Oldalak: 1 ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573761 alkalommal)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #1635 Dátum: 2011. Augusztus 13. - 19:50:53 »

Én úgy értettem, hogy melyik keresőtávcső jobb, ami argon gázos vagy nitrogén gázos?  Mosolyog


Az argonnak nagyobb a molekulaszerkezete,ezért "nehezebben szökik" meg.
Ha nincs megfelelő tömítettség,akkor mindegy milyen a gáz,akkor is kiszökik,ha argon,ha kripton,ha nitrogén,legfeljebb kisméretű lyuk esetén az egyik pár héttel később,a másik előbb.
Nem annyira a gázon van a hangsúly,hanem azon,miként sikerült a tömítettséget elérni,valamint milyen időtartamra sikerült túlnyomást létrehozni a távcső belsejébe.
A kétcsíkos száraz nitrogén is teljesen jó erre a célra,nem kellenek mindenféle nemesgázok,ha szivárog a tömítésnél,akkor mindegyik gáz elhagyja a fedélzetet.
Naplózva
HOLMAN
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1636 Dátum: 2011. Augusztus 13. - 23:32:37 »

Kösz pmc a segítséget!!!
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1637 Dátum: 2011. Augusztus 14. - 17:01:17 »

Kösz pmc a segítséget!!!

Tiszteletem minden Fórumozónak!
Kedves HOLMAN!
A legfontosabb különbség azonban nem ez a két különböző gázzal töltött távcsőtípus között! Múlt héten olvastam a Waffen und Kukken című dél-bajor szaklapban pont erről a témáról, és ott leírták a legfontosabbat, hogy a nitrogén töltésű távcsövek általában csak 25-30 ezer belenézést tudnak, míg az argon töltésűek kibírnak 50, sőt néha 55 ezer belenézést is! Legjobb barátom is megjárta, mert élete gím bikáját akarta elbírálni, és nitrogén töltésű keresőjébe pontosan 30 001-szerre nézett bele……… és nem látott semmit! Így most se távcsöve, se bikája. Mondtam is neki, hogy argonost kellett volna venni! A legjobb azonban a vásári kaleidoszkóp, nem tudom mivel  van töltve, de abban több százezer belenézés után is szép, színes mintákat lehet látni.
Azonban a leglényegesebb mégsem ez a 20-25 ezer belenézésbeli különbség, hanem az, hogy lehet, hogy először Erdőjáró véleményét kellene figyelembe venni, és csak utána kérdezni ….. ezt Neked kell eldöntened!

Üdvözlettel: egy amatőr távcsőszakértő.
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1638 Dátum: 2011. Augusztus 14. - 20:11:09 »

 Vigyorog
Én úgy hallottam, a szúrós tekintettől az argon hamar bomlásnak indul, ami szalicillel sem orvosolható. Ezért bizonyos esetekben jobb a nitrogén, vagy a beton, bár az utóbbinak számos  tagadhatatlan hátránya közt a legzavaróbb, hogy nehéz.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
sab
Vendég
« Új üzenet #1639 Dátum: 2011. Augusztus 14. - 20:11:12 »

Maga a töltésnek több feladata is van.

Egyrészt a túlnyomásnak az a feladata, hogy a tömítéseket nekifeszíti a háznak, ezáltal létrejön a tömítettség.
Más részt, és ezt senki nem említette, hogy szobahőmérsékleten összeszerelt távcsövek esetében ha nem megfelelő a tömítés, akkor az optikai szerkezetek penészesedhetnek, amely ha időben nincs kitisztítva, tömítve, akkor visszafordíthatatlan kárt képez okozni az optikai felületeken.
Penész, baci megeszi az optikai felületeket.

Fátyolréteget ( fehér ködszerű) biztos már sokan láttak távcső belsejében, az optikai elemeken, amely azt jelzi, hogy az idő vas foga rátelepedett.
( ez tisztítható)

Harmadik, hogy gázzal való töltés esetében tisztább képet képesek létrehozni, amely nem látható szabad szemmel, de a gyártók kimutatták műszeres ellenőrzéssel, tehát van benne valami.

Általában elmondható ( nem minden esetben), de a porro prizmás távcsöveknél, ahol a szemlencserendszer szabadon emelkedik ki és be, azokat tölteni nem lehet, csak nitrogénpadon áthúzni, de túlnyomás alá tenni nem lehet, mert van szabadon mozgó része.

Tetőéleseknél, mikor belső lencsemozgatás van, akkor lehet és csinálják is.

Céltávcsövek esetében megoldható, de sajnos a sok reklám címke ellenére itt is csak a minőségi termékekben van töltés.

Régi Zeiss Jena céltávcsőbe és keresőbe ne keressen senki gázt, mert nincs és nem is volt.

De, ezeket legalább úgy rakták össze, hogy a mai napig 90-99%-an lehet tisztítani, tömíteni. Emelem

Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1640 Dátum: 2011. Augusztus 14. - 21:42:14 »

Vigyorog
az argon hamar bomlásnak indul, ami szalicillel sem orvosolható.

Na mondjuk ez nagyon nem volt gyenge! Ördög
Naplózva
colonel56
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #1641 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 13:34:47 »

Üdv minden tisztelt Fórumozónak!

Véleményt szeretnék kérni :a : apróhirdetésben olvastam a következőt "Carl zeiss jena jenoptem 7x50w széleslátószögű keresőtávcső többszörös fénygyűjtő rétegű bíbor lencsékkel, 95%-os külső állapotban (nagyon minimális festékhiba, egyik első lencsén talán szúnyogriasztó spray által keletkezett kis foltok - csak esztétikai hiba) hibátlan bőrözéssel, kiváló, gyönyörű, éles, világos képpel, kettőslátás mentesen...
Kérdésem: valóban csak esztétikai hibáról lehet szó a foltok esetében?
Megér-e ez a távcső kb. 50 000 Ft-ot

Köszönettel
colonel56
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1642 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 13:58:34 »


Megér-e ez a távcső kb. 50 000 Ft-ot?

Köszönettel
colonel56

Szerintem drága...

http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/tavcso_mikroszkop/aaaaa_zeiss_10x50_binokullar_hibatlan_1473083377.html
bár ez régebbui de hátha
http://www.magyarvadasz.hu/index.php?p=hirdetest_megoszt&id=2159

De ha türelmes vagy akkor még olcsóbban is lehet találni

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
n.szlavik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új üzenet #1643 Dátum: 2011. Szeptember 07. - 19:25:42 »

Tiszteletem mindenkinek!
Kereső távcső vásárlására szántam el magam az előző távcső már elég nyúzott és a minősége is elég gyenge.Két távcsőn gondolkoztam idáig Nikon Monarch 10x56 DCF WP a másik egy Steiner Ranger Pro 8x56 os.Az itt jelenlévők véleményére lennék kíváncsi  esetleg tulajdonosok tapasztalataira.De ha valakinek van esetleg jó gondolata hasonló tudású áru távcsővel kapcsolatban azt is szívesen fogadom.Én idáig  ebben a két márkában gondolkoztam de mástól sem zárkózok el .
A válaszokat hozzászólásokat előre is köszönöm!
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1644 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 22:19:45 »

Tiszteletem mindenkinek!
Kereső távcső vásárlására szántam el magam az előző távcső már elég nyúzott és a minősége is elég gyenge.Két távcsőn gondolkoztam idáig Nikon Monarch 10x56 DCF WP a másik egy Steiner Ranger Pro 8x56 os.Az itt jelenlévők véleményére lennék kíváncsi  esetleg tulajdonosok tapasztalataira.De ha valakinek van esetleg jó gondolata hasonló tudású áru távcsővel kapcsolatban azt is szívesen fogadom.Én idáig  ebben a két márkában gondolkoztam de mástól sem zárkózok el .
A válaszokat hozzászólásokat előre is köszönöm!
Szia!
Nekem Steinerem van, igaz "csak" 8x42-es. Lassan 2 éve nyúzom, úgyhogy valamennyi véleményt merek mondani róla. Amikor vettem, pont egy Nikonnal hasonlítottam össze és a Steinert választottam. Nem egy Zeiss, viszont nagyon elégedett vagyok vele. Nappal - bár ez nem kunszt - gyönyörű, színhű képet ad. Szürkületben sem vall szégyent, sötétedés után szintén nem érheti kritika. Jó ár/érték arányt mondhat magáénak. A tízszeres nagyításról lebeszélnélek, hacsak a céltávcsövedet nem ilyenen használod. Nagyon zavaró tud lenni, hogy a keresőben tökéletesen látod a vadat, a fegyveren levőn meg keresned kell, ráadásul a távolságbecslésben is megzavarhat, ha nagyon eltérő a két nagyítás. Azonkívül kisebb a látómezeje és "remegősebb" is a 10X-es.
DE! Ha tényleg jó értékarányos keresőt akarsz, akkor az egyik legjobb vétel talán a Delta messzelátója. Volt szerencsém összehasonlítani a sajátommal és el kell ismernem, hogy minimum van olyan, (cccccccc... halkan mondom) vagy jobb is. Az ára pedig a Steiner fele... Szóval, Te tudod...  Ördög
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
n.szlavik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


« Új üzenet #1645 Dátum: 2011. Szeptember 09. - 15:31:41 »

Köszönöm a hozzászolást !
Hát igen egy 6x42 es SB erem van a puskán.Ezt a dolgot a mit mondtál a 10 es nagyitással én is érzékeltem már a jelenlegi távcsövem 10 es es igen volt meglepetés hogy a keresöben nagy távolságnál is szépen láttam a célt és bizony a céltávcsövön át joval kisebb volt.Bár én itt viszont halkan megjegyezném hogy nem cserélném le ezt a kis céltávcsövet nagyon meg vagyok vele elégedve.a 6-szoros nagyitás ellenére se.Töben javasolták nekem is hogy a 7x50 es vagy a 8x56 os nagyitás is jo választás keresötávcsöben.
Az árfekvés megint csak igaz jo persze nem zeiss áru távcsöröl van szó de azért tény hogy annyira nem olcso a Steiner.Már ugy értem van hasonlo minöség olcsobban is .A DEltákat nézegettem de bevallom nem sok tapasztalatom van róluk nem találkoztam még vele élöben .Sajnos nincs a környezetemben.
De szerintem akkor még nézegetek tovább .
Köszönöm a hozzászolást!
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1646 Dátum: 2011. Szeptember 11. - 11:11:59 »

Valamire hasonlít!

http://www.alibaba.com/product-gs/378506222/2505_01_8x56_binoculars.html
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #1647 Dátum: 2011. Szeptember 11. - 13:40:43 »

Üdv.Az index távcső fórumán írta egyik távcsöves kollega, hogy állítólag a Lengyel Delta cég az általad belinkelt kínai Sicong céggel gyártatja a távcsöveket.Egyébként érdekes, mert itt 10×56ED távcső is szerepel,Deltában csak a 8×56-os van ED verzióban..Viszont mivel a Delta cég nemrég bejelentette hogy lesz 8/10×42-es porrós Delta Titánium kereső is(Optyczne.pl),annak talán prototípusa is látható a távcsövek között.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1648 Dátum: 2011. Szeptember 11. - 14:09:04 »

.Viszont mivel a Delta cég nemrég bejelentette hogy lesz 8×42-es porrós Delta Titánium kereső

Na végre!!!  Igen
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #1649 Dátum: 2011. Szeptember 11. - 19:42:18 »

Az optyczne.pl honlapot érdemes nézegetni. Kár, hogy csak a számadatokat értem, de nálam abszolút etalonnak számít. Arról a 10-15 távcsőről, amelyeket volt szerencsém többé-kevésbé megismerni, szerintem teljesen korrekt a véleményük, pozitív-negatív oldalon egyaránt. Német fórumokon is gyakran hivatkoznak erre a honlapra, mint referenciára
Naplózva
Oldalak: 1 ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: