Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573840 alkalommal)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #555 Dátum: 2008. December 01. - 09:16:33 »

Én a jobb kereső híve vagyok, mondom ezt úgy, hogy most csak egy kis Minoxom van Ördög.
Szerintem nagyon fontos, hogy mindent a lehető legjobban lássunk...persze az anyagiak behatárolják a lehetőségeket.
De az optikákkal "látunk"...jónak kellene lenniük, szerintem a keresőnek jobbnak.
Mindig könnyebb két szemmel nézni, és látni, mint a céltávcsővel gusztálni.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
maszáj
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Új üzenet #556 Dátum: 2008. December 01. - 09:17:18 »

Mindenből a legjobbat, ha tellik rá... A keresőt sokkal többet használja az ember, ebből a szempontból fontosabb, viszont a céltávcső egy bizonyos szint alatt semmire sem jó. Egy "megunt" keresőt még odaadhatsz a gyerekednek, tehát a ráköltött pénz nem megy teljes a pocsékba.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #557 Dátum: 2008. December 01. - 09:23:48 »

Srácok! Igen
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #558 Dátum: 2008. December 01. - 10:32:33 »

Hozzátenném, onnan indult a beszélgetés, hogy megjegyeztem, nekem a Nikon Action 7x50 fényerejénél jobb kereső nem kell, mert anno én Zoli Minoxával sem láttam többet. Ami pluszt még elviselnék, az a vízállóság, az mindenképp fontos. Amikor teljesen besötétedett, már lőni lámpa nélkül nem tudtam volna a nagy pára miatt, de a keresővel azért még jócskán láttam... Magyarra fordítva ültem lövési lehetőséggel max 3/4 órát, aztán meg kb 2-t úgy, hogy esélyem volt lőni. Aztán a chaten belém lett magyarázva, hogy nekem mégis csak a lövés fontos. De ez már mellékes Kacsint
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #559 Dátum: 2008. December 01. - 10:33:56 »

Szerintem ez relatív.
Én annak a híve vagyok - vagy is lennék ha telne rá  Mosolyog - hogy minden optika legyen jó minőségű.
Ettől függetlenül a mostani 7x50-es Yukon tökéletesen jó a 6x42-es SB-hez, persze jobban látok vele éjszaka mint a céltávcsővel.
Ha jól emlékszem Viktor is azt írta jobban látott a yukonnal, mint a 7x50-es Zeiss célgukkerrel.
...szóval egy 7x50-es Yukon már tud annyit mint egy 42-es prémium...sőt kipróbáltuk 56-os prémiummal is, hát a Yukon attól is jobb.
De ez evidens, hiszen egy jó üveglencsés keresőnek ezt tudnia is kell. (Hál' Istennek a Yukon eddig jól bírja, nagyon meglepett és meglep most is kiváló optikai tulajdonsága...aztán, hogy szerkezetileg meddig bírja majd kiderül.  Ördög)

A mostani kínálatból pedig a Minox 8x56BL - vagy mifene jelölése van - avagy egy kiváló Zeiss Jena MC szerintem nagyon elég egy nagyvad vadásznak.
Persze az más téma, hogy majd szintén kiült a döbbenet az arcomra amikor Ruger barátom öreg 7x42-es Leitz keresőjét tesztelgettük a "nagyokkal"... Meglepődött
...de ugyanilyen jókat hallottam az általam egyre jobbnak ítélt 7x42-es Habicht-ról is...kis mérete ellenére igen jónak mondják este is.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #560 Dátum: 2008. December 01. - 10:36:49 »

Szerintem ez relatív.
Én annak a híve vagyok - vagy is lennék ha telne rá  Mosolyog - hogy minden optika legyen jó minőségű.
Ettől függetlenül a mostani 7x50-es Yukon tökéletesen jó a 6x42-es SB-hez, persze jobban látok vele éjszaka mint a céltávcsővel.
Ha jól emlékszem Viktor is azt írta jobban látott a yukonnal, mint a 7x50-es Zeiss célgukkerrel.
...szóval egy 7x50-es Yukon már tud annyit mint egy 42-es prémium...sőt kipróbáltuk 56-os prémiummal is, hát a Yukon attól is jobb.
De ez evidens, hiszen egy jó üveglencsés keresőnek ezt tudnia is kell. (Hál' Istennek a Yukon eddig jól bírja, nagyon meglepett és meglep most is kiváló optikai tulajdonsága...aztán, hogy szerkezetileg meddig bírja majd kiderül.  Ördög)

A mostani kínálatból pedig a Minox 8x56BL - vagy mifene jelölése van - avagy egy kiváló Zeiss Jena MC szerintem nagyon elég egy nagyvad vadásznak.
Persze az más téma, hogy majd szintén kiült a döbbenet az arcomra amikor Ruger barátom öreg 7x42-es Leitz keresőjét tesztelgettük a "nagyokkal"... Meglepődött
...de ugyanilyen jókat hallottam az általam egyre jobbnak ítélt 7x42-es Habicht-ról is...kis mérete ellenére igen jónak mondják este is.

Egyet értek, arra próbáltam rávilágítani tegnap, hogy a Nikon keresővel többet látok sötétben, mint a Benderrel, ezért  fényerőre, képminőségre különb keresőre az én szememnek (!) nincs szüksége... Csak úgy látom kicsit félrement az a besélgetés. Természetesen egy Monarch 8.5x56 ha egyszer belefér, nem fogok habozni (jobb felépítés, vízállóság...) Kacsint

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #561 Dátum: 2008. December 01. - 10:40:32 »

Nos igen erről az Action VII-es Nikonról is jókat hallottam.
Kíváncsi lennék, hogy jobb-e mint a Yukon.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #562 Dátum: 2008. December 01. - 10:42:38 »

Aztán a chaten belém lett magyarázva, hogy nekem mégis csak a lövés fontos. De ez már mellékes Kacsint

Balázs!

Te nem írtál ilyet, hanem én írtam. És azt is írtam, hogy AZT FOGJÁK HINNI. Bocs.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #563 Dátum: 2008. December 01. - 10:48:00 »

Nos igen erről az Action VII-es Nikonról is jókat hallottam.
Kíváncsi lennék, hogy jobb-e mint a Yukon.

Roli, nem tudom. Szerintem képminőségre nem, felépítésre jobbnak tűnt.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #564 Dátum: 2008. December 01. - 10:48:51 »

Balázs!

Te nem írtál ilyet, hanem én írtam. És azt is írtam, hogy AZT FOGJÁK HINNI. Bocs.

Ok Viktor, így rendben van a dolog.  Igen
Aki ismer ismer, aki nem az meg higyjen amit akar. Kacsint De nem offolok!

 Piál Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #565 Dátum: 2008. December 01. - 10:51:22 »

Szerintem ez relatív.
Én annak a híve vagyok - vagy is lennék ha telne rá  Mosolyog - hogy minden optika legyen jó minőségű.
Ettől függetlenül a mostani 7x50-es Yukon tökéletesen jó a 6x42-es SB-hez, persze jobban látok vele éjszaka mint a céltávcsővel.
Ha jól emlékszem Viktor is azt írta jobban látott a yukonnal, mint a 7x50-es Zeiss célgukkerrel.
...szóval egy 7x50-es Yukon már tud annyit mint egy 42-es prémium...sőt kipróbáltuk 56-os prémiummal is, hát a Yukon attól is jobb.
De ez evidens, hiszen egy jó üveglencsés keresőnek ezt tudnia is kell. (Hál' Istennek a Yukon eddig jól bírja, nagyon meglepett és meglep most is kiváló optikai tulajdonsága...aztán, hogy szerkezetileg meddig bírja majd kiderül.  Ördög)


Így is van!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #566 Dátum: 2008. December 01. - 11:29:24 »

Nagyon egyszerű dolga nincs a Yukonnak, mivel a  hátizsákomban tok nélkül hömbölödik hol ide, hol oda...de eddig bírta a kiképzést.  Vigyorog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #567 Dátum: 2008. December 01. - 11:43:11 »

Nagyon egyszerű dolga nincs a Yukonnak, mivel a  hátizsákomban tok nélkül hömbölödik hol ide, hol oda...de eddig bírta a kiképzést.  Vigyorog

Ugyan... a ruszkaja tyehnyikának az csak jót tesz.  Majd amikor Te is a motorháztetőn hagyod... Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #568 Dátum: 2008. December 01. - 11:47:55 »

Ugyan... a ruszkaja tyehnyikának az csak jót tesz.  Majd amikor Te is a motorháztetőn hagyod... Vigyorog

Ponyvatetőt már volt, de azon jól "elpattogott" vagy 2 km-t, nem esett le.  Ördög
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #569 Dátum: 2008. December 01. - 11:50:00 »

Szervusz Wetzlar!
Ha jól emlékszem még a régi fórumon írtad hogy egy vadásztársad elküldte a Jena keresőjét a Docter gyárba,és begumírozták.Meg tudnád mondani hogy körülbelül mennyibe volt ez a művelet (anyagilag)?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: