Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573795 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #285 Dátum: 2008. Június 20. - 14:21:25 »

A Vanguard-ot én is nézegettem anno, de valamennyi tetőélprizmás távcsővel ugyanaz a bajom: nem lehet eléggé szétnyitni a tácsőtesteket a nagy fejemhez.

Csak a Zeiss, a Leica és a Swarovski gyárt olyan tetőélprizmásat, ami nekem is megfelel, így aztán érthető, hogy nem sietek a váltással....

Viktor, én nem értem, hogy miért nem sietsz a vásárlással, hát megtaláltad a legjobb távcsöveket, ha a Leica-t vesszük alapúl, még kompromisszumot sem kell kötnöd, mert az mindenben  legjobb. Hogy miért nem sietsz? Fejvakarás         
 Bion Bion Bion

Szánom-bánom... nincs kedvem hozzá... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Egyébként viccen kívül: a porroprizmások nekem jobban bejönnek.. de tényeg. Inkább a Docter, Fujinon, vagy Zeiss Classic 7x50 felé kacsingatnék... ha lenne kedvem... Kacsint
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #286 Dátum: 2008. Június 20. - 14:26:59 »

A Vanguard-ot én is nézegettem anno, de valamennyi tetőélprizmás távcsővel ugyanaz a bajom: nem lehet eléggé szétnyitni a tácsőtesteket a nagy fejemhez.

Csak a Zeiss, a Leica és a Swarovski gyárt olyan tetőélprizmásat, ami nekem is megfelel, így aztán érthető, hogy nem sietek a váltással....

Viktor, én nem értem, hogy miért nem sietsz a vásárlással, hát megtaláltad a legjobb távcsöveket, ha a Leica-t vesszük alapúl, még kompromisszumot sem kell kötnöd, mert az mindenben  legjobb. Hogy miért nem sietsz? Fejvakarás         
 Bion Bion Bion

Szánom-bánom... nincs kedvem hozzá... Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Egyébként viccen kívül: a porroprizmások nekem jobban bejönnek.. de tényeg. Inkább a Docter, Fujinon, vagy Zeiss Classic 7x50 felé kacsingatnék... ha lenne kedvem... Kacsint

Remélem előbb-utóbb megjön a kedved is hozzá!
Hát ha neked ezek jönnek be, akkor ilyet kell venni.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #287 Dátum: 2008. Június 20. - 18:45:46 »

Nos szegény 8x56-os AKAH Hubertus roof a mai napon lecserélődött...a cimborám nem bírta ki mégsem.  Bion Bion
...nomeg a jövő héten lesz mellé egy 22-250-es Zastava, amint egy 8x56-os SB figyel.

Mondtam is neki, amiért figyelgetem neki a netet és bejött ez a puska, ezért a 22-250-essel pár gidát a télen "el kell" ejtenem.  Vigyorog Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #288 Dátum: 2008. Június 20. - 18:52:00 »

Ja és ma a kezembe foghattam, kipróbálhattam a vadi új Zeiss Viktory, távmérős keresőt...
Hát mit mondjak, pihent a szemem amikor belenéztem... Mosolyog
Naplózva
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #289 Dátum: 2008. Június 24. - 16:28:13 »

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék,hogy valakinek van -e tapasztalata Acuter spektívekkel kapcsolatban?És ha igen mik azok?
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #290 Dátum: 2008. Június 24. - 16:56:59 »

Sziasztok!
Azé én is nézegettem mostanába egy kicsit Yukon vs. Jena ügyben.
Szigorún vadászati használhatóságot tekintve 10x50-es nagyításnál, 5 perc a különbség, ha bírálni kelllll pl. disznónak a pamacsát kisasólni akó azért több, főleg ha rossz a hátér..., akó sokkal több.
Holnap többet....
 Táncol
Naplózva

Üdv End
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #291 Dátum: 2008. Június 24. - 18:39:49 »

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék,hogy valakinek van -e tapasztalata Acuter spektívekkel kapcsolatban?És ha igen mik azok?

Szia Csaba!
Ez a digitális verzió? 12x70-es asszem, azt nagyon dícsérik.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #292 Dátum: 2008. Június 25. - 09:24:20 »

Sziasztok!
Azé én is nézegettem mostanába egy kicsit Yukon vs. Jena ügyben.
Szigorún vadászati használhatóságot tekintve 10x50-es nagyításnál, 5 perc a különbség, ha bírálni kelllll pl. disznónak a pamacsát kisasólni akó azért több, főleg ha rossz a hátér..., akó sokkal több.
Holnap többet....
 Táncol

Amint ígértem!

A Yukon 10x50 Wa futurus, a Jena dekaren 10x50 multis

Kettő életszerű tesztet írok le:

1, A vadkatlanba mentem be, nincs zavarás hamar jön a disznó. Kelő hold kb. 20%
Mivel lőni nem lehet bent disznót (most), akkor is csak süldőt, évente egyet. Így teljes mértékben tudtam a távcsövekkel foglalkozni. Világosvab szinte ugyanazt láttam, szürkület kezdetén kijött kettő disznó 100-130 kb., Yukonnal tisztán kivehető volt a kan forma, ugyanazt hozta a Jena is, mire megnyugottak fogyott a lővilág, és így jött elő a Jena előnye, a Zöld háttérbe csak a Jena mutatta meg a pamacsokat, és még továbbmegyek a nagyobbiknak még az agyarát is ki lehetett veni, persze segített az is hogy tudttam mit kel keresni.
A Yukon mutatta a kan formát, de a konturok nem voltak igazán jól kivehetőek, a pamacsot csak sejtettem, tilalmi időben nem mertem volna rálőni.

2, tegnap este az eperfák alá mentem ki, már halottam hogy malacos kocával/kocákkal lesz dolgom, így a puka félre.
Egy koca jött 5 malaccal, A Yukon megmutatta a kocát, bár a forma a hátérben nem volt teljesen kivehető, a malacokat (kb. 10kg+-) csak akkor tudtam beazonosítani, mikor megmozdultak. kulönben csak gombocok voltak.
A Jena hozta a múltkori formát. a malacok kontúrjai kivehetőek voltak.
Természetesen 15 perc múlva egyikkel sem láttam, csak véltem.
A Yukon új, a Jena természetesen jó pár éves, de "0" kilóméteres....teljesen hibátlan, mind a kettő távcső az enyém így nincs részrehajlás.
Azt hozzá kell teni, hogy amedig láttam mind a kettő távcsővel, hogy disznó addig meg is tudtam volna lőni, csak nem mindegy tudja-é az aember milen ivarú az a disznó, főleg az én kényes lelkemnek.
Az is igaz, hogy nagyon kellemes csalódás volt a Yukon, enyi pénzért ilyen JÓL HASZNÁLHATÓ távcsövet, nem sokat talál az ember.
Még arra kíváncsi lennék, hogy a Nikon alsó kategóriája vs. Yukon mit mutat, de még egy távcsöven már nem lesz az bizti.
 Bion Bion gyozo
Naplózva

Üdv End
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #293 Dátum: 2008. Június 25. - 10:04:17 »


Amint ígértem!

A Yukon 10x50 Wa futurus, a Jena dekaren 10x50 multis


A Yukon minőségén én is meglepődtem, mikor Viktor távcsövét nézegettem.
Ilyen áron valóban meglepő ez a minőség!
Naplózva
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #294 Dátum: 2008. Június 25. - 12:34:14 »

Sziasztok!Üdvözöllek Horrido!
Köszönöm szépen az információt! Wave  20-60x... vagy a 22x67x100 Acuter spektív érdekelne konkrétan.Esetleg volt már hozzá szrencséd,szerencsétek?Érdembeli különbségről tudtok -e (a gyakorlatban) a Celetron Ultima-val szemben?Mert igazából fotózással összekötve érdekelne spektív(digiscoping).Vagy valaki rendelt már "külhonból" valamilyen optikát?Mert nézegettem az árakat majdnem feleannyi mint itthon de hát nem tudom,hogy a postázás ??? mennyit "nyom" az áron?Bocsánat,egy kicsit hosszúra sikerült!
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #295 Dátum: 2008. Június 25. - 15:07:33 »

Vagy valaki rendelt már "külhonból" valamilyen optikát?Mert nézegettem az árakat majdnem feleannyi mint itthon de hát nem tudom,hogy a postázás ??? mennyit "nyom" az áron?
Szervusz!
En mar tobbszor rendeltem optikat kulfoldrol ( B&H - http://www.photonet.hu/main.html es Cabela's - http://www.cabelas.com/ ). Valoban sokkal olcsobb mint Europaban (kulonosen a B&H). Jelenleg egy Nikon 20-60x80mm-es spektivet hasznalok, amit kintrol rendeltem meg.
Ha jol tudom, akkor Szik hasznal Celestron spektivet. Probalj beszelni vele.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #296 Dátum: 2008. Június 25. - 18:30:19 »

Sziasztok!
Azé én is nézegettem mostanába egy kicsit Yukon vs. Jena ügyben.
Szigorún vadászati használhatóságot tekintve 10x50-es nagyításnál, 5 perc a különbség, ha bírálni kelllll pl. disznónak a pamacsát kisasólni akó azért több, főleg ha rossz a hátér..., akó sokkal több.
Holnap többet....
 Táncol

Amint ígértem!

A Yukon 10x50 Wa futurus, a Jena dekaren 10x50 multis

Kettő életszerű tesztet írok le:

1, A vadkatlanba mentem be, nincs zavarás hamar jön a disznó. Kelő hold kb. 20%
Mivel lőni nem lehet bent disznót (most), akkor is csak süldőt, évente egyet. Így teljes mértékben tudtam a távcsövekkel foglalkozni. Világosvab szinte ugyanazt láttam, szürkület kezdetén kijött kettő disznó 100-130 kb., Yukonnal tisztán kivehető volt a kan forma, ugyanazt hozta a Jena is, mire megnyugottak fogyott a lővilág, és így jött elő a Jena előnye, a Zöld háttérbe csak a Jena mutatta meg a pamacsokat, és még továbbmegyek a nagyobbiknak még az agyarát is ki lehetett veni, persze segített az is hogy tudttam mit kel keresni.
A Yukon mutatta a kan formát, de a konturok nem voltak igazán jól kivehetőek, a pamacsot csak sejtettem, tilalmi időben nem mertem volna rálőni.

2, tegnap este az eperfák alá mentem ki, már halottam hogy malacos kocával/kocákkal lesz dolgom, így a puka félre.
Egy koca jött 5 malaccal, A Yukon megmutatta a kocát, bár a forma a hátérben nem volt teljesen kivehető, a malacokat (kb. 10kg+-) csak akkor tudtam beazonosítani, mikor megmozdultak. kulönben csak gombocok voltak.
A Jena hozta a múltkori formát. a malacok kontúrjai kivehetőek voltak.
Természetesen 15 perc múlva egyikkel sem láttam, csak véltem.
A Yukon új, a Jena természetesen jó pár éves, de "0" kilóméteres....teljesen hibátlan, mind a kettő távcső az enyém így nincs részrehajlás.
Azt hozzá kell teni, hogy amedig láttam mind a kettő távcsővel, hogy disznó addig meg is tudtam volna lőni, csak nem mindegy tudja-é az aember milen ivarú az a disznó, főleg az én kényes lelkemnek.
Az is igaz, hogy nagyon kellemes csalódás volt a Yukon, enyi pénzért ilyen JÓL HASZNÁLHATÓ távcsövet, nem sokat talál az ember.
Még arra kíváncsi lennék, hogy a Nikon alsó kategóriája vs. Yukon mit mutat, de még egy távcsöven már nem lesz az bizti.
 Bion Bion gyozo
Oszt valami malackát miért nem igazoltattál le a szederfák alatt? Kicsik voltak?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #297 Dátum: 2008. Június 26. - 09:40:43 »

Szia!
Igen, elég kicsik voltak, meg kaptam volna otthon az aszonytól Ördög, hogy mé bántom az ilen kicsi aranyos malackát, meg igazából én is sajnálom, meg a szomszédba járnak vadkárt csinálni Bion Bion Bibíí.
Majd kukoricán...
Naplózva

Üdv End
Bandi
Vendég
« Új üzenet #298 Dátum: 2008. Június 26. - 11:41:02 »

Sziasztok!
Az alábbiak közül melyik a legjobb?Főként szürkületi/éjszakai használhatóságra gondolok.
Zeiss Jena 7x50 binoctar
                      binoctem
                      multicoated
Kösz előre is!
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #299 Dátum: 2008. Június 26. - 11:43:17 »

Sziasztok!
Az alábbiak közül melyik a legjobb?Főként szürkületi/éjszakai használhatóságra gondolok.
Zeiss Jena 7x50 binoctar
                      binoctem
                      multicoated
Kösz előre is!

Ha az emlékezetem nem csal, akkor a multi coated a legkésőbbi fejlesztésük, tehát az a legjobb a három közül, de majd jön Roli vagy Viktor és kisegít. Wave
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: