Oldalak: 1 ... 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 [288] 289 290 291 292 293 294 295 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573558 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #4305 Dátum: 2020. Október 21. - 16:05:25 »

Én értem hogy Franz Albrech nem fog kimenni egy ddvel.
De mi a kócost kezdek akkor ha a latom a vadat a qvajo keresőmben, nem technikázok, és a célkukker sem látja?
Hol van az a iszonyat sok haszon amiért kifizetek x százezret egy hudejo tavcsőre?


Nem értem, így aztán akkor senki ne is vegyen kurvajó keresőt, mert mi van, ha a céltávcsőben nem látja azután? Hasonló minőségű optikákba nézve két szemmel bármikor is többet lát az ember, mint eggyel, szóval...  Vállat von
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4306 Dátum: 2020. Október 21. - 16:17:59 »

Ja nem, felőlem ámbrás cet szuvidált fitymáján keresztül is nézheti a vadat az emberfia.
De ott lehet a hubble is a  lesre csavarozva ha nem tudja meglőni a vadat az emberfia mert a céltávcsöve nincs paritásba a keresővel, meg a szemével.
Olyan ez tényleg mint a 3006-308-9,3-delta-blaser bermuda 5szög.

MacBright Kiszáll
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4307 Dátum: 2020. Október 21. - 16:18:10 »

Én értem hogy Franz Albrech nem fog kimenni egy ddvel.
De mi a kócost kezdek akkor ha a latom a vadat a qvajo keresőmben, nem technikázok, és a célkukker sem látja?
Hol van az a iszonyat sok haszon amiért kifizetek x százezret egy hudejo tavcsőre?

Miért te csak azért mész ki vadászni, hogy csak feltétlenűl csak azt lásd amit el akarsz ejteni? Egy jó keresőben sok mindent láthatsz, azt amit egy jó céltávcsőben sosem. De ha messze meglátod a tarlón vagy a vetésen, vagy bárhol a disznót amit a céltávcsőben nem láthatsz, akkor az hátrány? Rámehetsz.De ha csak látod sötétben az őzek játékát lövés nélkűl az baj?
Naplózva

Jó szelet!
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #4308 Dátum: 2020. Október 21. - 18:50:35 »

Ez se lehet elvetendő gondolat...

Noblex (Docter) 8×56 Vector
135 .000 Ft

MENNYISÉG
1
  Kosárba rakom
Cikkszám: 502200
Kategória: Kereső távcső
LEÍRÁS
https://tuskevb.hu/shop/noblex-docter-8x56-vector/
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4309 Dátum: 2020. Október 21. - 21:14:20 »

Ez se lehet elvetendő gondolat...

Noblex (Docter) 8×56 Vector
135 .000 Ft

MENNYISÉG
1
  Kosárba rakom
Cikkszám: 502200
Kategória: Kereső távcső
LEÍRÁS
https://tuskevb.hu/shop/noblex-docter-8x56-vector/

A z-shopnál 119 akcióban. De azért ez messze nem a Nobilem sorozat.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4310 Dátum: 2020. Október 21. - 22:04:35 »

Miért te csak azért mész ki vadászni, hogy csak feltétlenűl csak azt lásd amit el akarsz ejteni? Egy jó keresőben sok mindent láthatsz, azt amit egy jó céltávcsőben sosem. De ha messze meglátod a tarlón vagy a vetésen, vagy bárhol a disznót amit a céltávcsőben nem láthatsz, akkor az hátrány? Rámehetsz.De ha csak látod sötétben az őzek játékát lövés nélkűl az baj?

Nincs sem tagságom, sem csomagom. 1-2év alatt ha lövök annyi vadat amit itt egy egy ember 1het alatt.  A lőszerem nagy részét lőtéren lövöm el. Sokáig keresőm sem volt. Máshol meg vadásznak sem nevezem magam csak valakinek aki puskaval ül az erdőben ül.
Szoval ja szeretek nézelődni.


Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4311 Dátum: 2020. Október 22. - 13:59:07 »

A z-shopnál 119 akcióban. De azért ez messze nem a Nobilem sorozat.

Közben rájöttem, hogy ez a Noblex nem az a Noblex, amit te felraktál. Apropó. Tud valaki valamit a Noblex keresőkről?

https://www.noblex-germany.com/index.php/en/products/61-category-en-gb/products/long-range-optics/roof-prism-binoculars

Ennyi van, meg két porrós tengerészeti cső és még egy 10x25-ös. De teljesen eltűnt a kiváló porrós Nobilem sorozat. Sőt még a tetőéles 8x58 is. Lett ez a pár tetőéles darab, de nem tudni milyen minőség? Hogy viszi-e tovább a jénai Zeiss, Docter hagyományokat vagy szakított velük?  Ezekről nem tudom, hogy saját tervezés és saját anyagok kínában összerakva (mint sok helyen látható), beetető áron (mint 2-3 éve a céltávcsövek) piacra dobva? Netán echte kínai csövekre rászitálva a Noblex név? Amit más néven fele, harmada áron meg lehet venni.
Én vettem akkor egy céltávcsövet, de csak a doboza volt Noblex, a távcsövön Docter felirat van mindenütt és Made in Germany. Gondolom kiszórták a maradék készletet aztán most nekiláttak a sajátnak. De milyennek? Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #4312 Dátum: 2020. Október 22. - 15:30:34 »

Közben rájöttem, hogy ez a Noblex nem az a Noblex, amit te felraktál. Apropó. Tud valaki valamit a Noblex keresőkről?

https://www.noblex-germany.com/index.php/en/products/61-category-en-gb/products/long-range-optics/roof-prism-binoculars

Ennyi van, meg két porrós tengerészeti cső és még egy 10x25-ös. De teljesen eltűnt a kiváló porrós Nobilem sorozat. Sőt még a tetőéles 8x58 is. Lett ez a pár tetőéles darab, de nem tudni milyen minőség? Hogy viszi-e tovább a jénai Zeiss, Docter hagyományokat vagy szakított velük?  Ezekről nem tudom, hogy saját tervezés és saját anyagok kínában összerakva (mint sok helyen látható), beetető áron (mint 2-3 éve a céltávcsövek) piacra dobva? Netán echte kínai csövekre rászitálva a Noblex név? Amit más néven fele, harmada áron meg lehet venni.
Én vettem akkor egy céltávcsövet, de csak a doboza volt Noblex, a távcsövön Docter felirat van mindenütt és Made in Germany. Gondolom kiszórták a maradék készletet aztán most nekiláttak a sajátnak. De milyennek? Vállat von

A céltávcsőre itthon ezt találtam:
https://oryxfegyver.hu/termek/noblex-nz6-incepcion-2-12%C3%9750-celtavcso/987
Élőben nem próbáltam Docter távcsövet.
Érdekes lehet...
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #4313 Dátum: 2020. Október 22. - 16:02:36 »

 Emelem

A Noblex Vector céltávcsőben egyértelműen a Vixen-el azonos. Keresőtávcsőben nem tudom.  Fejvakarás
Az INCEPCION széria szerintem a "rendes" Docter család továbbfejlesztése, de nemsokára személyes tapasztalatról is be tudok majd számolni.  Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4314 Dátum: 2020. Október 22. - 16:34:39 »

Emelem

A Noblex Vector céltávcsőben egyértelműen a Vixen-el azonos. Keresőtávcsőben nem tudom.  Fejvakarás
Az INCEPCION széria szerintem a "rendes" Docter család továbbfejlesztése, de nemsokára személyes tapasztalatról is be tudok majd számolni.  Kacsint

 Wave



Vájámá  Ördög  most összezavarodtam, szóval nekem mint búcsús kaleidoszkópon szocializálódott egységsugarú juzernek azt akarod mondani, hogy a "garantáltan" Teuton Noblex, ami "garantáltan" Docter, összefeküdt a "garantáltan" japán" Vixen-nel aminek szerelem gyermeke egy "garantáltan" germán - japán Vector kaleidoszkól lett. Azután van a garantáltan Teuton Docter aminek a továbbfejlesztése az Incepcion ami garantáltan Teuton.

Zeiss Károlybácsi most segíts.  OOO
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4315 Dátum: 2020. Október 22. - 17:02:57 »

Emelem

A Noblex Vector céltávcsőben egyértelműen a Vixen-el azonos. Keresőtávcsőben nem tudom.  Fejvakarás
Az INCEPCION széria szerintem a "rendes" Docter család továbbfejlesztése, de nemsokára személyes tapasztalatról is be tudok majd számolni.  Kacsint

 Wave

Nem akartam beleokoskodni a "dógokba",de ez a haló poraiban DOCTER, azaz Noblex is ugyanazon a fröccsöntőn készült úgy ránézésre,mint a VIXEN. Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4316 Dátum: 2020. Október 22. - 20:11:46 »

Emelem

A Noblex Vector céltávcsőben egyértelműen a Vixen-el azonos. Keresőtávcsőben nem tudom.  Fejvakarás
Az INCEPCION széria szerintem a "rendes" Docter család továbbfejlesztése, de nemsokára személyes tapasztalatról is be tudok majd számolni.  Kacsint

 Wave


A "inception" szó jelentése is: "kezdetektől fogva", valószínűleg erre utalhat. A Vectornál nekem is az az érzésem, mint Balázsnak.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #4317 Dátum: 2020. Október 22. - 22:30:09 »

Sziasztok.
A Docter/Noblex-el kapcsolatban ezt találtam:
  https://www.binomania.it/noblex_gmbh_chiude/   
Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #4318 Dátum: 2020. Október 23. - 09:41:57 »

Sziasztok.
A Docter/Noblex-el kapcsolatban ezt találtam:
  https://www.binomania.it/noblex_gmbh_chiude/   
made in germany van

Üdv!

Nekem ez az oldal nem nyílt meg. Nem tudom, hogy a Noblex-Doctert hol készítik, de gyanús hogy Németországban, mert Atti céltávcsövén made in germany van. És nagyon jó, jobb mint a saját Kahlesem és Steiner Rangerem
Naplózva
mozdonyos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


Műkedvelő


« Új üzenet #4319 Dátum: 2020. Október 23. - 14:25:52 »

made in germany van

Üdv!

Nekem ez az oldal nem nyílt meg. Nem tudom, hogy a Noblex-Doctert hol készítik, de gyanús hogy Németországban, mert Atti céltávcsövén made in germany van. És nagyon jó, jobb mint a saját Kahlesem és Steiner Rangerem
Szia.
Azt írja a cikk, hogy befejezik a keresőtávcsövek gyártását.
Befejeződik egy korszak,.mert eltűnik ez a gyártó.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 [288] 289 290 291 292 293 294 295 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: