Oldalak: 1 ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573989 alkalommal)
SzakiMarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #2100 Dátum: 2013. Január 11. - 12:28:40 »

Ja, értem.

Nem, nem érdemes, főleg, hogy az a Minox nem a prémium, valamint roof.

Roof-ot csak nagyon jó minőségben célszerű beszerezni, mint pld. a Minox H sorozat.
Vagy ami még árban elérhető legalább a DT 8x56 roof, vagy Vixen New Foresta 8x56 roof.

Ezt követő roof-os távcsövek a Meopta, Swar. stb, de ezek árban már húzósak.

Ha roof a vágyad és sokat nem szeretnél áldozni rá, de többet szeretnél kapni mint a 7x50 porro, akkor a DT 8x56 roof lenne a megfelelő. Emelem




Köszönöm a mindenre kiterjedő választ.
Akkor marad a Vixen.
A SteyrGabi Vixen-ével már összhasonlítottuk a Delta-t, leverte mint a ....

Vadászüdv.:

Marci
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT megtanít gondolkodni, szabadságszeretetre, jó ízlésre és tiszteletre nevel."
SteyrGabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #2101 Dátum: 2013. Január 11. - 16:49:04 »

Óh, de bütte vagyok!
Annyira kíváncsi vagyok, hogy a Meopta 8x56 és a Foresta között mennyi a különbség este
és melyik javára?
Sab?
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2102 Dátum: 2013. Január 11. - 17:07:45 »

Óh, de bütte vagyok!
Annyira kíváncsi vagyok, hogy a Meopta 8x56 és a Foresta között mennyi a különbség este
és melyik javára?
Sab?

Erre én is kíváncsi vagyok, mert ha a Vixennél jobb, akkor gyanítom a Minox BL 8x56-ot is veri a Meopta 8x56 B1 és most lenne pénzmagom Meoptára váltani.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #2103 Dátum: 2013. Január 11. - 21:07:11 »

Én erősen Meopta párti vagyok..
A cimborám 10X56-os keresőjét nézegettem, nappal szürkületben,este. Sajnálom, hogy nem volt ott pl.: egy Leica összehasonlításnak.
Nagyon komoly cső!!! Nagy távolságra is (sok száz méter!) igen részletes, kontúros képe van, és este is szuper, a KXi céltávcsövemnél jobb.
BP  Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2104 Dátum: 2013. Január 12. - 07:23:09 »

Óh, de bütte vagyok!
Annyira kíváncsi vagyok, hogy a Meopta 8x56 és a Foresta között mennyi a különbség este
és melyik javára?
Sab?

Árkülönbséget leszámítva semmi különbséget nem látni. Emelem
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2105 Dátum: 2013. Január 12. - 07:38:04 »

Árkülönbséget leszámítva semmi különbséget nem látni. Emelem

Ja, max. fél év múlva.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #2106 Dátum: 2013. Január 12. - 09:52:41 »

Elírtam:10X50-es volt a kereső.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2107 Dátum: 2013. Január 12. - 18:49:33 »

Árkülönbséget leszámítva semmi különbséget nem látni. Emelem

Attila, köszönöm a tanácsod. Szemeztem a 8x56 Meoptával, mert igen sokan dicsérték (itt is). De egyrészt ronda, másrészt meg volt egy olyan megérzésem, hogy a Minox 8x56 BL valahol ott lehet, ahol ez a Meopta (és még szép is). Másrészt érik,  hogy a 8x56-ról egy kisebb távcsőre váltsak, bár én éjszaka vagyok kinn a legtöbbet. A Zeiss 8x42 Conquest HD nagyon szimpatikus, ráadásul akkora mint két közepes gyufásdoboz, de a Minox 8x43 HG is igen csábító.

Peti, a Minox-szal én is jobban látok gyengébb fényviszonyok közt mint a KXi-vel, de még nem kellett semmit elengedni a Kahles miatt.  Nyihi Akkor viszont zavaró volt a különbség, amikor még a Delta volt fenn a puskán, de már a Minox-szal kukkeroltam.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2108 Dátum: 2013. Január 13. - 14:12:11 »

Ja, max. fél év múlva.

 Ördög Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
SzaboZ
mijouctXD
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


WWW
« Új üzenet #2109 Dátum: 2013. Január 17. - 10:27:21 »

Nagyon sokszor jönnek szóba a Minox távcsövek. Nekem van egy HG 8,5x52-esem. Három éve használom. Meg voltam vele elégedve. Történt egyszer, hogy a kocsi hátsó ülésén maradt és hozzáért valami a frontlencséhez. A lencse közepére dörzsölt egy homályos lencsényi foltot. Mostanában vettem egy másikat, ezért ezt perpill nélkülözni tudtam és felhívtam a Leitz Hungáriát, hogy meg kellene reparálni a távcsövet (gondoltam lencsecsere). Természetesen semmi garancia nem jöhet szóba, fizetőre.
A szervizes ipse közölte, hogy a távcsöveket Németországban javítják. Ott darabokra szedik és újra összerakják. Az enyémen lencsét nem lehet cserélni. Ha javíttatni akarom, akkor be kell adnom a szervízbe és egy ilyen szétszedés-összerakás után fel fognak nekem ajánlani a bolti ár 2/3-áért egy ilyen javított darabot. Ami szerinte egyenértékű az újjal és milyen jól járok.
Én meg úgy gondolom, hogy az új ár 2/3-a kb. 200e Ft, ami sokallok egy lencsecseréért....
Csak oda akartam kilyukadni, hogy Minox szervízháttér.....
Naplózva

oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2110 Dátum: 2013. Január 17. - 10:37:13 »

Nagyon sokszor jönnek szóba a Minox távcsövek. Nekem van egy HG 8,5x52-esem. Három éve használom. Meg voltam vele elégedve. Történt egyszer, hogy a kocsi hátsó ülésén maradt és hozzáért valami a frontlencséhez. A lencse közepére dörzsölt egy homályos lencsényi foltot. Mostanában vettem egy másikat, ezért ezt perpill nélkülözni tudtam és felhívtam a Leitz Hungáriát, hogy meg kellene reparálni a távcsövet (gondoltam lencsecsere). Természetesen semmi garancia nem jöhet szóba, fizetőre.
A szervizes ipse közölte, hogy a távcsöveket Németországban javítják. Ott darabokra szedik és újra összerakják. Az enyémen lencsét nem lehet cserélni. Ha javíttatni akarom, akkor be kell adnom a szervízbe és egy ilyen szétszedés-összerakás után fel fognak nekem ajánlani a bolti ár 2/3-áért egy ilyen javított darabot. Ami szerinte egyenértékű az újjal és milyen jól járok.
Én meg úgy gondolom, hogy az új ár 2/3-a kb. 200e Ft, ami sokallok egy lencsecseréért....
Csak oda akartam kilyukadni, hogy Minox szervízháttér.....

Én a helyedben megpróbálnék direktben beszélni a gyártóval a javítás végett. Lehet, hogy ők nem ezt a rabló mentalitást követik.  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
SzaboZ
mijouctXD
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


WWW
« Új üzenet #2111 Dátum: 2013. Január 17. - 10:42:33 »

Én a helyedben megpróbálnék direktben beszélni a gyártóval a javítás végett. Lehet, hogy ők nem ezt a rabló mentalitást követik.  Emelem

Ez lesz az első verzió, a második meg túl huncut, hogy le merjem írni.... Kacsint
Naplózva

sab
Vendég
« Új üzenet #2112 Dátum: 2013. Január 17. - 10:58:51 »

Nagyon sokszor jönnek szóba a Minox távcsövek. Nekem van egy HG 8,5x52-esem. Három éve használom. Meg voltam vele elégedve. Történt egyszer, hogy a kocsi hátsó ülésén maradt és hozzáért valami a frontlencséhez. A lencse közepére dörzsölt egy homályos lencsényi foltot. Mostanában vettem egy másikat, ezért ezt perpill nélkülözni tudtam és felhívtam a Leitz Hungáriát, hogy meg kellene reparálni a távcsövet (gondoltam lencsecsere). Természetesen semmi garancia nem jöhet szóba, fizetőre.
A szervizes ipse közölte, hogy a távcsöveket Németországban javítják. Ott darabokra szedik és újra összerakják. Az enyémen lencsét nem lehet cserélni. Ha javíttatni akarom, akkor be kell adnom a szervízbe és egy ilyen szétszedés-összerakás után fel fognak nekem ajánlani a bolti ár 2/3-áért egy ilyen javított darabot. Ami szerinte egyenértékű az újjal és milyen jól járok.
Én meg úgy gondolom, hogy az új ár 2/3-a kb. 200e Ft, ami sokallok egy lencsecseréért....
Csak oda akartam kilyukadni, hogy Minox szervízháttér.....

"Az enyémen lencsét nem lehet cserélni."

Ez részükről nem igaz természetesen.

Minden alkatrész cserélhető gyárilag.

Javaslom közvetlen a gyárral felvenni a kapcsolatot, és egyben megemlíteni, hogy a Mo-i képviselet mit javasolt.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2113 Dátum: 2013. Január 17. - 11:19:55 »

Azt lefelejtettem, hogy nem garanciális ügyben ugyan, de már kommunikáltam velük kétszer is, és jó hozzáállást tapasztaltam. Egyébként meg ilyen finom holmikat csak lencsevédő gumival a tokban tartunk a kocsiban, utazás közben.  Kacsint
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
SzaboZ
mijouctXD
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


WWW
« Új üzenet #2114 Dátum: 2013. Január 17. - 12:46:13 »

"Az enyémen lencsét nem lehet cserélni."

Ez részükről nem igaz természetesen.

Minden alkatrész cserélhető gyárilag.

Javaslom közvetlen a gyárral felvenni a kapcsolatot, és egyben megemlíteni, hogy a Mo-i képviselet mit javasolt.

Válaszoltak. 351 Euro a javítás + a fuvar. Kicsit rendeződik a hóhelyzet, aztán bemegyek a Leitz Hungáriához és megkérdezem tőlük, hogy mi az a "megbeszéljük".
Ha nem jutunk egyezségre, akkor csúnyán bemószerolom őket...

Pofám leszakad egyébként....
Naplózva

Oldalak: 1 ... 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 [141] 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: