Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573982 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #255 Dátum: 2008. Június 06. - 22:34:46 »

Ezt a távcsövet egyszer kell letenni Ördög

Két jó tulajdonsága is van:

1 - nem koppan a gumírozás miatt
2 - sose leled meg

 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #256 Dátum: 2008. Június 08. - 22:53:39 »

A képeket nézve nem tudom eldönteni, hogy ez a cső nagyon jól és praktikusan néz-e ki, avagy nagyon ronda... Fejvakarás
Szerintem akkor már inkább a sima zöld, ez úgy néz ki mint az őszi erdő lehullott levelei, na de amikor nincs lombhullás akkor egy kicsit feltűnő.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #257 Dátum: 2008. Június 08. - 22:54:34 »

A képeket nézve nem tudom eldönteni, hogy ez a cső nagyon jól és praktikusan néz-e ki, avagy nagyon ronda... Fejvakarás

Valóban ez a helyzet  Ördög Az az igazság, hogy nekem az a "zöld" árnyalat nagyon nem tetszik, és a két rossz közül számomra (!!!) ez a kisebbik rossz Kacsint
Swarovskiban is van hasonló zöld és másban is...
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #258 Dátum: 2008. Június 09. - 11:40:10 »

Nem akarok senkit megsérteni, de nekem nagyon nem tetszik ez a terepmintás távcső. Más az izlésem, nekem a teljesen zöld vagy fekete távcső jelenti a vadászathoz illő megjelenést, ugyan úgy mint a ruházatban is csak az egyszínű zöld.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #259 Dátum: 2008. Június 09. - 11:44:40 »

Nem akarok senkit megsérteni, de nekem nagyon nem tetszik ez a terepmintás távcső. Más az izlésem, nekem a teljesen zöld vagy fekete távcső jelenti a vadászathoz illő megjelenést, ugyan úgy mint a ruházatban is csak az egyszínű zöld.

Szia Zoli!

Nem sértesz meg (legalábbis engem nem), nem rajongok a terepszínért én sem (a sapkámon kívül ugye nem is láttál rajtam terepszínt, a sapka is csak azért, mert sima zöld vízálló nem volt megfelelő méret, mind nagy volt), egyszerűen elmorfondíroztam rajta... Azonban utánaérdeklődtem, 5e ft-al drágább a sima zöldnél, na annyival aztán nem ér többet (főleg annak tükrében, hogy szerintem a terepszín lekopik róla idővel, kopottan meg ritka ronda lehet).

 Mosolyog Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #260 Dátum: 2008. Június 11. - 12:25:44 »

Egy kis segítség a nagyítások összehasonlításához:

http://en.leica-camera.com/nature_observation/ultravid_binoculars/ultravid_42_hd/

Második flash felülről.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #261 Dátum: 2008. Június 17. - 16:41:06 »

A tegnapi éjszaka beigazolta, hogy amióta a jobbos szemem begyulladt és ugyan meg is gyógyult, azóta a guvvadást, a huzamossabb gukkerolást a kisebbik távcsővel nem bírja
Erőltettem és biza éjfélre már éreztem is hatását.
(a bal szememnek semmi baja)

Nos éppen ezért a mai napon neten megrendeltem egy - pénztárcámhoz igazított - keresőt, mégpedig egy Yukon Futurus 7x50WA-t.
Erre telik, ez van, az biztos, hogy éjszakára jobb lesz mint a 42-es Barska. Persze én is szeretnék jobbat, dehát ez van, ezt kell szeretni.
Az megmarad cserkelő, meg őzező távcsőnek.
Állítólag a Yukon csütörtökön itt ls lesz, így a hétvégén górcső alá veszem, majd beszámolok.
(ez lesz a 3. orosz keresőm, a két előzőben - Tento 7x50 és Barska 10x42 - nem csalódtam, remélem ezzel sem lesz gond.)
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #262 Dátum: 2008. Június 17. - 18:50:59 »

A tegnapi éjszaka beigazolta, hogy amióta a jobbos szemem begyulladt és ugyan meg is gyógyult, azóta a guvvadást, a huzamossabb gukkerolást a kisebbik távcsővel nem bírja
Erőltettem és biza éjfélre már éreztem is hatását.
(a bal szememnek semmi baja)

Nos éppen ezért a mai napon neten megrendeltem egy - pénztárcámhoz igazított - keresőt, mégpedig egy Yukon Futurus 7x50WA-t.
Erre telik, ez van, az biztos, hogy éjszakára jobb lesz mint a 42-es Barska. Persze én is szeretnék jobbat, dehát ez van, ezt kell szeretni.
Az megmarad cserkelő, meg őzező távcsőnek.
Állítólag a Yukon csütörtökön itt ls lesz, így a hétvégén górcső alá veszem, majd beszámolok.
(ez lesz a 3. orosz keresőm, a két előzőben - Tento 7x50 és Barska 10x42 - nem csalódtam, remélem ezzel sem lesz gond.)

Hello Roli!

Nagyon kíváncsi vagyok a Te véleményedre is! Én is emailezek kereső ügyben (szintén pénztárcához igazítva) a Leica ponttal, nekem a Futurus Pro tetszik, mert nem foszöld a színe (bár ez mellékes), meg elvileg sokkal jobb lencsebevonat és vízállósági érték az előnye. Bár kétség kívül drágább, az 23200,-
Várunk pár fotót és véleményt!
Ha annyira dícséred Te is mint Viktor, beruházok egybe ha lesz rávaló...

Üdv.: Balázs
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #263 Dátum: 2008. Június 17. - 18:54:31 »

A tegnapi éjszaka beigazolta, hogy amióta a jobbos szemem begyulladt és ugyan meg is gyógyult, azóta a guvvadást, a huzamossabb gukkerolást a kisebbik távcsővel nem bírja
Erőltettem és biza éjfélre már éreztem is hatását.
(a bal szememnek semmi baja)

Nos éppen ezért a mai napon neten megrendeltem egy - pénztárcámhoz igazított - keresőt, mégpedig egy Yukon Futurus 7x50WA-t.
Erre telik, ez van, az biztos, hogy éjszakára jobb lesz mint a 42-es Barska. Persze én is szeretnék jobbat, dehát ez van, ezt kell szeretni.
Az megmarad cserkelő, meg őzező távcsőnek.
Állítólag a Yukon csütörtökön itt ls lesz, így a hétvégén górcső alá veszem, majd beszámolok.
(ez lesz a 3. orosz keresőm, a két előzőben - Tento 7x50 és Barska 10x42 - nem csalódtam, remélem ezzel sem lesz gond.)

Hello Roli!

Nagyon kíváncsi vagyok a Te véleményedre is! Én is emailezek kereső ügyben (szintén pénztárcához igazítva) a Leica ponttal, nekem a Futurus Pro tetszik, mert nem foszöld a színe (bár ez mellékes), meg elvileg sokkal jobb lencsebevonat és vízállósági érték az előnye. Bár kétség kívül drágább, az 23200,-
Várunk pár fotót és véleményt!
Ha annyira dícséred Te is mint Viktor, beruházok egybe ha lesz rávaló...

Üdv.: Balázs

Nem fogja annyira dícsérni, mert nem próbálta ki. Én odaadtam a Teleknek, hogy adja oda, de az a gazember nem adta oda Neki, mert Ő "összehasonlította Zeiss-szel  és azzal megszámolta a leveleket is.." Vigyorog Vigyorog

A foszöldet meg kikérem.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #264 Dátum: 2008. Június 17. - 19:02:15 »

A foszöldet meg kikérem.

 Bion Bocsi! De szerintem tényleg olyan. A Futurus szép fekete  gyozo
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #265 Dátum: 2008. Június 17. - 19:38:39 »

A tegnapi éjszaka beigazolta, hogy amióta a jobbos szemem begyulladt és ugyan meg is gyógyult, azóta a guvvadást, a huzamossabb gukkerolást a kisebbik távcsővel nem bírja
Erőltettem és biza éjfélre már éreztem is hatását.
(a bal szememnek semmi baja)

Nos éppen ezért a mai napon neten megrendeltem egy - pénztárcámhoz igazított - keresőt, mégpedig egy Yukon Futurus 7x50WA-t.
Erre telik, ez van, az biztos, hogy éjszakára jobb lesz mint a 42-es Barska. Persze én is szeretnék jobbat, dehát ez van, ezt kell szeretni.
Az megmarad cserkelő, meg őzező távcsőnek.
Állítólag a Yukon csütörtökön itt ls lesz, így a hétvégén górcső alá veszem, majd beszámolok.
(ez lesz a 3. orosz keresőm, a két előzőben - Tento 7x50 és Barska 10x42 - nem csalódtam, remélem ezzel sem lesz gond.)

Hello Roli!

Nagyon kíváncsi vagyok a Te véleményedre is! Én is emailezek kereső ügyben (szintén pénztárcához igazítva) a Leica ponttal, nekem a Futurus Pro tetszik, mert nem foszöld a színe (bár ez mellékes), meg elvileg sokkal jobb lencsebevonat és vízállósági érték az előnye. Bár kétség kívül drágább, az 23200,-
Várunk pár fotót és véleményt!
Ha annyira dícséred Te is mint Viktor, beruházok egybe ha lesz rávaló...

Üdv.: Balázs

Nem fogja annyira dícsérni, mert nem próbálta ki. Én odaadtam a Teleknek, hogy adja oda, de az a gazember nem adta oda Neki, mert Ő "összehasonlította Zeiss-szel  és azzal megszámolta a leveleket is.." Vigyorog Vigyorog

A foszöldet meg kikérem.

Nem a Csabi nem adta oda, én mondtam, hogy fene tudja mikor tudtam volna visszajuttatni, így nem vittem el tőle.  Kacsint
Egyébként hasonlítgatni nem nagyon tudom mihez, hacsak nem a cimbora 8x56-os Hubertus roof-jához...(amit anno tőlem vett meg.)
Csodát sem várok, mert akkor annak kellene rajta lenni, hogy Leica, vagy Leitz. Vigyorog

Sokat nézelődtem, de azt hiszem árkategóriájában ez a legjobb cső, jelenleg meg ennyi pénzem van csőre egy petákkal sem több.
Ha a szemem nem rakoncátlakodik a kicsivel, valószínűleg nem is adtam volna fejem kereső vásárlásra.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #266 Dátum: 2008. Június 17. - 23:36:38 »

A foszöldet meg kikérem.

 Bion Bocsi! De szerintem tényleg olyan. A Futurus szép fekete  gyozo

Láttad már élőben?
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #267 Dátum: 2008. Június 18. - 08:34:01 »

A tegnapi éjszaka beigazolta, hogy amióta a jobbos szemem begyulladt és ugyan meg is gyógyult, azóta a guvvadást, a huzamossabb gukkerolást a kisebbik távcsővel nem bírja
Erőltettem és biza éjfélre már éreztem is hatását.
(a bal szememnek semmi baja)

Nos éppen ezért a mai napon neten megrendeltem egy - pénztárcámhoz igazított - keresőt, mégpedig egy Yukon Futurus 7x50WA-t.
Erre telik, ez van, az biztos, hogy éjszakára jobb lesz mint a 42-es Barska. Persze én is szeretnék jobbat, dehát ez van, ezt kell szeretni.
Az megmarad cserkelő, meg őzező távcsőnek.
Állítólag a Yukon csütörtökön itt ls lesz, így a hétvégén górcső alá veszem, majd beszámolok.
(ez lesz a 3. orosz keresőm, a két előzőben - Tento 7x50 és Barska 10x42 - nem csalódtam, remélem ezzel sem lesz gond.)


Te Roli!

Miért akarod, hogy tovább romoljon a szemed???

 Nyihi
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Steve
Vendég
« Új üzenet #268 Dátum: 2008. Június 18. - 08:35:31 »

Ehun-é a rejtőzködő partizán... gyozo Piál
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #269 Dátum: 2008. Június 18. - 09:06:02 »



Te Roli!

Miért akarod, hogy tovább romoljon a szemed???

 Nyihi

 Bion Bion Bion
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: