Oldalak: 1 ... 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 [168] 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574051 alkalommal)
smatyi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #2505 Dátum: 2014. április 20. - 13:24:28 »

Úgy láttam, hogy a fuji jobb volt valamelyest, de azt igazából rossz látási viszonyok között lett volna jobb tesztelni, mert pont telihold volt. A fujinak nagyobb a látótere (mivel 7x), meg éles is volt a kép, a deltánál lehetett volna tekergetni, hogy élesebb legyen, de ha a Deltát választod, nem fogsz benne csalódni, mert az is nagyon egyben van. Én csak azért cseréltem le, mert a fateromnak adtam a Deltát, és úgy voltam vele, hogy akkor veszek egy komolyabbat. Röviden ennyi.  Emelem

Köszi szépen! Rákérdezek az árra a forgalmazónál, valószínűleg ez fogja eldönteni a kérdést.
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #2506 Dátum: 2014. április 20. - 14:23:55 »

SMatyi!

Korábban nekem is 8x56-os Deltám volt azt cseréltem Fujinonr 7x50-re. Én tudtam egy időben is tesztelni a két csövet, egymás mellett.
A különbségek ami miatt én cseréltem : A Fujinonnak nagyobb a látómezeje, a távcső váza magnézium  ötvözet. A  Deltáé polikarbonát ami könnyebben törik és vetemedik, így könnyebben szökhet el a töltőgáz belőle.
A Deltának van széltorzítása egy kicsi, a Fujinonnak  nincs.  A Fujinak közel 8-9 %-al jobb a fényáteresztése,kérdés hogy a Te szemed ebből mennyit érzékel.
A Delta mélységélessége nagyon jó, de a Fujinoné jobb. Én gyakorlatilag egyetlen beállítással használom és olyan 15-16 métertől a végtelenig éles.
A Fujinon kicsit kontrasztosabb képet mutat és részletgazdagabbat is. Ha csak belenézel a két távcsőbe lehet ezt nem látod, de ha kimondottan egy távolabbi tárgyat nézel- pl. egy beton villanyoszlopban lévő mélyedéseket-  akkor látni fogod az apró különbségeket, ugyanígy esti szürkületben is.
A Fujinonnal  - ha azt veszed- megkapod a Swaro,Zeiss,Docter, Leica-  prémium minőséget,  de harmad áron./ Én még a régi, olcsóbbi áron tudtam megvásárolni, szerencsére./
A Delta 7x50 ED a Fujinon lekoppintása, de messze nem éri el azt a minőségi színvonalat.
Ha rám hallgatsz,  nyugodtan vedd meg a 8x56 Delta Titaniumot vagy a 8x56-os Vixen Forestát. Ezekkel is meg fogod látni ugyanazt,  mint az ettől kicsivel jobbakkal, maximum egy  nüansznyival rosszabbul.
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #2507 Dátum: 2014. április 20. - 16:10:18 »

SMatyi!

Korábban nekem is 8x56-os Deltám volt azt cseréltem Fujinonr 7x50-re. Én tudtam egy időben is tesztelni a két csövet, egymás mellett...
Én is egymás mellett teszteltem, bár nagyon jó hold volt, és szerintem nem jött úgy ki a fujinon előnye, de még így is jobbnak láttam.  Emelem
Naplózva
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #2508 Dátum: 2014. április 20. - 17:39:34 »

Szubjektív véleményem hogy egy Delta Titanium 8x56-os és egy ugyanilyen paraméterű prémium cső között messze nincs akkora különbség mint amit az árkülönbözet miatt várnánk. Ezt megerősíti az a sok ember akik tesztelték - távcsőteszten - ezeket a távcsöveket, és az ő egybehangzó véleményük is ez volt. Csak ilyen különbségtételek voltak, hogy mintha, talán kicsivel jobb, csak marginális különbség van köztük. Ezek is főleg a szürkületi teljesítményre vonatkoztak, ami a vadászat során talán a legfontosabb.
Naplózva
smatyi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #2509 Dátum: 2014. április 20. - 19:33:39 »

Köszönöm szépen, hogy foglalkoztatok a kérdéseimmel! Nagy segítség volt.  Emelem
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #2510 Dátum: 2014. április 20. - 19:40:06 »

Köszönöm szépen, hogy foglalkoztatok a kérdéseimmel! Nagy segítség volt.  Emelem
Emelem
Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #2511 Dátum: 2014. április 21. - 07:40:35 »

Bár sokan állítják (főképp a reklámozók),hogy alig van különbség, ez nem igazán felel meg a valóságnak. Igen is van különbség, mégpedig jelentős.  és ez pont szürkületben vehető észre a legjobban. (Persze nappal is sokkal szebb, mélyebb képek alkotnak a prémium kategóriás távcsövek, de a szürkületi és az éjjeli különbség nagyon nagy...Bő négy évtizede használok különféle távcsöveket...DE egyet, a legelsőt a mai napig őrzöm, használom, annyira jó. Ez pedig a keletnémet Zeiss (Jena)  Binoctem 7x50.....Ilyent érdemes szerezni, néha lehet kapni kifogástalan állapotút olcsón, (de Lőrincz, vagy más jó optikus olcsón javítja is ha kell, gázzal feltölti, stb...stb...A Delta és a többi sosem fogja megközelíteni ezt a minőséget. Este, szürkületkor legalább 20 percet jelent a minőség, azaz a bevonat különbsége....(a fényáteresztő képesség a bevonattól függ)....Javaslatom: használt prémium kategória, vagy prémium kategória, anyagi lehetőségektől függően....
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2512 Dátum: 2014. április 21. - 08:14:16 »

Meg a lencsék kidolgozása- alapanyag minősége, meg hogy nem filléres műanyag alkatrészekből van a mechanikája és hogy nem lapáttal dobták össze a sufni mögött ...
 Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2513 Dátum: 2014. április 21. - 08:25:57 »

Szubjektív véleményem hogy egy Delta Titanium 8x56-os és egy ugyanilyen paraméterű prémium cső között messze nincs akkora különbség mint amit az árkülönbözet miatt várnánk.

Te mit várnál az árkülönbözet miatt? Mert amit kapsz, az az, hogy tovább látsz és bírálsz szürkületben, sötétben, szélesebb lesz a "látóköröd", egy jó nevű kipróbált távcső tulajdonosa leszel, amely ha nem kap "eksztrém" terhelést (nem dobálod stb.), akkor valószínűleg egy életen át kiszolgál. Tudom, "ezeknél" is van meghibásodás, de nem ez a jellemző. Mondják azt is, hogy nem tudom kihasználni, keveset vadászok. Most lehet, hogy én ülök fordítva a lovon, de pont akinek kevés a lehetősége, annak kéne abból a kevésből a legtöbbet kihozni. Az, meg hogy a fentebb felsoroltak kinek mennyit érnek meg, az megint egyén függö (hogy kinek meddig ér a takarója, az pedig teljesen más lapra tartozik).
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
forester73
Vendég
« Új üzenet #2514 Dátum: 2014. április 21. - 10:19:56 »

Bár sokan állítják (főképp a reklámozók),hogy alig van különbség, ez nem igazán felel meg a valóságnak. Igen is van különbség, mégpedig jelentős.  és ez pont szürkületben vehető észre a legjobban. (Persze nappal is sokkal szebb, mélyebb képek alkotnak a prémium kategóriás távcsövek, de a szürkületi és az éjjeli különbség nagyon nagy...Bő négy évtizede használok különféle távcsöveket...DE egyet, a legelsőt a mai napig őrzöm, használom, annyira jó. Ez pedig a keletnémet Zeiss (Jena)  Binoctem 7x50.....Ilyent érdemes szerezni, néha lehet kapni kifogástalan állapotút olcsón, (de Lőrincz, vagy más jó optikus olcsón javítja is ha kell, gázzal feltölti, stb...stb...A Delta és a többi sosem fogja megközelíteni ezt a minőséget. Este, szürkületkor legalább 20 percet jelent a minőség, azaz a bevonat különbsége....(a fényáteresztő képesség a bevonattól függ)....Javaslatom: használt prémium kategória, vagy prémium kategória, anyagi lehetőségektől függően....


Erre csak annyit mondok és ezt a csontot is sokszor lerágtuk már , hogy én a 9x63 Deltámmal tovább fogok látni és bírálni mint bárki a hiperszuper 7x8x50-es v. 56-os prémium távcsövével . Ezt azért merem felelősségel kijelenteni mert igen sok más keresővel mértük már össze nappal , szürkületben és sötétben (volt már 8x56-os Zeiss is és a gazdája mondta ki azt amit leírok)). Az elsőgenerációs éjjellátókkal is csak vetővel lehet tovább látni . Az egy másik kérdés , hogy nappal már észrevehető a különbség , de kérdem én azt mi a fontosabb , hogy a széleken élesebb és kontrasztosabb a kép v. az , hogy a lehető legtovább látunk abban az időben amikor megindul , mozog a vad . Számomra az sem elhanyagolható  , hogy ha leeseik a lesről és összetörik nem kapok szívinfartust mert "csak" 70 eFt-ról és nem 4-5-600 eFt-ról van szó. Természetesen kinek mi a fontosabb , én mindenben azt a bizonyos "aranyközéputat" keresem , mi az ami megfelelően ellátja a feladatát és megfizethető , én ezen elv mentén vadászom és álszerénység nélkül kijelenthetem , hogy eléggé eredményesen . Az már más kérdés ha valakit felvet a pénz v. csak sznobb és mindenből a drága prémiumot választja én azt is elfogadom , illetve a hülyebogárral szemben is tehetetlenek vagyunk . Végül kedves Regius javallom üljünk le egymás mellé te 7x50 Binoctemmel én meg ezzel a sokat fikázott 9x63 Deltával és akkor lehet tisztázni az alapkérdést ki meddig lát .

Üdv az OGRE
Naplózva
smatyi
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #2515 Dátum: 2014. április 21. - 11:05:52 »

Hááát igen, ez valószínűleg egy örökös vitaforrás lesz, a korábbi hozzászólások alapján is megállapítható. Nem ez volt a célom a kérdés feltevésével, mindenesetre köszönöm mindenkinek az észrevételeket! Azt vettem észre, hogy gyakorlatilag minden témakörben jellemző a homlok egyenest ellentétes álláspont a vadásztársak részéről, szegény kezdő vadász pedig még inkább elbizonytalanodik. Valószínűleg majd csak a saját tapasztalat fogja a kérdést megoldani.  Fejvakarás
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2516 Dátum: 2014. április 21. - 11:07:00 »


Erre csak annyit mondok és ezt a csontot is sokszor lerágtuk már , hogy én a 9x63 Deltámmal tovább fogok látni és bírálni mint bárki a hiperszuper 7x8x50-es v. 56-os prémium távcsövével . Ezt azért merem felelősségel kijelenteni mert igen sok más keresővel mértük már össze nappal , szürkületben és sötétben (volt már 8x56-os Zeiss is és a gazdája mondta ki azt amit leírok)). Az elsőgenerációs éjjellátókkal is csak vetővel lehet tovább látni . Az egy másik kérdés , hogy nappal már észrevehető a különbség , de kérdem én azt mi a fontosabb , hogy a széleken élesebb és kontrasztosabb a kép v. az , hogy a lehető legtovább látunk abban az időben amikor megindul , mozog a vad . Számomra az sem elhanyagolható  , hogy ha leeseik a lesről és összetörik nem kapok szívinfartust mert "csak" 70 eFt-ról és nem 4-5-600 eFt-ról van szó. Természetesen kinek mi a fontosabb , én mindenben azt a bizonyos "aranyközéputat" keresem , mi az ami megfelelően ellátja a feladatát és megfizethető , én ezen elv mentén vadászom és álszerénység nélkül kijelenthetem , hogy eléggé eredményesen . Az már más kérdés ha valakit felvet a pénz v. csak sznobb és mindenből a drága prémiumot választja én azt is elfogadom , illetve a hülyebogárral szemben is tehetetlenek vagyunk . Végül kedves Regius javallom üljünk le egymás mellé te 7x50 Binoctemmel én meg ezzel a sokat fikázott 9x63 Deltával és akkor lehet tisztázni az alapkérdést ki meddig lát .

Üdv az OGRE
Valamikor volt ilyen mozgolódás itt a fórumon,de lehetne belőle rendszer is. Pl. fórumtalálkozó:Távcsőteszt.(Tudom akkor az okulárlencse nélküli,gáz helyett folyadékkal töltött csöveket szoktátok tesztelni,de hátha lesz néhány elhivatott...)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2517 Dátum: 2014. április 21. - 11:22:45 »

Hááát igen, ez valószínűleg egy örökös vitaforrás lesz, a korábbi hozzászólások alapján is megállapítható. Nem ez volt a célom a kérdés feltevésével, mindenesetre köszönöm mindenkinek az észrevételeket! Azt vettem észre, hogy gyakorlatilag minden témakörben jellemző a homlok egyenest ellentétes álláspont a vadásztársak részéről, szegény kezdő vadász pedig még inkább elbizonytalanodik. Valószínűleg majd csak a saját tapasztalat fogja a kérdést megoldani.  Fejvakarás
Amit a pénztárcád elbír,azt vedd meg.Jó céltávcső,jó puska,jó kereső...Ha van elég lehetőséged vadászni,fektess bele többet,ha nincs,akkor meg belátás szerint.Én így vagyok vele.Azt mondtam,hogy ha majd annyit fogok vadászni,mint metszeni,a vadászfelszerelésem is olyan lesz ,mint a metszőollóm... Kacsint (A puskám CZ 550 30-06,a céltávcső Meopta 7x50,a kereső Nikon Action 7x50. Kompromisszum,de amikor a Nikonnal már nem látok,akkor a céltávcsővel már rég nem...Összepakol,hazamegy.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
forester73
Vendég
« Új üzenet #2518 Dátum: 2014. április 21. - 11:43:42 »

"Kompromisszum,de amikor a Nikonnal már nem látok,akkor a céltávcsővel már rég nem...Összepakol,hazamegy.)"

Ezzel igy voltam én is anno , de akkor jött a 9x63-as és azóta próbálom utolérni a céltávcső/lámpa kombinációval . Normális esetben amúgy teljesen irányadó kellene , hogy legyen "Összepakol , hazamegy"  de akkor "mögönnének minköt a diznyók" . Wave

Üdv ÉN
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2519 Dátum: 2014. április 21. - 11:44:40 »


Erre csak annyit mondok és ezt a csontot is sokszor lerágtuk már , hogy én a 9x63 Deltámmal tovább fogok látni és bírálni mint bárki a hiperszuper 7x8x50-es v. 56-os prémium távcsövével .
Khmm...
Kétlem. Azt is, hogy egy jelenlegi 8-10x56-os prémium nem tud annyit, azt meg pláne, hogy amikor tízéves lesz a csodadeltád, akkor egyáltalán megközelíti ezeknek a csöveknek a teljesítményét.
Gyere el fórumtalira, hozd el aztán majd jól lefikázzuk... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 [168] 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: