Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574254 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #495 Dátum: 2008. November 05. - 18:23:52 »

Gratulálok a csövedhez! Igen
Sok szép élményt vele.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #496 Dátum: 2008. November 05. - 18:28:16 »

Gratulálok a csövedhez! Igen
Sok szép élményt vele.

 Igen Na ezt már bátran merném a Minoxhoz mérni!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #497 Dátum: 2008. November 05. - 19:32:15 »

Megint próbálgattam... félelmetesen jó... olyan tűéles a képe mint nagyon kevés más távcsőnek.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #498 Dátum: 2008. November 06. - 09:12:00 »

Igen Na ezt már bátran merném a Minoxhoz mérni!

Azt elhiszem! Vigyorog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #499 Dátum: 2008. November 06. - 16:59:27 »

Megint próbálgattam... félelmetesen jó... olyan tűéles a képe mint nagyon kevés más távcsőnek.

Hoppá, valamit elfelejtettem: 30 év garancia!
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #500 Dátum: 2008. November 07. - 08:02:20 »

Hoppá, valamit elfelejtettem: 30 év garancia!

 Meglepődött Azért ez már nem semmi! Valamit jelenthet ez a 30 év gari a minőségéről. Emelem
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #501 Dátum: 2008. November 09. - 17:43:12 »

Na, kipróbáltam vadászaton is a Fujinont. Csak a legjobbakat tudom elmondani. A súlyát nem éreztem különösebben a jó nyakpánt miatt, az északai teljesítményéről pedig csak felsőfokban lehet beszélni. Eszméletlenül világos, színhű és tűéles kép. Bravó csíkszeműek!
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #502 Dátum: 2008. November 10. - 12:04:34 »

Na, kipróbáltam vadászaton is a Fujinont. Csak a legjobbakat tudom elmondani. A súlyát nem éreztem különösebben a jó nyakpánt miatt, az északai teljesítményéről pedig csak felsőfokban lehet beszélni. Eszméletlenül világos, színhű és tűéles kép. Bravó csíkszeműek!

Én csak nappal néztem bele. Először nem tűnt túlságosan részletgazdagnak a kép.
Aztán felpattintottam a lencsevédő kupakot. Akkor már valamivel jobb volt. Nyihi
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Viktor
Vendég
« Új üzenet #503 Dátum: 2008. November 10. - 12:07:37 »

Én csak nappal néztem bele. Először nem tűnt túlságosan részletgazdagnak a kép.
Aztán felpattintottam a lencsevédő kupakot. Akkor már valamivel jobb volt. Nyihi

Igen, az mindennek jót tesz. Kiváncsi lettem volna hogy muzsikál a Zeisseddel párban.
Naplózva
Attila
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #504 Dátum: 2008. November 10. - 15:58:13 »

  Viktor, kérdeznék egy-két dolgot a Fujinon binóddal kapcsolatban, mivel valószínűleg én is hasonló távcsövet fogok vásárolni a közeljövőben.
  Az első kérésem az, hogy állítsd egy megbízható mérlegre a "kicsikét". Kíváncsi lennék a tényleges súlyára, mert a papírforma nem mindig egyezik a valósággal. (Akadt olyan távcsövem, aminél kb. 15 deka volt a különbség!)
  A következő a gumiborítás színe és keménysége/puhasága; továbbá, hogy látszik-e az ujjlenyomat, ha nedvesebb/izzadtabb kézzel fogod meg; ha netalán (véletlenül vagy próbaképpen) megkarmolod vagy belemélyeszted a körmöd, ottmarad-e a nyoma vagy kisimul a helye?
  Ami még érdekelne, a binokulár(od) gyártási éve és az alapárban foglalt tartozékok.
  Nagyjából ennyi.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #505 Dátum: 2008. November 10. - 16:09:52 »

  Viktor, kérdeznék egy-két dolgot a Fujinon binóddal kapcsolatban, mivel valószínűleg én is hasonló távcsövet fogok vásárolni a közeljövőben.
  Az első kérésem az, hogy állítsd egy megbízható mérlegre a "kicsikét". Kíváncsi lennék a tényleges súlyára, mert a papírforma nem mindig egyezik a valósággal. (Akadt olyan távcsövem, aminél kb. 15 deka volt a különbség!)
  A következő a gumiborítás színe és keménysége/puhasága; továbbá, hogy látszik-e az ujjlenyomat, ha nedvesebb/izzadtabb kézzel fogod meg; ha netalán (véletlenül vagy próbaképpen) megkarmolod vagy belemélyeszted a körmöd, ottmarad-e a nyoma vagy kisimul a helye?
  Ami még érdekelne, a binokulár(od) gyártási éve és az alapárban foglalt tartozékok.
  Nagyjából ennyi.

Szia Attila!

Sajnos nincs mérlegem otthon, de ha lesz alkalmam akkor lemérem. Nem egy könnyű darab, az 1,4 kg-t én is borítékolom.

A gumiborítás megfelelő színvonalú, de azért nem ezt mondanám a cső erősségének. Szerintem hamar - 5-6 év - leszakadnak az objektívvédők majd, mert egy gumiszalag tartja... igaz más csöveken ilyen sincsen. Látszanak illesztési hézagok is - szigorúan csak a borításnál -, mindazonáltal összességében nem rossz. A gumi az gumi, a sérüléseket mintha inkább kirúgná. Nem butaság elgondolkodni az olcsóbb sima FMT-n sem, az gumi nélküli, de a műanyagborítás nagyon jó minőségű, mentes a fenti hibáktól, a kiálló fémrészeket itt is gumi védi. Csak objektívvédője nincs.

A gyártási évet nem tudom. A csőhöz jár egy párnázott kemény tok és egy törlőkendő, valamint a papírok...



Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #506 Dátum: 2008. November 12. - 17:25:47 »

Attila hozzászólása: 

A pontos súlyról egy másik ok miatt is érdeklődtem. Ugyanis (állítólag) van némi különbség a régebbi SX és az újabb kiadású SX2 sorozat között.
  Az FMT/R binókat mostanában szinte mindig SX2 jelzéssel reklámozzák, bár ez a képeken bemutatott távcsöveken sosincs feltüntetve, azaz lemarad a "2".
  A magyar forgalmazó oldalán is ez a helyzet, mindenféle magyarázat nélkül. Pár hónapja fölhívtam őket ez ügyben is, de sajnos nem tudtak tájékoztatást adni - ami "kicsit" gáz...
  Néhány napja találtam egy német oldalt, ahol írtak erről. A lényeg az, hogy az SX2 valamivel könnyebb, kisebb, és optikailag is jobb. Tehát elenyésző a különbség, de azért van.
  Ami még furcsább, hogy a Fujinon japán weboldalán egy büdös szót nem írnak a könnyített, fényerősebb SX2 változatról, viszont két-két súlyt adnak meg ugyanazokhoz a binókhoz:
  Pl. a 7x50 FMTR-SX 1,4 és 1,41 kg; a 10x50 FMTR-SX 1,4 és 1,43 kg.
  A Spektív.hu-n az első adatot tüntetik fel, ezért nincs eltérés a kétféle nagyítású (gumírozott) távcső között...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #507 Dátum: 2008. November 12. - 17:30:42 »

Szia Attila!

Szerintem az enyém sima SX, nem SX2, gondolom azt jelölnék. De az igényesség jegyében megézem otthon tüzetesen.

A fényerővel nincs gond ennél a modellnél, a képe kristálytiszta és világos.

K. József, a forgalmazó nekem ott és akkor azt mondta, hogy nincs ideje a spektiv.hu-val törődni, el is ismerte hogy gáz egy kicsit a honlap. A távcsöveket az európai forgalmazótól kapják, ezért is 30 év a gari a más kontinenseken adott tízzel szemben. Mellesleg abszolúte korrekt figura a forgalmazó, semmi "mákolást" nem tudnék róla elképzelni...
Naplózva
Paledog
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #508 Dátum: 2008. November 13. - 16:12:18 »

Sziasztok. Bresser távcsövekről tud valaki vmit?
Naplózva

Minden fegyver annyira vadászias,amennyire a forgatója!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #509 Dátum: 2008. November 13. - 16:24:08 »

Sziasztok. Bresser távcsövekről tud valaki vmit?

Volt már szó itt róluk. Ha visszakeresel, akkor ráakadsz pl. Ruger dícsérő leírására.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: