Oldalak: 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573739 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2520 Dátum: 2014. április 21. - 11:46:20 »

Ez pedig a keletnémet Zeiss (Jena)  Binoctem 7x50.....Ilyent érdemes szerezni, néha lehet kapni kifogástalan állapotút olcsón, (de Lőrincz, vagy más jó optikus olcsón javítja is ha kell, gázzal feltölti, stb...stb...
Szvsz. a Binoctem-et nem nagyon kell gázzal töltögetni mert nem gázos távcső...nem marad meg benne. Inkább rendesen le kell tömíteni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
forester73
Vendég
« Új üzenet #2521 Dátum: 2014. április 21. - 12:30:16 »

Khmm...
Kétlem. Azt is, hogy egy jelenlegi 8-10x56-os prémium nem tud annyit, azt meg pláne, hogy amikor tízéves lesz a csodadeltád, akkor egyáltalán megközelíti ezeknek a csöveknek a teljesítményét.
Gyere el fórumtalira, hozd el aztán majd jól lefikázzuk... Ördög

Nappal nem is tud annyit , de szürkületben és éjszaka igen , legalábbis amikkel összehasonlítottuk . Igaz 9-10x-es nagyitásu 56-osokkal nem volt alkalom , valószínüsítem , hogy azok már tudnak annyit sőt többet is .  De ami fontos a jelenlegi árakat figyelembe véve 30 évig minden 5. évben vehetek egy újat és még mindíg csak 420 eFt-nál járok és nem 5-600 e-nél . Na ez a legfőbb indok úgy , hogy még használható is .  Emelem

A fórum talin meg nem csak ezért fikáznátok , hanem a céltávcső , a műanyagtus , magnum kaliber és még sorolhatnám az eretnek dolgaimat . Wave

Üdv ÉN (nedutki).................(najohogydutki:adörög)
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2522 Dátum: 2014. április 21. - 16:32:51 »

Nekem 8x58 Minox van ez egy arany középút. Bevált, egyetlen hátránya, hogy nagy és nehéz.
7x50 es prémiumot (pláne, ha antik szériás) nem hasonlíthatunk jó szívvel egy 9x63-as másmilyennel, mert nem lesz objektív az ítélet. Mintha egy szuper versenybringát lealáznánk egy tuningolt Ladával gyorsulásban, nem korrekt összehasonlítás.(mondjuk bennem dúl a sznobság rendesen Ördög VigyorogWave 
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
forester73
Vendég
« Új üzenet #2523 Dátum: 2014. április 21. - 18:16:29 »

Robi maximálisan igazad van , én csak a használható és megfizethetőre adtam válasznak ha már les vadászat a cél . Valószínüleg ha nálam is penészedne a pénz akkor én is csak márkásat és persze nagyon drágát vennék . De mivel ez a gond nem fenyeget lesem ezze a vacakkal a sertéseket . A mondandóm lényege csak az , hogy nem feltétlen kell drága prémium ha (főleg nem , régi nem is prémium ) ha használhatót akarunk venni . De felőlem mindenki azt vesz és használ amit akar , de nálam még mindíg a valós kézzelfogható , racionális dolgok az irányadók és nem kell elutasítani és lefikázni azt ami új és nem prémium.

Üdv Én (hogydudkiazogreésnemadörög))
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2524 Dátum: 2014. április 22. - 00:10:01 »

Szia! Értelek én elejétől fogva.  Igen  Wave
Magamon viszont néha elcsodálkozom, mikor megindul a bogárka. Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #2525 Dátum: 2014. április 23. - 11:03:34 »

Szívesen leülök bárkivel egy összehasonlításra...A Zeiss Binoctem állja a versenyt !!!!!  A másik távcsövem pedig triplán állja (Zeiss 8x56)
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2526 Dátum: 2014. Május 06. - 07:26:34 »

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget.
Egy motoros cimborám venne egy kereső távcsövet, amit használna vadászni is, meg vinné magával motoros túrákra is.
Küldött át pár kiszemeltet, de most nincsen időm utánuk böngészni, tapasztalatom pedig egyikkel sincs Stoel
Ha megtennétek, hogy véleményeznétek őket.... Meghajol

8x42 ED-APO / Lacerta
Minox BV 10x42 BR
Delta Titanium 8x56 RoH kereső (tetőélprizmás)

 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
forester73
Vendég
« Új üzenet #2527 Dátum: 2014. Május 06. - 11:22:14 »

Szia Drusza

Az alap kérdés , hogy sétálna e többet v.este leselkedne . Mert ugye a 42-ek könnyebek de gyengébbek este ill. szürkületkor míg az 56 fordítva . Én a Delta pártján vagyok , de ezek az ROH-k nem anyira tetszenek mint a Titániumok . Minoxom csak 8x25  van de az még JAPÁN és üveglencsés és a korlátait betartva jól használható . A Lacerta-val még élőben nem találkoztam nem is tudok olyat a környezetemben aki használná . Én javasolnám a 8x56-os Delta Titániumot is , ehhez egy kis segítség (istenúccseneménírtam)http://tavcso.hu/?o=titanium_vel1_cikk.

Üdv itt is CSABA
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2528 Dátum: 2014. Május 06. - 12:26:53 »

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget.
Egy motoros cimborám venne egy kereső távcsövet, amit használna vadászni is, meg vinné magával motoros túrákra is.
Küldött át pár kiszemeltet, de most nincsen időm utánuk böngészni, tapasztalatom pedig egyikkel sincs Stoel
Ha megtennétek, hogy véleményeznétek őket.... Meghajol

8x42 ED-APO / Lacerta
Minox BV 10x42 BR
Delta Titanium 8x56 RoH kereső (tetőélprizmás)

 Wave

Szia Csaba,

A Minox helyett javaslom a listára venni a Nikon Prostaff 8x42-őt. Saját szememmel láttam a különbséget a Nikon javára. A távoli tárgyakat, faleveleket, élesebben láttam vele. Mivel egy árban vannak én mindenképp a Nikont választanám ebből a kategóriából. Nem mellesleg éjszaka sem teljesít rosszul.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2529 Dátum: 2014. Május 06. - 16:44:16 »

Ebbe a 200 dollar koruli kategoriaba szerintem ez a legjobb.
   http://www.amazon.com/gp/aw/d/B005KG3P9W?pc_redir=1399146717&robot_redir=1   



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
amadeus
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #2530 Dátum: 2014. Május 06. - 20:08:33 »

Sokat olvasgattam ezt a fórumot és nagyban befolyásolt a keresőm kiválasztásában, úgy tűnt ár érték arányban a Delta 8*56 lesz a nyerő. Korábban egy fomei( Mosolyog)8*56 os távcsövem volt és magabiztosan hoztam haza a deltát. Belenéztem örültem, igazolva láttam a döntést, de szerintem kicsit túl van futtatva ez a delta dolog. Összehasonlítva a fomeiel ami valljuk be egy kínai hulladék (amivel egyébként elvoltam és azért erős szürkületben sem volt használhatatlan, csak az egyik feléből kiszökött a gáz és elkezdett párásodni) a delta nappali képe zseniális, a színhűsége is az és a mélységélesség is, azt az "apró" dolgot leszámítva, hogy (lehet, hogy csak engem zavar ennyire) a párnatorzítása nagyon nagyon zavaró. Egy idő után semmi másra nem tudtam koncentrálni amikor belenéztem a távcsőbe, csak a széleket figyeltem, a fomei lehet, hogy azért tűnt jobbnak!!! ebben az egyben, mert egységesen életlenebb volt a kép:), de egyszerűen nem bírtam megszokni ezt a deltánál. A kiegészítők jók, az egyik objektívvédőt a második vadászaton elhagytam:), de a kemény táska nagyon tetszett. Ami még zavart, h kívülről hamarabb bepárásodott mint a másik, nem tudom ez miért volt. Akármennyit is próbáltam magamnak bizonygatni, h mennyire megérte, mert mindenki szerint jó és  ezért biztos így is van, de egyszerűen nem szerettem, 2 hónaposan eladtam, buktam rajta 15ezret, de megint tanultam valamit és szeretném ha ezzel segítenék másoknak-> Olvassunk fórumot, teszteket, hallgassunk a tapasztaltakra, DE csak a saját szemünknek higgyünk. Mindenkinek más a szeme és ami az egyik embernek tökéletes az a másiknak zavaró. Ettől függetlenül nem jelentem ki, hogy rossz távcső a delta vagy nem éri meg az árát, de nekem nagyon nem jött be. Néztem egyszerűbb nikon actionba ami feleannyiba kerül és szerintem ugyanazt a szintet kissebb párnatorzítással tudta. Nyilván kompromisszumot kell kötni és egy 60ezres távcső nyilván nem fogja tuni azt amit egy 3-4x annyiba kerülő társa, de épp ezért megértem azt aki a régi prémiumokat preferálja inkább, modern bevonatok nélkül is.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2531 Dátum: 2014. Május 06. - 20:20:11 »

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásait.  Emelem

Továbbítottam egy összefoglalót a cimborának és úgy néz ki, hogy kompromisszumokat köt és marad a Deltánál.

Márk!
Az USA vagy CAN rendeléssel annyi csak nálunk a baj, hogy jól megb@sznak forgalmi adóval (még a küldés díjára is Nem) és mellé lehet fizetni valami eljérési díjat is.
Bizonyos értékhatár felett meg még VÁM-ot is.
Így hiába tűnik elsőre igen jó vételnek valami a tengeren túlról, a végén igencsak annyiba fog kerülni, mint ha itthon vette volna az ember....azzal együtt, hogy eggy esetleges garanciális
probléma esetében is egész más a leányzó fekvése.
(Az e-bay-n vásárolt PSE irányzékom fele annyiért volt hirdetve, mint az itthoni legjobb bolti ára.
Megrendeltem, rátolták az adót és az eljérési díjat...és 1500 forintot nyertem az egészen úgy, hogy 3 hetet vártam rá Fejvakarás....elég gáz Vállat von )
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #2532 Dátum: 2014. Május 06. - 20:48:36 »

Ebbe a 200 dollar koruli kategoriaba szerintem ez a legjobb.
   http://www.amazon.com/gp/aw/d/B005KG3P9W?pc_redir=1399146717&robot_redir=1   

Második távcsőnek használok ilyent. Nappalra, cserkelni tökéletes. ( Este azért a Leica a győztes, de ez nem is lehet kérdés.) Mindenesetre az árát nagyon megérte. Én már 3 éve használom. Nagy előny az is, hogy nem tör ki a frász, ha napközben benthagyom a kocsiban parkolás közben...
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #2533 Dátum: 2014. Május 06. - 20:58:53 »

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásait.  Emelem

Továbbítottam egy összefoglalót a cimborának és úgy néz ki, hogy kompromisszumokat köt és marad a Deltánál.

Márk!
Az USA vagy CAN rendeléssel annyi csak nálunk a baj, hogy jól megb@sznak forgalmi adóval (még a küldés díjára is Nem) és mellé lehet fizetni valami eljérési díjat is.
Bizonyos értékhatár felett meg még VÁM-ot is.
Így hiába tűnik elsőre igen jó vételnek valami a tengeren túlról, a végén igencsak annyiba fog kerülni, mint ha itthon vette volna az ember....azzal együtt, hogy eggy esetleges garanciális
probléma esetében is egész más a leányzó fekvése.
(Az e-bay-n vásárolt PSE irányzékom fele annyiért volt hirdetve, mint az itthoni legjobb bolti ára.
Megrendeltem, rátolták az adót és az eljérési díjat...és 1500 forintot nyertem az egészen úgy, hogy 3 hetet vártam rá Fejvakarás....elég gáz Vállat von )
 Wave

Szia Csaba!

Azt szeretném kérdezni, hogy az e-bay-en vásárolt termék árának hány százalékát számoljam még a vételárhoz?
Értem ez alatt adó, és ect. amit említettél.
150-200$ körüli távcső.
Név szerint Leupold Rogue 10x50.
Egy 8×42 -es van és nem panaszkodok, és ezért egy nagyobbat szeretnék , de itthon nem találok.
Ezért kérem segítségedet , e-bay-en még nem vásároltam
 Emelem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #2534 Dátum: 2014. Május 07. - 05:02:47 »


Azt szeretném kérdezni, hogy az e-bay-en vásárolt termék árának hány százalékát számoljam még a vételárhoz?
Értem ez alatt adó, és ect. amit említettél.
150-200$ körüli távcső.
Név szerint Leupold Rogue 10x50.
Egy 8×42 -es van és nem panaszkodok, és ezért egy nagyobbat szeretnék , de itthon nem találok.
Ezért kérem segítségedet , e-bay-en még nem vásároltam
 Emelem

http://logout.hu/cikk/ebay_segitseg_kezdoknek/vasarlas_utan.html

http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_vam_afa_terhek
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 [169] 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: