Oldalak: 1 ... 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 [204] 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573771 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #3045 Dátum: 2016. Február 24. - 10:38:24 »

Azt azért gyorsan tegyük hozzá,hogy nem a boltok polcairól levett távcsvekről beszélünk,hanem 30-40-50 éves darabokról,amik egyike jobb másika kevésbé. No meg igen, a szemünk meg pláne nem egyforma.

 Igen Wave
...
Bezony, nekem is volt már a kezemben, amiben már akár nem is az eredeti lencse volt...
Naplózva

Üdv End
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3046 Dátum: 2016. Február 24. - 11:03:51 »

Nikon Action 8x40 ha érdekel valakit, keressen privátban.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #3047 Dátum: 2016. Február 26. - 09:12:02 »

A minap belenéztem,fogtam egy steiner keresőt ,az "autofókuszos" változatot,nighthunter xp 7x50.
Olyan könnyű volt,és olyan bucsus feelingje számomra,hogy óriásit csalódtam.
Mindig azt hallottam ez a non plus ultra.
A fujinon fmt-vel tudtam összehasonlítani(,ami az enyém,karcos,és olyan mély karc is van az objektívlencséjén,hogy akad benne a a körmöm,persze ezeket nem látom benne,nem zavar,pazar a képe),semmivel nem tud többet,de talán annyit sem a steiner.
Innentől vagy a fujinon baromi jó,vagy ez Nighthunter mégsem egy csodatávcső.
Valamikor ezeket úgy sztárolták,szerintem ebben semmi extra nincs,átlagos képe van,ráadásul olyan könnyű,úgy tudom műanyag a háza,jó tartós is lehet.
Rögtön utánakerestem,újonnan 200e,meg is ijedtem,hamar bezártam az oldalt.
Ez a steiner viszont eladó,egy ismerősöm akarja megvenni,nála van próbára.
Szerintetek mennyit ér , kivülről jó leharcolt,de a lencsék szépek,épek.
Én azt találtam mondani neki,hogy 50.000.--ret megér,de többet nem,kb . azt tudja,mint egy használt delta titánium,vagy new forest,ami azért tudjuk,hogy jó,de használtan egy delta ilyen állapotban nem ér 50e-et sem.
Kíváncsi lennék más véleményére ,mit gondol,használ-e ilyent,mik a tapasztalatai,milyen távcsövekkel hasonlította össze.
Én arra gondoltam,hogy ha meg is veszi,majd nem tetszik mégse,vagy rájön,hogy azért ennél van jobb is,akkor is meg tud tőle 50e-ért szabadulni.
Szerintetek?
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3048 Dátum: 2016. Február 26. - 09:20:51 »

A minap belenéztem,fogtam egy steiner keresőt ,az "autofókuszos" változatot,nighthunter xp 7x50.
Olyan könnyű volt,és olyan bucsus feelingje számomra,hogy óriásit csalódtam.
Mindig azt hallottam ez a non plus ultra.
A fujinon fmt-vel tudtam összehasonlítani(,ami az enyém,karcos,és olyan mély karc is van az objektívlencséjén,hogy akad benne a a körmöm,persze ezeket nem látom benne,nem zavar,pazar a képe),semmivel nem tud többet,de talán annyit sem a steiner.
Innentől vagy a fujinon baromi jó,vagy ez Nighthunter mégsem egy csodatávcső.
Valamikor ezeket úgy sztárolták,szerintem ebben semmi extra nincs,átlagos képe van,ráadásul olyan könnyű,úgy tudom műanyag a háza,jó tartós is lehet.
Rögtön utánakerestem,újonnan 200e,meg is ijedtem,hamar bezártam az oldalt.
Ez a steiner viszont eladó,egy ismerősöm akarja megvenni,nála van próbára.
Szerintetek mennyit ér , kivülről jó leharcolt,de a lencsék szépek,épek.
Én azt találtam mondani neki,hogy 50.000.--ret megér,de többet nem,kb . azt tudja,mint egy használt delta titánium,vagy new forest,ami azért tudjuk,hogy jó,de használtan egy delta ilyen állapotban nem ér 50e-et sem.
Kíváncsi lennék más véleményére ,mit gondol,használ-e ilyent,mik a tapasztalatai,milyen távcsövekkel hasonlította össze.
Én arra gondoltam,hogy ha meg is veszi,majd nem tetszik mégse,vagy rájön,hogy azért ennél van jobb is,akkor is meg tud tőle 50e-ért szabadulni.
Szerintetek?

Ha a Fujinon jobb, akkor sanszos, hogy a New Foresta is. Az én szememnek ez a kettő egál volt.
Ha ezeknél gyengébb, akkor 50-80 ezer. De az eladó valszeg az 50et kiröhögi...legyen az ő baja.
390 eur a New Foresta.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3049 Dátum: 2016. Február 26. - 09:28:32 »

Ha a Fujinon jobb, akkor sanszos, hogy a New Foresta is. Az én szememnek ez a kettő egál volt.
Ha ezeknél gyengébb, akkor 50-80 ezer. De az eladó valszeg az 50et kiröhögi...legyen az ő baja.
390 eur a New Foresta.

A New Forestának egyértelműen nagyobb a látómezeje, mint ennek a Steinernek. Itt most nem arra a mérőszámra gondolok, hogy 1000 m-en hány méter széles mezőt lát a távcső, hanem a Forestán érezhetően nagyobbnak ill. a szemedhez közelebbnek érzed a "kört".  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3050 Dátum: 2016. Február 26. - 09:29:03 »

Ha a Fujinon jobb, akkor sanszos, hogy a New Foresta is. Az én szememnek ez a kettő egál volt.
Ha ezeknél gyengébb, akkor 50-80 ezer. De az eladó valszeg az 50et kiröhögi...legyen az ő baja.
390 eur a New Foresta.

A New Forestának egyértelműen nagyobb a látómezeje, mint ennek a Steinernek. Itt most nem arra a mérőszámra gondolok, hogy 1000 m-en hány méter széles mezőt lát a távcső, hanem a Forestán érezhetően nagyobbnak ill. a szemedhez közelebbnek érzed a "kört".  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3051 Dátum: 2016. Február 26. - 09:29:46 »

A New Forestának egyértelműen nagyobb a látómezeje, mint ennek a Steinernek. Itt most nem arra a mérőszámra gondolok, hogy 1000 m-en hány méter széles mezőt lát a távcső, hanem a Forestán érezhetően nagyobbnak ill. a szemedhez közelebbnek érzed a "kört".  Emelem

Bocs, azt hittem, elakadt az előbbi, ráismételtem. sorry
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3052 Dátum: 2016. Február 26. - 09:50:41 »

Nekem két régi Steinerem van. Az egyik egy 8x30 valami makrolon vagy mi a bánat a háza. Az a baj vele,hogy a tengelye kikopott és ha szétnyitod a szemedhez a távcsövet, záródik is össze amint elengeded egyik kezeddel. És ezen javítani nem lehet már. Amúgy az optikája nem rossz. De a 8x30 orosznál pl nem is jobb.

A másik egy 7x50 régi hagyományos porro. Nem tudom miből van a háza,de ez is nagyon könnyű és hosszú is,viszont keskeny. A képe szép,de este hamar meghal ráadásul iszonyú szűk a látómezeje. Nekem a halálom. Mintha kulcslyukon lesekednél.

Az újaknak pedig a gumiborításuk rettenet gagyi. Kopik,szakad,mállik. Méltatlan na.

Summázva, az enyémek (igaz régiek) szerintem nem jobbak az orosz keresőknél. Sőt. Az oroszok este jobbak.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #3053 Dátum: 2016. Február 26. - 12:55:27 »

Azt hittem csak én látom ilyen gagyinak.
Szerintem ez az 50.000.- a max. ,hiszen használhatóbb távcsövet is lehet venni ennyiért.
Nem elég valamit túlárazni,valamivel többet kell nyújtani,legalább egy nüansszal,mint az olcsóbb árkategóriába tartozóknak,különben eladhatatlan.

Mondjuk nekem az 50ezerért sem kéne.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3054 Dátum: 2016. Február 26. - 13:33:07 »

Azt hittem csak én látom ilyen gagyinak.
Szerintem ez az 50.000.- a max. ,hiszen használhatóbb távcsövet is lehet venni ennyiért.
Nem elég valamit túlárazni,valamivel többet kell nyújtani,legalább egy nüansszal,mint az olcsóbb árkategóriába tartozóknak,különben eladhatatlan.

Mondjuk nekem az 50ezerért sem kéne.


Volt a Vadászaprón az ősszel egy 8x56-os. Kívülről teljesen szétmállva leszakadva róla a gumiborítás. 50-re volt feltéve,nem tudom mi lett a sorsa. A gumiborítás alatt ugyanaz a sötétszürke makrolon ház,mint az én 8x30-omon. Viszont az tartós. Kivéve a zsanért. Ellenben TAL dícsérte a mechanikáját és az optikáját ezeknek a csöveknek. Úgy mondják nálunk,hogy kívül csecse,belül kaka. Ez lehet fordítva van. Ha egyébként az optikája jó,bánom én milyen verdett kívülről.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Tuco
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #3055 Dátum: 2016. Március 02. - 03:23:25 »

Tisztelt vadásztársak!

Megvan az új keresőtávcsövem!
Egy Hartmann Wetzlar 9x40-es.
Köszönöm szépen Táborilelkész kollégának a segítséget a választásban.
Sajnos csak májusban tudom kipróbálni mert az angol eladó csak angliába volt hajlandó elküldeni így az öcsém vette meg nekem és majd májusban hozza haza nekem.
Esetleg van valakinek gyakorlati tapasztalata vele?

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3056 Dátum: 2016. Március 02. - 09:54:09 »

Tisztelt vadásztársak!

Megvan az új keresőtávcsövem!
Egy Hartmann Wetzlar 9x40-es.
Köszönöm szépen Táborilelkész kollégának a segítséget a választásban.
Sajnos csak májusban tudom kipróbálni mert az angol eladó csak angliába volt hajlandó elküldeni így az öcsém vette meg nekem és majd májusban hozza haza nekem.
Esetleg van valakinek gyakorlati tapasztalata vele?

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 Wave Igen Taps

A privát kérdésem okafogyottá vált. Egy jó nagy kalappal hozzá!
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3057 Dátum: 2016. Március 02. - 11:09:17 »

Karl Hartmann az 1900-as évek legelején a Hensoldt (ma Zeiss tulajdon és a Zeiss hadioptikái futnak e néven) cégnél tanulta az optikus mesterséget. Amikor végzett a Leitz (Leica) alkalmazta. Az ő irányításával tervezték és állították gyártásba a Leitz porroprizmás távcsöveit. 1920 táján önállósította magát Hartmann Wetzlar néven és kezdett lencséket,prizmákat gyártani. Később hozzáfogott a  saját tervezésű porroprizmás távcsőcsalád (Hartmann Porlerim) gyártásához. A háború után indult be igazán a bolt. A hatvanas-hetvenes években a teszteredmények alapján a legjobbnak minősítették a Hartmann távcsöveket. Fényáteresztő képességük jobb volt,mint a nagyoké (Zeiss,Leica,Swarovski,Beck Kassel stb...). Ugyanakkor sok volt a kézi munka és emiatt drágább volt az előállítás. Viszont eladni nem tudott drágábban,mint a keményen gépesítő nagyok (ugyanez áll a Beck Kasselre is). Törvényszerű volt,hogy csődbe menjen. Meg is történt a kilencvenes évek legelején. Ha jól tudom a Leica kebelezte be. A Beck Kasselt pedig a Hertel & Reuss. Ma viszonylag olcsón beszerezhetők (mert kevesen ismerik már) ugyanakkor csúcsminőségű távcsövek. Ha valami gondosan megőrzött darabot talál az ember,akkor nagyon jó vétel lehet.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #3058 Dátum: 2016. Március 02. - 13:53:33 »

Karl Hartmann az 1900-as évek legelején a Hensoldt (ma Zeiss tulajdon és a Zeiss hadioptikái futnak e néven) cégnél tanulta az optikus mesterséget. Amikor végzett a Leitz (Leica) alkalmazta. Az ő irányításával tervezték és állították gyártásba a Leitz porroprizmás távcsöveit. 1920 táján önállósította magát Hartmann Wetzlar néven és kezdett lencséket,prizmákat gyártani. Később hozzáfogott a  saját tervezésű porroprizmás távcsőcsalád (Hartmann Porlerim) gyártásához. A háború után indult be igazán a bolt. A hatvanas-hetvenes években a teszteredmények alapján a legjobbnak minősítették a Hartmann távcsöveket. Fényáteresztő képességük jobb volt,mint a nagyoké (Zeiss,Leica,Swarovski,Beck Kassel stb...). Ugyanakkor sok volt a kézi munka és emiatt drágább volt az előállítás. Viszont eladni nem tudott drágábban,mint a keményen gépesítő nagyok (ugyanez áll a Beck Kasselre is). Törvényszerű volt,hogy csődbe menjen. Meg is történt a kilencvenes évek legelején. Ha jól tudom a Leica kebelezte be. A Beck Kasselt pedig a Hertel & Reuss. Ma viszonylag olcsón beszerezhetők (mert kevesen ismerik már) ugyanakkor csúcsminőségű távcsövek. Ha valami gondosan megőrzött darabot talál az ember,akkor nagyon jó vétel lehet.

A 60-as években már Leica néven futott?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3059 Dátum: 2016. Március 02. - 14:00:04 »

A 60-as években már Leica néven futott?

A Leitzet kérdezed? Mert az már jóval hamarabb. A Hartmann meg sose. A kilencvenes évek elején csődölt be és szűnt meg. Addig viszont termelt. Tehát a nyolcvanas évek végéről még lehet igen jó Hartmann Berninat, Compactot,Touristot találni annak aki türelmes és szerencsés. Rémlik,hogy a Leica vette meg,de ebben nem vagyok biztos.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 [204] 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: