Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574153 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #330 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 15:06:11 »

Szia Kavics!

Azért egy 8x52-es vagy 56-os még ennél is jobb lesre, bár vegyes használatra valóban univerzális. Igaz, a Minox HG 8,5x52-em sincs 80 dkg, tehát cserkeléskor is nagyon jó, viszont este a sötétben is kiváló.
A Vortex-el nincs tapasztalatom, még sosem fogtam a kezembe ilyen csövet, de jó hallani a tapasztalatokat. Nem mintha le kellene cserélni a Minoxot. Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #331 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 15:10:36 »

Nem mintha le kellene cserélni a Minoxot. Bion

Arra ne is gondoljon Kee! Elver Vigyorog Vigyorog
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #332 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 15:21:17 »

Nem mintha le kellene cserélni a Minoxot. Bion

Arra ne is gondoljon Kee! Elver Vigyorog Vigyorog

Annyira megszerettem már és annyira jó ez a cső, hogy ezt, ha valami tragédia nem történik vele, nem cserélem le.
Könnyű, kicsi, kiváló a képe még szinte sötétben is, szóval nekem teljesen megfelel.
Mégegyszer köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem! ÖrömNeked
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #333 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 15:23:14 »

Nekem ugyanaz a bajom ezzel a csővel, mint az összes modern porroprizmással a drágábbak kivételével: nem lehet elég szélesre nyitni a távcsőtesteket ahhoz a nagy fejemhez... :'(

Viktor! Nem kötekedésképp, csak mindig pontos vagy, ezért javítanálak: a Vortex tetőélprizmás, nem porro... Porro prizmás pl a Yukon, a roof-okat valóban sokszor nem lehet eléggé szétnyitni, avagy épp összecsukni problematikus.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #334 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 15:46:45 »


Viktor! Nem kötekedésképp, csak mindig pontos vagy, ezért javítanálak: a Vortex tetőélprizmás, nem porro... Porro prizmás pl a Yukon, a roof-okat valóban sokszor nem lehet eléggé szétnyitni, avagy épp összecsukni problematikus.

Te kis szemfüles! Bion
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #335 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 16:18:02 »

Üdv.
Én pár hete vettem egy Vortex 8x42-es kereső távcsövet.Nem sokan ismerik ezt a márkát de amerikába ez amárka lett az év távcsöve.Sokat tanakodtam milyet vegyek,az egyik vadászlapban olvastam erről és felkeltette az érdeklődésem,utánaolvasgatta és mégjobban megtetszett.Szerencsémre találtam egy illetőt az interneten akinek volt ilyen.Mondtam neki a telefonba,hogy postai utánvétallel megveszem,ő azt mondta mennyek el hozzá és pr Bionóbáljuk ki élesbe mert ugyse hiszem el milyen jó.Gondoltam ám legyen bár 200 km-re volt tőlem. Ahogy megláttam kicsit kétségbe estem mert elég kicsi,de ahogy belenéztem olyan éles volt a képe,hogy szinte zavart. Akkor már tetszett de gondoltam majd szürkületbe meg sötétbe megnézzük.Így is történt és azt kell mondanom ilyen jóra álmomba sem számítottam.Haza hoztam és megmutattam a kritikusoknak akik azt mondták nem érdemes mást venni csak swarowskit,leikat és zeisst.Meglátták és mondták megint mit vettél aztán belenéztek és a vélemény megdöbbentett mindenki azt mondta ez egy felsőkategóriás távcsővel vetegszik.Azóta párszor már voltam vadászni és mindig megörülök amikor belenézek,hogy milyen tökéletes.Ja és ÖRÖK garanciás,és könnyü gyönyörű és végre nem szakítja le a nyakamat a távcső és látok még sötétbe.Elég ha van egy csík hold vagy csilaígos az ég.Én merem ajánlani mindenkinek és nem kell ennél nagyobb ez jó cserkelni is és lesre is.


Kituno keresok !!!!!.....itt mostanaba nagyon nepszeruek . Nekem a baratom Vortex Diamondback-jet (8x42) volt alkalmam osszehasonlitani egy hasonlo ereju Nikon Monarch-al keso este  es a Vortex verte a Nikont ...elesebb, tisztabb,  vilagosabb kepe volt mint a Nikon-e ! Nagyon meglepett foleg mivel a Nikon egy $ 100-al dragabb

http://www.opticsplanet.net/vortex-sidewinder-8x42-binoculars-swd-428.html
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #336 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 16:40:46 »

Nekem ugyanaz a bajom ezzel a csővel, mint az összes modern porroprizmással a drágábbak kivételével: nem lehet elég szélesre nyitni a távcsőtesteket ahhoz a nagy fejemhez... :'(

Viktor! Nem kötekedésképp, csak mindig pontos vagy, ezért javítanálak: a Vortex tetőélprizmás, nem porro... Porro prizmás pl a Yukon, a roof-okat valóban sokszor nem lehet eléggé szétnyitni, avagy épp összecsukni problematikus.

Igaz... ez van ha az ember egyszerre 3 dolgot csinál...

Tetőélprizmás természetesen (dachkant, roof)
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #337 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 16:42:26 »

Nem mintha le kellene cserélni a Minoxot. Bion

Arra ne is gondoljon Kee! Elver Vigyorog Vigyorog

Annyira megszerettem már és annyira jó ez a cső, hogy ezt, ha valami tragédia nem történik vele, nem cserélem le.
Könnyű, kicsi, kiváló a képe még szinte sötétben is, szóval nekem teljesen megfelel.
Mégegyszer köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem! ÖrömNeked

 Igen Azért bátorkodtam, mert annak, akinek nem akkora nagy dinnye van a nyakán, mint jómagamnak, annak ez a cső a legjobb...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #338 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 16:54:44 »

Üdv.
Én pár hete vettem egy Vortex 8x42-es kereső távcsövet.Nem sokan ismerik ezt a márkát de amerikába ez amárka lett az év távcsöve.Sokat tanakodtam milyet vegyek,az egyik vadászlapban olvastam erről és felkeltette az érdeklődésem,utánaolvasgatta és mégjobban megtetszett.Szerencsémre találtam egy illetőt az interneten akinek volt ilyen.Mondtam neki a telefonba,hogy postai utánvétallel megveszem,ő azt mondta mennyek el hozzá és pr Bionóbáljuk ki élesbe mert ugyse hiszem el milyen jó.Gondoltam ám legyen bár 200 km-re volt tőlem. Ahogy megláttam kicsit kétségbe estem mert elég kicsi,de ahogy belenéztem olyan éles volt a képe,hogy szinte zavart. Akkor már tetszett de gondoltam majd szürkületbe meg sötétbe megnézzük.Így is történt és azt kell mondanom ilyen jóra álmomba sem számítottam.Haza hoztam és megmutattam a kritikusoknak akik azt mondták nem érdemes mást venni csak swarowskit,leikat és zeisst.Meglátták és mondták megint mit vettél aztán belenéztek és a vélemény megdöbbentett mindenki azt mondta ez egy felsőkategóriás távcsővel vetegszik.Azóta párszor már voltam vadászni és mindig megörülök amikor belenézek,hogy milyen tökéletes.Ja és ÖRÖK garanciás,és könnyü gyönyörű és végre nem szakítja le a nyakamat a távcső és látok még sötétbe.Elég ha van egy csík hold vagy csilaígos az ég.Én merem ajánlani mindenkinek és nem kell ennél nagyobb ez jó cserkelni is és lesre is.


Kituno keresok !!!!!.....itt mostanaba nagyon nepszeruek . Nekem a baratom Vortex Diamondback-jet (8x42) volt alkalmam osszehasonlitani egy hasonlo ereju Nikon Monarch-al keso este  es a Vortex verte a Nikont ...elesebb, tisztabb,  vilagosabb kepe volt mint a Nikon-e ! Nagyon meglepett foleg mivel a Nikon egy $ 100-al dragabb

http://www.opticsplanet.net/vortex-sidewinder-8x42-binoculars-swd-428.html

 Igen Igen Igen

Én csak a boltban nézegettem nappal, nagyon jó minőségűnek tűnt... de a többinél is kisebbre lehetett sajna szétnyitni...

Igazából nem csak az olcsóbbaknál van ez így, de a Kahlest, vagy a Minoxot sem tudom rendesen szétnyitni. AAmi jó az pl. a Zess, a Leica, a Swaro.. nem folytatom.... :'(
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #339 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 17:29:28 »

Sziasztok!
Nem tudja valaki párnázott Zeiss nyakpántot hol lehet venni?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #340 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 17:31:36 »

Sziasztok!
Nem tudja valaki párnázott Zeiss nyakpántot hol lehet venni?

pl.: http://www.frankonia.de/shop/Trageriemen/_/bid/256580/cpage/0/tf/square/productdetail.html
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #341 Dátum: 2008. Augusztus 14. - 18:55:32 »

Köszi!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #342 Dátum: 2008. Augusztus 17. - 12:57:37 »



Én csak a boltban nézegettem nappal, nagyon jó minőségűnek tűnt... de a többinél is kisebbre lehetett sajna szétnyitni...

Igazából nem csak az olcsóbbaknál van ez így, de a Kahlest, vagy a Minoxot sem tudom rendesen szétnyitni. AAmi jó az pl. a Zess, a Leica, a Swaro.. nem folytatom.... :'(
Te, vazze, nem lehet, hogy egyszerűen csak nagy a fejed? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Steve
Vendég
« Új üzenet #343 Dátum: 2008. Augusztus 17. - 13:23:44 »



Én csak a boltban nézegettem nappal, nagyon jó minőségűnek tűnt... de a többinél is kisebbre lehetett sajna szétnyitni...

Igazából nem csak az olcsóbbaknál van ez így, de a Kahlest, vagy a Minoxot sem tudom rendesen szétnyitni. AAmi jó az pl. a Zess, a Leica, a Swaro.. nem folytatom.... :'(
Te, vazze, nem lehet, hogy egyszerűen csak nagy a fejed? Ördög

Feri!

Amennyiben ki vesszük a mondandódból a "nem lehet,hogy" szóösszetételt, tüstént rámutatunk egy nyílvánvaló tényre.... Nyihi Nyihi
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #344 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 11:04:22 »



Én csak a boltban nézegettem nappal, nagyon jó minőségűnek tűnt... de a többinél is kisebbre lehetett sajna szétnyitni...

Igazából nem csak az olcsóbbaknál van ez így, de a Kahlest, vagy a Minoxot sem tudom rendesen szétnyitni. AAmi jó az pl. a Zess, a Leica, a Swaro.. nem folytatom.... :'(
Te, vazze, nem lehet, hogy egyszerűen csak nagy a fejed? Ördög

Dehogynem bazki, hányszor írjam még le?! Olvass Figyelmes olvasás

Nekem csak a porrók jönnek be, azokat tudom rendesen beállítani...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: