Oldalak: 1 ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574204 alkalommal)
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #1830 Dátum: 2012. Május 12. - 15:47:41 »

Üdv!
Ezen hozzászóláson felbuzdulva, és mert a téli bika kerülgetések alkalmával valószínüleg párát kapott Bresser 8x56-osommal már én is csak kinlódom, ma én is rendeltem egy 10x50 Praktica Falcont. Holnap érkezik, és mindjárt élesben bizonyíthat az egész éjszakás vadkár elhárításon.

 Emelem
No, mi a tapasztalat a távcsővel ?
Naplózva
Tiboar
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Új üzenet #1831 Dátum: 2012. Május 13. - 19:23:29 »

Üdv mindenkinek.Véleményeteket szeretném kérni a Dipol D212 SL pro éjellátóról.Valaki használ ilyet közületek?Megpróbálom ukrajnábol behozni,persze ha kellően barátságos árat mondanak,mivel ez nálunk 200e HUF.Az orosz sitokon jókat lehet olvasni róla.

Tibor!
Remélem, kevés választ fogsz kapni kérdésedre, mert ez a téma, ezen a Vadászfórumon, nem tartozik a kedvencek közé!
Erdőjáró
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 13. - 19:28:54 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1832 Dátum: 2012. Május 13. - 21:36:31 »

Üdv mindenkinek.Véleményeteket szeretném kérni a Dipol D212 SL pro éjellátóról.Valaki használ ilyet közületek?Megpróbálom ukrajnábol behozni,persze ha kellően barátságos árat mondanak,mivel ez nálunk 200e HUF.Az orosz sitokon jókat lehet olvasni róla.


Véleményt kérdeztél, hát itt van egy:
A hátán kéne összetörni annak, aki vadászatra használja.
Ennyi.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #1833 Dátum: 2012. Május 13. - 21:54:26 »

Tud valaki már esetleg konkrétumot a Delta 8x42-es porro-járól?
Szia.Alakul a "helyzet".Most találtam.Adatok már vannak,meg elvileg a hazájában kapható:http://deltaoptical.pl/lornetka-delta-optical-titanium-8x42,d2560.html(A képen 7×50-es van,biztos még nem készültek termékfotók).Üdv.
Naplózva
Tiboar
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Új üzenet #1834 Dátum: 2012. Május 13. - 22:25:26 »

Sajnálom,ha olyan témába keveredtem, ami ilyen indulatot váltott ki.Nos kedves Boar,lehet,hogy nagyon sok ember járna fájos háttal,mivel rengetegen használjákAz éjellátóncéltávcsöveket használó "puskás gyilkosokat"én is a legmélyebben megvetem.Nos én egy éjellátó keresőröl szerettem volna többet megtudni,bár ahogy látom rossz forumon.De ha már belekeveredtem,engedtessék meg a saját nézőpontomat közzétenni.Éjszakai vagy vadkárelháritó vadaszatokon,nem hogy tiltanám,de egyenesen kötelezővé tenném az éjellátó KERESŐ távcsöveket.Rengeteg baleset és tévedés megelőzhető lenne vele. Tegnap előtt,korom sötét vetésen/vadkárelhárításon/ az éjellátó keresőben észrevettem egy nagy kocát 8 malaccal.Ezután megnéztem a 8x56 deltával is,amiben ki lehetett venni a nagy disznó körvonalait,de a malacok már nem voltak láthatóak.Nos ha csak a deltát használom,akkor a világítópont már rajta is lett volna a blatton,és most 8 árva malac csellengene valahol.Nos akkor tegyük már végre félre a vaskalaposságot,és lássuk be ,hogy az éjellátó KERESŐ igen hasznos társ a szelektív vadaszatokon.Üdv.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1835 Dátum: 2012. Május 13. - 22:36:45 »

Itt már több alkalommal volt vita az éjjellátókkal kapcsolatosan. Voltak érvek, és ellenérvek. Ne kezdjük újra inkább olvass vissza és meglátod.
Egyébként nekem a magánvéleményem az, hogy a vadkárelhárítás nem feltétlenül a puskaropogásból kellene hogy álljon.  Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1836 Dátum: 2012. Május 13. - 22:41:02 »

Nos akkor tegyük már végre félre a vaskalaposságot,és lássuk be ,hogy az éjellátó KERESŐ igen hasznos társ a szelektív vadaszatokon.Üdv.

Én ezt nem így látom.  Emelem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1837 Dátum: 2012. Május 13. - 22:53:19 »

Sajnálom,ha olyan témába keveredtem, ami ilyen indulatot váltott ki.Nos kedves Boar,lehet,hogy nagyon sok ember járna fájos háttal,mivel rengetegen használjákAz éjellátóncéltávcsöveket használó "puskás gyilkosokat"én is a legmélyebben megvetem.Nos én egy éjellátó keresőröl szerettem volna többet megtudni,bár ahogy látom rossz forumon.De ha már belekeveredtem,engedtessék meg a saját nézőpontomat közzétenni.Éjszakai vagy vadkárelháritó vadaszatokon,nem hogy tiltanám,de egyenesen kötelezővé tenném az éjellátó KERESŐ távcsöveket.Rengeteg baleset és tévedés megelőzhető lenne vele. Tegnap előtt,korom sötét vetésen/vadkárelhárításon/ az éjellátó keresőben észrevettem egy nagy kocát 8 malaccal.Ezután megnéztem a 8x56 deltával is,amiben ki lehetett venni a nagy disznó körvonalait,de a malacok már nem voltak láthatóak.Nos ha csak a deltát használom,akkor a világítópont már rajta is lett volna a blatton,és most 8 árva malac csellengene valahol.Nos akkor tegyük már végre félre a vaskalaposságot,és lássuk be ,hogy az éjellátó KERESŐ igen hasznos társ a szelektív vadaszatokon.Üdv.
Ha körülnéztél volna, van itt egy lezárt éjjellátós topic. Nem véletlenül lett lezárva.
Tudom, hogy rengetegen használják, de ez nem érv semmire. Aki nem tud vadászni, aki nem bír magával. aki mindenáron ölni akar, az vesz éjjellátót.
Nem érv, hogy a "korom sötét éjszakákon" milyen jó. Ahogy kifejtettem már párszor, a koromsötét, holdtalan éjszakákon b@szni kell vagy aludni. Nem kötelező minden éjszaka zargatni a vadat. Persze ezt hiába tartja be a normálisabbja, ha pár viszkető ujjú barom szétqrja a területet.
Vadkárelhárítás. Egyrészt ez nem CSAK a vadászatról kell szóljon, sőt, elsősorban nem arról.
Másrészt a kukoricavetésen holdtalan éjszakán is meglátni a disznókat egy normális keresővel, lőni meg úgyis lámpával fogsz ha fogsz, tehát megintcsak nem létszükséglet az éjjellátó.
Ilyen sz@rok helyett inkább némi önmérséklet kellene a vadászatban, ez nem verseny és nem háború. A technikai eszközök nem pótolják a megszerzett tudást, a tapasztalatot, viszont a beléjük vetett hit elbizakodottá teszi a kezdőt és ez sokkal balesetveszélyesebb mint ha helyén kezeljük a dolgokat-különös tekintettel saját tudásunkra és képességeinkre.
Végül pedig azt kell mondanom, igazad van. Ez tényleg nem a megfelelő fórum az éjjellátós kérdések megvitatására. És amíg egy csöppnyi közöm is van az itt megjelentekhez, nem is lesz az. Ha valaki ezt vaskalaposságnak tekinti, lelke rajta, keressen olyan kommunikációs felületet ahol más a meglátás.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tiboar
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Új üzenet #1838 Dátum: 2012. Május 13. - 22:59:56 »

Akkor jo" b@szást vagy inkább "alvást"holdtalan éjszakákon. Röhög
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1839 Dátum: 2012. Május 14. - 11:47:06 »

Üdvözlet Vadásztársak!  Emelem

Már 3 éve használok Delta 8x56 keresőt nagy megelégedéssel!
Ebből fakadóan, első látásra elkezdte csiklandozni a fantáziámat az új PORRO-prozmás 8x56 Delta!
Arról érdeklődnék, hogy (kinézet, méret, súlyon kívül) milyen különbségek vannak a két távcső esti/éjszakai vadászati használhatóságában, a meglévő és a vágyott között?
http://shop.hellovadasz.eu/Keresotavcso/Delta_tavcso/Delta-Titanium-8x56-ROH-Keresotavcso

Lenne ám másik kérdésem is! Érdemes-e nappali mindenes távcsőnek megvenni a zoomos Delta 10-30x50-est?
http://shop.hellovadasz.eu/Keresotavcso/Delta_tavcso/Delta-10-30x50-Zumos-keresotavcso

Köszönöm! 
Naplózva

Üdv: Bence
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #1840 Dátum: 2012. Május 14. - 13:01:44 »

Üdvözlet Vadásztársak!  Emelem

Már 3 éve használok Delta 8x56 keresőt nagy megelégedéssel!
Ebből fakadóan, első látásra elkezdte csiklandozni a fantáziámat az új PORRO-prozmás 8x56 Delta!
Arról érdeklődnék, hogy (kinézet, méret, súlyon kívül) milyen különbségek vannak a két távcső esti/éjszakai vadászati használhatóságában, a meglévő és a vágyott között?
http://shop.hellovadasz.eu/Keresotavcso/Delta_tavcso/Delta-Titanium-8x56-ROH-Keresotavcso

Lenne ám másik kérdésem is! Érdemes-e nappali mindenes távcsőnek megvenni a zoomos Delta 10-30x50-est?
http://shop.hellovadasz.eu/Keresotavcso/Delta_tavcso/Delta-10-30x50-Zumos-keresotavcso

Köszönöm! 
Szia.Az új tetőélprizmás :StDeltával még nagyon kevés tapasztalat lehet nálunk Magyarországon,érdemes lenne ha van rá lehetőséged kipróbálni,és összehasonlítani a meglévővel.A második kérdésedre,én nem vennék zoom-os keresőt,mert a kép minőségével elég nagy kompromisszumot kell kötni.Főleg hogy 10×-es nagyítás fölött már elég remegős lehet a kép.(Aztán persze,ha belenézel lehet hogy tetszeni fog).Általános célra én egy 8×/10×42-est,vagy 10×50-es körülit vennék.Ez az én szubjektív véleményem.Üdv.
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1841 Dátum: 2012. Május 14. - 14:10:24 »


Ebből fakadóan, első látásra elkezdte csiklandozni a fantáziámat az új PORRO-prozmás 8x56 Delta!
http://shop.hellovadasz.eu/Keresotavcso/Delta_tavcso/Delta-Titanium-8x56-ROH-Keresotavcso

Köszönöm! 

A PORRO prizmásról ne kérdezz, mert írásod alapján, azt használsz 3 éve! Kacsint Ördög
Az új Delta, az ROOF, azaz tetőél prizmás!
 Emelem
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1842 Dátum: 2012. Május 14. - 14:25:05 »

A PORRO prizmásról ne kérdezz, mert írásod alapján, azt használsz 3 éve! Kacsint Ördög
Az új Delta, az ROOF, azaz tetőél prizmás!
 Emelem

Ez a jó szó, ROOF!  Röhög

szavak szavak, mindig bajom volt velük!
Kösz
 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1843 Dátum: 2012. Május 14. - 23:43:58 »

Ilyen sz@rok helyett inkább némi önmérséklet kellene a vadászatban, ez nem verseny és nem háború. A technikai eszközök nem pótolják a megszerzett tudást, a tapasztalatot, viszont a beléjük vetett hit elbizakodottá teszi a kezdőt és ez sokkal balesetveszélyesebb mint ha helyén kezeljük a dolgokat-különös tekintettel saját tudásunkra és képességeinkre.

 Igen Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1844 Dátum: 2012. Május 24. - 16:48:15 »

Nem rossz árak!!

http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/tavcso_mikroszkop/tavcso_10x50_zeiss_jena_minoseg_hapo_export_1594875032.html

http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/tavcso_mikroszkop/hensoldt_zeiss_7x50_dialyt_1594898246.html
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: