Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574155 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #390 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 12:04:41 »

Majd megmondom én az igazit.... Nyihi Bion

Egy jó Jena, lehet ütött-kopott a külseje, ha a lencsék  karcmentesek, mechanikája jó, akkor vadászni a legjobbak között van, és még ha Jenopten akó főleg.
Súlya nem hátrány, mert ha elhíjítja az aember fáj a disznyónak, meg könyebb a fára mászni... Bion
Naplózva

Üdv End
Bandi
Vendég
« Új üzenet #391 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 12:12:52 »

Majd megmondom én az igazit.... Nyihi Bion

Egy jó Jena, lehet ütött-kopott a külseje, ha a lencsék  karcmentesek, mechanikája jó, akkor vadászni a legjobbak között van, és még ha Jenopten akó főleg.
Súlya nem hátrány, mert ha elhíjítja az aember fáj a disznyónak, meg könyebb a fára mászni... Bion
Igen Kaptam hozzá egy párnázott nyakpántot,ezzel teljesen elviselhető a súlya.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #392 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 15:56:54 »

Egy biztos egy jó Zeiss Jena nagyon jó barátja tud lenni az embernek.
Habár nemrégiben kipróbáltam egy 8x56-os Minoxot...mitagadás elég meggyőző volt.
Naplózva
koppany26
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #393 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 19:17:52 »

A vásárba van egy orosz, aki csak távcsőveket árul. Belenyomott a kezembe egy YUKON-t, hogy nézzem meg, meglepően tiszta képe volt. 30.000 Ft-ot kért a 7x50-es távcsőért. Mondtam neki, hogy lényegesebben olcsóbban lehet kapni. Felhívta a figyelmemet, hogy erre ciril betűkkel van rá írva az oldalára, hogy YUKON. Ezt Fehéroroszországban gyártják, mondta a város nevét is. Létezik egy másik YUKON, amit az amik Kínában gyártattnak, arra angolul van ráírva, hogy YUKON. Az Ő állítása szerint a kettő nem ugyanaz! Én csak ezt tudom elmondani, amit Ő mondott, igaz van nem, nem tudom eldönteni!!
Egyébként volt nála TENTO is, azt simán verte a YUKON! Ennyit tudtam segíteni. Koppány Okos
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #394 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 19:21:22 »

A vásárba van egy orosz, aki csak távcsőveket árul. Belenyomott a kezembe egy YUKON-t, hogy nézzem meg, meglepően tiszta képe volt. 30.000 Ft-ot kért a 7x50-es távcsőért. Mondtam neki, hogy lényegesebben olcsóbban lehet kapni. Felhívta a figyelmemet, hogy erre ciril betűkkel van rá írva az oldalára, hogy YUKON. Ezt Fehéroroszországban gyártják, mondta a város nevét is. Létezik egy másik YUKON, amit az amik Kínában gyártattnak, arra angolul van ráírva, hogy YUKON. Az Ő állítása szerint a kettő nem ugyanaz! Én csak ezt tudom elmondani, amit Ő mondott, igaz van nem, nem tudom eldönteni!!
Egyébként volt nála TENTO is, azt simán verte a YUKON! Ennyit tudtam segíteni. Koppány Okos

Minszk. Minszkben gyártják.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #395 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 19:23:22 »

Köszi és sajnálom (mármint, hogy nem gyártják). A saját távcsövem elképesztő, hogy miken ment kereszetül (pl. gyerekek beásták a homokba, a leejtésekről nem is beszélve) és még mindig nagyon jó.

Lehet, hogy megpróbálok egy Yukont.
Egyébként hogy hívhatnak így egy belorusz terméket? Ennél hülyébb nevet még nem hallottam :'(

Azért Yukon, mert a cég amelyik megvette a gyárat amerikai. Elsősorban a saját tervezésű és a CCCP-ből felturbózott éjjellátóit csináltatja ott.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #396 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 19:24:24 »

Egy biztos egy jó Zeiss Jena nagyon jó barátja tud lenni az embernek.
Habár nemrégiben kipróbáltam egy 8x56-os Minoxot...mitagadás elég meggyőző volt.

Hja kérem, egy Minox BL... ammá döfi!  Kacsint Igaz NagyPé?
Naplózva
DS
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #397 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 20:56:21 »

Egy biztos egy jó Zeiss Jena nagyon jó barátja tud lenni az embernek.
Habár nemrégiben kipróbáltam egy 8x56-os Minoxot...mitagadás elég meggyőző volt.

Hja kérem, egy Minox BL... ammá döfi!  Kacsint Igaz NagyPé?

Szia Viktor,
már éppen beleéltem magam egy Yukon vásárlásába, de az előző hozzászólások megtorpantottak. Megírnád, a tiédnek mi a pontos típusa,
illetve hol lehet venni és mennyiért? Valahol olvastam az egyik hozzászólásban, hogy van a Yukon Futurus, meg a Futurus Pro, és hogy a pro egy kicsit drágább? Jól emlékszem?
köszi
Dobossy Sándor
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #398 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 21:01:58 »

Volt egy Minox BV 8x42  vs Leica Trinovid 8x50.
A Leicának valamivel nagyobb látómezeje volt. Ennyi. Full sötétben néztük, a kollega dobott egy hátast. Persze nappal szebb volt a Leica.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
DS
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #399 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 22:18:59 »

Egy biztos egy jó Zeiss Jena nagyon jó barátja tud lenni az embernek.
Habár nemrégiben kipróbáltam egy 8x56-os Minoxot...mitagadás elég meggyőző volt.

Hja kérem, egy Minox BL... ammá döfi!  Kacsint Igaz NagyPé?

Szia Viktor,
már éppen beleéltem magam egy Yukon vásárlásába, de az előző hozzászólások megtorpantottak. Megírnád, a tiédnek mi a pontos típusa,
illetve hol lehet venni és mennyiért? Valahol olvastam az egyik hozzászólásban, hogy van a Yukon Futurus, meg a Futurus Pro, és hogy a pro egy kicsit drágább? Jól emlékszem?
köszi
Dobossy Sándor

Közben nézegettem, és ezt találtam:
http://www.binocularsbestbuy.com/Yukon-Binoculars.html      Itt azért látszik, hogy többféle Yukon van. Viktor, a tiéd melyik?
Balázs, neked melyikkel volt a rossz tapasztalatod?

üdv
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #400 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 22:19:54 »

Volt egy Minox BV 8x42  vs Leica Trinovid 8x50.
A Leicának valamivel nagyobb látómezeje volt. Ennyi. Full sötétben néztük, a kollega dobott egy hátast. Persze nappal szebb volt a Leica.

Petya! A kisebb Minox tudott setétben annyit, mint a Leica?  Meglepődött Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #401 Dátum: 2008. Augusztus 23. - 08:01:37 »

Volt egy Minox BV 8x42  vs Leica Trinovid 8x50.
A Leicának valamivel nagyobb látómezeje volt. Ennyi. Full sötétben néztük, a kollega dobott egy hátast. Persze nappal szebb volt a Leica.

Petya! A kisebb Minox tudott setétben annyit, mint a Leica?  Meglepődött Igen
Nálam igen, a cimbinél is. Csak a látómező volt nagyobb.
Persze nem mondom, hogy teliholdnál nincs különbség, de nagyon örülök, hogy akkor 37ért megvettem.
A cimbi 100ért vette használtan, de zsír új.
A Minoxon nagyon meglepődött! Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #402 Dátum: 2008. Augusztus 23. - 08:08:10 »

Most biztosan sokan lesznek akik azt mondják, hogy nagyon sok különbség van. Nincs. Ki kell próbálni.
Az 56-os Geovid jobb, ezt is tapasztaltam.
De meglepően használható a kisebbik Minox is.
Ki kell próbálni!
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #403 Dátum: 2008. Augusztus 23. - 08:22:55 »

Most biztosan sokan lesznek akik azt mondják, hogy nagyon sok különbség van. Nincs. Ki kell próbálni.
Az 56-os Geovid jobb, ezt is tapasztaltam.
De meglepően használható a kisebbik Minox is.
Ki kell próbálni!

 Igen Igen Köszi az infot! Nem is tudtam, hogy a kis Minox-ot megvetted!
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #404 Dátum: 2008. Augusztus 23. - 09:17:59 »

Most biztosan sokan lesznek akik azt mondják, hogy nagyon sok különbség van. Nincs. Ki kell próbálni.
Az 56-os Geovid jobb, ezt is tapasztaltam.
De meglepően használható a kisebbik Minox is.
Ki kell próbálni!

 Igen Igen Köszi az infot! Nem is tudtam, hogy a kis Minox-ot megvetted!
Volt egy nagyon jó akció, 36e.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: