Oldalak: 1 ... 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 [176] 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573860 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2625 Dátum: 2014. Október 19. - 12:42:54 »

SAB mesterhez intézném első sorban a kérdésem, de természetesen más véleményét is szívesen veszem.

Szert tettem egy darabka "történelemre" egy orosz 6x30-as kukker képében.
Az élességet a két szemlencsén lehet állítani külön-külön.
A háza ha jól látom a lekopott részeknél, rézből készült.
Nagyobb karcoktól mentesnek tűnnek a lencséi.
Amit kérdeznék, hogy egy takarítás mennyibe lenne kb?
Eléggé matt a képe és szemből belenézve van ebben minden, talán még egy máig harcoló aknavetős alakulat is Vigyorog
A jobb oldalában látszik egy vonalkás beosztás, azt vajh' ki lehetne belőle operálni a művelet során?

Ha használhatóvá lehetne még tenni, akkor ő lenne a mindennapi íjásztávcsövem Igen
Na fussunk neki még egyszer.
Hosszas utánajárás és rengeteg kapcsolat megmozgatása, véget érhetetlen lobbytevékenység  révén szert tettem egy darabka történelemre, egy szovjet  6x30-as kukker személyében. (Egykori gazdája kilétét nem szabad felfednem,csak annyit mondhatok,hogy több volt rajta a kitüntetés mint teljes vezérkarán együttvéve,hatalmas volt a szemöldöke és szemrebbenés nélkül csókolt szájon nála randább férfiakat is.)
Az élességét nagyon praktikusan két szemlencsén lehet állítani külön-külön. Ez akkor jó, ha vadászat közben az egyik szemünk hirtelen romlásnak indul…Akkor csak azt a szemet utánállítjuk és tádám: újra élesen látjuk kirajzolódni a szemlélt napozó szomszédassz…izé, dámbikát.
Háza rusztikus és nagyon ízléses kopásainál látszik, hogy az örök divat,értékőrző rézből készült.
A képe egy kicsit matt,de gondoljunk bele milyen fájdalmas élmény, amikor a Napba nézünk egy távcsővel?? Na, ennél nem áll fenn a vakulás veszélye, viszont bármilyen szembefényt UV-sen szűr.
(Más távcsőnél ez komoly értéknövelő tényező!!!)
Jobb oldalában látható egy vonalkás beosztás, ami egykori gazdáját Prága felszabadításakor a nehéztüzérség irányításában segítette. Vadászként-vadászíjászként –egy szintén eladó- százméteres (!) pontlövésekre képes íjam lövéseit előkészíteni lesz hivatott…a vonalkázással sokkal egyszerűbben meghatározhatom,hogy milyen magasságba kell lőnöm a biztos és azonnal halálos lövésekhez...
A távcső nagyon a szívemhez nőtt,magamnak megtarthatnám, de mivel önzetlenségemről ismertek,komolyabb érdeklődőnek esetleg eladó,vagy elcserélhető. Cseretárgynak egy jó állapotban lévő Suzuki Samurait, csörlővel terepgumikkal elfogadok.(Így már csak egy kicsit kell pótolni hozzá, hogy a távcső eszmei értékét közelítőleg elérhessük.)

Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
forester73
Vendég
« Új üzenet #2626 Dátum: 2014. Október 19. - 12:55:35 »

Minden stimmel Balázs , de a Samuba már Ő sem fér el . Nyihi

Üdv nedutki
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2627 Dátum: 2014. Október 21. - 19:47:25 »

Hátha valakinek jó lesz Télapóra... Ördög
http://vadaszapro.net/reszletek/219966/cel-es-kereso-tavcso!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2628 Dátum: 2014. Október 21. - 20:25:03 »

Hátha valakinek jó lesz Télapóra... Ördög
http://vadaszapro.net/reszletek/219966/cel-es-kereso-tavcso!

Szívesen felbontanék egy olyan csomagot, amiben mindhárom benne van! Igen
A bakancsomat is olyan tökéletesre kipucolnám, mint amilyennek annak idején a seregben megkövetelték! Ördög Vigyorog
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
sab
Vendég
« Új üzenet #2629 Dátum: 2014. Október 24. - 18:04:42 »

SAB mesterhez intézném első sorban a kérdésem, de természetesen más véleményét is szívesen veszem.

Szert tettem egy darabka "történelemre" egy orosz 6x30-as kukker képében.
Az élességet a két szemlencsén lehet állítani külön-külön.
A háza ha jól látom a lekopott részeknél, rézből készült.
Nagyobb karcoktól mentesnek tűnnek a lencséi.
Amit kérdeznék, hogy egy takarítás mennyibe lenne kb?
Eléggé matt a képe és szemből belenézve van ebben minden, talán még egy máig harcoló aknavetős alakulat is Vigyorog
A jobb oldalában látszik egy vonalkás beosztás, azt vajh' ki lehetne belőle operálni a művelet során?

Ha használhatóvá lehetne még tenni, akkor ő lenne a mindennapi íjásztávcsövem Igen







Elnézést, azt gondoltam válaszoltam, de nem. Meglepődött

Szia Csaba !


Mivel nagyon régi ezért biztos össze van gyógyulva, tehát sokat kell vele dolgozni.

Ezeket már szétszedni sem könnyű, mert a tömítőviasz meg van keményedve.

Szálkereszt kioperálható val.szeg.

Jobban jársz ha elküldöd és ha van szabadidőm, akkor szöszmötölök vele, gratisz.

Attila Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2630 Dátum: 2014. Október 24. - 21:48:57 »

Jobban jársz ha elküldöd és ha van szabadidőm, akkor szöszmötölök vele, gratisz.
Üdv Attila!
Köszönöm a választ Emelem
Légy szíves küldj egy postacímet, ahová feladhatom a guggert.
Természetesen a rendberakást a világért sem kívánom ingyen, de megtisztelő a felajánlásod Meghajol
Üdv
Csaba
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #2631 Dátum: 2014. Október 25. - 08:51:14 »

Üdv Attila!
Köszönöm a választ Emelem
Légy szíves küldj egy postacímet, ahová feladhatom a guggert.
Természetesen a rendberakást a világért sem kívánom ingyen, de megtisztelő a felajánlásod Meghajol
Üdv
Csaba

Üdv Csaba!

Privátba átküldtem.

Attila
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #2632 Dátum: 2014. Október 25. - 13:16:45 »

Hátha valakinek jó lesz Télapóra... Ördög
http://vadaszapro.net/reszletek/219966/cel-es-kereso-tavcso!
Télapóra jobb egy mildot-os, mert rendesen elé kell fogni, mikor repeszt a szánnal...  Ördög
Naplózva
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #2633 Dátum: 2014. Október 28. - 13:51:24 »

Szia!

Köszi a tippet Wave
Esti- szürkületi vadászathoz kellene. Az "öreg" Zeiss ( 7x50, bár régi ,de tényleg kifogástalan darab ) helyett gondoltam, hogy veszek egy este nála fényerősebb csövet.
Gondolom, hogy jobb a Fujinon ami árban is megfelelne,,, de a vétel előtt kipróbálom a kettőt egymás mellett mindenképp!

Kedves fórumtársak!

 

Összeállt végre minden a keresőtávcső- teszthez egy osztrák vadászbarátom jóvoltából ( Christian itt is köszönöm a Fujinon kölcsönadást!!! ) és sikerült október elseje és huszonnegyedike között nyolc alkalommal egymás mellett minősíteni, egymáshoz hasonlítgatni őket,,, megosztanám veletek pár sorban a gyakorlati tapasztalataimat az alábbi távcsövekkel kapcsolatban:

 Zeiss Jena 7x50 ( saját, kifogástalan, karcmentes lencsékkel rendelkező, nemrég tisztításon átesett legalább 30 éves távcső );

 Zeiss Victory T RF 8x45 ( saját, újszerű, karcmentes 3 éves távcső ); és amire nagyon kíváncsi voltam:

 Fujinon FMTR SX2 7x50 ( kölcsön kapott újszerű, karcmentes, 16 hónapos távcső )!!!

 
Kíváncsiságom kimondottan a gyengébb/ rosszabb fényviszonyok melletti használatra fókuszálódott ( használat pirkadatban- szürkületben, illetve esti-éjszakai les vadászat során ).

Csupán első alkalommal volt nálam mindhárom távcső, mivel ott és azonnal megállapítható volt, hogy az öreg jénai nem nagyon hasonlítható a másik kettőhöz..

Borús időben, a sötétség beálltáig figyeltem velük felváltva, ahogy fogyott a fény úgy fogyott és szűnt meg a megítélhető kép is az öreg jénai látómezejében.

Amikor egy 45m- re lévő őzet a jénaiban már csak foltnak láttam, a másik kettőben még tisztán látható volt, hogy egy őzbak áll előttem.

 
A Fujinon nekem hatalmas és kellemes meglepetést okozott a tudásával, hisz az első estét követő további hét alkalom során –  az én 41éves 0.0 szemeimmel vizsgálva -  szinte alig maradt el a Victory mellett!

Néztem vele tüzetesen takarás alatt legelésző vadat, erdőszélen osonót, bokros folton átváltót, kukorica szélén megbúvót, de szinte mindkettőben ugyanazt a képet láttam!

Tény, hogy szinte mindvégig tartotta magát a japánok kis csodakeresője a Victory mellett és abszolút sikerrel kiállta ezt a nyúzópróbát!

Annyi nagyon szúrós szemmel hasonlítva megállapítható volt, hogy a látkép csupán a látómező szélein nem olyan éles, mint a Victory-ban, hanem attól kevéssé elmarad úgy élességben mint kontrasztban is, de aztán beljebb haladva vele szinte teljesen megegyező látképet mutatott mindvégig!

Ez a látómező széleinél jelentkező minimális élesség és kontraszt béli különbség szerintem olyan dolog, aminek a gyakorlatban és ilyen gyenge látási viszonyok közti használatnál nincs is jelentősége.

Hihetetlen, de szinte csak a súly és fogás alapján tudtam, hogy épp melyik távcső is van a kezemben…

Hogy ezt a terméket és ennyiért hogy tudták összehozni a Japánok nem tudom, de minden esetre jól sikerült nekik:-)!

Ha a Victory kapna tőlem az elméleti százas skálámon 95 pontot, akkor a Fujinon is kapna legalább 90 pontot!

 
Összegezve: Nekem nagyon nagy meglepetést okozott ez a Fujinon, de így, hogy gyakorlati használati szempontból számomra nem jobb még éjszaka sem mint a Victory, nem látom értelmét magamnak megvásárolni.

Aki szeretne egy kíváló képességű kereső távcsövet az vegye a fáradtságot és nézzen bele, próbálja ki mert szerintem nem fog benne csalódni  Emelem!
 
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #2634 Dátum: 2014. November 07. - 19:36:24 »

Korábban" Oceanwave" írta hogy lecserélte a Minix BL 8x56-ot HG-ra. Azt írta a szürkület mint fogalom megszünt számára ezzel a cserével. Konkrétan mit értettél ez alatt? Kíváncsi lennék rá.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2635 Dátum: 2014. November 07. - 20:01:35 »

Korábban" Oceanwave" írta hogy lecserélte a Minix BL 8x56-ot HG-ra. Azt írta a szürkület mint fogalom megszünt számára ezzel a cserével. Konkrétan mit értettél ez alatt? Kíváncsi lennék rá.

Gondolom azt értette, hogy az árkülönbség nem csak az árban és a gyártó cégben jelentkezik, de látható is, hogy valóban látható a különbség.
B sorozat kínában van gyártva, elég gyatra minőségben ( most javítottam 2db-ot pont, mert széthullottak.
H sorozat meg német gyártmány, német minőségi árban.
Erét is van a kettő közt árban jó nagy különbség. Emelem
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #2636 Dátum: 2014. November 07. - 21:05:04 »

Igen erre a látható különbségre kérdeztem rá, hogy az konkrétan mit takar, miben nyilvánul meg?
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2637 Dátum: 2014. November 07. - 21:10:02 »

Gondolom azt értette, hogy az árkülönbség nem csak az árban és a gyártó cégben jelentkezik, de látható is, hogy valóban látható a különbség.
B sorozat kínában van gyártva, elég gyatra minőségben ( most javítottam 2db-ot pont, mert széthullottak.
H sorozat meg német gyártmány, német minőségi árban.
Erét is van a kettő közt árban jó nagy különbség. Emelem

Érdekes ez a dolog....
8x56 os BL-t (remélem az volt, kb olyan 100 ezer HUF-os távcső, a 8x56 az biztos.. Vigyorog) hasonlítottam a saját HG 8,5x52-esemhez. Azért két kiló ár különbségnyi pluszt - akárhogy kerestem - nem láttam az enyémben.
Annyira szemfüggő, hogy ki, mit, hogyan lát.... Angyal
 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2638 Dátum: 2014. November 08. - 08:05:11 »

Érdekes ez a dolog....
8x56 os BL-t (remélem az volt, kb olyan 100 ezer HUF-os távcső, a 8x56 az biztos.. Vigyorog) hasonlítottam a saját HG 8,5x52-esemhez. Azért két kiló ár különbségnyi pluszt - akárhogy kerestem - nem láttam az enyémben.
Annyira szemfüggő, hogy ki, mit, hogyan lát.... Angyal
 Emelem

Szemedet kinyitottad ? Kacsint Vigyorog

De, valóban igaz, teljesen szubjektív és ember, szem ( agy) függő a kérdés.

Valójában a prémiumgyártók ma már, ill. ma is figyelnek arra, hogy a márkanevet jól meg kell fizetni.
Hogy ténylegesen mennyi is az előállítási érték, azt nem fogják megmondani, de egy német, osztrák fejlesztés mögött nagyon nagy mérnöki és tervezői és dizájn munka van.
És mint tudjuk eme két elmaradott, fejletlen ország munkásait is meg kell fizetni, de rendesen.

Van egy megrendelőm, nem tudta a fegyverét belőni, én a lőtéren ezt 5 perc és három lőszerből megoldottam.
Fizetésnél 100 Ft-volt a tekerés, a főle meg az, hogy én tudtam merre kell tekerni.
 Táncol
Ez a kalapácsos autószerelő esete, amit mindenki ismer már. Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #2639 Dátum: 2014. November 08. - 20:53:39 »

Érdekes ez a dolog....
8x56 os BL-t (remélem az volt, kb olyan 100 ezer HUF-os távcső, a 8x56 az biztos.. Vigyorog) hasonlítottam a saját HG 8,5x52-esemhez. Azért két kiló ár különbségnyi pluszt - akárhogy kerestem - nem láttam az enyémben.
Annyira szemfüggő, hogy ki, mit, hogyan lát.... Angyal
 Emelem
Pedig benne van a külömbség. Hg van nálam is használatban és érzékelhető ill. látható, hogy jobb közelre és távolabbra főleg holdnál vagy szürkületben.
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 [176] 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: