Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574089 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #465 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 21:25:13 »

A BL 8x56 BR például assembled in China - de szerintem a különbség a minőségben nem vehető észre.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Bandi
Vendég
« Új üzenet #466 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 21:27:47 »

A BL 8x56 BR például assembled in China - de szerintem a különbség a minőségben nem vehető észre.
Legyen neked igazad,bár én személy szerint nem bízok a kínai cuccokban,gondolom nem kell különösebben definiálni miért.Ha már mindenképp Minox,akkor legalább germánt vennék.(A Hg az az)
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #467 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 21:33:34 »

A BL 8x56 BR például assembled in China - de szerintem a különbség a minőségben nem vehető észre.
Legyen neked igazad,bár én személy szerint nem bízok a kínai cuccokban,gondolom nem kell különösebben definiálni miért.Ha már mindenképp Minox,akkor legalább germánt vennék.(A Hg az az)

Igen, sajnos sok kínai cucc gagyi. Azért ami átmegy a CE minőségellenőrzésen, Urambocsá TÜV és társai, azokkal semmivel sincs több baj, mint EU társaikkal. Kínai minőség is van, de ritka.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #468 Dátum: 2008. Szeptember 08. - 23:58:47 »

"Volt a kezemben Eschenbach távcső, nem igazán értem hogyan kerülhetett a Minox elé."

És a Bushnell a Docter elé ? Vállat von

Szép volt a doboza.. Vállat von
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #469 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 08:32:19 »

Ezt a tesztet már én is láttam, de egy része semmivel nem egyeztethető össze amit a távcsövekről tudok. Így aztán furcsáltam is a dolgot. Volt a kezemben Eschenbach távcső, nem igazán értem hogyan kerülhetett a Minox elé.
Akkor maradnék a Minox-nál. Figyelni kell valamire vásárlásnál? Van esetleg kínai gyártmány belőle?

Vedd meg a HG 8,5x52BR típusút, az germán. Én is azt használok. Amit ebben nem látsz este, azt másban sem fogod látni. Egyedül a látó mező kissebb, mint a 8x56-osoknak, de ez hamar megszokható. Viszont amit látsz benne, na az szerintem ugyan az, mint a Leica vagy Zeiss Victory. Ha van is különbség, az szerintem az emberi szem nem érzékeli, max. laboratóriumi vizsgálat mutatja meg.
Egy napig volt nálam egy Leica 8x56 Geovid, (ami a kedvencem is egyben Bion) ekkor volt lehetőségem hasonlítgatni a Minox-al és nem találtam egyéb különbséget a látómező nagyságán kívül. A képe ugyan olyan részletgazdag, tiszta, éles, kontúros, mint a Leica-é. Viszont a Minox súlya kissebb volt, ezért a cserkelésnél maradtam a saját távcsőnél és a Leica-t visszaadtam a gazdájának, cipelje ő. Egyébként a bírálásnál elkérte a Minox-ot a Leica tulajdonosa, mert könnyebb volt valamivel vele a bírálat a nagyítás különbsége miatt. Pedig elég sznob, lenéző az illető, Blaser puska, Zeiss céltávcső és Leica kereső, szerinte csak ez a számára megfelelő minőség, de azért a messzebb lévő bakokat a Minox-al bírálgattuk, ilyenkor a Leica az autó ülésére került! Nyihi
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #470 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 08:39:05 »

Ezt a tesztet már én is láttam, de egy része semmivel nem egyeztethető össze amit a távcsövekről tudok. Így aztán furcsáltam is a dolgot. Volt a kezemben Eschenbach távcső, nem igazán értem hogyan kerülhetett a Minox elé.
Akkor maradnék a Minox-nál. Figyelni kell valamire vásárlásnál? Van esetleg kínai gyártmány belőle?

Vedd meg a HG 8,5x52BR típusút, az germán. Én is azt használok. Amit ebben nem látsz este, azt másban sem fogod látni. Egyedül a látó mező kissebb, mint a 8x56-osoknak, de ez hamar megszokható. Viszont amit látsz benne, na az szerintem ugyan az, mint a Leica vagy Zeiss Victory. Ha van is különbség, az szerintem az emberi szem nem érzékeli, max. laboratóriumi vizsgálat mutatja meg.
Egy napig volt nálam egy Leica 8x56 Geovid, (ami a kedvencem is egyben Bion) ekkor volt lehetőségem hasonlítgatni a Minox-al és nem találtam egyéb különbséget a látómező nagyságán kívül. A képe ugyan olyan részletgazdag, tiszta, éles, kontúros, mint a Leica-é. Viszont a Minox súlya kissebb volt, ezért a cserkelésnél maradtam a saját távcsőnél és a Leica-t visszaadtam a gazdájának, cipelje ő. Egyébként a bírálásnál elkérte a Minox-ot a Leica tulajdonosa, mert könnyebb volt valamivel vele a bírálat a nagyítás különbsége miatt. Pedig elég sznob, lenéző az illető, Blaser puska, Zeiss céltávcső és Leica kereső, szerinte csak ez a számára megfelelő minőség, de azért a messzebb lévő bakokat a Minox-al bírálgattuk, ilyenkor a Leica az autó ülésére került! Nyihi

Ezért jobb a 8x42 Geovid... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #471 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 08:43:42 »

Ezt a tesztet már én is láttam, de egy része semmivel nem egyeztethető össze amit a távcsövekről tudok. Így aztán furcsáltam is a dolgot. Volt a kezemben Eschenbach távcső, nem igazán értem hogyan kerülhetett a Minox elé.
Akkor maradnék a Minox-nál. Figyelni kell valamire vásárlásnál? Van esetleg kínai gyártmány belőle?

Vedd meg a HG 8,5x52BR típusút, az germán. Én is azt használok. Amit ebben nem látsz este, azt másban sem fogod látni. Egyedül a látó mező kissebb, mint a 8x56-osoknak, de ez hamar megszokható. Viszont amit látsz benne, na az szerintem ugyan az, mint a Leica vagy Zeiss Victory. Ha van is különbség, az szerintem az emberi szem nem érzékeli, max. laboratóriumi vizsgálat mutatja meg.
Egy napig volt nálam egy Leica 8x56 Geovid, (ami a kedvencem is egyben Bion) ekkor volt lehetőségem hasonlítgatni a Minox-al és nem találtam egyéb különbséget a látómező nagyságán kívül. A képe ugyan olyan részletgazdag, tiszta, éles, kontúros, mint a Leica-é. Viszont a Minox súlya kissebb volt, ezért a cserkelésnél maradtam a saját távcsőnél és a Leica-t visszaadtam a gazdájának, cipelje ő. Egyébként a bírálásnál elkérte a Minox-ot a Leica tulajdonosa, mert könnyebb volt valamivel vele a bírálat a nagyítás különbsége miatt. Pedig elég sznob, lenéző az illető, Blaser puska, Zeiss céltávcső és Leica kereső, szerinte csak ez a számára megfelelő minőség, de azért a messzebb lévő bakokat a Minox-al bírálgattuk, ilyenkor a Leica az autó ülésére került! Nyihi

Natessék! Igen
Naplózva
Nagy P.
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 207



« Új üzenet #472 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 09:01:31 »

Nem kell félni a "kínai" Minoxtól sem. Miután Kínában összerelik (mármint a BL szériát, mert abban szinte minden német alapanyag, csak a sárgáknál rakják össze) visszakerül a gyárba és ott lemeózzák. Ami nem megy át a rostán, az a kukába kerül. Valószínűleg nem véletlen, hogy még a Bl széria is 30 év garanciával kerül a boltokba. Nem tudom, miért csak a BL sorozatban van 8X56-os, gondolom valami üzleti fogás akar lenni. Nekem idáig bevállt, panaszra nincs okom. Ha lenne rá lehetőség, szívesen összehasonlítanám más gukkerekkel. Kíváncsi lennék, hogy egy Leica, Zeiss, Swaro tud e annyival többet, amenyivel drágább.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #473 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 09:20:30 »

Nem kell félni a "kínai" Minoxtól sem. Miután Kínában összerelik (mármint a BL szériát, mert abban szinte minden német alapanyag, csak a sárgáknál rakják össze) visszakerül a gyárba és ott lemeózzák. Ami nem megy át a rostán, az a kukába kerül. Valószínűleg nem véletlen, hogy még a Bl széria is 30 év garanciával kerül a boltokba. Nem tudom, miért csak a BL sorozatban van 8X56-os, gondolom valami üzleti fogás akar lenni. Nekem idáig bevállt, panaszra nincs okom. Ha lenne rá lehetőség, szívesen összehasonlítanám más gukkerekkel. Kíváncsi lennék, hogy egy Leica, Zeiss, Swaro tud e annyival többet, amenyivel drágább.

A BL 8x56-ost én is szívesen megtekinteném és hasonlítanám össze a HG vel.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #474 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 10:01:28 »

Az az igazság, hogy a Leitz Hungaria munkatársa azt mondta, hogy - bár nem reklámozzák - de Nagy P. Fórumtársunknak van igaza, miszerint a BL 8x56 is Schott lencsés. A különbség a töltőgáz milyensége (argon vs. nitrogén), az összeszerelés helye, az, hogy nem magnézium vázas a BL és hogy sok működtető elem nem alu, mint a HG-nek. Kérdésemre, miszerint vajon 20 év múlva sem lesz jobban leépülve hasinló használat mellett kacsintott egyet és azt válaszolta: nem Mosolyog Úgy jellemezte, hogy a HG az 52es lencsével maximum egy hngyányival megy el a BL mellett, ami ugye 56-os lencsés.

A tegnap esti hozzászólásban én is erre utaltam, hogy ha egy kínai termék átmegy az európai minőségteszteken, akkor az az ujjlenyomatokat és az olcsóbb árat kivéve nem igazán kínai. Sajnos nem ez az általános, a tucat háztartási gépek, használati tárgyak sok esetben semmilyen európai tanusítványt nem kívánnak megszerezni  :'(
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #475 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 10:38:14 »

Nem kell félni a "kínai" Minoxtól sem. Miután Kínában összerelik (mármint a BL szériát, mert abban szinte minden német alapanyag, csak a sárgáknál rakják össze) visszakerül a gyárba és ott lemeózzák. Ami nem megy át a rostán, az a kukába kerül. Valószínűleg nem véletlen, hogy még a Bl széria is 30 év garanciával kerül a boltokba. Nem tudom, miért csak a BL sorozatban van 8X56-os, gondolom valami üzleti fogás akar lenni. Nekem idáig bevállt, panaszra nincs okom. Ha lenne rá lehetőség, szívesen összehasonlítanám más gukkerekkel. Kíváncsi lennék, hogy egy Leica, Zeiss, Swaro tud e annyival többet, amenyivel drágább.

Így van! Igen Igen Igen

Azt tudomásul kell venni, hogy a Leitz egy nagyon ügyes üzleti fogásáról van szó Minox fedőnév alatt.

Behoztak egy olcsóbb termékvonulatot, amit a megvett Minox márkanév alá tettek és kihasználták a patinás cég optikai tapasztalatait. Mivel ugyanakkor a fogyasztók jelentős része tisztában van a Leitz-cel való kapcsolatával, ezért a cég nem engedheti meg magának, hogy a drágább modellek optikailag, vagy fő szolgáltatásait tekintve lényegesen alatta maradjanak a Leicáknak.

Ahol kompromisszumot kell kötni:

- Szubjektív minőségérzet és sznobizmus. Vagyis annyi, hogy tudjuk: nem Leica lóg a nyakunkban. Ez sokaknak létkérdés én ugyan sosem értettem ezeket az embereket, de nagyon sok ilyen van. A kínai gyártásról csak annyit, hogy a BMW-től a Siemensig szinte valamennyi német cég gyártat már kínában, mert lassan ez a világ legnagyobb piaca egyben a legolcsóbb munkaerővel. A világ minden cége oda szervezi ki a gyártást, csak a csúcsmodelleket hagyják otthon.

A kínai összeszerelés nem azt jelenti amit a kínai tervezés és gyártás. Azaz rosszul lemásolt dolgok gyenge minőségű anyagokból, fejletlenebb gyártástechnológiával való összegányolása, Adios póló, karácsonyfaégő és az európai piacról kitiltott mindenféle zianghuang autó. Egy Kínában létesített gyárat jelent, ahol német tervezésű távcsövet német alkatrészekből, egyes esetekben folyamatosan kontrollált, szabványosított beszállítóktól származó alkatrészekből pakolnak össze szakképzett munkaerő segítségével.

Mindenki lebecsüli őket, pedig a kínaiak rettentően szorgalmasak és elképesztően tanulékonyak hasonlóan minden távol-keletihez. A heti munkaidőkeret 7x12 óra, szabadság maximum évi 5 nap. És törekvőek is, abból ne ítéljünk, hogy évtizedekig nem volt technológiájuk. Most van és még inkább lesz, bevonzzák a külföldi technológiát és eltanulják. Az elkövetkezendő 30 évben jajj Európának sajnos! Mi túlságosan elpuhultunk, túl sokat számít a kényelem, a pihengetés a babérokon, viszont szeretünk jól élni...

És ne felejtsük: a csúcsmodellek mindig Európában készülnek, a Minoxnál pl. a HG.

- Tudatos tervezési bakik. Pár apró ergonómiai hiba, hogy azért mégiscsak legyen a Leicának létjogosultsága. Ilyen az emlegetett szűkebb látótér, ami a gyakorlatban szerintem kevéssé zavaró, vagy a nem túl nagy szemtávolság, ami nekem pl. már nem teszi lehetővé a kényelmes használatot a nagy fejem miatt. Nem a Leitz az egyetlen ilyen trükköző, a Kahlesen még kevésbé lehet a távcsőtesteket szétnyitni, de semmi gond, "ajánlhatom helyette ezt a kitűnő Swarovskit"...

- Kevesebb csúcstechnika. Pl. a Leica Geovidhoz képest a Minox HG-nek csak mechanikus távmérő jutott.

Ennyi.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #476 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 10:40:25 »

Az az igazság, hogy a Leitz Hungaria munkatársa azt mondta, hogy - bár nem reklámozzák - de Nagy P. Fórumtársunknak van igaza, miszerint a BL 8x56 is Schott lencsés. A különbség a töltőgáz milyensége (argon vs. nitrogén), az összeszerelés helye, az, hogy nem magnézium vázas a BL és hogy sok működtető elem nem alu, mint a HG-nek. Kérdésemre, miszerint vajon 20 év múlva sem lesz jobban leépülve hasinló használat mellett kacsintott egyet és azt válaszolta: nem Mosolyog Úgy jellemezte, hogy a HG az 52es lencsével maximum egy hngyányival megy el a BL mellett, ami ugye 56-os lencsés.

A tegnap esti hozzászólásban én is erre utaltam, hogy ha egy kínai termék átmegy az európai minőségteszteken, akkor az az ujjlenyomatokat és az olcsóbb árat kivéve nem igazán kínai. Sajnos nem ez az általános, a tucat háztartási gépek, használati tárgyak sok esetben semmilyen európai tanusítványt nem kívánnak megszerezni  :'(

 Igen Igen: + a marketing... hogy mit engedünk átszűrődni a direkt és az indirekt marketingen...
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #477 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 11:13:59 »

A kínai összeszerelés nem azt jelenti amit a kínai tervezés és gyártás. Azaz rosszul lemásolt dolgok gyenge minőségű anyagokból, fejletlenebb gyártástechnológiával való összegányolása, Adios póló, karácsonyfaégő és az európai piacról kitiltott mindenféle zianghuang autó.

Viktor  Igen
Sajnos ezt sokan nem veszik tudomásul. Nem mindegy hogy Made in China vagy Assembled in China. Sok esetben a Made is China sem baj, gondoljunk néhány IKEA bútorra, amely esetben a svéd gyár gyártósorostól - összeszerelő üzemestől kitelepít egy központot, és ugyanolyan minőségi feltételekkel gyártat mint adott esetben Svédországban. A nagy baj általában a "Developed is China" - és bár egy ilyen felirat sosem díszeleg a terméken, azért hamar kiderül egy alapos szemrevételezés vagy az első használatok után...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #478 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 12:15:59 »

A kínai összeszerelés nem azt jelenti amit a kínai tervezés és gyártás. Azaz rosszul lemásolt dolgok gyenge minőségű anyagokból, fejletlenebb gyártástechnológiával való összegányolása, Adios póló, karácsonyfaégő és az európai piacról kitiltott mindenféle zianghuang autó.

Viktor  Igen
Sajnos ezt sokan nem veszik tudomásul. Nem mindegy hogy Made in China vagy Assembled in China. Sok esetben a Made is China sem baj, gondoljunk néhány IKEA bútorra, amely esetben a svéd gyár gyártósorostól - összeszerelő üzemestől kitelepít egy központot, és ugyanolyan minőségi feltételekkel gyártat mint adott esetben Svédországban. A nagy baj általában a "Developed is China" -


És ez még csak a kezdet. Húsz év és a developmentben is ott lesznek a szeren. A japánok is így kezdték. És a koreaiak is. Emlékszem mikor 1991-ben bejöttek az első Hyundai Ponyk, mindenki röhögött rajtu, a nevét sem tudták kimondani... most tavalyhoz képest egy hellyel előrébb ugrottak és a világ hetedik autógyártója. Lesz még a negyedik is.

Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #479 Dátum: 2008. Október 09. - 08:06:20 »

Ezt a tesztet már én is láttam, de egy része semmivel nem egyeztethető össze amit a távcsövekről tudok. Így aztán furcsáltam is a dolgot. Volt a kezemben Eschenbach távcső, nem igazán értem hogyan kerülhetett a Minox elé.
Viktor!
Én kb 10 éve használok egy 8x56-os Eschenbach Farluxot, mindennap, éjjel-nappal. Nem hasonlítottam, a Minox hasonló árkategóriáju távcsöveivel, de merném, és ennyi használat után mondom neked, jó távcső. Hidd el sokszor ültem külföldi vendég mellett, este, hasonlítgattam az ő távcsöveikkel. Nem igen volt olyan, hogy a szórón, vagy tarlón a vendég látott valamit, én meg nem.
Üdv.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: