Oldalak: 1 ... 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 [149] 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574189 alkalommal)
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #2220 Dátum: 2013. Június 05. - 21:49:45 »

Szia Loránd! Emelem

Környékezd meg Sab fórumtársat! Kacsint

 Wave Attila

Köszönöm, cserkelés beindult Mosolyog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #2221 Dátum: 2013. Június 06. - 13:30:15 »

Sziasztok!

Volna egy Leica 8x56-os, a távmérős szériák előtti gyártásokból, és a problémája hogy az egyik lencse homályos. Hol kapnák megfelelő optikust aki ezt megtudná csinálni és nem kérne el csillagászati árat.

Üdv,
Loránd
Először kérdezd meg a leitz hungary-t a garanciális javítás ügyében, elvileg a leicára xezer év garancia van és az 56-os leica nem lehet annyira öreg, tizen egy-két éve gyártanak ilyet.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2222 Dátum: 2013. Június 06. - 13:40:58 »

Köszönöm, cserkelés beindult Mosolyog

Szia! Nekem most intéztek a Leitz-nél javítást, 3 hét alatt visszajött.   Igaz Minox volt, nem Leica.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #2223 Dátum: 2013. Június 06. - 14:13:24 »

Köszönöm az ötleteket.

Loránd
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #2224 Dátum: 2013. Június 06. - 20:59:57 »

Szia! Nekem most intéztek a Leitz-nél javítást, 3 hét alatt visszajött.   Igaz Minox volt, nem Leica.

Minoxot javíttatni kellett? Mi volt a hiba?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2225 Dátum: 2013. Június 06. - 21:12:53 »

Minoxot javíttatni kellett? Mi volt a hiba?

Szia!

Semmi komoly, a jobb oldali szemlencsénél a kitekerhető részben elkopott a menet, azt cserélték ki.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Davise
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #2226 Dátum: 2013. Június 17. - 10:16:21 »

Üdvözletem!  Angyal

Érdeklődnék két okból is! Egy idős Carl-Zeiss-Jena 7x50-es keresőtávcső
tisztítása/beállítása/javítása mennyi költséget jelenthet? A konkrét "eset",
hogy eme kereső korára való tekintettel beszemetelődött, így olyan növényi
részeket is lehet látni, ami nem a kémlelendő táj részei. Emellett pár lencsének
a széle kitöredezett, a lepattogzás tisztán látható a képen, bár ez szerintem
nem zavaró, mivel nem nagy mértékű és a szélen van. Az viszont zavaró a távcsőben,
hogy mintha a két cső rosszul lenne beállítva, mert nem tudom szépen egy képpé
összehangolni őket. Illetve egy a kép, de nem abban a szép kör alakban, ahogy lennie
kéne, csak arra tudok gondolni, hogy az egyik lencse elmozdult, vagy esetlegesen a
két cső helyzete változott meg.
Tehát eme problémák orvosolásának módja érdekelne. Ha valakinek van tapasztalata
a javítás költségeit illetően, csak úgy tételesen, "körül-belül" akkor azt megköszönném,
mert nem minden áron szeretném megcsináltatni, illetve a jó szakemberek elérhetőségét
szívesen várom!
Előre is köszönöm!
Tisztelettel: Davise  Emelem
Naplózva
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #2227 Dátum: 2013. Június 17. - 19:18:47 »

Üdvözletem!  Angyal

Érdeklődnék két okból is! Egy idős Carl-Zeiss-Jena 7x50-es keresőtávcső
tisztítása/beállítása/javítása mennyi költséget jelenthet? A konkrét "eset",
hogy eme kereső korára való tekintettel beszemetelődött, így olyan növényi
részeket is lehet látni, ami nem a kémlelendő táj részei. Emellett pár lencsének
a széle kitöredezett, a lepattogzás tisztán látható a képen, bár ez szerintem
nem zavaró, mivel nem nagy mértékű és a szélen van. Az viszont zavaró a távcsőben,
hogy mintha a két cső rosszul lenne beállítva, mert nem tudom szépen egy képpé
összehangolni őket. Illetve egy a kép, de nem abban a szép kör alakban, ahogy lennie
kéne, csak arra tudok gondolni, hogy az egyik lencse elmozdult, vagy esetlegesen a
két cső helyzete változott meg.
Tehát eme problémák orvosolásának módja érdekelne. Ha valakinek van tapasztalata
a javítás költségeit illetően, csak úgy tételesen, "körül-belül" akkor azt megköszönném,
mert nem minden áron szeretném megcsináltatni, illetve a jó szakemberek elérhetőségét
szívesen várom!
Előre is köszönöm!
Tisztelettel: Davise  Emelem

Szia!
 Én összegyűjtöttem 6 távcsövet, hogy megérje felkerekedni autóval Győrbe. Eltelt néhány hét, majd mégegyszer az út. 12.000 körül fizettem darabjáért. Kitisztítás, tömítés csere, beszabályzás és külső festés.
Üdv:KÁ
Naplózva
Lesipuskás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


vadász


« Új üzenet #2228 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 08:27:29 »

Sziasztok! Használ valaki Delta Forest 2-es keresőt? Mi a vélemény róla, persze kategóriájában? Van valami szembetűnő hibája? Előre is köszi! Lesi
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2229 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 08:44:16 »

Sziasztok! Használ valaki Delta Forest 2-es keresőt? Mi a vélemény róla, persze kategóriájában? Van valami szembetűnő hibája? Előre is köszi! Lesi

Szia,

8x42-est igen.
Nappalra használom, cserkelni. Lesre 8x56 Vixen van.
Nagyon elégedett vagyok vele, kompakt, szép tiszta kép, jó mechanika, ergonomikus.  Igen
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2230 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 17:25:35 »

 Megtörtént a visszafordíthatatlan! Ennek a fránya Sabnak csak igaza lett amikor leszólta a Delta Silvert. Jelentem TÖNKREMENT. Ráadásul nem is terepen csak a 4 esztendős Marci unokaöcsém kellett hozzá meg az ő vasmarka és egy öntöttvas radiátor. Szóval most vennem kell valami jobbat. Drága Sab ha olvasod e sorokat nézz már utánna, hogy ollan 60-70 ezer FT tájékán milyen márka milyen gyártmányát lenne érdemes megvenni egy alulfizetett ukrán erdésznek. Használat java disznó és rókalesek lennének, továbbá tény hogy okullárés vagyok tehát ezt is figyelembe kéne venni.
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #2231 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 17:34:06 »

Megtörtént a visszafordíthatatlan! Ennek a fránya Sabnak csak igaza lett amikor leszólta a Delta Silvert. Jelentem TÖNKREMENT. Ráadásul nem is terepen csak a 4 esztendős Marci unokaöcsém kellett hozzá meg az ő vasmarka és egy öntöttvas radiátor. Szóval most vennem kell valami jobbat. Drága Sab ha olvasod e sorokat nézz már utánna, hogy ollan 60-70 ezer FT tájékán milyen márka milyen gyártmányát lenne érdemes megvenni egy alulfizetett ukrán erdésznek. Használat java disznó és rókalesek lennének, továbbá tény hogy okullárés vagyok tehát ezt is figyelembe kéne venni.

Üdv mr.Hucul!

Bár én nem nagyon értek hozzá vagyis Sab fórumtárshoz képest elenyésző a tudásom de a Delta sorozat Titánium gyártmányai ekörül mozognak árban,porró vagy tetőéles kivitelben,szerintem azok nemolyan rossz választások lennének és nem mellékesen ár -értékarányban is jók!

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
sab
Vendég
« Új üzenet #2232 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 18:20:43 »

Megtörtént a visszafordíthatatlan! Ennek a fránya Sabnak csak igaza lett amikor leszólta a Delta Silvert. Jelentem TÖNKREMENT. Ráadásul nem is terepen csak a 4 esztendős Marci unokaöcsém kellett hozzá meg az ő vasmarka és egy öntöttvas radiátor. Szóval most vennem kell valami jobbat. Drága Sab ha olvasod e sorokat nézz már utánna, hogy ollan 60-70 ezer FT tájékán milyen márka milyen gyártmányát lenne érdemes megvenni egy alulfizetett ukrán erdésznek. Használat java disznó és rókalesek lennének, továbbá tény hogy okullárés vagyok tehát ezt is figyelembe kéne venni.

Én tartózkodom kissé az ajánlattól, de az alattam szóló személy helyesen nyilatkozott.

Már eleve azzal kellett volna kezdeni. ( de én "nem" mondtam meg előre) Kacsint Vigyorog Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2233 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 18:32:54 »

 Én is a Titánium felé kacsingattam. Remélem az már fémházas és egy gyöngyösi gazdászpalánta markát is elviseli. Ha holnap felveszem a fizumat (most esedékes a JÚNIUSI fizetésem)akkor lesz anyi dugipénzem hogy megvehetek egy 7x56-os Titániumot. (Csak asszonypajtásnak hogy adom be az Izs 54-es és az Mp-153-as után)
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #2234 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 18:36:07 »

Én is a Titánium felé kacsingattam. Remélem az már fémházas és egy gyöngyösi gazdászpalánta markát is elviseli. Ha holnap felveszem a fizumat (most esedékes a JÚNIUSI fizetésem)akkor lesz anyi dugipénzem hogy megvehetek egy 7x56-os Titániumot. (Csak asszonypajtásnak hogy adom be az Izs 54-es és az Mp-153-as után)

Úgy, hogy ki álljon.  Kacsint Ördög Mint a kanalas orvosság! :Mosolyog Vigyorog Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 ... 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 [149] 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: