Oldalak: 1 ... 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 [287] 288 289 290 291 292 293 294 295 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573519 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4290 Dátum: 2020. Október 20. - 19:46:09 »

Jól értem? Hányszor szófogadó egy héten? De mi köze a keresőtávcsőhöz?  Fejvakarás  Röhög
Öreg vagy Te már ehhez... Okos
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4291 Dátum: 2020. Október 20. - 19:54:22 »

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,54.msg43226.html#msg43226
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4292 Dátum: 2020. Október 20. - 20:03:28 »

Nnnna. 2009.márciusi bejegyzés a céltávcsöves topikban. DDoptics=Delta=Vixen. Azóta is többször előkerül,német fórumokon rengetegszer.
http://www.light-op.co.jp/english/
Pl. Ők is gyáthatják,aztán,hogy melyik nevet szitálják rá... Vállat von


És melyik delta távcsővel mutat bármilyen hasonlóságot?
Naplózva

Jó szelet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4293 Dátum: 2020. Október 20. - 20:41:12 »

És melyik delta távcsővel mutat bármilyen hasonlóságot?
Jajjj.
Csaba!
Utánaolvastam. Neked is ajánlom. Leszarom már ezt a témát,mert lassan a maszk-nem maszk vita alapelvei kezdenek körvonalazódni. De...csak itt a fórumon 2009-től létezik a Vixen-Delta-DDOptics tengely. Olyasmi ez mint a Frankónia,Kettner akármi. Ráírnak egy nevet...Van egy gyár,ott távcsöveket gyártanak,amelyeknek a műszaki paraméterei nagyban megegyeznek.
A három névből egyet rásatíroz a gép. Most éppen a DD-t, most éppen "prémium" kategóriában. Oké? Keresgélj,én már megtettem. Ennek a babának a kezét eleresztem. Mindjárt meccs. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4294 Dátum: 2020. Október 20. - 21:20:40 »

Jajjj.
Csaba!
Utánaolvastam. Neked is ajánlom. Leszarom már ezt a témát,mert lassan a maszk-nem maszk vita alapelvei kezdenek körvonalazódni. De...csak itt a fórumon 2009-től létezik a Vixen-Delta-DDOptics tengely. Olyasmi ez mint a Frankónia,Kettner akármi. Ráírnak egy nevet...Van egy gyár,ott távcsöveket gyártanak,amelyeknek a műszaki paraméterei nagyban megegyeznek.
A három névből egyet rásatíroz a gép. Most éppen a DD-t, most éppen "prémium" kategóriában. Oké? Keresgélj,én már megtettem. Ennek a babának a kezét eleresztem. Mindjárt meccs. Kacsint

Még a vixen new forestával való hasonlóságot kétkedve, de elképzelhetőnek tartom. Meg a japán "gyártás" is lehet, hogy idevág. De a pirschlert nem tudom ráhúzni egyetlen deltára sem. Még csak nem is hasonlít egyikre sem. De a többi sem. Azt még el tudom képzelni, hogy a new foresta átgondolva a pirschler. Az ára is hasonló. (Pl.a dioptria állítása, a mechanikája is teljesen más.) De a deltával való azonosság viszont ennél a modellnél szerintem teljesen kizárható. Az említett tengelyt annyiban tartom hihetőnek, hogy a deltának és a dd-nek is van valami köze a vixenhez, de semmi köze egymáshoz.
Nem is kívánok ezzel a továbbiakban foglalkozni, találgatni a származását, stb. A távcső jó. Felőlem hívhatjátok vixennek, vagy deltának, vagy bárminek. A véleményem ettől nem fog megváltozni. Vixen new foresta nekem kimaradt, kiváncsi lennék a kettő összehasonlítására. Majd egyszer megtudjuk az igazat.
Naplózva

Jó szelet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4295 Dátum: 2020. Október 20. - 23:23:27 »

Még a vixen new forestával való hasonlóságot kétkedve, de elképzelhetőnek tartom. Meg a japán "gyártás" is lehet, hogy idevág. De a pirschlert nem tudom ráhúzni egyetlen deltára sem. Még csak nem is hasonlít egyikre sem. De a többi sem. Azt még el tudom képzelni, hogy a new foresta átgondolva a pirschler. Az ára is hasonló. (Pl.a dioptria állítása, a mechanikája is teljesen más.) De a deltával való azonosság viszont ennél a modellnél szerintem teljesen kizárható. Az említett tengelyt annyiban tartom hihetőnek, hogy a deltának és a dd-nek is van valami köze a vixenhez, de semmi köze egymáshoz.
Nem is kívánok ezzel a továbbiakban foglalkozni, találgatni a származását, stb. A távcső jó. Felőlem hívhatjátok vixennek, vagy deltának, vagy bárminek. A véleményem ettől nem fog megváltozni. Vixen new foresta nekem kimaradt, kiváncsi lennék a kettő összehasonlítására. Majd egyszer megtudjuk az igazat.
Jó úton jársz. A Vixen New Foresta 8x56 és a DDoptics Pirschler hossza,szélessége és magassága milliméterre megegyezik. A Vixen 72 grammal nehezebb. Az optikai adatok is nagyon hasonlóak.  Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lorka
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4296 Dátum: 2020. Október 21. - 08:30:08 »

Nem akarok belpofázni semmibe főleg egypálcás vadászként de ezt hívják OEM tanusításnak.
Ugyan azt a terméket a gyártó 2-vagy 100 névvel árulja különböző cégeknek. (Einhel-parkside)
Az hogy milyen minőséget gyárt a kínai azt az határozza meg, hogy a delta, dd, nf kilátogató auditora milyen minőségben auditál és tárja fel a hibákat, és azt mennyire tudja a kinai lekövetni.
A kínai tud mindent gyártani, ha szart gyárt azert gyárt szart mer azt kérték tőle, főleg ha tudna premiumot is gyártani. És a kiválló német kér tőle szart hogy el tudja adni, mert a Grand Kanyon van a normál és a premium között....
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #4297 Dátum: 2020. Október 21. - 08:33:40 »

Nem akarok belpofázni semmibe főleg egypálcás vadászként de ezt hívják OEM tanusításnak.
Ugyan azt a terméket a gyártó 2-vagy 100 névvel árulja különböző cégeknek. (Einhel-parkside)
Az hogy milyen minőséget gyárt a kínai azt az határozza meg, hogy a delta, dd, nf kilátogató auditora milyen minőségben auditál és tárja fel a hibákat, és azt mennyire tudja a kinai lekövetni.
A kínai tud mindent gyártani, ha szart gyárt azert gyárt szart mer azt kérték tőle, főleg ha tudna premiumot is gyártani. És a kiválló német kér tőle szart hogy el tudja adni, mert a Grand Kanyon van a normál és a premium között....


kb itt lehet az igazság  Igen

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4298 Dátum: 2020. Október 21. - 08:50:27 »

Nem akarok belpofázni semmibe főleg egypálcás vadászként de ezt hívják OEM tanusításnak.
Ugyan azt a terméket a gyártó 2-vagy 100 névvel árulja különböző cégeknek. (Einhel-parkside)
Az hogy milyen minőséget gyárt a kínai azt az határozza meg, hogy a delta, dd, nf kilátogató auditora milyen minőségben auditál és tárja fel a hibákat, és azt mennyire tudja a kinai lekövetni.
A kínai tud mindent gyártani, ha szart gyárt azert gyárt szart mer azt kérték tőle, főleg ha tudna premiumot is gyártani. És a kiválló német kér tőle szart hogy el tudja adni, mert a Grand Kanyon van a normál és a premium között....

A parkside az inkább scheppach.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4299 Dátum: 2020. Október 21. - 09:27:39 »

Nem akarok belpofázni semmibe főleg egypálcás vadászként de ezt hívják OEM tanusításnak.
Ugyan azt a terméket a gyártó 2-vagy 100 névvel árulja különböző cégeknek. (Einhel-parkside)
Az hogy milyen minőséget gyárt a kínai azt az határozza meg, hogy a delta, dd, nf kilátogató auditora milyen minőségben auditál és tárja fel a hibákat, és azt mennyire tudja a kinai lekövetni.
A kínai tud mindent gyártani, ha szart gyárt azert gyárt szart mer azt kérték tőle, főleg ha tudna premiumot is gyártani. És a kiválló német kér tőle szart hogy el tudja adni, mert a Grand Kanyon van a normál és a premium között....

Ezek szerint van egy alapmodell, amit a megrendelők testreszabnak az egyedi igények szerint? Így a minőségük is eltérő lehet?
Naplózva

Jó szelet!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4300 Dátum: 2020. Október 21. - 11:16:28 »

Valószínűleg jobban jár, aki megveszi New Forestaként 190 körül, mint DDopticsként 250-ért. Persze össze kellene őket hasonlítani, de nem gondolom, hogy a Vixen nagyon lemaradna.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #4301 Dátum: 2020. Október 21. - 11:28:15 »

Valószínűleg jobban jár, aki megveszi New Forestaként 190 körül, mint DDopticsként 250-ért. Persze össze kellene őket hasonlítani, de nem gondolom, hogy a Vixen nagyon lemaradna.

Ez a távcső 250?  Azért szerintem az nem az a diszkontajánlat, hogy ha 10 év múlva szétesik lesz.rom. Igaz, hogy ebbe nem néztem bele, de a Meostart ismerem és akkor már sokkal inkább egy Meostar B1 nem sokkal drágábban
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4302 Dátum: 2020. Október 21. - 14:35:19 »


Ez a távcső 250?  Azért szerintem az nem az a diszkontajánlat, hogy ha 10 év múlva szétesik lesz.rom. Igaz, hogy ebbe nem néztem bele, de a Meostart ismerem és akkor már sokkal inkább egy Meostar B1 nem sokkal drágábban

Biztos hogy alulmarad. Néztem már B1-be. Nagyon jó de  egy scmidt-pechan prizmás nem fog megverni egy abbe-koenig-et. A sima tetőél prizmarendszer tartalmaz visszatükrüződő felületeket, úgy továbbítja a képet (fényt) ami veszteséggel jár. Az abbe-koenig egy bonyolúltabb prizmarendszer, nincs benne tükör. A schmidt-pechan másban jobb, nappal szebb a képe mint egy abbe-nak. Ezért a prémium márkák is  a nappali távcsöveiket schmidt-pechan, a kifejezetten éjszakai távcsöveiket abbe -koenig-el építik. Lásd swaro EL és az SLC. A porro prizma még mindig a legjobb, éjszaka és nappal is nagyon jó, és viszonylag olcsón lehet belőle előállítani normális távcsövet. De a világ nem ebbe az irányba megy.
Naplózva

Jó szelet!
Lorka
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #4303 Dátum: 2020. Október 21. - 15:40:00 »

Én értem hogy Franz Albrech nem fog kimenni egy ddvel.
De mi a kócost kezdek akkor ha a latom a vadat a qvajo keresőmben, nem technikázok, és a célkukker sem látja?
Hol van az a iszonyat sok haszon amiért kifizetek x százezret egy hudejo tavcsőre?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #4304 Dátum: 2020. Október 21. - 15:51:24 »

Én értem hogy Franz Albrech nem fog kimenni egy ddvel.
De mi a kócost kezdek akkor ha a latom a vadat a qvajo keresőmben, nem technikázok, és a célkukker sem látja?
Hol van az a iszonyat sok haszon amiért kifizetek x százezret egy hudejo tavcsőre?


Rányomod a lámpát a kukoricát turkálóssertésre. Mosolyog
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 [287] 288 289 290 291 292 293 294 295 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: