Oldalak: 1 ... 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 [161] 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574080 alkalommal)
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #2400 Dátum: 2013. December 17. - 14:59:26 »

Én Minox 10x42 -est használok, és az is meglepően jó sötétben. Olcsó is, és nappal is nagyon "kellemes", kompakt méretének és kis súlyának köszönhetően.
Tervezem én is  a 8x56 beszerzését, de azt hiszem egy alap éjellátóval jobban járnék. Az viszont tény, hogy naplemente után fél órával csúszok le a lesről és kocogok haza. Így arra sincs szükségem. Talán majd vadkárelhárításban. Az meg még odébb van. Szerintem a célt kell meghatározni, hogy mikor mész ki vadászni, meddig maradsz, amikor ez megvan, akkor kell dönteni. Pl, a 8x56 minox 110e körül van. Ha szóróra mész, akkor ott tudod használni a 8x vagy 10x42 minoxot 45e ft-ért, és veszel egy alap éjellátót, ami a szóróra tökéletes 65e ft-ért. Ebben az esetben minek 8x56 kereső?
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2401 Dátum: 2013. December 17. - 21:25:38 »

Én Minox 10x42 -est használok, és az is meglepően jó sötétben. Olcsó is, és nappal is nagyon "kellemes", kompakt méretének és kis súlyának köszönhetően.
Tervezem én is  a 8x56 beszerzését, de azt hiszem egy alap éjellátóval jobban járnék. Az viszont tény, hogy naplemente után fél órával csúszok le a lesről és kocogok haza. Így arra sincs szükségem. Talán majd vadkárelhárításban. Az meg még odébb van. Szerintem a célt kell meghatározni, hogy mikor mész ki vadászni, meddig maradsz, amikor ez megvan, akkor kell dönteni. Pl, a 8x56 minox 110e körül van. Ha szóróra mész, akkor ott tudod használni a 8x vagy 10x42 minoxot 45e ft-ért, és veszel egy alap éjellátót, ami a szóróra tökéletes 65e ft-ért. Ebben az esetben minek 8x56 kereső?

Türelmetlen Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2402 Dátum: 2013. December 17. - 21:28:16 »

Türelmetlen Fejvakarás

Most mé'? Új fogalom: alap éjellátó  S.Peti    Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #2403 Dátum: 2013. December 17. - 22:05:43 »

Az alap alatt értsd gen1 vagy gen1plusz, ilyenek vannak 50-90ezer forintért, erre utaltam az alappal, nem akarok nyelvújító lenni. Röhög
Ez talán még  a legtöbb ember számára megfizethető, és nem 4 milkós hőkamera.
Ilyenkor is sokan kint vannak késő éjszakáig ez pedig tény.
Kérdés, mi jobb, az 50 méterre lévő szóróra éjellátóval vagy 8x56 -al nézni, vagy rávilágítani? Ki mit preferál?

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2404 Dátum: 2013. December 17. - 22:14:26 »

Az alap alatt értsd gen1 vagy gen1plusz, ilyenek vannak 50-90ezer forintért, erre utaltam az alappal, nem akarok nyelvújító lenni. Röhög
Ez talán még  a legtöbb ember számára megfizethető, és nem 4 milkós hőkamera.
Ilyenkor is sokan kint vannak késő éjszakáig ez pedig tény.
Kérdés, mi jobb, az 50 méterre lévő szóróra éjellátóval vagy 8x56 -al nézni, vagy rávilágítani? Ki mit preferál?

Gyanítom, hogy fórumot tévesztettél az éjjellátósdival! 

Ezt akár utolsó figyelmeztetésnek is veheted!   Türelmetlenül
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2405 Dátum: 2013. December 17. - 23:15:28 »

Az alap alatt értsd gen1 vagy gen1plusz, ilyenek vannak 50-90ezer forintért, erre utaltam az alappal, nem akarok nyelvújító lenni. Röhög
Ez talán még  a legtöbb ember számára megfizethető, és nem 4 milkós hőkamera.
Ilyenkor is sokan kint vannak késő éjszakáig ez pedig tény.
Kérdés, mi jobb, az 50 méterre lévő szóróra éjellátóval vagy 8x56 -al nézni, vagy rávilágítani? Ki mit preferál?


Én azt preferálom, hogy amikor nem látsz a jó minőségű 8x56-os keresővel, akkor húzzál haza és ne éjjellátózz a szóródon, mert ha valahol, hát ott végképp nincs semmi létjogosultsága.
Az ekként felszabaduló időt pedig töltsd valami hasznos dologgal, például bújj be a paplan alá a pároddal és igyekezz megdolgozni érte, hogy máskor is kiengedjen vadászni, esetleg olvass vadászirodalmat, végül pedig nézz körül alaposan a fórumon, rá fogsz jönni, hogy ez nem katonai hanem vadász fórum, az éjjellátós kérdések hamar a kukában landolnak.
Ilyenkor persze, hogy sokan vannak(lennének, ha nem lenne ez a köd) kint, lévén telihold van...és nem érdekel bennünket, hányan lőnek vadat éjjellátóval a legsötétebb éjszakákon is, mi itt többé kevésbé vadásznak tartjuk magunkat és megpróbálunk azok is maradni.
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 18. - 08:23:49 írta Pyrus » Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #2406 Dátum: 2013. December 17. - 23:54:37 »

Tőmondatokban:
Nincs éjjellátóm, sőt, a fegyverlámpám is "szekrénylámpa" lett. Írtam, hogy majd esetleg vadkárelhárításra veszek.
Az, hogy éjjellátóval megnézel egy vadat, nem jelenti azt, hogy lövést is teszel rá.
Időben szoktam hazamenni.
Nagyon sok vadászboltban árulnak éjjellátót, nyilván azért, mert kereslet van rá, és gyanítom meg is veszik.
Nem kell így a másiknak nekirontani.
Ha valakit megbántottam, akkor attól elnézést kérek.
Köszönöm.

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2407 Dátum: 2013. December 18. - 01:25:07 »

Tőmondatokban:
Üdv!
Akkor tőmondatokban (ugyan már nem moderátorkodom, de van olyan téma, amikor nem tudom tartani a számat):
Az éjjellátó (még ha árulják is) nem vadászatra való eszköz.
A vad nem egy bármi áron elpusztítandó ojjektum, hanem szenvedélyünk "tárgya", akinek legalább annyi (ha nem több) joga van az életéhez, mint nekünk.
A vadászat, a jelenlegi keretekhez képest maradjon meg egy "sportszerű" tevékenységnek, még ha az is a vége sok esetben, hogy egy érző lény az életét adja egy sokszor érzéketlen lény örömére.
Nem rég adtunk be egy törvénymódosítási javaslatot az éjjellátókkal kapcsolatban. Természetesen nem lazítva a szabályozást, sokkal inkább szigorítva azt.
Vannak olyan vadgazdálkodási feladatok, amikor az éjjellátó keresőtávcsőnek (de inkább egy hőkamerának) lehet létjogosultsága.
De soha ne keverjük össze a vadgazdálkodást a vadászattal!
A fentiekre való hivatkozással kérlek én is, hogy az éjjellátós propagandát (bármilyen szándékkal is) mellőzd ezen a fórumon.
Van olyan közösség, ahol lehet erről polemizálni, de ne ez legyen az....ha lehet, akkor még jó sokáig.
 Emelem 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #2408 Dátum: 2013. December 18. - 06:29:43 »

Én azt preferálom, hogy amikor nem látsz a jó minőségű 8x56-os keresővel, akkor húzzál haza és ne éjjellátózz a szóródon, mert ha valahol, hát ott végképp nincs semmi létjogosultsága.
Az ekként felszabaduló időt pedig töltsd valami hasznos dologgal, például bújj be a paplan alá a pároddal és igyekezz megdolgozni érte, hogy máskor is kiengedjen vadászni, esetleg olvass vadászirodalmat, végül pedig nézz körül alaposan a fórumon, rá fogsz jönni, hogy ez nem katonai hanem vadász fórum, az éjjellátós kérdések hamar a kukában landolnak.
Ilyenkor persze, hogy sokan vannak(lennének, ha nem lenne ez a köd) kint, lévén telihold van...és nem érdekel bennünket, hányan lőnek vadat éjjellátóval a legsötétebb éjszakákon is, mi itt többé kevésbé vadásznak tartjuk magunkat és megpróbálunk azok is maradni.

Légy szíves kerüld a trágár kifejezéseket,nálunk nem szokás így beszélni!
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 18. - 08:27:35 írta Pyrus » Naplózva

Amat Victoria Curam.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2409 Dátum: 2013. December 18. - 09:28:24 »


Nincs éjjellátóm, sőt, a fegyverlámpám is "szekrénylámpa" lett. Írtam, hogy majd esetleg vadkárelhárításra veszek.
-A szórón való használatáról elmélkedtél.
Az, hogy éjjellátóval megnézel egy vadat, nem jelenti azt, hogy lövést is teszel rá.
-Valóban nem. Csupán azt jelenti, hogy olyankor is kint vagy és zavarod a területet amikor a hagyományos eszközöket birtoklók valami más, hasznosabb dologgal vannak elfoglalva. És ez nem az irígység miatt zavaró, hanem azért, mert ez az üzembiztos módszere annak, hogy teljesen kiszámíthatatlanná váljon a vadmozgás térben és időben, még nehezebb legyen a vadkárelhárítás, még jobban kiszúrj az egész közösséggel amiben vadászol.
Időben szoktam hazamenni.
Ha jó holdvilág van, nem kell "időben" hazamenni. Majd pihen a terület amikor nem lehet látni. De fontos, hogy pihenjen.
Nagyon sok vadászboltban árulnak éjjellátót, nyilván azért, mert kereslet van rá, és gyanítom meg is veszik.
Elég baj az, hogy árulják. Bolond egy szabályozás ez nálunk, valamit tilos használni-de nálad lehet. Az élet egyéb területein a legminimálisabb bizalom sincs meg az adófizetővel szemben, de ezeknél a dolgoknál simán elmegy a mese, hogy a sokadik generációs, messze hadi célokra készült célinfra vagy célzó hőkamera csak azért van nálad, mert ki akartad vinni, hogy szívjon egy kis jó levegőt. Ezügyben morogtam Csabusnak pár hónapja és örömmel hallottam, hogy Ők is "továbbmorogták" az ügyet. Hogy a kereskedők mit árulnak, az az ő dolguk. Ha rajtuk múlna, heroint is árulnának mert biztos lenne rá kereslet.
Nem kell így a másiknak nekirontani.
Ha egy kicsit körülnéztél volna a fórumon-pl. a lezárt éjjellátós topicban, nem kerül elő a téma, nem rontunk neked. Fogadd el, hogy amikor tizedszer kell ugyanazt elmagyarázni valami "write only" olvtársnak, az ember kevésbé türelmes...
Ha valakit megbántottam, akkor attól elnézést kérek.
Nem bántottál meg senkit, csupán rávilágítottál, hogy nem azon az ösvényen haladsz, amit mi itt jópáran követendőnek tartunk...


Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #2410 Dátum: 2013. December 18. - 10:13:34 »

Kedves Boar!
Részemről lezártam. Bocsánatot kértem.
Ennyi.Pont.
Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #2411 Dátum: 2013. December 18. - 10:33:19 »

A kereső éjjellátó olyan mint a szép lány p..a nélkül! Fogdozhatod,de nem sok értelme van. Ha vége a lövilágnak,már csak zavaró tényező vagy a területen,rontva a következő alkalom esélyeit!
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2412 Dátum: 2013. December 18. - 11:43:00 »

A kereső éjjellátó olyan mint a szép lány p..a nélkül! Fogdozhatod,de nem sok értelme van.
Már ne is haragudj, de voltál már nővel????? Ördög
Azért vannak ott még opciók szép számmal, ne korlátozzuk csak a pi..ra a lehetőségeket!! Nyihi
 'Girl
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2413 Dátum: 2013. December 18. - 11:49:41 »

Már ne is haragudj, de voltál már nővel????? Ördög
Azért vannak ott még opciók szép számmal, ne korlátozzuk csak a pi..ra a lehetőségeket!! Nyihi
 'Girl

Alap-ról volt szó, nem "extrákról".  Ördög

Azt tudod, hogy ki az abszolut impotens:

Akinek nem áll fel, mindkét keze gipszben van és leforrázta a nyelvét.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #2414 Dátum: 2013. December 18. - 11:53:26 »

Igaz igaz ezt csúnyán benéztem!! Mosolyog
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Oldalak: 1 ... 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 [161] 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: