Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574084 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #345 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 12:36:14 »

Adós maradtam egy Yukonos sztorival.

Pénteken autós barkácsolás közben többször megálltunk és kiszálltunk cserkelgetni, illetve megtávcsövezni a bakokat. Egy ilyen alkalomal visszaültünk a kocsiba és elindultunk, vendéglátóm Péter pedig egy kövesebb szakaszon gázt is adott.

No, én ekkor vettem észre, hogy hülye fejemmel a motorháztetőn felejtettem a Yukont.. nagyjából akkor, amikor egy huppanón éles ívben lerepült onnan és kb. 35-tel becsapódott a kövecses talajba.... satufék, én visszagyalogoltam érte. Örömmel konstatáltam, hogy kívülről teljesen ép a cső. Belenézve elmúlt a lelkesedés, a jobb oldali okulárban a feje tetején állt a világ és kotyogott is odabent valami....

Mikor hazamentünk, lógó orrmányomat látva Péter kinyilatkozatta: "biztosan meg lehet csinálni", ezzel ellentmondást nem tűrve szerszámkészletet tett az asztalra. Lefejtette a gumiburkolatot, majd hitetlenkedő szemeim előtt darabokra szedte a távcsövet. Kiderült, hogy a jobbos prizma kiesett a helyéről, de ezt egyszerűen a helyére pattintotta, majd összerakta a csövet, ami most már viszonylagosan a helyén mutatta a világot, de még kettős látással. Ezek után Péter két csavar összetekergetésével összeszabályozta a képet, végül pedig visszapattintotta a jobb oldali okulárállítót is a helyére, mert az élességet annak megszorulása miatt - kiesett a menetéből - nem lehetett megfelelően beállítani.

A távcső tökéletesen helyreállt, már csak a gumiburkolatot kell a helyére ragasztanom, de az sem olyan sürgős, mert anélkül is szilárdan áll. Mindenesetre így volt alkalmam beletekinteni a Yukonba, mindenki megnyugtatására közlöm, hogy tiszta fém konstrukció, műanyagot nem láttam benne.

Az eset tanúsága: nekem nem való drágább távcső, hülyegyereknek csak olcsó játékot... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 19. - 20:23:22 írta Viktor » Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #346 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 13:33:09 »

Adós maradtam egy Yukonos sztorival.

Pénteken autós barkácsolás közben többször megálltunk és kiszálltunk cserkelgetni, illetve megtávcsövezni a bakokat. Egy ilyen alkalomal visszaültünk a kocsiba és elindultunk, vendéglátom Péter pedig egy kövesebb szakaszon gázt is adott.

No, én ekkor vettem észre, hogy hülye fejemmel a motorháztetőn felejtettem a Yukont.. nagyjából akkor, amikor egy huppanón éles ívben lerepült onnan és kb. 35-tel becsapódott a kövecses talajba.... satufék, én visszagyalogoltam érte. Örömmel konstatáltam, hogy kívülről teljesen ép a cső. Belenézve elmúlt a lelkesedés, a jobb oldali okulárban a feje tetején állt a világ és kotyogott is odabent valami....

Mikor hazamentünk, lógó ormányomat látva Péter kinyilatkozatta? biztosan meg lehet csinálni", ezzel ellentmondást nem tűrve szerszámkészletet tett az asztalra. Lefejtette a gumiburkolatot, majd hitetlenkedő szemeim előtt darabokra szedte a távcsövet. Kiderült, hogy a jobbos prizma kiesett a helyéről, de ezt egyszerűen a helyére pattintotta, majd összerakta a csövet, ami most már viszonylagosan a helyén mutatta a világot, de még kettős látással. Ezek után Péter két csavar összetekergetésével összeszabályozta a képet, végül pedig visszapattintotta a jobb oldali okulárállítót is a helyére, mert az élességet annak megszorulása miatt - kiesett a menetéből - nem lehetett megfelelően beállítani.

A távcső tökéletesen helyreállt, már csak a gumiburkolatot kell a helyére ragasztanom, de az sem olyan sürgős, mert anélkül is szilárdan áll. Mindenesetre így volt alkalmam beletekinteni a Yukonba, mindenki megnyugtatására közlöm, hogy tiszta fém konstrukció, műanyagot nem láttam benne.

Az eset tanúsága: nekem nem való drágább távcső, hülyegyereknek csak olcsó játékot... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Kalapal Kalapal Még egy ilyen baleset és veszek neked a braziloktól egy szép piros lencsés távcsövet! Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #347 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 13:35:16 »

Adós maradtam egy Yukonos sztorival.

Pénteken autós barkácsolás közben többször megálltunk és kiszálltunk cserkelgetni, illetve megtávcsövezni a bakokat. Egy ilyen alkalomal visszaültünk a kocsiba és elindultunk, vendéglátom Péter pedig egy kövesebb szakaszon gázt is adott.

No, én ekkor vettem észre, hogy hülye fejemmel a motorháztetőn felejtettem a Yukont.. nagyjából akkor, amikor egy huppanón éles ívben lerepült onnan és kb. 35-tel becsapódott a kövecses talajba.... satufék, én visszagyalogoltam érte. Örömmel konstatáltam, hogy kívülről teljesen ép a cső. Belenézve elmúlt a lelkesedés, a jobb oldali okulárban a feje tetején állt a világ és kotyogott is odabent valami....

Mikor hazamentünk, lógó ormányomat látva Péter kinyilatkozatta? biztosan meg lehet csinálni", ezzel ellentmondást nem tűrve szerszámkészletet tett az asztalra. Lefejtette a gumiburkolatot, majd hitetlenkedő szemeim előtt darabokra szedte a távcsövet. Kiderült, hogy a jobbos prizma kiesett a helyéről, de ezt egyszerűen a helyére pattintotta, majd összerakta a csövet, ami most már viszonylagosan a helyén mutatta a világot, de még kettős látással. Ezek után Péter két csavar összetekergetésével összeszabályozta a képet, végül pedig visszapattintotta a jobb oldali okulárállítót is a helyére, mert az élességet annak megszorulása miatt - kiesett a menetéből - nem lehetett megfelelően beállítani.

A távcső tökéletesen helyreállt, már csak a gumiburkolatot kell a helyére ragasztanom, de az sem olyan sürgős, mert anélkül is szilárdan áll. Mindenesetre így volt alkalmam beletekinteni a Yukonba, mindenki megnyugtatására közlöm, hogy tiszta fém konstrukció, műanyagot nem láttam benne.

Az eset tanúsága: nekem nem való drágább távcső, hülyegyereknek csak olcsó játékot... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Kalapal Kalapal Még egy ilyen baleset és veszek neked a braziloktól egy szép piros lencsés távcsövet! Vigyorog Vigyorog

Az kettétörne. A Yukonon azonban segített a masszív belső felépítés, a fémház és a gumiborítás - szerintem ez utóbbi különösen sokat, külső sérülés nem volt a csövön.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #348 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 13:40:49 »

"Az kettétörne"

Abban biztos lehetsz.Műanyag sz.r az egész.Sarló-kalapács van rajta,de már több helyről hallottam,hogy nem szovjet hanem kínai szutyok.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 18. - 13:42:18 írta Viktor » Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #349 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 13:43:05 »

"Az kettétörne"

Abban biztos lehetsz.Műanyag sz.r az egész.Sarló-kalapács van rajta,de már több helyről hallottam,hogy nem szovjet hanem kínai szutyok.

Sarló-kalapács? Nem túl sok szerszám ez ahhoz, hogy a brazilok árulják?! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #350 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 13:43:53 »

Kalapal Kalapal Még egy ilyen baleset és veszek neked a braziloktól egy szép piros lencsés távcsövet! Vigyorog Vigyorog

"Mélynéző" az kérem szépen. Legalábbis a hétvégén ilyet akartak rámsózni a minoritásban lévő MLM ügynökök. Bion Bion

"Igazi mélynéző Németből" csak magának fiatalúr, csak 15 rugó..... Taps Taps
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Bandi
Vendég
« Új üzenet #351 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 13:44:55 »

Ja lehet hogy csak álcázzák magukat,valójában KGB ügynökök.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #352 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 13:46:29 »

Kalapal Kalapal Még egy ilyen baleset és veszek neked a braziloktól egy szép piros lencsés távcsövet! Vigyorog Vigyorog

"Mélynéző" az kérem szépen. Legalábbis a hétvégén ilyet akartak rámsózni a minoritásban lévő MLM ügynökök. Bion Bion

"Igazi mélynéző Németből" csak magának fiatalúr, csak 15 rugó..... Taps Taps

Fiatalúr??Én ilyenkor "főnök","mester","nagyságos úr"meg "drága szép testvérem" titulusokat szoktam elnyerni.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #353 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 13:49:18 »

Kalapal Kalapal Még egy ilyen baleset és veszek neked a braziloktól egy szép piros lencsés távcsövet! Vigyorog Vigyorog

"Mélynéző" az kérem szépen. Legalábbis a hétvégén ilyet akartak rámsózni a minoritásban lévő MLM ügynökök. Bion Bion

"Igazi mélynéző Németből" csak magának fiatalúr, csak 15 rugó..... Taps Taps


Ha ezt Kazinczy Ferenc hallotta volna, lehet hogy ma így hívnánk a binoklit! Taps :ALC
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #354 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 13:50:14 »

Kalapal Kalapal Még egy ilyen baleset és veszek neked a braziloktól egy szép piros lencsés távcsövet! Vigyorog Vigyorog

"Mélynéző" az kérem szépen. Legalábbis a hétvégén ilyet akartak rámsózni a minoritásban lévő MLM ügynökök. Bion Bion

"Igazi mélynéző Németből" csak magának fiatalúr, csak 15 rugó..... Taps Taps

Fiatalúr??Én ilyenkor "főnök","mester","nagyságos úr"meg "drága szép testvérem" titulusokat szoktam elnyerni.

Én voltam már főügyész úr is... Nyihi
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #355 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 14:00:18 »


Én voltam már főügyész úr is... Nyihi

Még lehetsz. Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #356 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 14:02:07 »


Én voltam már főügyész úr is... Nyihi

Még lehetsz. Bion

Aztán ha meg nem leszek, legalább ráfoghatom, hogy elkiabálta és azért nem mi? Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #357 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 14:17:47 »


Én voltam már főügyész úr is... Nyihi

Még lehetsz. Bion

Aztán ha meg nem leszek, legalább ráfoghatom, hogy elkiabálta és azért nem mi? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Még mindig jobb főügyésznek lenni, mint hullaszálítónak....

 Bion Nyihi
Kicsit.....
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #358 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 14:18:52 »

Jóóóóóó az a Yukon, én nagyon szeretem mert nem kell anyira félteni... persze önvédelemre is jó....
Naplózva

Üdv End
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #359 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 14:22:59 »

Jóóóóóó az a Yukon, én nagyon szeretem mert nem kell anyira félteni... persze önvédelemre is jó....
Jó is!
Inkább arról a 120-as kanról mesélj, amit bezártatok a kukoricába, a két süldő mellé?  Nyihi Nyihi Nyihi Mikor teszed fel a képét? Bion Bion Stoel
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: