Oldalak: 1 ... 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 [191] 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573805 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2850 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 07:33:28 »

Egyik fórumtársunktól vettem egy használt Vixen Foresta 8x56-os keresőt....

Nem semmi a 30 éves Tento-hoz képest.  Kacsint
Üdv
Egészen más világ?
Nekem is tento van, azért kérdem.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
J.Robert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 271



« Új üzenet #2851 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 18:24:42 »

Üdv
Egészen más világ?
Nekem is tento van, azért kérdem.

Szia. Igen. Nem bántam meg a vásárlást.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2852 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 19:24:05 »

Szia. Igen. Nem bántam meg a vásárlást.
Köszönöm
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #2853 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 16:03:09 »

Szeretném jelezni, hogy sikerült letesztelni a Kowa BD 8x56 xd keresőt, ugyan kevés alany volt az összehasonlításban - Steiner Ranger Classic 8x56 egyedül (pl a 10x50-es Tento-t nem számolom ide, mert más kategória).

A Steier Ranger Classic ill. NightHunter Extreme között vajmi kevés különbséget sikerült találni (a 2x szorzót semmiképpen).

A Kowa vs Steiner Ranger között sok képalkotásbeli különbséget nem tapasztaltam (talán annyit, hogy előbbi tetőélprizmás, utóbbi porro, és a lencsék távolsága miatt talán nagyobbnak tűnik a látómező),
inkább a fókuszállítás az érdekes.
Előbbi manuális, utóbbi autofókuszos. Az autofókusznak annyi hátrányát tapasztaltam, hogy ~5m-nél közelebb nem lehet vele élesen látni (létezik olyan verzió, amiben lehet kapcsolni közeli és távoli mód között - felár ellenében).

Ha esetleg valakit érdekel, akkor Kecskeméten (ill. környékben) pár napig még mindkettővel tudunk tesztelni. (Talán még a Nighthunter-t is el tudom kérni hozzá)

A lényeg, hogy mindkettő pofás jószág, a Kowa viszont az én fejemhez "nem passzol", nem tudom elég közelre "összecsukni".
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2854 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 18:11:13 »

Szeretném jelezni, hogy sikerült letesztelni a Kowa BD 8x56 xd keresőt, ugyan kevés alany volt az összehasonlításban - Steiner Ranger Classic 8x56 egyedül (pl a 10x50-es Tento-t nem számolom ide, mert más kategória).

A Steier Ranger Classic ill. NightHunter Extreme között vajmi kevés különbséget sikerült találni (a 2x szorzót semmiképpen).

A Kowa vs Steiner Ranger között sok képalkotásbeli különbséget nem tapasztaltam (talán annyit, hogy előbbi tetőélprizmás, utóbbi porro, és a lencsék távolsága miatt talán nagyobbnak tűnik a látómező),
inkább a fókuszállítás az érdekes.
Előbbi manuális, utóbbi autofókuszos. Az autofókusznak annyi hátrányát tapasztaltam, hogy ~5m-nél közelebb nem lehet vele élesen látni (létezik olyan verzió, amiben lehet kapcsolni közeli és távoli mód között - felár ellenében).

Ha esetleg valakit érdekel, akkor Kecskeméten (ill. környékben) pár napig még mindkettővel tudunk tesztelni. (Talán még a Nighthunter-t is el tudom kérni hozzá)

A lényeg, hogy mindkettő pofás jószág, a Kowa viszont az én fejemhez "nem passzol", nem tudom elég közelre "összecsukni".

Ez mit jelent ? "utóbbi autofókuszos"  :Mosolyog
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #2855 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 18:41:08 »

Ez mit jelent ? "utóbbi autofókuszos"  :Mosolyog

STEINER Sports-Auto-Focus Top performing optics by Sports-Auto-Focus system that lets you focus each eyepiece to your vision once, then keeps razor sharp from 20 m to infinity, no more chasing focus on moving targets. A great advantage especially at night. Bright, 3D-images. - See more at: http://www.steiner.de/binoculars/nighthunter-xtreme-8x56#sthash.KCtPnE3m.dpuf

http://www.bestbinocularsreviews.com/self_focusing_binoculars.php

Bár gondolom én írhattam el valamit, ha pont Te nem érted :-)
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2856 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 18:52:00 »

STEINER Sports-Auto-Focus Top performing optics by Sports-Auto-Focus system that lets you focus each eyepiece to your vision once, then keeps razor sharp from 20 m to infinity, no more chasing focus on moving targets. A great advantage especially at night. Bright, 3D-images. - See more at: http://www.steiner.de/binoculars/nighthunter-xtreme-8x56#sthash.KCtPnE3m.dpuf

http://www.bestbinocularsreviews.com/self_focusing_binoculars.php

Bár gondolom én írhattam el valamit, ha pont Te nem érted :-)

Csak azért mert van félautomata, amit sokan automatának hívnak és van a teljesen automata, na az nem egészséges használatilag. Emelem

Ha mind két szemlencserendszer állítható külön-külön, akkor félautomata, ha fix, akkor automata. Emelem
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #2857 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 18:57:44 »

Csak azért mert van félautomata, amit sokan automatának hívnak és van a teljesen automata, na az nem egészséges használatilag. Emelem

Ha mind két szemlencserendszer állítható külön-külön, akkor félautomata, ha fix, akkor automata. Emelem

Akkor félautomata, mert mindkét szemlencserendszert külön lehet állítani.

Amit mondjuk nem nagyon értek, hogy a kérdéses modell nincsen fent a Steiner weboldalán (sem európai, sem USA weboldalon). Ennek ellenére elég sok helyen hírdetik itthon és külföldi weboldalakon is.
(konkrétan erről van szó: https://magnumvadasz.hu/termek_reszletek/Steiner_Steiner_Ranger_Classic_8x56_9516 )
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2858 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 19:30:49 »

Akkor félautomata, mert mindkét szemlencserendszert külön lehet állítani.

Amit mondjuk nem nagyon értek, hogy a kérdéses modell nincsen fent a Steiner weboldalán (sem európai, sem USA weboldalon). Ennek ellenére elég sok helyen hírdetik itthon és külföldi weboldalakon is.
(konkrétan erről van szó: https://magnumvadasz.hu/termek_reszletek/Steiner_Steiner_Ranger_Classic_8x56_9516 )

Optikailag kiváló, de a rajta lévő gumi borítás egy hulladék. Nem

Gyenge, vékony gumi, ragasztása a burkolathoz hiányos, ezért kis idővel nyúlik az egész, és önálló életre kél a kéz alatt.

 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2859 Dátum: 2015. Szeptember 25. - 19:39:52 »

Optikailag kiváló, de a rajta lévő gumi borítás egy hulladék. Nem

Gyenge, vékony gumi, ragasztása a burkolathoz hiányos, ezért kis idővel nyúlik az egész, és önálló életre kél a kéz alatt.

 Emelem

Forgalmazók nagyban keverik a félautomata és automata fókuszt, pedig ég és föld a különbség.

Ez olyan mint a MC-21 automata sörétes.

Jó az félautomatának is. Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2860 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 13:51:16 »

Optikailag kiváló, de a rajta lévő gumi borítás egy hulladék. Nem

Gyenge, vékony gumi, ragasztása a burkolathoz hiányos, ezért kis idővel nyúlik az egész, és önálló életre kél a kéz alatt.

 Emelem

Láttam egyet a Vadászaprón és tényleg sírni való volt ahogy kinézett a borítása. Még gondoltam is magamban,hogy ugyan mit akarhat ezzel a kutyóllal,csak tán nem eladni? Mit kaphatott ez már. De akkor ezek szerint belül akár nagyon jó is lehet?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2861 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 16:12:17 »

Láttam egyet a Vadászaprón és tényleg sírni való volt ahogy kinézett a borítása. Még gondoltam is magamban,hogy ugyan mit akarhat ezzel a kutyóllal,csak tán nem eladni? Mit kaphatott ez már. De akkor ezek szerint belül akár nagyon jó is lehet?
Az egyik visszajáró német vendégünk akarta eladni az övét 300 euróért, néhány évvel ezelőtt. A külseje szintén igen leharcolt állapotban volt, úgyhogy nem kellett senkinek! Erre a német odaadta ajándékba az egyik cimborámnak, aki többször kísérte őt! Használni még mindig lehet, de kívülről katasztrofálisan néz ki!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #2862 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 18:54:13 »

Láttam egyet a Vadászaprón és tényleg sírni való volt ahogy kinézett a borítása. Még gondoltam is magamban,hogy ugyan mit akarhat ezzel a kutyóllal,csak tán nem eladni? Mit kaphatott ez már. De akkor ezek szerint belül akár nagyon jó is lehet?

Ez mondjuk tényleg siralmasan néz ki. Elvileg 10év garancia van a "vasra" a gumira nincs. Állítólag 100EUR árban cserélik a gumit rajta.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2863 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 18:57:18 »

Ez mondjuk tényleg siralmasan néz ki. Elvileg 10év garancia van a "vasra" a gumira nincs. Állítólag 100EUR árban cserélik a gumit rajta.

Valóban, u.i. sza---ra, és u.i ragasztással.  Egy förmedvény, egy kiváló optikai tulajdonsággal rendelkező optikára.

Csak a panasz van rá sajnos. Emelem
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #2864 Dátum: 2015. Szeptember 28. - 19:02:22 »

Amit mondjuk nem nagyon értek, hogy a kérdéses modell nincsen fent a Steiner weboldalán (sem európai, sem USA weboldalon). Ennek ellenére elég sok helyen hírdetik itthon és külföldi weboldalakon is.
(konkrétan erről van szó: https://magnumvadasz.hu/termek_reszletek/Steiner_Steiner_Ranger_Classic_8x56_9516 )

Az arhívum részére: beszéltek a Steiner német ügyfélvonalával. A hölgy a túloldalon nagyon segítőkész volt. A kérdéses terméket bizonyos országok (pl Magyarország) részére - rendelésre - gyártják.
(felteszem azért, mert jobban megéri nekik, ha valaki 400EUR árban vesz egy általuk már kifuttatott modellt, mintha ez a pénz is máshová megy)
A "vastagabb" piacokon ezért ezen termékek nem jelennek meg, csak a továbbfejlesztett - és drágább - modellek.

Ezt leszámítva: a távcső jó, 10 év garancia van (a gumit leszámítva), Nitrogén töltés nincs. Azt tudni kell, hogy nem aktuális modell/technológia. (már amennyit változik a technológia 10 év alatt)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 [191] 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: