Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573877 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1410 Dátum: 2010. Augusztus 06. - 21:05:35 »

Vigyázz vele, ez nem eredeti Hensoldt-Wetzlar távcső!!! Kacsint
Köszi , de nem akarom megvenni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1411 Dátum: 2010. Augusztus 20. - 23:06:00 »

Sikerült pótolnom az ellopott (és imádott) Zeiss Jena 7x50 keresőmet. A körülmények úgy alakultak, hogy egy Delta Titanium 8x56-os távcsövet vettem, köszönhetően egy fórumtársunk aktív közreműködésének. Kacsint

Otthoni, meg nappali nézelődések után tegnap este volt az "éles" próba. A szokott helyemre mentem, ahol minden bokrot ismerek. Úgy gondoltam ott tudom felmérni a teljesítményét, ahol korábban annyit meresztettem a szemem a Zeissel.
Az első benyomások elég jók, a 8x-os nagyítás miatt nekem kicsit már remegős, az állítószerkezet elég újszerűen mozog, de amúgy a kép teljesen rendben van. Jó félhold mellett szépen láttam mindent, semmivel sem volt gyengébb mint a régi távcsövem. Szerintem hamar meg fogom szokni, és így elsőre azt gondolom, hogy jó vétel volt.

Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1412 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 15:45:19 »

Jó félhold mellett szépen láttam mindent, semmivel sem volt gyengébb mint a régi távcsövem.

Igen

Tesztelésünk szerint egy kicsit jobb is, mint a jenai 7x50-es.
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #1413 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 16:40:36 »

Szia Jan!

Ez egy nagyon jó keresőtávcső,szerintem nem fogsz csalódni benne,nekem több mint egy éve van meg! Csabival hasonlítottuk össze és valóban mindketten kicsit jobbnak véltük a Deltát.

Üdv.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1414 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 17:41:31 »

Igen

Tesztelésünk szerint egy kicsit jobb is, mint a jenai 7x50-es.

Nagyon nehezemre esett elismerni ugyanezt... Ördög
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1415 Dátum: 2010. Augusztus 21. - 18:01:53 »

Szia Jan!

Ez egy nagyon jó keresőtávcső,szerintem nem fogsz csalódni benne,nekem több mint egy éve van meg! Csabival hasonlítottuk össze és valóban mindketten kicsit jobbnak véltük a Deltát.

Üdv.

Az enyém az egyesítés előtti utolsó szériák egyikéből volt, multicoated, stb... szóval nekem az már elég jó volt.  De ez a Delta is tud annyit, úgy gondolom.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1416 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 19:15:35 »

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=179569581
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
fabrigo
erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 313



« Új üzenet #1417 Dátum: 2010. Szeptember 03. - 22:34:10 »

Üdvözlet mindenkinek!

Az alábbi két távcsőről tud valaki informácitó szolgáltatni számomra? Képminőség a Zeisstől és Tentotól mennyire tér el, melyiket ajánlanátok?
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/tavcsovek/nemet_prinz_10x50_es_tavcso_bor_tokkal_178381035.html
http://cgi.ebay.de/Fernglas-TAIGA-8-x-56-/170533823551?pt=DE_Computer_Elektronik_Foto_Camcorder_Optik&hash=item27b49ba43f

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv Fábián Ferenc
Naplózva

Olyan a békéért harcolni, mint a szüzességért dugni.
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #1418 Dátum: 2010. Szeptember 06. - 11:45:15 »

Üdvözlet mindenkinek!

Az alábbi két távcsőről tud valaki informácitó szolgáltatni számomra? Képminőség a Zeisstől és Tentotól mennyire tér el, melyiket ajánlanátok?
http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/tavcsovek/nemet_prinz_10x50_es_tavcso_bor_tokkal_178381035.html
http://cgi.ebay.de/Fernglas-TAIGA-8-x-56-/170533823551?pt=DE_Computer_Elektronik_Foto_Camcorder_Optik&hash=item27b49ba43f

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv Fábián Ferenc

Üdv!
A Zeisstől biztosan nagyon eltér mindegyik képminősége. A Tento az kb ilyen lehet mint ezek. A Prinz számomra ismeretlen mint név, de a távcső tökéletesen megegyezik a 70-es évek végén, nyolcvanas évek elején a Qelle áruházlánc által Revue márkanéven forgalmazott távcsővel. Nelem is van ilyen még a 18. szülinapomra kaptam Mosolyog Ne várjál tőle nagy dolgokat, de legalább üvegből van a lencséje. Az enyém már kancsal, csak emlékként őrzöm. Gondolom az anyagi lehetőségek meghatározzák hogy mit akarsz venni, de véleményem szerint ezek közül bármelyik kidobott pénz.......Legalább használt Zeiss Jena-t keress! Azt még néha ki lehet fogni elérhető áron.
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1419 Dátum: 2010. Szeptember 06. - 12:55:06 »

Üdv!
A Zeisstől biztosan nagyon eltér mindegyik képminősége. A Tento az kb ilyen lehet mint ezek. A Prinz számomra ismeretlen mint név, de a távcső tökéletesen megegyezik a 70-es évek végén, nyolcvanas évek elején a Qelle áruházlánc által Revue márkanéven forgalmazott távcsővel. Nelem is van ilyen még a 18. szülinapomra kaptam Mosolyog Ne várjál tőle nagy dolgokat, de legalább üvegből van a lencséje. Az enyém már kancsal, csak emlékként őrzöm. Gondolom az anyagi lehetőségek meghatározzák hogy mit akarsz venni, de véleményem szerint ezek közül bármelyik kidobott pénz.......Legalább használt Zeiss Jena-t keress! Azt még néha ki lehet fogni elérhető áron.

Én egy félholdas éjszakát kint töltöttem egy ilyen (Taiga tácsővel). Hát bár igen rossz volt a fény és a háttér is de, majdnem jobban láttam szabad szemmel, igaz az is hogy kocsi távcső volt, és már kapott eleget előtte...
Ezért én is inkább az előttem szólóhoz csatlakozom...
 Wave

Naplózva

Üdv End
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #1420 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 12:28:57 »

Üdv Mindenkinek!


Régi vágyam teljesült, végre sikerült beruháznom egy új keresőre.

Sokáig, és sokat agyaltam, hogy milyet, mennyiért. A korábbi keresőm egy régi 8*45-ös wetzlari, ami könnyű, nappal igazán szép és főleg használható képpel bír, de amint a Nap alábbhagy, úgy válik sajnos tökéletesen használhatatlanná. (alapvatően ez nem baj, nem is esti lesre való szerintem) Tehát evégből felindulva kezdődött az agyalás, hogy ár/érték arányban a lehető legjobbat, mind cserkelésre, mind esti lesre egyaránt hiba nélkül muzsikáló, megbízható, árban max. a céltávcsövem ára körül mozgó keresőt vegyek, ráadásul olyat, ami legalább annyit kibír, mint az említett Kahles.  (erre majd 10-15 év múlva még visszatérek  Vállat von  Vigyorog )

Kedves olvtársaknak hála sikerült a gyakorlatban is belenézni '56-os Deltába, Vixenbe, Minoxba, ill. "tartós tesztre" (tekintve, hogy állandóan azt kuncsorogtam el  Stoel ) egy 7*50-es Nikonba. Természetesen este klasszisokkal jobb volt mindegyik a wetzlarinál, így egymással összehasonlítani csak ezeket gondoltam ésszerűnek. Mindegyik  jó, este normális képpel bír, de valahogy egyikért sem rajongtam. Vagy nem állt kézre, vagy fátyolos volt este, vagy dög nagy volt, szóval úrizáltam  Stoel Vigyorog

Végül a választás a Meopta B1 7*50 re esett. Egyszer sikerült eddig letesztelni élesben, hajnali cserkelés alkalmával. Az eredmény eddig meggyőző. Bevallom eddig nagy fenntartással voltam a Meopták iránt, jók-jók, de azért a franc tudja.... No. Hát nem tudom mit alakítottak a csehek, de ezt valahogy nagyon sikerült összerakni.

Súlyra ez is egy kiló környékén mozog, de mérete, ill. kényelmes nyakpántja miatt cserkeléskor észre sem venni, hogy az ember nyakában lóg. Gumiborítású, és nagyon kézre áll, az élességállítója is könnyen használható, bár nagyon nem kell tekergetni, egész jó mélység-élessége van. (már ha ez a kifejezés keresőnél egyáltalán értelmes, és szóba jöhet)

Optikai rejtelmekbe nem nagyon szeretnék belemenni, többek között azért sem, mert egyáltalán nem értek hozzá. Kora hajnali leskelődéskor (konkrétan sötétben, erőteljesen fogyó holdnál) is szép kontúros képe van, nappal színhű és torzításmentes. A hétszeres nagyításért cserébe széles a látómezeje, ez számomra többet ér, mint a 8*56-osok nagyítása/ látómezeje, illetve a céltávcsövem is 50-es, emiatt talán jobban is passzol hozzá.

Remélem sikerül majd este egybevetni a nagy Minox-szal, ill. Deltával, kíváncsi vagyok, mit fog mutatni.

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1421 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 12:36:10 »

Üdv Mindenkinek!

Régi vágyam teljesült, végre sikerült beruháznom egy új keresőre...
Remélem sikerül majd este egybevetni a nagy Minox-szal, ill. Deltával, kíváncsi vagyok, mit fog mutatni.

 Emelem
Aszittemkeresőtveszel...eszthasználodtávcsőhelyett?
 Ördög


 Igen Piál

 :S.Petike
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1422 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 12:58:42 »

Aszittemkeresőtveszel...eszthasználodtávcsőhelyett?
 Ördög


 Igen Piál

 :S.Petike
Tasli Ördög
Nagyon meggyőző ez a Meopta. Mikor belenéztem, hát hirtelen a vadőrünk Swaro 7x42 SLC-je jutott az eszembe, vajon miért? Fejvakarás Kacsint Ördög
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1423 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 13:02:40 »

Tasli Ördög
Nagyon meggyőző ez a Meopta. Mikor belenéztem, hát hirtelen a vadőrünk Swaro 7x42 SLC-je jutott az eszembe, vajon miért? Fejvakarás Kacsint Ördög
Biztosan jó. Igen
Annyi pénzért jónak kell lennie.
De nekem Fox Minoxa jobban bejön... Ördög

 :S.Petike
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1424 Dátum: 2010. Szeptember 07. - 13:14:20 »

Aszittemkeresőtveszel...eszthasználodtávcsőhelyett?
 Ördög


 Igen Piál

 :S.Petike
Peti!
Ne legyél roszmájú.
Nekem 8x56-os van már 5 éve, az első szériából kaptam, kellemesen csalódtam én is.
Valóban prémium kategóriás távcsövet készítettek, és ez meglátszik az árában is.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: