Oldalak: 1 ... 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574136 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2745 Dátum: 2015. április 18. - 17:23:30 »

Köszönöm a válaszokat! 
Az a helyzet hogy nem én akarok venni ilyet , hanem egy Barátom ( nem fórumozik)  ! Aki nem rég vett egy  új Swaro Z6 céltávcsövet ( 2-12x50) !   
És gyakorlatilag az van hogy ami van neki keresőtávcsöve abban lofa@t se lát ( lacerta 8x56) , a Swaróhoz képest! 
 most azon agyal hogy, Swaro céltávcső mellé vesz egy Swaro keresőt ,   olyat  amit tudna mindenesként is  használni 
Kicsit elkanyarodtak a válaszok a Te kérdésedtől, mindenesetre én nem gondolnám, hogy egy 42-es tárgylencsés kereső éjszaka fel tudná venni a versenyt egy (hasonló minőségű) 56-ossal, de hogy ne szubjektív érvekkel operáljak, az 56-os tárgylencse felülete (R négyzet x Pi, "amivel" a fényt gyűjti) 78%-al nagyobb, mint egy 42-esé. És fény nélkül a többi tulajdonság sem igazán tud előnyt adni.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2746 Dátum: 2015. április 18. - 17:44:33 »


 most azon agyal hogy, Swaro céltávcső mellé vesz egy Swaro keresőt ,   olyat  amit tudna mindenesként is  használni 
Üdv Bull!
Erős fenntartásokkal vagyok a "mindenes" távcsövekkel kapcsolatban Fejvakarás
Amit univerzálisnak tartanak és netán hirdetnek, az olyan "mindenre jó, de semmire sem való" szokott lenni.
Ha felsorolod, hogy mik az elvárásaid egy nappali lesen, cserkelésen, hajtáson használt távcsővel szemben,
majd mellé írod az éjszakai lestávcsőhöz kapcsolt igényeidet, akkor a kettő között alig van átfedés.
A kompromisszum pedig mindig legalább az egyik igényhalmaz rovására születik...de néha mindkettőére.
Aztán a többcélú távcső jobb esetben egy idő után némi buktával gazdát cserél és a helyét átveszi 2 másik, vagy beköltözik a fiókba és a helyét átveszi 2 másik Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2747 Dátum: 2015. április 18. - 18:29:53 »

Kicsit elkanyarodtak a válaszok a Te kérdésedtől, mindenesetre én nem gondolnám, hogy egy 42-es tárgylencsés kereső éjszaka fel tudná venni a versenyt egy (hasonló minőségű) 56-ossal, de hogy ne szubjektív érvekkel operáljak, az 56-os tárgylencse felülete (R négyzet x Pi, "amivel" a fényt gyűjti) 78%-al nagyobb, mint egy 42-esé. És fény nélkül a többi tulajdonság sem igazán tud előnyt adni.
Ezek csak számok. Egy csúcsminőségű 42-es megeszi, megrágja és kiköpi a gyenge meg közepes 56-osokat. Azonos minőség mellett meg nem merül fel a kérdés.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #2748 Dátum: 2015. április 18. - 18:43:48 »

Kicsit elkanyarodtak a válaszok a Te kérdésedtől, mindenesetre én nem gondolnám, hogy egy 42-es tárgylencsés kereső éjszaka fel tudná venni a versenyt egy (hasonló minőségű) 56-ossal, de hogy ne szubjektív érvekkel operáljak, az 56-os tárgylencse felülete (R négyzet x Pi, "amivel" a fényt gyűjti) 78%-al nagyobb, mint egy 42-esé. És fény nélkül a többi tulajdonság sem igazán tud előnyt adni.
Addig én sem gondoltam volna a 42-es lencsés Swarovski El  keresőről, hogy ennyit tud amíg ki nem próbáltam. Amit írsz a fénygyűjtés is valóban lényeges, de szerintem sokkal lényegesebb hogy milyen anyagúak minőségűek a lencsék a prizma,  és az ezeken lévő bevonatok, amik meghatározzák a fényáteresztést, kontrasztosságot. Nem mindegy hogy a prizma milyen típusú, mert akár 4-6 % fényáteresztési különbség  is lehet közöttük, ugyanolyan technológia használata melllett. A másik az,  hogy pl. csillagfényes éjszaka a megvilágítás 0.0001 lux, és ilyenkor ha kiszámolod hogy a 78 %-os fénygxyűjtési többlet mennyit jelenthet, hát igen keveset. Ebben az időszakban már csak sötétet és világosat látunk a szemünkben lévő sok millió pálcikával. Színeket már egyáltalán nem.
Visszatérve a kérdezőre én csak azt tudom tanácsolni neki, hogy ha kellő alapossággal akar magának távcsövet választani, akkor próbálja ki mielőtt megveszi, lehetőleg több távcső társaságában egyidejűleg, valamennyit a szeméhez optimalizálva. Mert ami jó nekem, az nem biztos hogy Neked is megfelel, vagy a kérdezőnek.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2749 Dátum: 2015. április 18. - 18:59:57 »

Én ahogy le is írtam, hasonló minőségű távcsövekről beszéltem a tárgylencse átmérő különbséget illetően, és nem almát gondoltam összehasonlítani körtével. Nyilván ha minden paramétert szabadjára engedünk, annak se teteje, se alja, a konszenzus lehetősége úgy gyakorlatilag nemhogy 0, de negatívba megy át...
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #2750 Dátum: 2015. április 18. - 20:02:32 »

Üdv Bull!
Erős fenntartásokkal vagyok a "mindenes" távcsövekkel kapcsolatban Fejvakarás
Amit univerzálisnak tartanak és netán hirdetnek, az olyan "mindenre jó, de semmire sem való" szokott lenni.
Ha felsorolod, hogy mik az elvárásaid egy nappali lesen, cserkelésen, hajtáson használt távcsővel szemben,
majd mellé írod az éjszakai lestávcsőhöz kapcsolt igényeidet, akkor a kettő között alig van átfedés.
A kompromisszum pedig mindig legalább az egyik igényhalmaz rovására születik...de néha mindkettőére.
Aztán a többcélú távcső jobb esetben egy idő után némi buktával gazdát cserél és a helyét átveszi 2 másik, vagy beköltözik a fiókba és a helyét átveszi 2 másik Vigyorog
 Wave

Szia Csaba!
Ezen véleményen vagyok én is !
Javasoltam is a cimbinek hogy, inkább abból a pénzből  vegyen 2-őt ,  hogy megfogadja e , nem tudom ! 


Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2751 Dátum: 2015. április 18. - 21:12:34 »


Aztán a többcélú távcső jobb esetben egy idő után némi buktával gazdát cserél és a helyét átveszi 2 másik, vagy beköltözik a fiókba és a helyét átveszi 2 másik Vigyorog
 

 Igen Vigyorog
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2752 Dátum: 2015. április 20. - 08:31:51 »

A Swarovski EL Range 8x42 vagy 10x42  , alkalmas lehet mindenes távcsőnek?   ( nappali, hajnali, használatra tudom hogy igen)
De vajon esti szórós , és éjszakai vadkárelhárításra , alkalmas, vagy kell a nagyobb?     

Minox 8x52 HD mindenesnek? Szürkületben is megállja a helyét és a méretei meg a súlya sem akadályoz cserkelés közben.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2753 Dátum: 2015. április 21. - 18:54:55 »

Minox 8x52 HD mindenesnek? Szürkületben is megállja a helyét és a méretei meg a súlya sem akadályoz cserkelés közben.  Emelem
Szerintem nyugodtan vedd meg! Engem nem szokott semmiben akadályozni és igen jól látok vele még csillagfénynél is. (Nekem BD 8,5x52BR van.)
HD-t nem találtam, de ha a HG-re gondolsz, az még jobb, mint az enyém!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2754 Dátum: 2015. április 22. - 09:14:08 »

Szerintem nyugodtan vedd meg! Engem nem szokott semmiben akadályozni és igen jól látok vele még csillagfénynél is. (Nekem BD 8,5x52BR van.)
HD-t nem találtam, de ha a HG-re gondolsz, az még jobb, mint az enyém!

Szia Fegbock, köszönöm a tanácsot! Van már a Minoxnak is HD lencsés keresője, de nem azonos a HG-val. Nemsokára lesz vele gyakorlati tapasztalat is, mert egyik vadásztársam ilyet vesz. 8x56 HG és 8x42 BV-vel fogjuk majd összehasonlítani.  Wave
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2755 Dátum: 2015. Május 05. - 08:56:34 »

 SAB mestertől szeretném tisztelettel megkérdezni,hogy a Zeiss EDF távcsövekben a szálkereszten kívül még valami félparabola szerűség is van? Nem volt még a kezemben ilyen távcső,de a neten láttam róla képet. Valamint azt is,hogy az IOR-tól jobb-e, pontosabban jobb-e annyival,hogy érdemes legyen lecserélni rá? A Holger Merlitz féle  EDF-IOR-PZO tesztet olvastam,ahol ő az IOR-t hozza ki győztesnek. Ami ugye akár igaz is lehet. De csak egy teszt és nem úgy ítél,hogy tartósan használná őket. Előre is köszönöm a választ.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
sab
Vendég
« Új üzenet #2756 Dátum: 2015. Május 05. - 09:17:37 »

SAB mestertől szeretném tisztelettel megkérdezni,hogy a Zeiss EDF távcsövekben a szálkereszten kívül még valami félparabola szerűség is van? Nem volt még a kezemben ilyen távcső,de a neten láttam róla képet. Valamint azt is,hogy az IOR-tól jobb-e, pontosabban jobb-e annyival,hogy érdemes legyen lecserélni rá? A Holger Merlitz féle  EDF-IOR-PZO tesztet olvastam,ahol ő az IOR-t hozza ki győztesnek. Ami ugye akár igaz is lehet. De csak egy teszt és nem úgy ítél,hogy tartósan használná őket. Előre is köszönöm a választ.

"még valami félparabola szerűség is van? "

Ezt a kérdést pontosan nem értem mire értendő ?

De, ha bontatlan, akkor a bal szemlencserendszer teljes betekerése és oldalra való fordítását követően egy infra érzékelő lemez billenthető az optikai mezőbe, majd 0 D értékre való kitekerésekor az rögzíthető benne.

Ennek feladata, hogy az infra, aktív, lámpás, led-es, lézeres sugárvető használati helye felderíthető vele.

De ma már ez egy éjszakai módra állított mobiltelefon kamerájával is megoldható.

Tartozik hozzá egy mü.ag kapszulában két szürke szinszűrő is, de én még soha nem használtam, mert a sárga "T" rétegezésnek köszönhetően, még napsütésben, vagy hóval fedett területen is szép kontrasztos képet biztosít.

IOR porro vagy EDF távcső jobb ?

Hát, akinek van EDF-je az ritkán adja el, főleg, hogy értéktartó, keresett termék.

IOR porro a HŐR-nél volt rendszerben.

Mind kettőt gyártják, csak az EDF-et már csak civil, polgári használatra Docter gyártja, az IOR-t a Román cég.

IOR egy robosztus, "öblös", széles, nehéz távcső, az EDF egy minden szempontból katonai felhasználásra gyártott tetőéles, ami ritkaság ebben.

Én, személy szerint többre tartom az EDF-et az IOR-nál, de ez magánvélemény. Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2757 Dátum: 2015. Május 05. - 10:29:28 »

SAB mestertől szeretném tisztelettel megkérdezni,hogy a Zeiss EDF távcsövekben a szálkereszten kívül még valami félparabola szerűség is van? Nem volt még a kezemben ilyen távcső,de a neten láttam róla képet. Valamint azt is,hogy az IOR-tól jobb-e, pontosabban jobb-e annyival,hogy érdemes legyen lecserélni rá? A Holger Merlitz féle  EDF-IOR-PZO tesztet olvastam,ahol ő az IOR-t hozza ki győztesnek. Ami ugye akár igaz is lehet. De csak egy teszt és nem úgy ítél,hogy tartósan használná őket. Előre is köszönöm a választ.
Nekem volt IOR távcsövem, labdába sem rúgott az EDF mellett.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2758 Dátum: 2015. Május 05. - 11:14:39 »

"még valami félparabola szerűség is van? "

Ezt a kérdést pontosan nem értem mire értendő ?

De, ha bontatlan, akkor a bal szemlencserendszer teljes betekerése és oldalra való fordítását követően egy infra érzékelő lemez billenthető az optikai mezőbe, majd 0 D értékre való kitekerésekor az rögzíthető benne.

Ennek feladata, hogy az infra, aktív, lámpás, led-es, lézeres sugárvető használati helye felderíthető vele.

De ma már ez egy éjszakai módra állított mobiltelefon kamerájával is megoldható.

Tartozik hozzá egy mü.ag kapszulában két szürke szinszűrő is, de én még soha nem használtam, mert a sárga "T" rétegezésnek köszönhetően, még napsütésben, vagy hóval fedett területen is szép kontrasztos képet biztosít.

IOR porro vagy EDF távcső jobb ?

Hát, akinek van EDF-je az ritkán adja el, főleg, hogy értéktartó, keresett termék.

IOR porro a HŐR-nél volt rendszerben.

Mind kettőt gyártják, csak az EDF-et már csak civil, polgári használatra Docter gyártja, az IOR-t a Román cég.

IOR egy robosztus, "öblös", széles, nehéz távcső, az EDF egy minden szempontból katonai felhasználásra gyártott tetőéles, ami ritkaság ebben.

Én, személy szerint többre tartom az EDF-et az IOR-nál, de ez magánvélemény. Emelem

Köszönöm a gyors választ!

A Vadászaprón hirdetnek egyet,aminek lefényképezték a szálkeresztjét és amellett a látómező jobb oldalán van egy függőleges 0-20-ig kalibrált skála és az előtt kis nyilak félparabola alakban. Erre értettem. Már ha ez így van mindegyikben és nem kezdtek már ezzel is huncutkodni a kínaiak. De nem úgy néz ki. Gondolom valamilyen katonai célt szolgál. És,hogy ez vadászati felhasználás közben mennyire zavaró. Vagy nem. Bár ez valszeg egyéntől függ. Az IOR-ban levő szálkeresztet már megszoktam igaz nem könnyen. Viszont az nagyon bejön,hogy nem kell állandóan állítgatni az élességet. Meg úgy egyébként is nagyon jó kis távcső. Majdnem mindig azt használom. Kivéve,ha sokat kell menni cserkeléskor,mert akkor a mostanában megtalált kis Zeiss 8x30 jön velem,ami hasonlóan katonai féle. Van benne szálkereszt és nincs központi élességállítója. De ha tényleg (ahogy Boar is írja) jóval jobb az EDF,akkor megpróbálok szerezni egyet.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #2759 Dátum: 2015. Május 05. - 11:17:40 »

Köszönöm a gyors választ!

A Vadászaprón hirdetnek egyet,aminek lefényképezték a szálkeresztjét és amellett a látómező jobb oldalán van egy függőleges 0-20-ig kalibrált skála és az előtt kis nyilak félparabola alakban. Erre értettem. Már ha ez így van mindegyikben és nem kezdtek már ezzel is huncutkodni a kínaiak. De nem úgy néz ki. Gondolom valamilyen katonai célt szolgál. És,hogy ez vadászati felhasználás közben mennyire zavaró. Vagy nem. Bár ez valszeg egyéntől függ. Az IOR-ban levő szálkeresztet már megszoktam igaz nem könnyen. Viszont az nagyon bejön,hogy nem kell állandóan állítgatni az élességet. Meg úgy egyébként is nagyon jó kis távcső. Majdnem mindig azt használom. Kivéve,ha sokat kell menni cserkeléskor,mert akkor a mostanában megtalált kis Zeiss 8x30 jön velem,ami hasonlóan katonai féle. Van benne szálkereszt és nincs központi élességállítója. De ha tényleg (ahogy Boar is írja) jóval jobb az EDF,akkor megpróbálok szerezni egyet.

Az a skála a legtöbb távcsőben (pl. Dragunovnál is) távolságmérésre használatos tudtommal, ha jól emlékszem, emberalakot kell betenni a megfelelő vonal meg az alap közé, és akkor látod, hogy ahhoz a nagysághoz milyen távolság tartozik.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 [184] 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: