Oldalak: 1 ... 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 [294] 295 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573547 alkalommal)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #4395 Dátum: 2021. Február 04. - 20:04:46 »

Ma szinte csak tetőélprimás távcső kapható.

Nagyon szépen köszönöm ez igazán hasznos és még számomra is érthető Mosolyog
Mindenképpen tervezem majd bemenni valahová ahol nem csak egy két darabot lehet megnézni mert eleve jobb ezt személyesen a szemüveg meg még tovább bonyolítja.  Elolvastam minden hozzászólásod és az is terelgetet picit ebbe az irányba, de a végén úgy is fog dönteni mennyire felel meg nekem kipróbálás után.

Azért is kérdeztem a habicht-ról mert azon kívül, hogy tetszik , reménykedem benne, hogy egy jobb képminőségért fizetek ugyanannyit. Persze ha egy SLC-is beleférne akkor lehet azt venném le a polcról de nem hiszem, hogy van 2x-s különbség a kettő között szóval igyekszem olyat találni ami még visszaadja a plusz ráfordítást.

 Emelem

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4396 Dátum: 2021. Február 04. - 22:03:43 »

Nagyon szépen köszönöm ez igazán hasznos és még számomra is érthető Mosolyog
Mindenképpen tervezem majd bemenni valahová ahol nem csak egy két darabot lehet megnézni mert eleve jobb ezt személyesen a szemüveg meg még tovább bonyolítja.  Elolvastam minden hozzászólásod és az is terelgetet picit ebbe az irányba, de a végén úgy is fog dönteni mennyire felel meg nekem kipróbálás után.

Azért is kérdeztem a habicht-ról mert azon kívül, hogy tetszik , reménykedem benne, hogy egy jobb képminőségért fizetek ugyanannyit. Persze ha egy SLC-is beleférne akkor lehet azt venném le a polcról de nem hiszem, hogy van 2x-s különbség a kettő között szóval igyekszem olyat találni ami még visszaadja a plusz ráfordítást.

 Emelem



 Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4397 Dátum: 2021. Szeptember 14. - 13:29:22 »

https://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Swarovski_vadasz__katonai_tavcso_121580722.htm

Azért ez nem semmi!  És jön a szabványduma: a képet nem befolyásolja, csak a burkolat hibája.  Az árképzés meg hab a tortán.  Fejvakarás
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4398 Dátum: 2021. Szeptember 14. - 16:24:11 »

https://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Swarovski_vadasz__katonai_tavcso_121580722.htm

Azért ez nem semmi!  És jön a szabványduma: a képet nem befolyásolja, csak a burkolat hibája.  Az árképzés meg hab a tortán.  Fejvakarás
A gumiborítás szakadtsága valóban nem befolyásolja a képminőséget. És Szente Péternek eddig jó hírét hallottam távcsőjavítás terén bár nem vagyok környékbeli.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4399 Dátum: 2021. Szeptember 14. - 21:01:23 »

A gumiborítás szakadtsága valóban nem befolyásolja a képminőséget. És Szente Péternek eddig jó hírét hallottam távcsőjavítás terén bár nem vagyok környékbeli.

Vettem is tőle meg javított is nekem évekkel ezelőtt. De most őszintén, te adnál érte ennyit így a képek alapján?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4400 Dátum: 2021. Szeptember 14. - 21:04:19 »

Leginkább úgy néz ki, mint amit leejtettek a harmadikról az utcára.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #4401 Dátum: 2021. Október 17. - 17:24:40 »

Üdv!

Mi a tapasztalat a Kaps keresökkel? Megint elöjöttek egy akcióval. Kaps vagy DD Pirscher vagy Vixen New Foresta a jobb választás?
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #4402 Dátum: 2021. Október 17. - 18:22:57 »

Szia!
Nagyon jó távcsövek. Viszont baromi nagy és nehéz. Tényleg egy hatalmas batár! Azonkívül az autofókusz sem jön be mindenkinek.
Én inkább ebbe az árkategóriába egy 56-os DDoptics pirschlert vennék. De persze ezt neked kell eldöntened. Egyik barátom is ezt szerette volna megvenni, de a DD mellett döntött.

Szervusz!

Ahogy olvastam a bejegyzéseket valahogy az az érzésem támadt, hogy ha van az embernek egy jó állapotó régi jénai , optolyth,  vagy hasonló keresöje, akkor a mostani középkategóriára Delta, Vixen ,Nikon , DD nem érdemes áldozni, mert kb egy szinten vannak......

Delta , Nikon, Vixen lassan már 10 éve elérhetö, mennyire tartósak ezek a müszerek?
Jelenleg régi Zeiss-eket használok, tisztításon átestek , más baj nem volt velök  éltes koruk ellenére sem.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4403 Dátum: 2021. Október 17. - 19:23:05 »

Üdv!

Mi a tapasztalat a Kaps keresökkel? Megint elöjöttek egy akcióval. Kaps vagy DD Pirscher vagy Vixen New Foresta a jobb választás?
Az előző akciónál vettem egy 8x42-es keresőt. Nappal penge éles, tökéletes kép, aztán szürkületben messze alulmúlta a várakozásomat.
 
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #4404 Dátum: 2021. Október 17. - 20:52:01 »

Az előző akciónál vettem egy 8x42-es keresőt. Nappal penge éles, tökéletes kép, aztán szürkületben messze alulmúlta a várakozásomat.
 

Köszönöm a válaszod, akkor kihagyom.

Van egy 9x63 régi optolytom is talán kicsivel jobb sötétben, mint a 7x50 zeiss jena, de nappal valahogy a Zeiss jobb, a színek szebbek...

 Emelem

Azért mocorog a hülyebogár, a DELTA 8x56 tetöélprizmás tetszik vagy esetleg valami porros Swaro 7x42 .... Karácsony közeledtével elindul a hülyebogár......
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4405 Dátum: 2021. Október 18. - 10:18:06 »

Köszönöm a válaszod, akkor kihagyom.

Van egy 9x63 régi optolytom is talán kicsivel jobb sötétben, mint a 7x50 zeiss jena, de nappal valahogy a Zeiss jobb, a színek szebbek...

 Emelem

Azért mocorog a hülyebogár, a DELTA 8x56 tetöélprizmás tetszik vagy esetleg valami porros Swaro 7x42 .... Karácsony közeledtével elindul a hülyebogár......

Miért is hagyod ki? Mert kevésbé jó este? Dehát könyörgöm ez a méret (8x42) nappali vadászatra van hangolva, arra készítik. Tiszta, a szélekig éles, torzításmentes kép, nagy színhűség. Kicsi, könnyű, cserkelésre való, ha utána még kicsit maradsz, akkor szürkületben sem hal meg mindjárt. De azért ne mérd egy 8x56 vagy 9x63-hoz.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4406 Dátum: 2021. Október 18. - 16:49:41 »

Miért is hagyod ki? Mert kevésbé jó este? Dehát könyörgöm ez a méret (8x42) nappali vadászatra van hangolva, arra készítik. Tiszta, a szélekig éles, torzításmentes kép, nagy színhűség. Kicsi, könnyű, cserkelésre való, ha utána még kicsit maradsz, akkor szürkületben sem hal meg mindjárt. De azért ne mérd egy 8x56 vagy 9x63-hoz.
Főleg, hogy most a 8x56-os az akciós.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4407 Dátum: 2021. Október 18. - 21:50:24 »

Főleg, hogy most a 8x56-os az akciós.

Ja. Főleg, hogy arról szó sem volt. Vigyorog Te 8x42-t említettél, ő meg nem írt méretet. Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #4408 Dátum: 2021. Október 21. - 17:54:29 »

Miért is hagyod ki? Mert kevésbé jó este? Dehát könyörgöm ez a méret (8x42) nappali vadászatra van hangolva, arra készítik. Tiszta, a szélekig éles, torzításmentes kép, nagy színhűség. Kicsi, könnyű, cserkelésre való, ha utána még kicsit maradsz, akkor szürkületben sem hal meg mindjárt. De azért ne mérd egy 8x56 vagy 9x63-hoz.

Üdv!

A 8x56-os akciós, és azért hagyom ki, mert itt a  FÓRUM-on nem olvastam róla semmit. A német oldalakon Vixen, Swaro, DD, Steiner , Buschnell ,Zeiss összehasonlításokat találatam, Kaps-ról csak 8x42 vagy 10x42  tesztet, de a kaps 8x56-ról semmit. Mivel nem tudom kipróbálni, kellö info hiányában kihagyom. .7x50-es multis jénát szoktam este használni, csak elindult a hülyebogár, hogy van-e normális áron más , amit nem kell annyira félteni a viztöl és esetleg  többet látni vele . Ennek a 8x56 kaps-nak , most akciósan normális ára van.....de a fentiek miatt kihagyom 
Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #4409 Dátum: 2021. Október 21. - 19:13:43 »

A másik dolog, ami beinditotta a hülyebogarat ,az volt, hogy a 9x63 optolyth ugyan valamivel jobb a sötétben a 7x50 jénánál, de nagyobb is, nem olyan kezes.....
Naplózva
Oldalak: 1 ... 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 [294] 295 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: