Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574008 alkalommal)
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #1665 Dátum: 2011. November 10. - 16:39:17 »

A Minox BV 8×42/10×42 távcsöveknél nekem csak egy dolog nem tetszett:hogy a gyártó nem mellékelt hozzájuk objektívvédő sapkákat.De most nézem hogy már kapható hozzájuk itthon is ilyen védősapka. Igen

Én idén tavasszal vettem egy ilyen távcsövet,és nekem volt hozzá lencsevédő...
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #1666 Dátum: 2011. November 11. - 01:05:42 »

Tud valaki már esetleg konkrétumot a Delta 8x42-es porro-járól?
Sajnos nem sokat,de nagyon várom már.Ha a Deltaoptical.pl honlapon a lap alján rákattintasz a Delta márkajelzésre,akkor mutat egy Lengyel árlistát.Érdekes hogy már szerepel rajta a 8×42-es,10×42-es porrós,meg a 8×56-os tetőéles Delta titánium ára is.Talán lehet viszonyítani hogy kb mennyibe fognak kerülni.http://deltaoptical.pl/cenniki/Cennik_DeltaOptical.pdf
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #1667 Dátum: 2011. November 11. - 01:12:27 »

A múltkor vettem egy 8X56-ost, ahhoz szériaként adtak előre is, hátra is. Elfogadhatóan szuperál egyébként.
Ehhez a típushoz gyárilag járt már a megjelenésétől kezdve ha jól tudom.Egyébként gratula hozzá,használd sokat. Wave
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #1668 Dátum: 2011. November 11. - 01:13:56 »

Én idén tavasszal vettem egy ilyen távcsövet,és nekem volt hozzá lencsevédő...
Vagy a forgalmazó volt rendes,vagy már szériaként jár hozzá szerintem.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1669 Dátum: 2011. November 11. - 08:48:09 »

Sajnos nem sokat,de nagyon várom már.Ha a Deltaoptical.pl honlapon a lap alján rákattintasz a Delta márkajelzésre,akkor mutat egy Lengyel árlistát.Érdekes hogy már szerepel rajta a 8×42-es,10×42-es porrós,meg a 8×56-os tetőéles Delta titánium ára is.Talán lehet viszonyítani hogy kb mennyibe fognak kerülni.http://deltaoptical.pl/cenniki/Cennik_DeltaOptical.pdf

Nagyon kíváncsi vagyok a 8x42-es porro-ra...
Jó lenne majd kipróbálni, mert ha optikailag - persze tudomásul véve a paramétereket - olyan jó lesz mint a nagyobb tesói, gondolkodnék egy cserén. Kacsint
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1670 Dátum: 2011. November 11. - 10:08:54 »

Nagyon kíváncsi vagyok a 8x42-es porro-ra...
Jó lenne majd kipróbálni, mert ha optikailag - persze tudomásul véve a paramétereket - olyan jó lesz mint a nagyobb tesói, gondolkodnék egy cserén. Kacsint

Roli!
Hiába a Delta az Delta nem holmi SB!! Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög Piál
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1671 Dátum: 2011. November 11. - 13:55:37 »

Roli!
Hiába a Delta az Delta nem holmi SB!! Ördög Ördög Ördög Röhög Röhög Piál

Így van, mindenki maradjon a kaptafánál, a Delta a keresőnél, a SB a céltávcsőnél!  Ördög Nyihi Mosolyog Mosolyog
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #1672 Dátum: 2011. November 11. - 14:18:56 »

Így van, mindenki maradjon a kaptafánál, a Delta a keresőnél, a SB a céltávcsőnél!  Ördög Nyihi Mosolyog Mosolyog

Hááát.. ebben azt hiszem mégiscsak lehet valami!! Taps Wave Wave
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 11. - 14:46:24 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #1673 Dátum: 2011. November 11. - 17:50:50 »

Üdv vadásztársak!

A WINCHESTER WRS-543  3-12x50 távcsőről mi a véleményetek??
Előre is köszönöm a hozzá szólásotokat!
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1674 Dátum: 2011. November 11. - 20:49:58 »

Kedves Fórumtársak,
legújabb – múlt hétvégén a nagy hold ellenére a borult égbolt miatt nagyon sötétben lefolytatott – összehasonlító próba eredményét szeretném közzétenni. Talán azért, mert megütötte a szemem, hogy RWS fórumtárs egy kis Minoxot emlegetett, valamint a 8x40-es Zeiss keresőnél úgy érzi, hogy egy életre lenyugodhat. Szerintem is igaza van!! Mosolyog
Tudom, hogy számtalanszor kitárgyalták már ezeket az összehasonlításokat, de mi úgy vagyunk vele, hogy amit a barátom 38 éves szemüveges emberként és én, 48 éves szemüveges emberként látunk, ránk csak az vonatkozik, függetlenül attól, hogy az emberiség távcső használó többi része mit lát a saját szemével a saját, vagy más távcsövein keresztül.
Barátom, aki racionalizálási – főleg költséghatékonysági -, és súlycsökkentési  intézkedéseket kívánt felszereléseiben eszközölni, beszerzett egy „kis” Minox 8x42 HG-t, azzal, hogy a „nagy” Swaro 8x50-es keresőjét kiváltja vele, valamint egy Leupold 3,5-10x50 VX-3 (nem VX-III) világító pontosat a Swaro 2,5-10-56 HG (vagy valami ilyesmi, Vállat von de jó drága…) világító pontos céltávcsöve leváltására. Azt, hogy az első hallásra megbotránkoztató ötlet nem bizonyult ördögtől valónak, a későbbiek alátámasztották!
Úgyhogy kivonultunk a kert végébe, ahol elég sötét volt ahhoz, hogy (kizárólag fény szempontjából!) idézzük a vadászati körülményeket.
Amiket összenéztük: a nagy Swaro kereső, az én Minox 8,5-52 HG keresőm, valamint a kis Minox. (hogy más gyengébb keresőinket nem volt értelme kivinni, azt már a korábbi tapasztalatok bebizonyították.)
Hát „tisztelettel jelentem”, hogy egészen hangyaf……nyi különbséget tudtunk csak felfedezni a keresők között! Be kellett ismernie mind a kettőnknek, hogy ugyan a Swaronak volt mind közt a legvilágosabb képe, azonban olyan kis mértékben, hogy a nagy súlybeli – és nem utolsó szempontként árbeli - különbség nem igazolható. És azt is be kellett ismernünk, - főleg nekem, pedig nehezemre esett - hogy a két Minox közötti különbség nem volt érzékelhető – a kisebbik Minox egy nagyon pofás, könnyű és nagyon fényerős kis darab, és valamivel olcsóbb is mint a nagyobb, ugyanolyan tiszta képpel, és kellemes fényerővel. Én egyébként a 8,5-52-es Minoxra mondtam négy éve, amikor megvettem, hogy köszi, én egy életre már elvagyok ezzel…… Nekem is mondták, hogy persze, majd ha belenézel egy………….ba, és itt mindenki mondta a saját non plus ultra-ját, akkor mondd ezt. Hát belenéztem. És továbbra is ezt mondom.
Szinte ugyanezt tapasztaltuk a céltávcsövekkel is: a Swaro 56-os, az én S&B 2,5-10-56 klasszik, és a Leupold 50-es VX-3-asa közötti összehasonlításban ugyanúgy a Swaronak volt mind közt a legvilágosabb képe, az árbeli és névbeli különbség azonban itt sem jelentkezett meghatározóan, vagyis csak nagyon kicsit.
A SB és a L közel ugyanazt mutatta, azt is bele számolva, hogy a L nem volt még puskára szerelve. És így azért nem teljesen fair az összehasonlítás. Nekem a L óriási kellemes meglepetéssel szolgált, mivelhogy van három különböző VX-III L-om, igaz kisebbek, és szerintem szürkületben el kell felejteni (az én szememmel legalábbis!)
Tekintve, hogy eddig többször összenéztem kisebb, a „közepesnél valamivel jobb kategóriájúnak tartott” távcsöveimmel, a 6x42 Docterrel és a 6x42-es SB-el az 56-os Bendert, és azt találtam, hogy a Docternél jobb ugyan egy kicsit, de a 6x42 SB-nél nem, a nagyobbnak csak a variálhatóságában van előnye (azért ezt is nehéz volt benyelnem!).  Így 50-hez közel – nekem!! – tényleg elég lehet egy kis jó minőségű kereső, és jó minőségű 42-es céltávcső.
Persze ez mind csak elmélet, mert most úgysem kapnék a meglevőkért rendes árat, meg egyébként is valahogy ragaszkodom a gönceimhez…..
Fentieket nem azért írom, hogy valóban jól látó sasszemű és fiatal vadászokkal esetlegesen véleményt ütköztessek, vagy leírjam a „tutit”, csak közzétettem, hogy mi most (nem is nagyon fiatal és nem is sólyomszemű használók) mit tapasztaltunk.

Üdvözlettel,
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1675 Dátum: 2011. November 12. - 16:10:26 »

 Igen
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #1676 Dátum: 2011. November 13. - 08:57:52 »

Szia!

A VX-III és a VX-3 ugyan az úgy tudom.
BP
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1677 Dátum: 2011. November 14. - 08:02:58 »

Huszlavika  Igen

Az ilyen összehasonlításoknak van értelme, mikor egyidőben lehet több csövet vizslatni. Annak nincs túl sok információ tartalma, mikor valaki úgy mond véleményt egy csőről, hogy egyszer belenézett és nem tudta ott helyben viszonyítani egy másikhoz. Nagyon nem mindegy, hogy a telihold-félhold oldalról, szemből vagy hátulról világít, milyen párás a levegő (ezt sötétben olykor nem is egyszerű megítélni. Egy mögötted világító holdnál, tiszta időben jobbnak láthatod a Nikon Actiont, mint szembeholdnál, párában a Swaro SLC-t
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1678 Dátum: 2011. November 18. - 18:03:04 »

Szia!

A VX-III és a VX-3 ugyan az úgy tudom.
BP

Üdv,
Valamennyi különbség biztosan van közte, azt azonban csak úgy lehetne megállapítani, hogy mennyi, ha egy ugyanolyan méretű objektívvel és ugyanolyan tubussal rendelkező régebbivel lehetne összehasonlítani! Ha „megguglizod” a témát – pl. Leupold VX-3 vs. VX-III – láthatod, hogy a tengerentúli népeket is érdekli, és néha szkeptikusan ellenőrizgetik le  a Leupold azt hiszem, hogy 2008-as legutóbbi nagy mondását, hogy innentől új fajta bevonat van a VX-hármason, ami már alkalmas szürkületben is. Innentől van a római helyett arab szám jelölés!
Nyilván annak, akinek egy kis gógyia van, az nem az új és régi bevonatos 1,5-5x20-asokat fogja összehasonlítgatni, de ha megnézed valóban ilyen nagyon okosokat is lehet ott találni!
A távcső itthon véve drága, de ha valakinek csőpostája van valami kinti rokonnal, akkor megérheti. Az biztos, hogy sokáig számomra homály borította a dolgot, ha másért nem azért, mert a Leupold, az egyik legdrágább amerikai távcsőgyártó eddig is azt állította magáról, hogy ilyen meg olyan jó a fényeresztő képessége a távcsöveinek, most meg elő kellene rukkolni azzal, hogy a 2008 előtti cuccai az újakkal összehasonlítva egy rakás …-t sem érnek. Ezt egyik cég sem fogja beismerni. Jó, elismerem, hogy így azért ez sem igaz, mert én is tudtam használni, mind a 36-os, mind a 40-es objektív lencséjű fegyvertávcsöveimet, de, bármelyik német, vagy osztrák távcsővel való összehasonlításban, az amikkal jóval hamarabb nem láttam rendesen. Télen hóban az is jó, de akkor meg lehet, hogy bármelyik kínai távcső is jó, ezt nem tudom!

vadászüdvözlettel,
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #1679 Dátum: 2011. November 20. - 16:58:11 »

Szia huszlavika!

Köszönöm az infót, ezt nem tudtam! Sokáig gondolkoztam a Leupold vásárláson, de a végén nem arra esett a választás.
BP  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 [112] 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: