Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573697 alkalommal)
csubakistvan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Új üzenet #1515 Dátum: 2010. November 25. - 21:03:49 »

Ezt a másik hirdetést még nem láttam, de ez a távcső is nagyon hasonlít az előzőre.
Naplózva
Maverick
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15



« Új üzenet #1516 Dátum: 2010. December 07. - 12:30:28 »

Üdv!
Remélem tud valamelyikőtök segíteni!
Problémám a következő: Van egy régi JENA-i 7x50-es ZEISS távcsövem. Amilyen öreg olyan jó képe van, de a télen ill. hideg időben a lencséje olyan szinten párásodik, hogy egy 200 méteres területet csak 2-3 részletben tudom végignézni, mert folyamatosan törölnöm kell a lencsét. Nem merek átlagos ablaktisztítót ráfújni, nehogy valami baja legyen tőle. Egy sima szarvasbőr kendővel szoktam törölgetni!
Remélem tudtok valami megoldást, mert nagyon idegesítő, hogy folyton le-föl kell kapdosnom a távcsövet és nem tudom normálisan használni!
Maverick
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1517 Dátum: 2010. December 07. - 17:01:59 »

Attila, gondolom a nem korszerű alatt azt érted, hogy este finoman szólva is elég gyengén muzsikál, durvábban fogalmazva használhatatlan

Hát, nem egészen, és már nem is látom a képét, de egyáltalán nem mondanám, hogy használhatatlan, sőt, még mindig becsülöm az ilyen régi gyártmányokat.

Hogy a jelenlegi tudása, elmaradottsága a mai céltávcsövekhez képest valóságos, hát kétségtelen, mert már van zoom, van szálkereszt világítás, van jó "T" réteg, van egy rakás szálkereszt fajta, stb. stb.

Egy Zeiss Jena Multicoatedes távcsőre még véletlen sem mondanám, hogy este, szürkületben használhatatlan, annak ellenére, hogy nem mai gyártmány.
De ez sem korszerű.

Én pld. egy régi, hagyományőrző fegyveren, nem is cserélnék le egy ilyen céltávcsövet, mert az a szerelékével egy egységet képvisel, azt annak idején egy formára hozták nem kis munkával.
Naplózva
Kornél
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


...


WWW
« Új üzenet #1518 Dátum: 2010. December 08. - 08:59:38 »

Remélem tudtok valami megoldást, mert nagyon idegesítő, hogy folyton le-föl kell kapdosnom a távcsövet és nem tudom normálisan használni!
Maverick

Nekem a Lenspen Fogklear kendője jött be, esetleg próbáld k! Harmóniákban szokott lenni külön is vagy a HunterPro szettben, bár ez utóbbiért -ha nem kell a többi, benne lévő- felesleges kiadni 8e Ft-ot. Egyébként jó szett, ügyes kis szerkezetek.
Naplózva

"Natura unum os et duas aures nobis dedit, quasi admoneret, at multa audiremus et pausa diceremus."
+36 30 865 6769 (Matrix)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1519 Dátum: 2010. December 08. - 12:37:28 »

Üdv!
Remélem tud valamelyikőtök segíteni!
Problémám a következő: Van egy régi JENA-i 7x50-es ZEISS távcsövem. Amilyen öreg olyan jó képe van, de a télen ill. hideg időben a lencséje olyan szinten párásodik, hogy egy 200 méteres területet csak 2-3 részletben tudom végignézni, mert folyamatosan törölnöm kell a lencsét. Nem merek átlagos ablaktisztítót ráfújni, nehogy valami baja legyen tőle. Egy sima szarvasbőr kendővel szoktam törölgetni!
Remélem tudtok valami megoldást, mert nagyon idegesítő, hogy folyton le-föl kell kapdosnom a távcsövet és nem tudom normálisan használni!
Maverick

Annyit próbálj még ki, hogy tartsad kicsit távolabb a távcsövet a szemedtől, kevésbé párásodik.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Klepi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


Klepi


« Új üzenet #1520 Dátum: 2010. December 09. - 18:30:44 »

Annyit próbálj még ki, hogy tartsad kicsit távolabb a távcsövet a szemedtől, kevésbé párásodik.

Valószínű melegben tartod a távcsövedet. Meg kell várni, hogy áthűljön a kinti hőmérsékletre. Ne a kabátod alatt tartsd, hanem kívül.
Naplózva

Klepi
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1521 Dátum: 2010. December 09. - 20:57:43 »

Valószínű melegben tartod a távcsövedet. Meg kell várni, hogy áthűljön a kinti hőmérsékletre. Ne a kabátod alatt tartsd, hanem kívül.

Nem nekem párásodik.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1522 Dátum: 2010. December 09. - 21:15:06 »

Nekem nagyon ritkán, de egyértelműen a leheletemtől, így attól is függhet, kinek milyen hosszú az orra.  Ördög
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1523 Dátum: 2010. December 09. - 21:34:47 »

Valószínű melegben tartod a távcsövedet. Meg kell várni, hogy áthűljön a kinti hőmérsékletre. Ne a kabátod alatt tartsd, hanem kívül.

Akkor is be fog párásodni!
Nekem is volt/van ilyen problémám.
Egyszerűen meg kell tanulni így használni.
A szem "melegétől" illetve a markolástól, lehelettől van ez.

Inkább többször távcsövezgetek, de rövidebben.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Klepi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


Klepi


« Új üzenet #1524 Dátum: 2010. December 10. - 22:33:14 »

Nem nekem párásodik.

Bocs.
Rossz gombot nyomtam...  Félrenyomtam...   Ördög Ördög Ördög Vigyorog Vigyorog Vigyorog


 Emelem
Naplózva

Klepi
Vincze
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76



« Új üzenet #1525 Dátum: 2010. December 29. - 12:43:08 »

Üdv Mindenkinek! Emelem

Praktica kereső távcsővel kapcsolatban lenne kérdésem, ki használta már , milyen tapasztalatok vannak vele?
Sajna nincs pénzem még 1 minőségire, de szerintem ideiglenesen kezdésnek megfelel, később majd persze 1 komolyabbra beruházok, ha megtehetem nyár folyamán  Kacsint
(na meg persze kaptam, és mint mondják ajándék szesznek ne nézd a fokát, de azért csak birizgál hogy mire is elég Vállat von )
A delikvens egy Praktica Diana 8x56
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #1526 Dátum: 2010. December 29. - 13:23:43 »

Üdv Mindenkinek! Emelem

Praktica kereső távcsővel kapcsolatban lenne kérdésem, ki használta már , milyen tapasztalatok vannak vele?
Sajna nincs pénzem még 1 minőségire, de szerintem ideiglenesen kezdésnek megfelel, később majd persze 1 komolyabbra beruházok, ha megtehetem nyár folyamán  Kacsint
(na meg persze kaptam, és mint mondják ajándék szesznek ne nézd a fokát, de azért csak birizgál hogy mire is elég Vállat von )
A delikvens egy Praktica Diana 8x56
Fölvállalva hogy le leszek alázva,  pár éve használom semmi baj vele. Sötétedést követően meglepően sokáíg használható!
Prémium keresőre még nem futotta, ez nem az de az ára sem.
Naplózva

hunter55
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1527 Dátum: 2010. December 29. - 13:56:24 »

Fölvállalva hogy le leszek alázva,  pár éve használom semmi baj vele. Sötétedést követően meglepően sokáíg használható!
Prémium keresőre még nem futotta, ez nem az de az ára sem.
Üdv!
Szerintem semmi okod a kishitüségre, én is addig válogattam a keresők között ( és nem az árak miatt) amíg kikötöttem a BTC 8x56 XLR-nél. Az a lényeg, hogy neked jó legyen a többi nem számít. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Vincze
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76



« Új üzenet #1528 Dátum: 2010. December 29. - 14:02:12 »

Fölvállalva hogy le leszek alázva,  pár éve használom semmi baj vele. Sötétedést követően meglepően sokáíg használható!
Prémium keresőre még nem futotta, ez nem az de az ára sem.

Hát ha ki fog szolgálni rendesen, és megfelel az elvárásaimnak, akkor nem cserélem le egy darabig Mosolyog de majd terepen elválik mennyire lesz jó Mosolyog
Úgy tudom, régebben ezek a márkák is a felső kategóriába tartoztak csak elfeledték lassan az emberek, de javítsatok ki ha valamit rosszul írok. :Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 29. - 15:49:17 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1529 Dátum: 2010. December 29. - 14:12:02 »

Hát ha kifog szolgálni rendesen akkor és megfelel az elvárásaimnak akkor nem cserélem le 1 darabig:) de majd terepen elválik mennyire lesz jó:)
Úgy tudom régebben ezek a márkák is a felső kategóriába tartoztak csak elfeledték lassan az emberek, de javítsatok ki ha valamit rosszul írok. :Mosolyog
Sajnos távolkeleti barátaink az összes jolhangzó régi mérkanevet amelyek ilyen-olyan oknál fogva eredetben megszüntek összetarhálták és a saját szemetüket terjesztik a nevek alatt ezért csak a személyes megtekintés és tapasztalat alapján lehet kiválogatni a szemét közzül a még elfogatható termékeket.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 [102] 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: