Oldalak: 1 ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573934 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #2760 Dátum: 2015. Május 05. - 11:58:51 »

Az a skála a legtöbb távcsőben (pl. Dragunovnál is) távolságmérésre használatos tudtommal, ha jól emlékszem, emberalakot kell betenni a megfelelő vonal meg az alap közé, és akkor látod, hogy ahhoz a nagysághoz milyen távolság tartozik.

Igen, így van, távolságbecslésre alkalmas.

Net-en megtalálható a használata. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2761 Dátum: 2015. Május 05. - 12:04:02 »

Köszönöm a gyors választ!

A Vadászaprón hirdetnek egyet,aminek lefényképezték a szálkeresztjét és amellett a látómező jobb oldalán van egy függőleges 0-20-ig kalibrált skála és az előtt kis nyilak félparabola alakban. Erre értettem. Már ha ez így van mindegyikben és nem kezdtek már ezzel is huncutkodni a kínaiak. De nem úgy néz ki. Gondolom valamilyen katonai célt szolgál. És,hogy ez vadászati felhasználás közben mennyire zavaró. Vagy nem. Bár ez valszeg egyéntől függ. Az IOR-ban levő szálkeresztet már megszoktam igaz nem könnyen. Viszont az nagyon bejön,hogy nem kell állandóan állítgatni az élességet. Meg úgy egyébként is nagyon jó kis távcső. Majdnem mindig azt használom. Kivéve,ha sokat kell menni cserkeléskor,mert akkor a mostanában megtalált kis Zeiss 8x30 jön velem,ami hasonlóan katonai féle. Van benne szálkereszt és nincs központi élességállítója. De ha tényleg (ahogy Boar is írja) jóval jobb az EDF,akkor megpróbálok szerezni egyet.

IOR, mint a DF (DDR-es) porros változata rendszeresítésileg a sorállománynál volt, oda elegendő volt a sima vonalbeosztás, de azzal is lehet tereptárgyak ismeretével távolságot becsülni.

EDF az kimondott parancsnoki rendszeresítés alatt volt ( van), ezért jóval több technikai és optikai tudással, minőséggel rendelkezik.

Ha nincs kiberhelve, gyári állapotban van, nem fátyolréteges, gumizása korrekt, akkor érdemes vele foglalkozni.

Bontottak, polgáriasottak az e.bay-on is 350-500 eurós áron mennek.

Ehkte eredeti meg akár 950 euro. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2762 Dátum: 2015. Május 05. - 12:13:42 »

IOR, mint a DF (DDR-es) porros változata rendszeresítésileg a sorállománynál volt, oda elegendő volt a sima vonalbeosztás, de azzal is lehet tereptárgyak ismeretével távolságot becsülni.

EDF az kimondott parancsnoki rendszeresítés alatt volt ( van), ezért jóval több technikai és optikai tudással, minőséggel rendelkezik.

Ha nincs kiberhelve, gyári állapotban van, nem fátyolréteges, gumizása korrekt, akkor érdemes vele foglalkozni.

Bontottak, polgáriasottak az e.bay-on is 350-500 eurós áron mennek.

Ehkte eredeti meg akár 950 euro. Emelem

Ja és egy jól összefoglalt írás. (nem tőlem) Kacsint Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2763 Dátum: 2015. Május 05. - 15:03:31 »



Közben eszembe jutott még egy kérdés. A Zeiss Nobilem modelljének van köze az EDF-hez? Vagy jobb ha úgy kérdezem,van-e közük egymáshoz?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 05. - 18:42:02 írta Sakac » Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
sab
Vendég
« Új üzenet #2764 Dátum: 2015. Május 05. - 16:24:59 »

Közben eszembe jutott még egy kérdés. A Zeiss Nobilem modelljének van köze az EDF-hez? Vagy jobb ha úgy kérdezem,van-e közük egymáshoz?

EDF teljesen egyedi fejlesztés, semmihez nem hasonlít, és nem is hasonlítható. Emelem

Csak a Docter mint polgári változata létezik.

Ugye evidens, mert a Docter az utódcég. Emelem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #2765 Dátum: 2015. Május 05. - 18:47:02 »

Kisepertem a nem idevaló témát. Ha még egyszer szóba kerül....  Türelmetlenül
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2766 Dátum: 2015. Május 06. - 07:51:42 »

EDF teljesen egyedi fejlesztés, semmihez nem hasonlít, és nem is hasonlítható. Emelem

Csak a Docter mint polgári változata létezik.

Ugye evidens, mert a Docter az utódcég. Emelem

Igen tudom. Csak azért gondoltam mert a kettő megjelenése többé kevésbé egyidőben történt. Meg mert tetőélprizmás mindkettő.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
sab
Vendég
« Új üzenet #2767 Dátum: 2015. Május 06. - 13:07:26 »

Igen tudom. Csak azért gondoltam mert a kettő megjelenése többé kevésbé egyidőben történt. Meg mert tetőélprizmás mindkettő.

"Meg mert tetőélprizmás mindkettő."

Már melyik Nobilem tetőélprizmásra gondolsz ? :Mosolyog

Mert ezek mint porrosok.

Docter Nobilem 8x50 B/GA    ,  Carl Zeiss Nobilem 8x50 B ,  Carl Zeiss Jena Nobilem 12x50 B Spezial ,
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2768 Dátum: 2015. Május 06. - 15:54:19 »

"Meg mert tetőélprizmás mindkettő."

Már melyik Nobilem tetőélprizmásra gondolsz ? :Mosolyog

Mert ezek mint porrosok.

Docter Nobilem 8x50 B/GA    ,  Carl Zeiss Nobilem 8x50 B ,  Carl Zeiss Jena Nobilem 12x50 B Spezial ,

Bocs! Megkeveredtem. Zeiss Notarem. Láttam egy ilyet a neten 10x40-ben. Fene ezt a bükkfanyelvet. De főleg az én agyamat.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
sab
Vendég
« Új üzenet #2769 Dátum: 2015. Május 06. - 18:07:51 »

Bocs! Megkeveredtem. Zeiss Notarem. Láttam egy ilyet a neten 10x40-ben. Fene ezt a bükkfanyelvet. De főleg az én agyamat.

Igen, az már tetőéles, de semmiben nem hajaz az EDF-re. Emelem
Naplózva
cz557ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #2770 Dátum: 2015. Május 12. - 15:13:22 »

 Emelem Sziasztok! Üdv Minden Kedves Fórumozónak.! Azzal a kéréssel fordulnék hozzátok,hogy miután sikerült megvennem életem "Nagy Álmát",(Mauser m12, Zeiss conquest,MAK fix szerelék)-el itt az ideje ,hogy keresőt válasszak!Ebben kérném a segitségeteket!! Két db-ra csökkent az esélyesek száma hosszas nézelődés és latolgatás,(utánaolvasás után)! Vixen New Foresta 8x56,ill Steiner ranger Pro 8x56! Szinte ft-ra egy árba vannak.Szerintetek melyiket válasszam mégis? szürkületi teljesitmény,kontraszt stb..! Minden segitséget ,infót Köszönök..Üdvözlettel:Fekete Ádám,Debrecen
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2771 Dátum: 2015. Május 12. - 15:22:26 »

Emelem Sziasztok! Üdv Minden Kedves Fórumozónak.! Azzal a kéréssel fordulnék hozzátok,hogy miután sikerült megvennem életem "Nagy Álmát",(Mauser m12, Zeiss conquest,MAK fix szerelék)-el itt az ideje ,hogy keresőt válasszak!Ebben kérném a segitségeteket!! Két db-ra csökkent az esélyesek száma hosszas nézelődés és latolgatás,(utánaolvasás után)! Vixen New Foresta 8x56,ill Steiner ranger Pro 8x56! Szinte ft-ra egy árba vannak.Szerintetek melyiket válasszam mégis? szürkületi teljesitmény,kontraszt stb..! Minden segitséget ,infót Köszönök..Üdvözlettel:Fekete Ádám,Debrecen

A Steiner egy picikét kompaktabb, mint a Vixen, de teljesítményre pont nem tudnék különbséget tenni a kettő közt, próbáltam már őket egyszerre lesen. Egyikkel sem nyúlsz mellé, hasonló ár esetén főleg abszolut ízlés kérdése. A Steinernek nagyon hasznos a kis oldalleffentyűje a szemkagyló védőgumin az oldalsó fals fény kizárására.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2772 Dátum: 2015. Május 12. - 15:40:00 »

Emelem Sziasztok! Üdv Minden Kedves Fórumozónak.! Azzal a kéréssel fordulnék hozzátok,hogy miután sikerült megvennem életem "Nagy Álmát",(Mauser m12, Zeiss conquest,MAK fix szerelék)-el itt az ideje ,hogy keresőt válasszak!Ebben kérném a segitségeteket!! Két db-ra csökkent az esélyesek száma hosszas nézelődés és latolgatás,(utánaolvasás után)! Vixen New Foresta 8x56,ill Steiner ranger Pro 8x56! Szinte ft-ra egy árba vannak.Szerintetek melyiket válasszam mégis? szürkületi teljesitmény,kontraszt stb..! Minden segitséget ,infót Köszönök..Üdvözlettel:Fekete Ádám,Debrecen

BOCSÁNAT, HELYESBÍTEK, hülyeséget írtam: én az újabb Steiner Ranger Extreme 8x56-ot hasonlítottam a Vixennel. Ranger Pro-ba is néztem már (nappal): az oldalleffentyű stimmel a Ranger Pro-nál is, de annál viszont az volt az érzésem, hogy a képmező nagysága picit kisebbnek tűnt, mint a Vixen-en (itt most nem azt értem, hogy 1000 m-en hány m-t látsz, hanem szemmel egyszerűen kisebbnek tűnt a "kör", amit nézel). Viszont az autofókusz miatt én speciel nagyon nem ajánlanám. Lehet, hogy van, akinek bejön, de sokan panaszkodtak rá, hogy hosszabb távon fejfájást okoz, mert végül is épp a funkciója miatt erősebben "dolgoztatja a szemet".
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2773 Dátum: 2015. Május 12. - 16:24:48 »

BOCSÁNAT, HELYESBÍTEK, hülyeséget írtam: én az újabb Steiner Ranger Extreme 8x56-ot hasonlítottam a Vixennel. Ranger Pro-ba is néztem már (nappal): az oldalleffentyű stimmel a Ranger Pro-nál is, de annál viszont az volt az érzésem, hogy a képmező nagysága picit kisebbnek tűnt, mint a Vixen-en (itt most nem azt értem, hogy 1000 m-en hány m-t látsz, hanem szemmel egyszerűen kisebbnek tűnt a "kör", amit nézel). Viszont az autofókusz miatt én speciel nagyon nem ajánlanám. Lehet, hogy van, akinek bejön, de sokan panaszkodtak rá, hogy hosszabb távon fejfájást okoz, mert végül is épp a funkciója miatt erősebben "dolgoztatja a szemet".

A Pro Ranger szerintem nem automatafókuszos, ha nem hagyományos, központi képéllesség állítással és a szemlencserendszernél dioptriaállítással rendelkezik.

De a teljesen automata fókuszra igaz amit írtál. Igen

A sima Pro-nak nagy hátránya, hogy a gumi burkolat nagyon vékony és nyúlós gumi, ami ráadásként nincs is jól felragasztva a házra.

Ezért a kézbefogáskor a távcső önálló életet él.

Ranger esetében már teljesen más, korrekt a burkolat, de a sima pro az porros a ranger meg tetőéles. Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2774 Dátum: 2015. Május 12. - 18:33:17 »

A Pro Ranger szerintem nem automatafókuszos, ha nem hagyományos, központi képéllesség állítással és a szemlencserendszernél dioptriaállítással rendelkezik. De a teljesen automata fókuszra igaz amit írtál. Igen
A sima Pro-nak nagy hátránya, hogy a gumi burkolat nagyon vékony és nyúlós gumi, ami ráadásként nincs is jól felragasztva a házra. Ezért a kézbefogáskor a távcső önálló életet él. Ranger esetében már teljesen más, korrekt a burkolat, de a sima pro az porros a ranger meg tetőéles. Emelem

Akkor ezt másodszorra is benéztem, kösz a kiigazítást.  Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: