Oldalak: 1 ... 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 [290] 291 292 293 294 295 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573540 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4335 Dátum: 2020. November 03. - 11:10:24 »

Azért én belenéznék egy DD pirschler-be a helyedbe.  A 8×45 , vagy a 10×45 "csak" 210e. De ahol van kétdzáz ott van 250 is, és inkább egy 8×56-ba  Kacsint. De vannak olcsóbb modeljei is. Azokról nem tudok nyilatkozni, mert nem láttam. A fehován biztos kint lesznek, szerintem érdemes addig várni ha nem égető a dolog, és belenézni, megtapogatni... 

Néztem én is ezt a DD 8x45-öt, de amíg az új Minox X-active 8x44 105 ezer, addig nem veszek dupla pénzen DD-t. Teljesen biztos vagyok benne, nem kétszer olyan jó, mint a Minox. Nem arról szól a válogatásom, hogy van-e még ennyi meg annyi rá. Van. Egészen másról szól. Van néhány olyan helyem, ahova 1-1,5 óra fölcserkelni a magaslesig, ahol aztán megülök, míg látok (nem szóró). Tehát nem kell 56-os kereső (egyébként van is) mert nagy, nehéz, nem kellemes vele cserkelni és a tudására sincs szükség, mert nem maradok addig. Kell egy könnyű, jó képminőségű kereső, ami sötétedésig is használható. Ezek a 42,44,45,50-es objetívű távcsövek, amiket nézegettem. Vagyok annyira konzervatív (mások szerint hülye), hogy olyan távcsövet keresek, amit optikai cég gyárt(at). Nem pedig egy kereskedő firma készíttet valahol. Tehát ezt dobta a gép: Minox, Docter, Vixen, Meopta stb.... Kizártam a Swarovski, Leica, Zeiss hármast, mert annyit én nem adok távcsőért. Nem azért veszek távcsövet, hogy a logóját nézegessem, mutogassam. Egyébként sem hiszem, hogy bármelyik felsorolt távcsőnél háromszor, négyszer jobbak lennének, mint az áruk mutatja. A garancia sem árnövelő tényező esetemben. Hatvan pluszosan már annak is nagyon fogok örülni, ha egy tíz éves garancia porát kifújom. Vadászva persze. 25-30 év meg utópia. Bár a Docter, Minox amúgy is annyit ad. Hát dióhéjban ennyit. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4336 Dátum: 2020. November 03. - 11:21:31 »

Nekem van egy sima kis Minox BV 8*42. Nem swaro, de amit leírtál annak fullosan megfelelt.
Amíg a VXR volt fent a puskán addig full paritásban volt vele. Ameddig a keresőben jól láttam addig láttam a vxr ben is.
Aztán jött a Docter és mivel D betűs volt vettem egy Deltát.  Röhög

Nade tényleg a minoxokat csak dícsérni tudom, Ha jól emlékszem Oceanwave fórumtársnak is van minoxos tapasztalata, de valami jobb verzióval.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #4337 Dátum: 2020. November 03. - 12:39:52 »

Néztem én is ezt a DD 8x45-öt, de amíg az új Minox X-active 8x44 105 ezer, addig nem veszek dupla pénzen DD-t. Teljesen biztos vagyok benne, nem kétszer olyan jó, mint a Minox. Nem arról szól a válogatásom, hogy van-e még ennyi meg annyi rá. Van. Egészen másról szól. Van néhány olyan helyem, ahova 1-1,5 óra fölcserkelni a magaslesig, ahol aztán megülök, míg látok (nem szóró). Tehát nem kell 56-os kereső (egyébként van is) mert nagy, nehéz, nem kellemes vele cserkelni és a tudására sincs szükség, mert nem maradok addig. Kell egy könnyű, jó képminőségű kereső, ami sötétedésig is használható. Ezek a 42,44,45,50-es objetívű távcsövek, amiket nézegettem. Vagyok annyira konzervatív (mások szerint hülye), hogy olyan távcsövet keresek, amit optikai cég gyárt(at). Nem pedig egy kereskedő firma készíttet valahol. Tehát ezt dobta a gép: Minox, Docter, Vixen, Meopta stb.... Kizártam a Swarovski, Leica, Zeiss hármast, mert annyit én nem adok távcsőért. Nem azért veszek távcsövet, hogy a logóját nézegessem, mutogassam. Egyébként sem hiszem, hogy bármelyik felsorolt távcsőnél háromszor, négyszer jobbak lennének, mint az áruk mutatja. A garancia sem árnövelő tényező esetemben. Hatvan pluszosan már annak is nagyon fogok örülni, ha egy tíz éves garancia porát kifújom. Vadászva persze. 25-30 év meg utópia. Bár a Docter, Minox amúgy is annyit ad. Hát dióhéjban ennyit. Wave

Ez nagyon tetszett.  Igen Igen Igen
Úgy az egész, ahogy leírtad.  Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4338 Dátum: 2020. November 03. - 13:51:10 »

Nekem van egy sima kis Minox BV 8*42. Nem swaro, de amit leírtál annak fullosan megfelelt.
Amíg a VXR volt fent a puskán addig full paritásban volt vele. Ameddig a keresőben jól láttam addig láttam a vxr ben is.
Aztán jött a Docter és mivel D betűs volt vettem egy Deltát.  Röhög

Nade tényleg a minoxokat csak dícsérni tudom, Ha jól emlékszem Oceanwave fórumtársnak is van minoxos tapasztalata, de valami jobb verzióval.

Volt minden Minox-ból, de az biztos, hogy anno a 8x42 BV meg a 8x56 BL párosítással nagyon meg voltam vele elégedve. Többen használnak az ismeretségből 8x52 HD-t is, szerintem az is parádés. Nekem már hat éve a 8x56 HG van. Kiváló éjszakai távcső, de az anyagminősége korántsem high grade. Kitekerhető lencse menete rotty, dioptriaállítás rotty, ezek asszem 2 évesen... Azóta is úgy van, mert a dioptria pont jó helyen van, a másikat meg fixáltam. Ugyanazt tudja éjszaka, mint egy Meostar 8x56. Majd valamikor visszaküldöm garanciába, hogy megjavítsák, de úgy vagyok vele, hogy le nem cserélném semmire.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4339 Dátum: 2020. November 03. - 14:05:33 »

Néztem én is ezt a DD 8x45-öt, de amíg az új Minox X-active 8x44 105 ezer, addig nem veszek dupla pénzen DD-t. Teljesen biztos vagyok benne, nem kétszer olyan jó, mint a Minox. Nem arról szól a válogatásom, hogy van-e még ennyi meg annyi rá. Van. Egészen másról szól. Van néhány olyan helyem, ahova 1-1,5 óra fölcserkelni a magaslesig, ahol aztán megülök, míg látok (nem szóró). Tehát nem kell 56-os kereső (egyébként van is) mert nagy, nehéz, nem kellemes vele cserkelni és a tudására sincs szükség, mert nem maradok addig. Kell egy könnyű, jó képminőségű kereső, ami sötétedésig is használható. Ezek a 42,44,45,50-es objetívű távcsövek, amiket nézegettem. Vagyok annyira konzervatív (mások szerint hülye), hogy olyan távcsövet keresek, amit optikai cég gyárt(at). Nem pedig egy kereskedő firma készíttet valahol. Tehát ezt dobta a gép: Minox, Docter, Vixen, Meopta stb.... Kizártam a Swarovski, Leica, Zeiss hármast, mert annyit én nem adok távcsőért. Nem azért veszek távcsövet, hogy a logóját nézegessem, mutogassam. Egyébként sem hiszem, hogy bármelyik felsorolt távcsőnél háromszor, négyszer jobbak lennének, mint az áruk mutatja. A garancia sem árnövelő tényező esetemben. Hatvan pluszosan már annak is nagyon fogok örülni, ha egy tíz éves garancia porát kifújom. Vadászva persze. 25-30 év meg utópia. Bár a Docter, Minox amúgy is annyit ad. Hát dióhéjban ennyit. Wave
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4340 Dátum: 2020. November 03. - 14:21:50 »

Volt minden Minox-ból, de az biztos, hogy anno a 8x42 BV meg a 8x56 BL párosítással nagyon meg voltam vele elégedve. Többen használnak az ismeretségből 8x52 HD-t is, szerintem az is parádés. Nekem már hat éve a 8x56 HG van. Kiváló éjszakai távcső, de az anyagminősége korántsem high grade. Kitekerhető lencse menete rotty, dioptriaállítás rotty, ezek asszem 2 évesen... Azóta is úgy van, mert a dioptria pont jó helyen van, a másikat meg fixáltam. Ugyanazt tudja éjszaka, mint egy Meostar 8x56. Majd valamikor visszaküldöm garanciába, hogy megjavítsák, de úgy vagyok vele, hogy le nem cserélném semmire.

Félre ne érts, nem akarok sem neked, sem másnak a pénztárcájába turkálni. Semmi közöm hozzá. Viszont az évek alatt, a saját bőrömön megtanúltam hogy majdnem mindig az olcsó a drága. Vettem én már minden szart amit később megbántam, aztán bukóval továbbadtam. Azért mondtam a DD-t szerintem mert már közel prémium minőségű, viszont "olcsó" távcső.  Én adnék egy esélyt neki azzal, hogy legalább megnézném mielött döntök. Vállat von
Viszont  ha tényleg csak cserkelni sötétig, akarsz vásárolni távcsövet, akkor tényleg majdnem mindegy mit veszel. Látni fogsz vele valahogy, és ha beszarik akkor sincs nagy baj.  Wave
Naplózva

Jó szelet!
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #4341 Dátum: 2020. November 03. - 15:00:27 »

Sziasztok, van ez az új Kowa, BD II 10x42 XD, magnéziumvázas, és megvan növelve a látómező, valaki látott ilyent, próbálta ki?
Naplózva
MolnárB
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #4342 Dátum: 2020. November 03. - 15:45:35 »

en nehany honapja vettem ilyet: KOWA BD II XD 8X42MM

gyakorlott tapasztalt kolléga ajánlotta, de elso keresőm, igy nagy osszehasonlitasi alapom nincs. jo, szeretem.
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4343 Dátum: 2020. November 04. - 07:19:26 »

Félre ne érts, nem akarok sem neked, sem másnak a pénztárcájába turkálni. Semmi közöm hozzá. Viszont az évek alatt, a saját bőrömön megtanúltam hogy majdnem mindig az olcsó a drága. Vettem én már minden szart amit később megbántam, aztán bukóval továbbadtam. Azért mondtam a DD-t szerintem mert már közel prémium minőségű, viszont "olcsó" távcső.  Én adnék egy esélyt neki azzal, hogy legalább megnézném mielött döntök. Vállat von
Viszont  ha tényleg csak cserkelni sötétig, akarsz vásárolni távcsövet, akkor tényleg majdnem mindegy mit veszel. Látni fogsz vele valahogy, és ha beszarik akkor sincs nagy baj.  Wave

Ezt szerintem nem nekem akartad írni. Kacsint
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4344 Dátum: 2020. November 04. - 07:25:38 »

Ezt szerintem nem nekem akartad írni. Kacsint

Valóban nem. Bocsánat. Tábirilelkész lett volna a címzett.
Naplózva

Jó szelet!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4345 Dátum: 2020. November 06. - 13:39:11 »



Azt mondja, hogy a legjobb keresők 500 dollár alatt. Nekünk igazán az első két helyezett az érdekes. Meg azoknak az itthoni ára.  Fejvakarás
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4346 Dátum: 2020. November 06. - 13:47:13 »

A Leica Trinovid 8x42 HD 390-400 ezer itthon, ott meg 150 ezer alatti. Mert a hülye európai ennyiért is megveszi, az emerikai meg nem.  Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4347 Dátum: 2020. November 06. - 19:53:32 »

A Leica Trinovid 8x42 HD 390-400 ezer itthon, ott meg 150 ezer alatti. Mert a hülye európai ennyiért is megveszi, az emerikai meg nem.  Vállat von
Most olcsó a repjegy... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4348 Dátum: 2020. November 06. - 21:43:23 »

Most olcsó a repjegy... Ördög

Keresni kéne vmi ottani webshopot, ami ide is küld. A Leicára pali lennék. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4349 Dátum: 2020. November 07. - 06:39:30 »

Aztán a vámon meg Erzsike nézné a pakkot és elkezedene számolni. Csak összeadna és szorozna. Semmi kivonás semmo osztás... Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Oldalak: 1 ... 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 [290] 291 292 293 294 295 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: