, 8x56, és annak is az egyik oldalon az kitekerhető sz@r már önjáró lett, mindig rá kell igazítani, mert vissza"esik" a helyére. Meg lehet szokni, nem egy nagy wasistdas, de a BV-re sokkal több panaszt hallottam.
A végén a betűjeleket nem tudom (BR, BRW)  Vállat von
A fenitek ellenére nekem nincs panaszom a Minoxra (sem kereső, sem céltávcső fronton), de azt gondolom, hogy a BL alatt nem érdemes megvenni. Sőt talán a BL-t sem, mert ár érték arányban van jobb annál is. Pl. meg van még a Minox, de vettem egy New Foresta-t. Ugyanez igaz a Ze5i-re is. Delta HD veri nálam.


Szia András! "a BL alatt nem érdemes megvenni" Ezt cáfolnám, nekem volt 8x42 BV és kiváló kis távcső.
                  "az egyik oldalon az kitekerhető sz@r már önjáró lett"  Küldd vissza a Leitznek, szerintem ingyen kicseréltetik a gyártóval.  Wave
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3067 Dátum: 2016. Március 03. - 08:11:15 »

Szia András! "a BL alatt nem érdemes megvenni" Ezt cáfolnám, nekem volt 8x42 BV és kiváló kis távcső.
                  "az egyik oldalon az kitekerhető sz@r már önjáró lett"  Küldd vissza a Leitznek, szerintem ingyen kicseréltetik a gyártóval.  Wave

Lehet félreérthető voltam, inkább akkor csak azt mondanám, hogy kicsit túlárazottak. Minőségileg nekem sincs ugye kifogásom, nekem a célnak bőven megfelel.
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #3068 Dátum: 2016. Március 03. - 12:12:23 »

"A fenitek ellenére nekem nincs panaszom a Minoxra (sem kereső, sem céltávcső fronton), de azt gondolom, hogy a BL alatt nem érdemes megvenni. Sőt talán a BL-t sem, mert ár érték arányban van jobb annál is. Pl. meg van még a Minox, de vettem egy New Foresta-t. Ugyanez igaz a Ze5i-re is. Delta HD veri nálam."

Korábban kétszer én is próbáltam a Vixen New Forestát de nekem nem jött be. Nappal a látómező 3/4 része éles világos kontrasztos és fényes, első osztályú képet mutat. Ám már nappal is látható a látómező széli erős homályosodás, élvesztés. Ez naplemente után felerősödik és a látómező külső részén erősen rontja a látott képet . Mondhatni bátran, hogy zavaróan. Nem csak engem zavar ez hanem más Foresta tulajdonosokat is. Egy másik fórumon ezt el is ismerte egy tulaj. Külföldi fórumokon is ezt a hibát róják fel neki egyedül. Tudok olyan  újszerű Forestáról amit épp ezért adtak el a vadászaprón, mert nem tudtak megbarátkozni ezzel a tulajdonságával. Hozzáteszem még, hogy erős szürkületben alkonyat elején- amikor már csak világosat és sötéttet látunk- már nem érzékeli ezt a képromlást a  szemem és akkor egy nagyon jó szürkületi esti távcső a New Foresta 8x56-os. Szerintem fényáteresztésben a legjobbak környékén van.  Viszont a Minox BL 8x56-os csövem szürkületben is szép kontrasztos képet ad, és nappal belenézve is úgy érzem hogy széltől szélig éles, igaz kisebb látómezővel mint a korábban említett távcső.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3069 Dátum: 2016. Március 03. - 12:27:14 »

Ezért igaz az a közhely, hogy mindenkinek a szeméhez más passzol. Nekem pl annyira tökéletes volt a 8x56 BL, hogy csak a hülyebogár több éves molesztálására váltam meg tőle. Minox lett az utód is.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #3070 Dátum: 2016. Március 03. - 18:03:31 »

Ezért igaz az a közhely, hogy mindenkinek a szeméhez más passzol. Nekem pl annyira tökéletes volt a 8x56 BL, hogy csak a hülyebogár több éves molesztálására váltam meg tőle. Minox lett az utód is.
Nekem is elindult a " bogár" miután a vadásztársam Minox HG csövét összenéztem a BL-el. Aztán mégis maradt a BL 8x56 és a Fujinon 7x50-es.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Március 03. - 23:56:49 írta Boar » Naplózva
molnargoreny
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 126


« Új üzenet #3071 Dátum: 2016. Március 04. - 14:41:28 »

Köszönöm a válaszokat!

A történet annyi, hogy volt egy Minox Bv 10 x 42 Br keresőm, 2008-ban vettem, valami akció volt. Nemsokkal rá visszaküldtem, mert úgy éreztem, hogy a lencsék nem mozognak egyszerre, de nem mondták, hogy paralixis hibás. Szokásos kb. fél év várakozás után megjött a távcső, már régen néztem vele, és örültem, hogy megjött, mondtam jó... Az élességállító könnyen mozgott, de már megszoktam, beállítottam, ahogy nekem jó. Utána az állítható szemkagyló gumiburkolat -gondolom a sok ki-be csavargatástól elengedte a ragasztó- lejárt és sokadjára végleg elhagytam.
Egyik vadászboltos barátomnak szóltam, hogy rendeljen már ehhez a típushoz szemkagyló gumit, de utána csak elküldtük az egész távcsövet a gyárba. -gondolom, nem tudom pontosan hova...-
De az előbbi esetből tanulva, nézegettem a Delta távcsöveket, volt a kezemben egy kis 8x42-es, valami 30-40 ezer Ft körül, de nem akartam ilyen kicsit venni, úgyhogy neten bogarászva, találtam egy olyan szériát, ami a Delta Forest II -re van keresztelve és volt 8,5x50 -es. Na, ezt megrendeltem, ez kb 45 ezer volt. Nem rossz távcső szerintem, lehet nem egy Titanium, bár akkor hirtelen kellett a távcső, idő meg nem volt kipróbálni szürkületben, ismerőseim közt nem is tudok akinek lenne Titanium, na mindegy.
A Minoxról nagy csönd lett, nem gondoltam, hogy ennyire elhúzódik ez a gumicsere. Utána hívott a vadászboltos cimbora, hogy a Minox paralixis hibás, és a gyár -szerelő, passz- nem nagyon akarja visszaküldeni, de felajánlanak egy másikat -nem mondták milyen típust- 35 ezerért.
Nem akartam távcsövet venni, de mondtam csak egy Minox, és szerettem a 10x42-est, könnyű volt, bírálni is jó volt, szürkületben sem panaszkodhatok rá, tényleg jó volt a mindennapokban.
De gondolkoztam, hogy most akkor mit kezdjek a régivel, nem raknak rá gumit, eladni nem akarom, hogy más szidjon vele, úgyhogy csak felhívtam a vadászboltost, hogy oké, akkor rendeljen egy "cseretávcsövet", mert mégis egy Minox 35 ezerért.
Amikor mentem érte, akkor vettem kézbe ezt a Bf 10x42-t. Új, csomagolása teljesen rendben. Sokat még nem tudok róla mondani, normális árat sem találtam róla, hogy 45 ezer, vagy 80, de gondolom, remélem jó üzletet csináltam, mégis van egy új Minox keresőm. Szóval a burkolatra csak ennyi van írva, hogy Bf 10x42. Semmi Br nincs. Ami talán egyetlen hátrány -eddig- , hogy a lencsevédő gumin nincs belefűzőfül, amit a nyakpántba bele lehet fűzni, úgyhogy.... az lesz a legelső amit el fogok hagyni.  Ördög

Még egyszer köszi a válaszokat!
 Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3072 Dátum: 2016. Március 04. - 15:51:00 »

Köszönöm a válaszokat!

A történet annyi, hogy volt egy Minox Bv 10 x 42 Br keresőm, 2008-ban vettem, valami akció volt. Nemsokkal rá visszaküldtem, mert úgy éreztem, hogy a lencsék nem mozognak egyszerre, de nem mondták, hogy paralixis hibás. Szokásos kb. fél év várakozás után megjött a távcső, már régen néztem vele, és örültem, hogy megjött, mondtam jó... Az élességállító könnyen mozgott, de már megszoktam, beállítottam, ahogy nekem jó. Utána az állítható szemkagyló gumiburkolat -gondolom a sok ki-be csavargatástól elengedte a ragasztó- lejárt és sokadjára végleg elhagytam.
Egyik vadászboltos barátomnak szóltam, hogy rendeljen már ehhez a típushoz szemkagyló gumit, de utána csak elküldtük az egész távcsövet a gyárba. -gondolom, nem tudom pontosan hova...-
De az előbbi esetből tanulva, nézegettem a Delta távcsöveket, volt a kezemben egy kis 8x42-es, valami 30-40 ezer Ft körül, de nem akartam ilyen kicsit venni, úgyhogy neten bogarászva, találtam egy olyan szériát, ami a Delta Forest II -re van keresztelve és volt 8,5x50 -es. Na, ezt megrendeltem, ez kb 45 ezer volt. Nem rossz távcső szerintem, lehet nem egy Titanium, bár akkor hirtelen kellett a távcső, idő meg nem volt kipróbálni szürkületben, ismerőseim közt nem is tudok akinek lenne Titanium, na mindegy.
A Minoxról nagy csönd lett, nem gondoltam, hogy ennyire elhúzódik ez a gumicsere. Utána hívott a vadászboltos cimbora, hogy a Minox paralixis hibás, és a gyár -szerelő, passz- nem nagyon akarja visszaküldeni, de felajánlanak egy másikat -nem mondták milyen típust- 35 ezerért.
Nem akartam távcsövet venni, de mondtam csak egy Minox, és szerettem a 10x42-est, könnyű volt, bírálni is jó volt, szürkületben sem panaszkodhatok rá, tényleg jó volt a mindennapokban.
De gondolkoztam, hogy most akkor mit kezdjek a régivel, nem raknak rá gumit, eladni nem akarom, hogy más szidjon vele, úgyhogy csak felhívtam a vadászboltost, hogy oké, akkor rendeljen egy "cseretávcsövet", mert mégis egy Minox 35 ezerért.
Amikor mentem érte, akkor vettem kézbe ezt a Bf 10x42-t. Új, csomagolása teljesen rendben. Sokat még nem tudok róla mondani, normális árat sem találtam róla, hogy 45 ezer, vagy 80, de gondolom, remélem jó üzletet csináltam, mégis van egy új Minox keresőm. Szóval a burkolatra csak ennyi van írva, hogy Bf 10x42. Semmi Br nincs. Ami talán egyetlen hátrány -eddig- , hogy a lencsevédő gumin nincs belefűzőfül, amit a nyakpántba bele lehet fűzni, úgyhogy.... az lesz a legelső amit el fogok hagyni.  Ördög

Még egyszer köszi a válaszokat!
 Emelem

http://leitz-hungaria.hu/termekek/2623/minox-bf-10x42-br-tavcso-uj?catid=374
35-ért megérte minden bizonnyal.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3073 Dátum: 2016. Március 04. - 16:04:37 »

Tisztelt hozzáértők!

Minox BF 10x42 valamint Minox BF 10x42 BR ugyanaz a típus? Mert a neten úgy találom, hogy bf 10x42 br, de a távcsövön, leírásban, simán bf 10x42.
Még egy kérdés, mi a különbség a bv 10x42 br és a bf 10x42 (vagy bf 10x42 br ?!) közt?
Köszönöm a válaszokat!

 Emelem

Üdv! Emelem
Évekkel ezelőtt vettem alkalmi áron egy BF10x42 BR-t.
Az előző gazdája vagy kétszer vette ki a dobozból, területen nem is volt.
Nem a gyár csúcskategóriája, de ezt akkor is tudtam, amikor megvettem.
Olyan "mászkálós" vadászatokon használom, meg vagyok vele elégedve.
 Emelem


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Tikka695
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #3074 Dátum: 2016. Március 09. - 19:45:07 »

Erdeklodnek hogy a zold gumibevonatos Revue 8x56-os tavcso milyen minoseget kepvisel, es esti lesvadaszatra hasznalhato-e??

A masik kerdesem az hogy a Zeiss Dekarem 10x50 multicoated es a Delta titanium 8x56 keresok kozott milyen kulonbseg fedezheto fel?

Elore is koszonom a valaszokat!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 [205] 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: