Oldalak: 1 ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 [197] 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573974 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #2940 Dátum: 2015. Október 16. - 11:59:37 »

Én is kérném szépen Attila!

Átküldtem mind a két helyre. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2941 Dátum: 2015. Október 16. - 12:08:28 »

Átküldtem mind a két helyre. Emelem

Hogy ne legyen nagyon titok és nem reklámozva céget, de az a cég aki forgalmaz nagyban Dipol binokuláris éjjellátó keresőtávcsövet, annak val.szeg. van készleten lebernyes szemkagylógumi is, mert az van rajta gyárilag, csak a méretet kell tudni, hogy stimmel-e.
 Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2942 Dátum: 2015. Október 18. - 11:00:47 »

Hali!
Olympus kereső távcsöveket ismeri valaki? Gondolom gagyi kategória, de abban a fiókban Mosolyog milyen szinten helyezkedik el?
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #2943 Dátum: 2015. Október 18. - 11:23:36 »

Hali!
Olympus kereső távcsöveket ismeri valaki? Gondolom gagyi kategória, de abban a fiókban Mosolyog milyen szinten helyezkedik el?

Mikroszkópokat tudnak gyártani....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #2944 Dátum: 2015. Október 18. - 11:40:06 »

A fotós objektiveik ledig a legjobbak közė tartoznak.
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2945 Dátum: 2015. Október 18. - 12:29:53 »

Köszönöm, majd meglátjuk! Mosolyog Vettem egyet a vakerán, olyan sétálós-kutyasétáltatós távcsőnek, de ha jó lesz, kiviszem nappali vadászatra is.  Emelem
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #2946 Dátum: 2015. Október 21. - 13:57:08 »

Sziasztok!

Az őzbakos topicban leírt eset  Rííí kapcsán eljutottam oda, hogy most nem fogom megjavíttatni a “nappali” távcsövemet, mivel ha a javítás várható költségéhez egy picit hozzárakok, akkor tudnék vásárolni egy újat. Kifejezetten nappalra, cserkeléshez kerestem távcsövet (ami eddig volt az egy 9x36-os régi német porro cső), bak, tarvad, róka vadászat az esetek 90%-ban lőbottal, ritkábban lesről, így van hol megtámasztani, nem remeg a kép nagyobb nagyításúnál sem. Hosszas olvasgatás után a következő típusokra szűkítettem a lehetséges jelöltek körét:
Nikon Prostaff 5 10x42
Minox BF 10x42 (régebbi design-os, ha ez számít)
Delta Titanium 10x42

Ezek árban nagyjából ugyanazon a szinten vannak (~50k), valószínűleg tudásban is, viszont érdekelne, hogy van-e velük negatív tapasztalata valakinek itt a fórumon. Visszaolvastam és itt is írtatok róluk viszont negatívumot nem találtam. Ami engem kifejezetten érdekelne:
-   Ne járjon túl könnyen a fókuszállító: engem kifejezetten zavar, ha már attól elmegy a fókusz hogy odaér a kalap karimájához az állító. Nyilván ne kelljen 32-es villáskulccsal tekerni, de legyen “tartása”. A felsoroltakkal volt-e bárkinek hasonló élménye?
-   Garanciális problémák: Minoxnál lehet hallani az állítható szemkagyló problémáiról, tapasztalt-e ilyet bárki közületek (akár a Nikonnal is lehet ilyen)? Nikonra 10 év gari van, a másik kettőre 5-5.
-   A kiválasztott jelölt éveken át hányódna a kocsi kesztyűtartóban, hátizsákban, esőben, hidegben, porban (=vigyázok rá, de normal vadászati körülményeket bírja azért, ne ázzon be /párásodjon…) – ha valamelyik a fentiek közül nem bírná (nálatok nem bírja/bírta) szerintetek akkor szóljatok.

Volt még egy titkos jelölt aminek az ára közel fele a fentieknek, ugyanúgy 10 év garancia van rá, a fentiekhez képest az egyik fő különbség hogy nincs gázzal töltve vagyis párásodhat, és a fórumon írtak szerint párásodik is (mondjuk az “éjjeli” jénai 7x50-emben sincs gáz, de erről most nem beszélünk, éjjel a hetedik érzékemet bekapcsolom  Nyihi). Ez a Nikon Aculon 211 10x42, amit azért vetettem el, mert úgy érzem ez nem lenne előrelépés a jelenlegihez képest, akkor inkább megcsináltatom mivel alapvetően szerettem.

Pesten lenne lehetőség ezekbe egy helyen belenézni, de most nem járok arra, így ha valaki megosztana a fentiekről némi infót azt megköszönném.

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2947 Dátum: 2015. Október 21. - 14:26:15 »


-   Garanciális problémák: Minoxnál lehet hallani az állítható szemkagyló problémáiról, tapasztalt-e ilyet bárki közületek (akár a Nikonnal is lehet ilyen)? Nikonra 10 év gari van, a másik kettőre 5-5.


Ez a BL-nél, ami elvileg a magasabb ár/minőség kategória is meg van sajnos. Nem javíttattam meg, elvagyok vele így is. Emiatt a garanciális ügyintézésről nem tudok nyilatkozni.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #2948 Dátum: 2015. Október 21. - 14:33:59 »

Ha a 10x42-es DT-hez is olyan tokot adnak mint a nagyokhoz (8x56/9x63) akkor már csak az miatt is azt választanám , nagyon bírja a strapát . De én elfogúlt vagyok ! Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2949 Dátum: 2015. Október 21. - 15:03:24 »


-   Garanciális problémák: Minoxnál lehet hallani az állítható szemkagyló problémáiról, tapasztalt-e ilyet bárki közületek (akár a Nikonnal is lehet ilyen)? Nikonra 10 év gari van, a másik kettőre 5-5.


Üdv,
B.  Emelem

Minox BL 8x56-tal volt ilyen gondom. A lencséket rendszeresen tisztítottam, de a kihajtató szemkagyló járatát nem. Sok kosz ment bele és egy idő után szorult, nem lehetett teljesen kihajtani. Visszaküldtem, kicserélték, ingyen.  Igen Most erre is figyelek, így nincs ilyen gondom.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #2950 Dátum: 2015. Október 21. - 20:11:27 »

Köszönöm a válaszokat!

 Emelem

PS: még mielőtt valaki rosszra gondol, természetesen nem "olyan" hetedik érzékre gondoltam(éjjellátó, hőkamera és társai...). Viccnek szántam, de így utólag visszaolvasva még nekem is kétértelmű  Nem szól szám
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2951 Dátum: 2015. Október 22. - 09:30:08 »

Sziasztok!

Az őzbakos topicban leírt eset  Rííí kapcsán eljutottam oda, hogy most nem fogom megjavíttatni a “nappali” távcsövemet, mivel ha a javítás várható költségéhez egy picit hozzárakok, akkor tudnék vásárolni egy újat. Kifejezetten nappalra, cserkeléshez kerestem távcsövet (ami eddig volt az egy 9x36-os régi német porro cső), bak, tarvad, róka vadászat az esetek 90%-ban lőbottal, ritkábban lesről, így van hol megtámasztani, nem remeg a kép nagyobb nagyításúnál sem. Hosszas olvasgatás után a következő típusokra szűkítettem a lehetséges jelöltek körét:
Nikon Prostaff 5 10x42
Minox BF 10x42 (régebbi design-os, ha ez számít)
Delta Titanium 10x42

Ezek árban nagyjából ugyanazon a szinten vannak (~50k), valószínűleg tudásban is, viszont érdekelne, hogy van-e velük negatív tapasztalata valakinek itt a fórumon. Visszaolvastam és itt is írtatok róluk viszont negatívumot nem találtam. Ami engem kifejezetten érdekelne:
-   Ne járjon túl könnyen a fókuszállító: engem kifejezetten zavar, ha már attól elmegy a fókusz hogy odaér a kalap karimájához az állító. Nyilván ne kelljen 32-es villáskulccsal tekerni, de legyen “tartása”. A felsoroltakkal volt-e bárkinek hasonló élménye?
-   Garanciális problémák: Minoxnál lehet hallani az állítható szemkagyló problémáiról, tapasztalt-e ilyet bárki közületek (akár a Nikonnal is lehet ilyen)? Nikonra 10 év gari van, a másik kettőre 5-5.
-   A kiválasztott jelölt éveken át hányódna a kocsi kesztyűtartóban, hátizsákban, esőben, hidegben, porban (=vigyázok rá, de normal vadászati körülményeket bírja azért, ne ázzon be /párásodjon…) – ha valamelyik a fentiek közül nem bírná (nálatok nem bírja/bírta) szerintetek akkor szóljatok.

Volt még egy titkos jelölt aminek az ára közel fele a fentieknek, ugyanúgy 10 év garancia van rá, a fentiekhez képest az egyik fő különbség hogy nincs gázzal töltve vagyis párásodhat, és a fórumon írtak szerint párásodik is (mondjuk az “éjjeli” jénai 7x50-emben sincs gáz, de erről most nem beszélünk, éjjel a hetedik érzékemet bekapcsolom  Nyihi). Ez a Nikon Aculon 211 10x42, amit azért vetettem el, mert úgy érzem ez nem lenne előrelépés a jelenlegihez képest, akkor inkább megcsináltatom mivel alapvetően szerettem.

Pesten lenne lehetőség ezekbe egy helyen belenézni, de most nem járok arra, így ha valaki megosztana a fentiekről némi infót azt megköszönném.

Üdv,
B.  Emelem

Üdv!

Nekem két Nikonom is van. Az egyik egy Monarch 10x42, amit örököltem és ritkán használok,de nagyon jó, ezzel semmi probléma. Igaz mint említettem ritkán veszem elő. A másik viszont, egy Action VII 8x40 mindennapos strapacsőként szerepel. Tokjában a Vitarában utazik,alszik télen,nyáron. Semminemű hiba nincs vele,bírja a gyűrődést. Viszont van egy rettentően idegesítő,hülye szokása, a szemlencse kívülről azonnal párásodik ha belenézek. Ilyet még egyetlen távcsövemnél sem tapasztaltam,pedig jelenleg is van vagy nyolc. Lehet azért van mert túl közel kell tennem a szememhez? Nem tudom. Lesen nemigen használom,de amikor kinn volt velem és letettem a lesdeszkára,akkor még az objektív is bepárásodott kívülről. Úgyhogy újabban már csak úgy van az autóban és cserkelni inkább a kis Zeiss 8x30-at viszem. Zsebben elfér, külön szemlencseállítású (nem állítódik el minden sóhajra) és úgy,ahogy van egy kis csoda. A többiekről nem tudok nyilatkozni mert nem használtam őket. Nem is igen néztem még egybe sem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2952 Dátum: 2015. Október 22. - 10:52:04 »

Üdv!

Nekem két Nikonom is van. Az egyik egy Monarch 10x42, amit örököltem és ritkán használok,de nagyon jó, ezzel semmi probléma. Igaz mint említettem ritkán veszem elő. A másik viszont, egy Action VII 8x40 mindennapos strapacsőként szerepel. Tokjában a Vitarában utazik,alszik télen,nyáron. Semminemű hiba nincs vele,bírja a gyűrődést. Viszont van egy rettentően idegesítő,hülye szokása, a szemlencse kívülről azonnal párásodik ha belenézek. Ilyet még egyetlen távcsövemnél sem tapasztaltam,pedig jelenleg is van vagy nyolc. Lehet azért van mert túl közel kell tennem a szememhez? Nem tudom. Lesen nemigen használom,de amikor kinn volt velem és letettem a lesdeszkára,akkor még az objektív is bepárásodott kívülről. Úgyhogy újabban már csak úgy van az autóban és cserkelni inkább a kis Zeiss 8x30-at viszem. Zsebben elfér, külön szemlencseállítású (nem állítódik el minden sóhajra) és úgy,ahogy van egy kis csoda. A többiekről nem tudok nyilatkozni mert nem használtam őket. Nem is igen néztem még egybe sem.

Nikonnal kapcsolatban sokan leírták ezt a problémát és én is alá tudom támasztani. Állítólag még az EX széria is ilyen párásodó, pedig az már magasabb kategória.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2953 Dátum: 2015. Október 22. - 10:53:46 »

Nikonnal kapcsolatban sokan leírták ezt a problémát és én is alá tudom támasztani. Állítólag még az EX széria is ilyen párásodó, pedig az már magasabb kategória.
Igen a Nikonnak ez az egy hülye szokása van.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2954 Dátum: 2015. Október 22. - 11:29:35 »

...Viszont van egy rettentően idegesítő,hülye szokása, a szemlencse kívülről azonnal párásodik ha belenézek....
Hasonló problémám van a 7x42-es Habicht és a 12x50-es EL Swarovskival is.
Csak nekem a szemem párásodik be, ha belenézek....... az lábad könnybe a gyönyörtől attól, amit nyújtanak Ördög Igen Piál
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 [197] 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: