Oldalak: 1 ... 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 [260] 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573446 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3885 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 07:24:44 »

Ha már a keresőknél tartunk: Vettem nemrég egy delta titanium roh-t 8*56-ost.
A balatoni nyaralás alatt tekerem ki a bal szemkagylót, össze vissza támolyog, elferdül.... Basszameg. 3 kis csavar vezeti meg a szemkagylót, az abba mart menetek segítségével. Az egyik eltörött. Nem fikázom a távcsövet, mert amúgy nagyon tetszik, a tento után ég és föld.... Szerintem kifogtam egy hibás darabot. Bőgésben még használom egy szemmel, aztán megpróbálom érvényesíteni a garanciát.
Volt már valakinek hasonló problémája a típussal?
Üdv, Ricsi
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3886 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 12:07:28 »

Ha már a keresőknél tartunk: Vettem nemrég egy delta titanium roh-t 8*56-ost.
A balatoni nyaralás alatt tekerem ki a bal szemkagylót, össze vissza támolyog, elferdül.... Basszameg. 3 kis csavar vezeti meg a szemkagylót, az abba mart menetek segítségével. Az egyik eltörött. Nem fikázom a távcsövet, mert amúgy nagyon tetszik, a tento után ég és föld.... Szerintem kifogtam egy hibás darabot. Bőgésben még használom egy szemmel, aztán megpróbálom érvényesíteni a garanciát.
Volt már valakinek hasonló problémája a típussal?
Üdv, Ricsi

Vettél volna porrósat belőle, nem lenne ilyen problémád.  Stoel Ráadásul olcsóbb is, sőt szerintem jobb is. De ugye ezzel nem vagy kisegítve. Bár, ha visszaviszed garanciális javításra, esetleg kicseréltetheted porrósra. Feltéve, hogy az neked tetszik. Én lassan egy éve használom az enyémet és meg vagyok vele elégedve.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3887 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 13:25:44 »

Vettél volna porrósat belőle, nem lenne ilyen problémád.  Stoel Ráadásul olcsóbb is, sőt szerintem jobb is. De ugye ezzel nem vagy kisegítve. Bár, ha visszaviszed garanciális javításra, esetleg kicseréltetheted porrósra. Feltéve, hogy az neked tetszik. Én lassan egy éve használom az enyémet és meg vagyok vele elégedve.
Hát ippeg ez az. Beszltünk is itt előtte, mielőtt megvettem, de nekem a tetőéles jobban tetszi külsőre, és mivel az jött le, hogy az optikai külömbség minimális, inkább tettem még hozzá párezret, így lett tetőéles....
Majd kiderül, mi lesz a vége.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3888 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 15:50:55 »

Ha már a keresőknél tartunk: Vettem nemrég egy delta titanium roh-t 8*56-ost.
A balatoni nyaralás alatt tekerem ki a bal szemkagylót, össze vissza támolyog, elferdül.... Basszameg. 3 kis csavar vezeti meg a szemkagylót, az abba mart menetek segítségével. Az egyik eltörött. Nem fikázom a távcsövet, mert amúgy nagyon tetszik, a tento után ég és föld....

 Emelem

Tegnap hoztam el az enyémet az optikustól, nekem a jobb oldali járt így.
Mondjuk én már évek óta használom.
Kicserélte mind a hat rézcsavart, mert a használat során elnyíródhatnak.
A Fiamnak pedig megcsináltattam az én első, 40 éves 7x50-es Chinon távcsövemet.
Nagyon örült neki, remélem annyi élménye lesz vele, mint nekem volt. Igen

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3889 Dátum: 2018. Szeptember 14. - 23:11:04 »

Emelem

Tegnap hoztam el az enyémet az optikustól, nekem a jobb oldali járt így.
Mondjuk én már évek óta használom.
Kicserélte mind a hat rézcsavart, mert a használat során elnyíródhatnak.
A Fiamnak pedig megcsináltattam az én első, 40 éves 7x50-es Chinon távcsövemet.
Nagyon örült neki, remélem annyi élménye lesz vele, mint nekem volt. Igen

 Emelem
Ezek szerint nem egyedi eset. Ezzel csak az a baj, hogy az enyém nincs három hónapos. Nem is értem, ha egy csavarból a fejével együtt max 3 mm lóg ki, az hogy nyíródhat el? Miből van? Spiáter?😃 Csaknem.
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #3890 Dátum: 2018. Szeptember 15. - 08:28:14 »

Ezek szerint nem egyedi eset. Ezzel csak az a baj, hogy az enyém nincs három hónapos. Nem is értem, ha egy csavarból a fejével együtt max 3 mm lóg ki, az hogy nyíródhat el? Miből van? Spiáter?😃 Csaknem.

 Emelem
Réz csavar.
Nekem a legfelsőt nyírta el, nyilván azért, mert az a végpont.
Úgy voltam vele, hogy az évek alatt ennyi hiba belefér.
1000 Ft volt a hat csavar cseréje+ a beszakadt kiszedése.
Talán a csavarok helyett egy ferde menetes megoldás szerencsésebb lett volna,
viszont ez biztosan emeli a gyártási költséget.
A távcsövet egyébként nagyon szeretem, a porróssal szembeni hajszálnyi hátrányt a formája és
mérete bőven kompenzálja.

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3891 Dátum: 2018. Szeptember 20. - 17:12:33 »

Urak,

egy barátom keres a nejének valami könnyű kis madárnéző távcsövet, 10x nagyítással. Ötletek típussal, netán kb. árfekvéssel?

Köszi
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3892 Dátum: 2018. Szeptember 20. - 21:45:32 »

Urak,

egy barátom keres a nejének valami könnyű kis madárnéző távcsövet, 10x nagyítással. Ötletek típussal, netán kb. árfekvéssel?

Köszi

Pár éve egy barátom felesége is ilyen kéréssel állt elő.  Nem vadásznak, nem járnak kirándulni,  nem is tudom mire akarta használni. Én mondtam neki, ha messzire akar látni menjen fel a templomtoronyba!  Egy hétig nem szólt hozzám! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3893 Dátum: 2018. Szeptember 20. - 22:22:09 »

Pár éve egy barátom felesége is ilyen kéréssel állt elő.  Nem vadásznak, nem járnak kirándulni,  nem is tudom mire akarta használni. Én mondtam neki, ha messzire akar látni menjen fel a templomtoronyba!  Egy hétig nem szólt hozzám! Mosolyog


A történet jó, de ennek madárnézéshez kell, ahogy írtam.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3894 Dátum: 2018. Szeptember 20. - 22:24:18 »

Urak,

egy barátom keres a nejének valami könnyű kis madárnéző távcsövet, 10x nagyítással. Ötletek típussal, netán kb. árfekvéssel?

Köszi

Nem akarom mindjárt kötözködéssel kezdeni, de inkább 8 szoros nagyítást javasolnék. Jobban megtartható nőnek. A többi attól függ mennyit szán rá. Ha nem sokat, akkor a Nikon Aculon jó lehet. Huszonezerért meglepően jó. Nekem még az előd Action van én igen jó kis távcső. Nincs ugyan nitrogén töltése, de gondolom nem is akarja esőben  vagy víz alatt használni😊 Harmincpárszerért vannak a Delta Forestek. Dicsérik azokat is. Negyven körül jönnek a Delta Titánium 8x, 10x negyvenesei. Ezeket itt nemigen kell bemutatni. Jók, mert jók. 50+-os a Minox belépői őket is tudjuk milyenek. Itt is többen felmagasztalták őket, nem méltatlanul. De ide asszem még befér a Kowa SV 8x, 10x - 40. Ő is belépő modell, de Kowa és az elég is kell legyen.
Ha esetleg nem új kell, akkor a Vaterán, Jófogáson 20-30 ezerért lehet venni jó 8x30-as Zeisseket. Kicsivel többért van régi ugyanilyen nagyítású Swarovski Habicht, sőt még Leitz (alias Leica) is. Dióhéjban.  Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3895 Dátum: 2018. Szeptember 21. - 03:32:06 »

Nem akarom mindjárt kötözködéssel kezdeni, de inkább 8 szoros nagyítást javasolnék.

Javasoltam én is, de könnyebb vákumban gyufát gyújtani, mint lebeszélni egy nőt bármi hülyeségről...

Köszi azért csak...
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3896 Dátum: 2018. Szeptember 21. - 10:36:24 »

Javasoltam én is, de könnyebb vákumban gyufát gyújtani, mint lebeszélni egy nőt bármi hülyeségről...

Köszi azért csak...

Végülis ez már az ő dolga. Az újaknak mindnek van tízszeres nagyítása. Ha meg régebbi kell, azt is találni bőven.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
igory
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #3897 Dátum: 2018. Szeptember 26. - 17:48:01 »

Végülis ez már az ő dolga. Az újaknak mindnek van tízszeres nagyítása. Ha meg régebbi kell, azt is találni bőven.
Naplózva
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #3898 Dátum: 2018. Október 20. - 21:57:57 »

Szép estét.

Elkészült a feltámasztásból egy "régi" távcsö. Sajnos nem lett(nem lehetett) olyan mint újkorában de végre látni benne.
Egy OPTOLYTH 8x56-ról van szó.
Sajnos ilyen állapotban voltak a lencsék Rííí


Összehasonlításnak kivittem magammal 4 távcsövet 3 saját és egy kölcsönkért.
OPTOLYTH 8x56
BNU 15x50
DELTA TITANIUM 8x56
MINOX 8x56 (ő a kölcsönkért)




Nos hát persze ez nem egy prémium teszt, nem is egy komoly teszt, csak kiment egy vadász és belenézett 4 távcsőbe...Erről szólt. De mit láttam.
18:00-20:30 ig nézegettem a már előre beállított csöveket. A lényege végül is az az volt, hogyan sikerült az OPTOLYTH! Igazából nem sokat tudtam erről a távcsőről. Nagyapámtól kaptam,-ez egy elfeledett padláson hömbölgő(mert nem látni benne-még régen valami lett vele)távcső volt.
Őszinte leszek, nem is tudtam hogy ez egy egész normális cső.
A képe nem kristály tiszta.Nem is vártam sajnos. Minox és a Delta képe szinte teljesen ugyanaz. A delta porro, a minox tetőéles. Mintha jobb lenne belenézni a Minoxba-a kép látómezeje lehet barátságosabb. Tűéles és világos kép mindkettőnél-megjegyzem fél éves csövek.
A BNU 15x nagyítása kicsit zavaró a 8asok mellett. Mélyebb színei vannak-sötétebb tónusú a képe.
Az Optolyth,- mivel nem volt lehetséges teljesen a lencsét belül megtisztítani (penész nem volt rá jó hatással), nincs az a tűéles képe,-de ennyi..tökéletesen látni vele, csak az új csövekhez viszonyítva-nemtudom hogy írjam-van benne valami kis opálosság ,-no valami ilyesmi. De úgyanúgy világos látómezővel.
Ahogy csökkent a lővilág igazából arra jutottam, hogy így holdvilágnál szinte és ez komoly szinte nincs különbség. A bnunak sötétebb képe nem ért fel a másik hárommal.
Viszont az OPTOLYTH így vérző torokkal, karcos első és hátsó lencsékkel is szinte hozta azt amit az új csövek. Fényerőben hááát...jó nem írom hogy jobb, csak mint ahogy említettem látni a kissé homályosságot, a kontúrok a félhomályban kicsit mosódottabbak.

Nem számítottam ilyen eredményre. Bár kíváncsi lennék, hogy a MINOX és a DELTA ennyi idősen ennyi karccal mit tudhatnak. Nem volt sajnos egyenlőek a viszonyok, de nem is ez volt a lényeg.
Fogásra viszont az OPTOLYTH nagyon masszív. A legmasszívabb.

Hazaérve a lakótelepen kiültem még az erkélyre. Érdekes dologra lettem figyelmes. ahogy jobbról balról innen onnan szűrődik be a lámpák fénye,-a lakásokból-az oszlopokról, egyedül az OPTOLYTHban nem tükröződött vissza. Igazából fogalmam sincs hogy honna szűrődött be a többi csőbe-nem fény hanem konkrétan egy ablaksor ahol fény szűrődött ki, mint amikor a szemüvegen is látni.

Összképben nem csalódtam,-örülök, hogy néha ezt is vihetem magammal Mosolyog



Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #3899 Dátum: 2018. Október 21. - 04:04:15 »


Egy OPTOLYTH 8x56-ról van szó.
Sajnos ilyen állapotban voltak a lencsék Rííí

A gomba leszedhető róla sokszor előfordukl régi objektíveken is. A felkészültebb optikusok házi-nem házi receptúrájukkal gond nélkül megoldják.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 [260] 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: