Oldalak: 1 ... 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 [286] 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573523 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4275 Dátum: 2020. Október 20. - 12:53:54 »

--uff---

Sándor Györgyöt nagyon is komolyan kell venni!  Vigyorog

"– Becsaptam egy ajtót. Azt mondtam neki, hogy nyitva van.

– Ma reggel arra ébredtem, hogy már nem alszom.

– Miért ülsz ilyen egyenesen? Nyilván tartásod van?

– Neked, mint kívülállónak mi a véleményed az intelligenciáról?

– Az embernek három korszaka van: ifjúság, felnőttkor és a “remekül nézel ki”.

– Nem szabad vizet inni, mert az nagyon erős ital. Fenntartja azokat a nagy hajókat…

– Hatalmas kagylógyűjteményem van, amit csak úgy elszórva tartok a világ tengerpartjain. Talán már láttad.

– A kenderkötéllel való akasztás, függőséget okoz.

– A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

– Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki…

– Az élet olyan tragikus, az egyik nap még itt van az ember, a másik nap meg szintén.

– Rómában a papi nőtlenség apáról fiúra szállt.

– Magyarországon azért ilyen lassú a vasúti közlekedés, mert meg kell őriznünk a nagy ország látszatát!

– Ha három madár lennék, látnám magam felülről, amint magam után repülök.

– A második házasság az optimizmus győzelme a tapasztalat felett!

– A kisbaba olyan, mint a Nescafé. Könnyű megcsinálni és egész éjjel ébren tart!

– Olyan mélyen aludtam tegnap este, hogy amikor felébredtem nem tudtam kimászni.

– Akkora köd van, hogy a rendőrök ülnek a jelzőlámpán és kiabálják a színeket!

– Stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál.

– A gazdaság a szakadék szélén áll, de jövőre egy nagy lépést teszünk előre.

– Az öregségnek két fő tünete van: Az egyik a memóriazavar, a másikat elfelejtettem.

– Olyan nincs, hogy valami nem jó sörnyitó!"

--uff vége--
A legnagyobb filozófus komikus.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Mar98
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #4276 Dátum: 2020. Október 20. - 13:03:34 »

Na innentől kezdve, ha megpróbálok mégegyszer bármit is tesztelni,  és azt megosztani akkor száradjon le a tököm.... 
Szerintem hasznosak voltak a gyakorlati infók egy új termékről (legalábbis számomra), ez lenne talán a fórum lényege hogy megosztjuk tapasztalatainkat...
Azt hogy valaki látatlanul, és hiányos infók ( váz anyaga,  stb ) alapján egyből lenullázza..és megint jön ez a bezzeg a delta..hát nem tudom.


Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #4277 Dátum: 2020. Október 20. - 14:52:40 »

Szerintem hasznosak voltak a gyakorlati infók egy új termékről (legalábbis számomra), ez lenne talán a fórum lényege hogy megosztjuk tapasztalatainkat...
Azt hogy valaki látatlanul, és hiányos infók ( váz anyaga,  stb ) alapján egyből lenullázza..és megint jön ez a bezzeg a delta..hát nem tudom.




Már ne haragudj, de te melyik fórumot olvasod? Ki nullázta itt le a szóban forgó távcsöveket? Én kifejezetten hangsúlyoztam, hogy amit láttak azt elfogadom. Én ugyanis nem láttam, tehát erről véleményt formálni sem nem tudok, sem nem akarok. Ők látták, elmondták a véleményüket, teljesen biztos vagyok benne, hogy úgy van. Problémám kizárólag a kereskedői marketinggel van. Azt sem találom, hogy bezzeg a Delta. Balázsnak is van, nekem is van, meg többeknek itt. Ismerjük az előnyeit,de tisztában vagyunk a korlátaival is. Ezzel együtt megvettük, mert ennyit szántunk rá. Más meg azt csinál, amit akar.  Inkább, hogy Bátya csesztette.  Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4278 Dátum: 2020. Október 20. - 16:09:22 »

Szerintem hasznosak voltak a gyakorlati infók egy új termékről (legalábbis számomra), ez lenne talán a fórum lényege hogy megosztjuk tapasztalatainkat...
Azt hogy valaki látatlanul, és hiányos infók ( váz anyaga,  stb ) alapján egyből lenullázza..és megint jön ez a bezzeg a delta..hát nem tudom.
Szövegértés elégtelen.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4279 Dátum: 2020. Október 20. - 16:52:10 »

Szívesen olvasnám a kínai gyártású feleség tesztjét, ha már távol kelet...
Tehát tud-e főzni, mennyire szófogadó, hányszor egy héten stb.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4280 Dátum: 2020. Október 20. - 16:57:17 »

A gyártó honlapján, a gyártás helyére vonatkó semmilyen információ nincs. Amikor utánaolvastam akkor találtam meg valahol, hogy a kolibri, és az ultralight modellek kínába, ettől felfelé japánba készülnek. Ha megnézitek a külföldi oldalakat, a pirschnert japán gyártásúnak írják. Vállat von Nem tudom, de különösebben nem is érdekel. Szerintem ez lényegtelen is, mert a gyártás minőségét nem a hely határozza meg, hanem a megrendelő minőség ellenőrzési rendszere, igényessége. Azért azt nem gondolom, hogy egy más országban gyártatott prémium sz@r lenne. Nem engedhetik meg maguknak. A gyártási hely miértjéről szőhetünk itt elméleteket, de teljesen felesleges. Ezer meg egy számunkra ismeretlen oka lehet. Ha esetleg mégis kínában gyártanák, és ezzel jóárasítanak akkor mi van? Meg lehet venni az echte deutschland optikákat is, akinek arra van pénze, meg igénye. A választás lehetősége adott. Én mindenesetre nagyon jó vételnek tartom, annak aki nagyon jó optikai minőségű, a prémiumokkal közel azonos minőségű távcsövet szeretne venni, alsó középkategóríás áron. A tartósságáról nyilván nem tudok érdemben nyilatkozni, de az építési minősége és az optikai tulajdonságai lenyűgözőek.
Jó altarnatíva lehet azoknak az aktív vadászoknak, akiknek számít, hogy lássanak is valamit, de a mindennapos használatban nem egy swarót vagy egy zeisset stb. vágnak haza, ütnek, gyaláznak. Az biztos hogy ez a távcső jó. Nagyon! Mondom ezt úgy hogy eddig csak prémium távcsöveim voltak, vannak.

Kíváncsian várom azok írásait, véleményét akik majd szintén kapcsolatba kerülnek egy 56-os  Pirsclerrel.
 .

Naplózva

Jó szelet!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4281 Dátum: 2020. Október 20. - 17:37:25 »

Manapság az, hogy melyik termék hol készül, kívülálló számára kideríthetetlen. Vannak nyilván előírások, hogy mikor írható rá egy bizonyos ország mint gyártó de ezeket ezerféle módon játsszák ki, hol törvényesen, hol törvénytelenül.
Aztán ha a termék jobban eladható mert made in japan akkor az made in japan lesz. Kínában legyártják, hazaszállítják japánba, beleteszik a taivanon készült tokba, rápattintanak egy védőkupakot, bedobozolják és büszkén hagyja el a japán "gyárat" mint a gyártó prémiumszegmenses terméke.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4282 Dátum: 2020. Október 20. - 17:48:49 »

Manapság az, hogy melyik termék hol készül, kívülálló számára kideríthetetlen. Vannak nyilván előírások, hogy mikor írható rá egy bizonyos ország mint gyártó de ezeket ezerféle módon játsszák ki, hol törvényesen, hol törvénytelenül.
Aztán ha a termék jobban eladható mert made in japan akkor az made in japan lesz. Kínában legyártják, hazaszállítják japánba, beleteszik a taivanon készült tokba, rápattintanak egy védőkupakot, bedobozolják és büszkén hagyja el a japán "gyárat" mint a gyártó prémiumszegmenses terméke.

 Igen

Az hogy valami kínai, valamiért a köztudatban egyet jelent a sz@r-al. Talán azért mert minden sz@rt is ott gyártanak. De azért azt sem szabad elfelejteni, hogy nagyon komoly űrprogramjuk is van. Tudnak minőséget is gyártani ha arra van igény.
Naplózva

Jó szelet!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #4283 Dátum: 2020. Október 20. - 18:31:51 »

Szívesen olvasnám a kínai gyártású feleség tesztjét, ha már távol kelet...
Tehát tud-e főzni, mennyire szófogadó, hányszor egy héten stb.
Jól értem? Hányszor szófogadó egy héten? De mi köze a keresőtávcsőhöz?  Fejvakarás  Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #4284 Dátum: 2020. Október 20. - 19:09:49 »

Manapság az, hogy melyik termék hol készül, kívülálló számára kideríthetetlen. Vannak nyilván előírások, hogy mikor írható rá egy bizonyos ország mint gyártó de ezeket ezerféle módon játsszák ki, hol törvényesen, hol törvénytelenül.
Aztán ha a termék jobban eladható mert made in japan akkor az made in japan lesz. Kínában legyártják, hazaszállítják japánba, beleteszik a taivanon készült tokba, rápattintanak egy védőkupakot, bedobozolják és büszkén hagyja el a japán "gyárat" mint a gyártó prémiumszegmenses terméke.

Valahol a távolban most csuklik egy hárombetűsoptometrikuscéltávcsőlátszerészbelovőkiképző  Mosolyog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #4285 Dátum: 2020. Október 20. - 19:10:32 »

Lassan körvonalazódik a probléma megoldása és rájöttök, hogy a Német DD= Lengyel Delta.
Más!
Tizen éve jártam Kínába és láttam csodát.
Egy konferencia keretén belül hívtak meg Magyar kereskedőket. Megkérdeztük Őket, miért árasztják el a világot gagyi cuccokkalÍ?
A válasz lehangoló volt: Mi azt gyártjuk amire Önöknek igényük van, az Európába szállított termékek nagy részét nálunk a legszegényebbek se veszik meg.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #4286 Dátum: 2020. Október 20. - 19:25:34 »

Lassan körvonalazódik a probléma megoldása és rájöttök, hogy a Német DD= Lengyel Delta.


Hát persze. Hisz a neve is erre utal DD= Deutschland Delta.  Röhög
Naplózva

Jó szelet!
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #4287 Dátum: 2020. Október 20. - 19:26:34 »

Lassan körvonalazódik a probléma megoldása és rájöttök, hogy a Német DD= Lengyel Delta.




  Ha jól emlékszem  TAL mester írta ( nem biztos hogy ezen a fórumon ) , hogy  a Németeknél  DD Optics  néven forgalmazott távcsővek , gyakorlatilag Delta távcsövek csak más köntösbe öltöztetve !  
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #4288 Dátum: 2020. Október 20. - 19:44:31 »

Hát persze. Hisz a neve is erre utal DD= Deutschland Delta.  Röhög
Nem. Azt jelenti, hogy "Dehogy Delta"...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #4289 Dátum: 2020. Október 20. - 19:46:05 »

Nnnna. 2009.márciusi bejegyzés a céltávcsöves topikban. DDoptics=Delta=Vixen. Azóta is többször előkerül,német fórumokon rengetegszer.
http://www.light-op.co.jp/english/
Pl. Ők is gyáthatják,aztán,hogy melyik nevet szitálják rá... Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 [286] 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: