Oldalak: 1 ... 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573866 alkalommal)
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #2865 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 19:05:57 »

Valóban, u.i. sza---ra, és u.i ragasztással.  Egy förmedvény, egy kiváló optikai tulajdonsággal rendelkező optikára.

Csak a panasz van rá sajnos. Emelem
Megfejtés van rá? :-)
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2866 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 19:13:09 »

Az arhívum részére: beszéltek a Steiner német ügyfélvonalával. A hölgy a túloldalon nagyon segítőkész volt. A kérdéses terméket bizonyos országok (pl Magyarország) részére - rendelésre - gyártják.
(felteszem azért, mert jobban megéri nekik, ha valaki 400EUR árban vesz egy általuk már kifuttatott modellt, mintha ez a pénz is máshová megy)
A "vastagabb" piacokon ezért ezen termékek nem jelennek meg, csak a továbbfejlesztett - és drágább - modellek.

Ezt leszámítva: a távcső jó, 10 év garancia van (a gumit leszámítva), Nitrogén töltés nincs. Azt tudni kell, hogy nem aktuális modell/technológia. (már amennyit változik a technológia 10 év alatt)

Volt már a kezedben ilyen konkrét távcső ?

Már új formájában mozog a burkolat alatt a távcsőház.

Nem hiszem el, hogy bárkinél is ez egy csekélység lenne, mert teljesen illuzió romboló ez a jelenség.

Egy rakás ragasztó megoldaná a gondot gyárilag, de sajnos ennyire trehányok.

Egy prémiumnak szégyen, egy Kínai gyártmánnyal szemben, és ezt megmagyarázni nem lehet.

Ismétlem, kiváló optika, és szégyen rajta a burkolat. Emelem
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #2867 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 20:30:38 »

Volt már a kezedben ilyen konkrét távcső ?

Már új formájában mozog a burkolat alatt a távcsőház.

Nem hiszem el, hogy bárkinél is ez egy csekélység lenne, mert teljesen illuzió romboló ez a jelenség.

Egy rakás ragasztó megoldaná a gondot gyárilag, de sajnos ennyire trehányok.

Egy prémiumnak szégyen, egy Kínai gyártmánnyal szemben, és ezt megmagyarázni nem lehet.

Ismétlem, kiváló optika, és szégyen rajta a burkolat. Emelem

Most, hogy mondod, megnéztem - itt van a polcon. Eddig nem tűnt fel sem a Ranger-en, sem a Nighthunter-en. De a felső résznél kicsit "meggyúrtam" és tényleg mozog, ha erősen nyomogatom a gumit.
A Ranger Classic nem "ClikLock"-os, mint a Nighthunter - a rögzítőfülnél talán be lehetne injekciózni egy kis ragasztóanyagot.
Esetleg a markolatnál "felszúrni" a gumit valami vékonyabb tűvel?
Milyen ragasztót javasolsz hozzá?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2868 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 21:52:40 »

Most, hogy mondod, megnéztem - itt van a polcon. Eddig nem tűnt fel sem a Ranger-en, sem a Nighthunter-en. De a felső résznél kicsit "meggyúrtam" és tényleg mozog, ha erősen nyomogatom a gumit.
A Ranger Classic nem "ClikLock"-os, mint a Nighthunter - a rögzítőfülnél talán be lehetne injekciózni egy kis ragasztóanyagot.
Esetleg a markolatnál "felszúrni" a gumit valami vékonyabb tűvel?
Milyen ragasztót javasolsz hozzá?

Palma Tex, de le kell bontani hozzá a burkolatot, nem egyszerű munka. Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2869 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 11:36:06 »

Volt már a kezedben ilyen konkrét távcső ?

Már új formájában mozog a burkolat alatt a távcsőház.

Nem hiszem el, hogy bárkinél is ez egy csekélység lenne, mert teljesen illuzió romboló ez a jelenség.

Egy rakás ragasztó megoldaná a gondot gyárilag, de sajnos ennyire trehányok.

Egy prémiumnak szégyen, egy Kínai gyártmánnyal szemben, és ezt megmagyarázni nem lehet.

Ismétlem, kiváló optika, és szégyen rajta a burkolat. Emelem

Most,hogy mondod jut eszembe, van nekem egy kis 8x30-as  Steinerem. Annak ugyanolyan  műanyag a háza,mint a Vadászaprón levőnek a gumiborítás alatt. Elvileg tehát ha már nagyon gatya a gumiborítás rajta én inkább leszedném róla és úgy használnám tovább. Mondjuk az enyémnek is van baja,mert ha szétnyitom,akkor nem áll meg hanem szépen lassan magától összezáródik. Viszont valóban, belül hibátlan. Nagyon szép képe van. Tényleg csak egy pici kellene hozzá,hogy egy minden tekintetben kiváló távcsövet gyártsanak,de nem. Én ezt nem értem. A nehezét remekül megoldják, ami meg szerintem ujjgyakorlat kellene,hogy legyen azt lexarják. És német cég. Mert ha magyar lenne azon nem csodálkoznék. Sőt,inkább az ellenkezőjén
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #2870 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 11:41:27 »

Palma Tex, de le kell bontani hozzá a burkolatot, nem egyszerű munka. Emelem
Attól nincs egyszerűbb munka...
Visszarakni, no a'mmán bonyolultabb!  Kacsint
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2871 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 12:04:20 »

Most,hogy mondod jut eszembe, van nekem egy kis 8x30-as  Steinerem. Annak ugyanolyan  műanyag a háza,mint a Vadászaprón levőnek a gumiborítás alatt. Elvileg tehát ha már nagyon gatya a gumiborítás rajta én inkább leszedném róla és úgy használnám tovább. Mondjuk az enyémnek is van baja,mert ha szétnyitom,akkor nem áll meg hanem szépen lassan magától összezáródik. Viszont valóban, belül hibátlan. Nagyon szép képe van. Tényleg csak egy pici kellene hozzá,hogy egy minden tekintetben kiváló távcsövet gyártsanak,de nem. Én ezt nem értem. A nehezét remekül megoldják, ami meg szerintem ujjgyakorlat kellene,hogy legyen azt lexarják. És német cég. Mert ha magyar lenne azon nem csodálkoznék. Sőt,inkább az ellenkezőjén

"Mondjuk az enyémnek is van baja,mert ha szétnyitom,akkor nem áll meg hanem szépen lassan magától összezáródik"

Központi tengely, alsó részén van egy záró feszítő csavar, azon kell húzni, vagy ha az csak egy zárókupak, akkor az alatta lévő csavaron.

Csak annyit kell húzni rajta, hogy az egyik távcsőházat megfogva a másik vége ne "kanyuljon" le. Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2872 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 12:33:22 »

"Mondjuk az enyémnek is van baja,mert ha szétnyitom,akkor nem áll meg hanem szépen lassan magától összezáródik"

Központi tengely, alsó részén van egy záró feszítő csavar, azon kell húzni, vagy ha az csak egy zárókupak, akkor az alatta lévő csavaron.

Csak annyit kell húzni rajta, hogy az egyik távcsőházat megfogva a másik vége ne "kanyuljon" le. Emelem

Néztem már,de mivel műanyagnak látszik az egész nem mertem vele erőszakoskodni. Úgyis két kézzel fogom. Ellenben máshova be lehetne építeni ilyen csavart,hogy "ne kanyuljon le". Röhög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
sab
Vendég
« Új üzenet #2873 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 12:51:15 »

Néztem már,de mivel műanyagnak látszik az egész nem mertem vele erőszakoskodni. Úgyis két kézzel fogom. Ellenben máshova be lehetne építeni ilyen csavart,hogy "ne kanyuljon le". Röhög

"Ellenben máshova be lehetne építeni ilyen csavart,hogy "ne kanyuljon le". Röhög"

Vagy kérjél segítséget. Kacsint Vigyorog
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2874 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 12:53:43 »

"Ellenben máshova be lehetne építeni ilyen csavart,hogy "ne kanyuljon le". Röhög"
Vagy kérjél segítséget. Kacsint Vigyorog

"Palma Tex, de le kell bontani hozzá a burkolatot, nem egyszerű munka."

Gondolom tudod, mi szakad el majd leghamarabb, ha "lebontják a burkolatot"? Hát a hangszálad...
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2875 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 14:15:16 »

Üdv!

Akit érdekel! Megjelent a Vaterán egy MOM 8x40-es távcső 38 ezerért. Állítólag mindene működik és újszerű állapotú. A képek szerint nincs szétberhelve,de ugye bele nem látok.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2876 Dátum: 2015. Szeptember 29. - 14:16:22 »

"Ellenben máshova be lehetne építeni ilyen csavart,hogy "ne kanyuljon le". Röhög"

Vagy kérjél segítséget. Kacsint Vigyorog

Van,hogy használ. :Mosolyog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2877 Dátum: 2015. Október 06. - 09:08:59 »

Hátha valakit érdekel:

http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/tavcso/gyonyoru_retro_zenith_jelzett_tavcso_tokkal_w_2126388917.html
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2878 Dátum: 2015. Október 06. - 11:47:30 »

Hali!
Ért valaki a "csillagászati" távcsövekhez? Un: "tükrös", oldalt kell bele nézni, jó lenne az lőtéri ellenőrzőnek? 35x nagyítású.
Köszönöm! sanyooo
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #2879 Dátum: 2015. Október 06. - 13:25:48 »

Hali!
Ért valaki a "csillagászati" távcsövekhez? Un: "tükrös", oldalt kell bele nézni, jó lenne az lőtéri ellenőrzőnek? 35x nagyítású.
Köszönöm! sanyooo


Miért akarsz csillagokra lőni?... Stoel Stoel
Naplózva
Oldalak: 1 ... 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 [192] 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: