Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 574050 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1455 Dátum: 2010. Október 31. - 19:59:52 »

Sziasztok!

Mi a véleményetek, milyen lehet ez a távcső? Még sose hallottam róla, de kinézetre a régi Zeiss Jena-ra hasonlít!

http://sport.vatera.hu/vadaszat/keresotavcso_revue_184298577.html

A Revue a Quelle gyűjtő neve volt.. hajaz rá mit írsz.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1456 Dátum: 2010. November 02. - 10:46:02 »

Sziasztok!

A 8x56-os Delta mellé keresek egy könyebb, kisebb cserkelőtávcsövet 8x, 10 nagyítással, 40-42mm-es lencsével!

Ezt találtam és nagyon tetszik! Mennyit lehet érte adni? Ezt kicsit sokallom!

http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/tavcsovek/carl_zeiss_jena_10x40_184132853.html
Naplózva

Üdv: Bence
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1457 Dátum: 2010. November 02. - 12:11:06 »

Befejezett, lejárt aukció. Nem?
Egyébként nálam is jó helyen volna. Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1458 Dátum: 2010. November 02. - 13:28:46 »

pnorbi!
8x56 Delta! Én kifejezetten lesvadászatra vettem, de ha cserkelek akkor is ezt viszem! Kicsit nehéz is, hosszabb idő után húzza is a nyakam! Lesvadászatra ideális, szerintem a legjobb ár/érték arányú!
Van egy TAL által megtisztogatott 7x50 Zeiss Jena is (nem multi bevonattal), amit ha nem is sokkal de azért egyértelműen ver! Kisebb távcsövekkel (7x35, 8x42, 10x50) hasonlítottuk  még össze, amiket simán leverte! Egyszer egy Swarovski Habicht 7x42-essel mértük össze a tudását és a Swaro tulajjal egyetértettünk abban, hogy egyenrangúak! Csak hát az övé csak 42-es!
Én nem bántam meg a vásárlását! Jó széles neopream nyakpántja van és faintos tokja! Én ajánlom!
Barátom vett egy Delta 7x50-et, ami kb ugyanazt tudja, csak a 8x után belenézve kicsit távolinak tűnt minden! De az is egy jó választás!
Céltávcsőben eddig én a 2,5-10x56 os világító szálkeresztesről hallottam jókat!
Naplózva

Üdv: Bence
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1459 Dátum: 2010. November 02. - 13:41:33 »

pnorbi!
8x56 Delta! Én kifejezetten lesvadászatra vettem, de ha cserkelek akkor is ezt viszem! Kicsit nehéz is, hosszabb idő után húzza is a nyakam! Lesvadászatra ideális, szerintem a legjobb ár/érték arányú!
Van egy TAL által megtisztogatott 7x50 Zeiss Jena is (nem multi bevonattal), amit ha nem is sokkal de azért egyértelműen ver! Kisebb távcsövekkel (7x35, 8x42, 10x50) hasonlítottuk  még össze, amiket simán leverte! Egyszer egy Swarovski Habicht 7x42-essel mértük össze a tudását és a Swaro tulajjal egyetértettünk abban, hogy egyenrangúak! Csak hát az övé csak 42-es!
Én nem bántam meg a vásárlását! Jó széles neopream nyakpántja van és faintos tokja! Én ajánlom!
Barátom vett egy Delta 7x50-et, ami kb ugyanazt tudja, csak a 8x után belenézve kicsit távolinak tűnt minden! De az is egy jó választás!
Céltávcsőben eddig én a 2,5-10x56 os világító szálkeresztesről hallottam jókat!
köszi a választ! szerintem 1-2 éven belül gondolkodnom kell új kereső vásárlásán, mert a fomei 7x50 Terra-m már kezd egy kicsit szétesni.
   o   o      na egy kis személtetés Ördög : ha ez a távcső, akkor nekem a fölső két köröcske (az ábrán), amibe ugye belenézek, az mozgósodott 
ooo  ooo   meg erősen. A jobb oldali nézőkén lévő élességállítót sem lehet már túl jól állítani... Már a szíja is kezd kikopni...
oo     oo    Szabad tudni, hol vetted és mennyiért?
                A céltávcsőnél szerinted sok látható különbség van az 50-es és az 56-os között?
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1460 Dátum: 2010. November 02. - 13:52:08 »

Norbi!

Nem semmi szemléltetés... Ördög Ördög Ördög

Egyébként azonos márkán belül -főleg ha egy típus- érzékelhető különbség van 50 és 56mm között.
Nem azonos márkánál borulhat minden (7x42-es régi Swarovskim nem egy 8x56-os nonamet körözött le. Mondjuk dobtam is volna ki, ha nem így lett volna  Ördög)
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #1461 Dátum: 2010. November 02. - 13:57:37 »

köszi a választ! szerintem 1-2 éven belül gondolkodnom kell új kereső vásárlásán, mert a fomei 7x50 Terra-m már kezd egy kicsit szétesni.
   o   o      na egy kis személtetés Ördög : ha ez a távcső, akkor nekem a fölső két köröcske (az ábrán), amibe ugye belenézek, az mozgósodott 
ooo  ooo   meg erősen. A jobb oldali nézőkén lévő élességállítót sem lehet már túl jól állítani... Már a szíja is kezd kikopni...
oo     oo    Szabad tudni, hol vetted és mennyiért?
                A céltávcsőnél szerinted sok látható különbség van az 50-es és az 56-os között?
 Emelem

Szia
Én a Budapesti Távcső Centrumtól rendeltem neten! Másnap megérkezett futárszolgálattal, garipapírral, mindennel! Ha jól tudom, akkor a BTC az első számú importőre a márkának nálunk!
Az, hogy 2 távcső közt mennyi a különbség, azt szerintem akkor tudod, ha egymás után nézel bele egyikbe majd a másikba! Nekem a 7x50 és 8x56-os delta összehasonlításánál a nagyítás különbsége egyből feltűnt, de semmi más! Ugyanolyan szépen, tisztán és élesen láttam vele!  Emelem

Naplózva

Üdv: Bence
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1462 Dátum: 2010. November 02. - 13:58:43 »

Norbi!

Nem semmi szemléltetés... Ördög Ördög Ördög

Egyébként azonos márkán belül -főleg ha egy típus- érzékelhető különbség van 50 és 56mm között.
Nem azonos márkánál borulhat minden (7x42-es régi Swarovskim nem egy 8x56-os nonamet körözött le. Mondjuk dobtam is volna ki, ha nem így lett volna  Ördög)
a szemléltetés nem lett tökéletes, mert amikor írtam, még az a "mozgósodott" szó az előző sor végén volt, nem a "távcső"ben bár így se rossz, mer így pont ott van, ahol kimozgósodtak a dolgok. Ördög Ördög Ördög
milyen téren van különbség? fényerő? látómező? Fejvakarás
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1463 Dátum: 2010. November 02. - 14:01:38 »

Norbi!

Nem semmi szemléltetés... Ördög Ördög Ördög

Egyébként azonos márkán belül -főleg ha egy típus- érzékelhető különbség van 50 és 56mm között.
Nem azonos márkánál borulhat minden (7x42-es régi Swarovskim nem egy 8x56-os nonamet körözött le. Mondjuk dobtam is volna ki, ha nem így lett volna  Ördög)

Erik, viszek egy nonémet (valamilyen matricával valahogy letakarjuk a valódi márkát), de akkor mutasd, hogy merre dobod. Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1464 Dátum: 2010. November 02. - 17:15:04 »

Erik, viszek egy nonémet (valamilyen matricával valahogy letakarjuk a valódi márkát), de akkor mutasd, hogy merre dobod. Ördög

Ilyenre van eszed, mi?
 Ördög

Norbi!

Most olvasom, hogy céltávcsőre vonatkozott a kérdésed, én meg -mivel a keresős topicban vagyunk  Figyelmes olvasás- a keresőkre gondoltam.
Céltávcsőnél, pláne ha prémium, nincs számottevő különbség. Szerintem.
Sőt, itt a fórumon is vannak páran, akik 42-es prémiummal is el-elvadászgatnak este (is)  Kacsint
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1465 Dátum: 2010. November 02. - 17:30:49 »

Ilyenre van eszed, mi?
 Ördög

Norbi!

Most olvasom, hogy céltávcsőre vonatkozott a kérdésed, én meg -mivel a keresős topicban vagyunk  Figyelmes olvasás- a keresőkre gondoltam.
Céltávcsőnél, pláne ha prémium, nincs számottevő különbség. Szerintem.
Sőt, itt a fórumon is vannak páran, akik 42-es prémiummal is el-elvadászgatnak este (is)  Kacsint
Jaj, ne is mondd. Én ma mindent rossz helyen mondok. Az egyik hsz-emet pl. ma át kellett rakatnom Voldival a céltávcsövesbe, mert  a nagyobb része céltávcsőre vonatkozott, aztán kalcsob a kisebb részére itt válaszolt, most megint itt teszem fel a céltávcsőre vonatkozót.. kész őrület. Dehát, egy fogtömés után, csodálod? Még most se érzem a nyelvem meg a fél szám az érzéstelenítő miatt. Rííí és néha kifolyik a nyál a számból Ördög bár mostmár nem annyira Ördög Ördög Ördög
Akkor nincs különbség 50 és 56 között, csak árban és méretben, ugye? Használhatóságuk kb. ugyanaz, jól értem?
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1466 Dátum: 2010. November 02. - 17:45:35 »

Jaj, ne is mondd. Én ma mindent rossz helyen mondok. Az egyik hsz-emet pl. ma át kellett rakatnom Voldival a céltávcsövesbe, mert  a nagyobb része céltávcsőre vonatkozott, aztán kalcsob a kisebb részére itt válaszolt, most megint itt teszem fel a céltávcsőre vonatkozót.. kész őrület. Dehát, egy fogtömés után, csodálod? Még most se érzem a nyelvem meg a fél szám az érzéstelenítő miatt. Rííí és néha kifolyik a nyál a számból Ördög bár mostmár nem annyira Ördög Ördög Ördög
Akkor nincs különbség 50 és 56 között, csak árban és méretben, ugye? Használhatóságuk kb. ugyanaz, jól értem?

Az idő majd megoldja ezt a fogproblémát, a kivehetővel nincsennek ilyen gondok.  Ördög

Meg nagyításban. Ez lőtávolságban jelenthet különbséget.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1467 Dátum: 2010. November 02. - 17:50:12 »

Az idő majd megoldja ezt a fogproblémát, a kivehetővel nincsennek ilyen gondok.  Ördög

Jaja!
Egyszer úgy is eljön az az idő, amikor fütyülve fogok fogat mosni...
 Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1468 Dátum: 2010. November 02. - 17:51:51 »

Meg nagyításban. Ez lőtávolságban jelenthet különbséget.

Na tessék, már megkeveredek, ez céltávcsőre vonatkozik. Keresőnél a nagyobb nagyítás bírálat esetén jelenthet előnyt, míg párás ködös időben hátrányt.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #1469 Dátum: 2010. November 02. - 18:15:55 »

Na tessék, már megkeveredek, ez céltávcsőre vonatkozik. Keresőnél a nagyobb nagyítás bírálat esetén jelenthet előnyt, míg párás ködös időben hátrányt.
Céltávcsőre vonatkozott a kérdésem! ugyh. semmi gond.  Kacsint ugy látom nem csak én vagyok ma egy picit meghülyülve Ördög

A protkóval az a gond, hogy könnyem elvesztheted. Mamám például a multkor a kertben találta meg. Ördög (halál komolyan!)
De már olyat is hallottam, hogy valakinek a gyógyfürdő medencéjében esett ki. Ördög
Na, de ezt ne itt ecseteljük tovább.
Inkább, ha tudtok, mondjatok még nekem viszonylag olcsó, de nem gagyi távcsőmárkákat. (ne a Zeiss-el kezdjétek Ördög Stoel )
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Oldalak: 1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: