Oldalak: 1 ... 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 [253] 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573312 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3780 Dátum: 2018. Január 22. - 08:55:36 »

Jóarátomnak (nem fórumozik) keresek jó állapotú Delta Titanium keresőt. Főleg 8*56 kivitelt, nem ROH  típust, de az sem kizáró.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3781 Dátum: 2018. Január 22. - 09:49:01 »

Jóarátomnak (nem fórumozik) keresek jó állapotú Delta Titanium keresőt. Főleg 8*56 kivitelt, nem ROH  típust, de az sem kizáró.


https://vadaszapro.net/reszletek/277233/delta-titanium-7x50

https://vadaszapro.net/reszletek/283058/delta-titanium-rohr-10x56-keresotavcso

https://vadaszapro.net/reszletek/282427/delta-titanium-titanium-roh-8x56

https://vadaszapro.net/reszletek/282428/delta-titanium-8*56

Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3782 Dátum: 2018. Január 23. - 10:23:51 »


Köszi, ezeket én is láttam.  Kacsint Igazából arra gondoltam hátha valaki a fórumon újítani akar és van eladó. Így is lett, az üzlet már létre is jött.  Wave
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3783 Dátum: 2018. Január 24. - 16:07:12 »

Csak idő kérdése volt, most meg is jelentek a Victory HT modellek távmérős - ballisztikai kalkulátoros változatai. Bocs, ha már volt...

https://www.zeiss.com/sports-optics/en_de/hunting/binoculars/laser-rangefinders/victory-rangefinder-system.html
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #3784 Dátum: 2018. Január 24. - 17:06:01 »

Csak idő kérdése volt, most meg is jelentek a Victory HT modellek távmérős - ballisztikai kalkulátoros változatai. Bocs, ha már volt...

https://www.zeiss.com/sports-optics/en_de/hunting/binoculars/laser-rangefinders/victory-rangefinder-system.html

Mit tud egy ilyen kütyü?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3785 Dátum: 2018. Január 24. - 19:58:50 »

Mit tud egy ilyen kütyü?

Távolságot mér (állítólag) akár 2300 m-ig (nyilván ennél csak kisebb távolságokra fogja használni egy átlag vadász), szögtől függően korrigálja a távolságot, amennyire be kell állítanod a céltávcsövet. Okostelefonra való alkalmazás is van hozzá, amivel Bluetooth-on be tudod vinni a saját lövedéked ballisztikai adatain kívül az összes pillanatnyi környezeti paramétert (légnyomás, hőmérséklet stb.), így a végén kiköpi a neked kellő távolságadatot a pontra tartáshoz. Elsőre blikkre ennyi, egyelőre csak USD árat találtam hozzá: 3.450,- .
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3786 Dátum: 2018. Január 24. - 21:57:53 »

Távolságot mér (állítólag) akár 2300 m-ig (nyilván ennél csak kisebb távolságokra fogja használni egy átlag vadász), szögtől függően korrigálja a távolságot, amennyire be kell állítanod a céltávcsövet. Okostelefonra való alkalmazás is van hozzá, amivel Bluetooth-on be tudod vinni a saját lövedéked ballisztikai adatain kívül az összes pillanatnyi környezeti paramétert (légnyomás, hőmérséklet stb.), így a végén kiköpi a neked kellő távolságadatot a pontra tartáshoz. Elsőre blikkre ennyi, egyelőre csak USD árat találtam hozzá: 3.450,- .

Holnap rendelek is egyet !   Röhög   Csak mi a lófaxra használjam ha  200 méternél messzebb sose lőttem ( vadászpuskával ) .  Fejvakarás
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #3787 Dátum: 2018. Január 25. - 09:23:28 »

Holnap rendelek is egyet !   Röhög   Csak mi a lófaxra használjam ha  200 méternél messzebb sose lőttem ( vadászpuskával ) .  Fejvakarás

Kiszámolja, hogy gyalog, vagy autóval érdemes rámenni a vadra.  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3788 Dátum: 2018. Január 25. - 10:22:56 »

Holnap rendelek is egyet !   Röhög   Csak mi a lófaxra használjam ha  200 méternél messzebb sose lőttem ( vadászpuskával ) .  Fejvakarás

Lehet azzal már telefonálni is biztosan, meg zenét hallgatni, meg hőmérsékletet, légnyomást mérni, esetleg szolizni, ha nem jön semmi, fogja a Fishing&Huntigot, no meg pár felnőttfilmes csatornát. Voltaképpen vadászni már ki sem kell menni. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #3789 Dátum: 2018. Január 25. - 13:22:40 »

Távolságot mér (állítólag) akár 2300 m-ig (nyilván ennél csak kisebb távolságokra fogja használni egy átlag vadász), szögtől függően korrigálja a távolságot, amennyire be kell állítanod a céltávcsövet. Okostelefonra való alkalmazás is van hozzá, amivel Bluetooth-on be tudod vinni a saját lövedéked ballisztikai adatain kívül az összes pillanatnyi környezeti paramétert (légnyomás, hőmérséklet stb.), így a végén kiköpi a neked kellő távolságadatot a pontra tartáshoz. Elsőre blikkre ennyi, egyelőre csak USD árat találtam hozzá: 3.450,- .

Mitől más vagy jobb mint egy normál távmérő?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3790 Dátum: 2018. Január 25. - 14:22:19 »

Mitől más vagy jobb mint egy normál távmérő?
Ez már az a technikai szint, amit nekünk egyrészt nem is kell ismernünk, meg igazából nem is vagyunk rá kíváncsiak.
Létezik már Bluetooth kapcsolattal rendelkező céltávcső, amiben a távolsághoz beáll a célzójel.
Gondolom talán egy olyannal össze lehet hangolni, és akkor vadászat közben nem kell azon törpölni, hogy mennyit kell fölé fogni, vagy az ASV tornyot hová kell állítani.
Itt nálunk, ahol az alföldi jellegű őztarvad vadászatot kivéve a lövések döntő hányadát 100 méter alatti távra tesszük, ez mellékes tulajdonsága egy optikának.
Még a legelvetemültebbek is egész jól elvannak egy mezei távmérővel, ami a legtöbb esetben is csak elszomorítja őket, mert csalódnak mikor az általuk becsült hatalmas
távolságról (kéccázötvenrevótlegalábbkérlek) lerántja a leplet a kijelző pl. egy 124-es számmal Ördög (rengetegszer megéltem már, hogy a vadászok nagy része képtelen távolságot becsülni)
De amikor valaki, akinek jellemzően sok pénze és mellé kevés ideje van, kifizet előre egy valag pénzt (amiből én biztosan, de gyanítom te is egész jól elvadásznánk hosszú éveken át)
egy néhány napos hegyi vadászatért, pl. valami nagyon egzotikus pödört szarvú birkaféléért, ahol nagyon sok esetben egyszerűen nem lehet közelebb menni, és ha nem akar
kézzelfogható emlék nélkül búcsút inteni a pár tízezer dollárjának, akkor oda kell lőni akár 600 méterre is, akkor igen erősen realizálódik az a (számára) jelentéktelennek tűnő pénzkiadás
egy ilyen csodakütyüre.
És nyilván lesznek sokan, akik csak azért veszik meg, mert megtehetik.
Ugyan semmivel sem fognak vele több vadat elejteni, de bezsebelhetik a csodálkozó, vágyakozó, irígykedő pillantásokat a plebsz részéről.....és nekik az is egyfajta zsákmány Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3791 Dátum: 2018. Január 25. - 14:38:44 »

Ez már az a technikai szint, amit nekünk egyrészt nem is kell ismernünk, meg igazából nem is vagyunk rá kíváncsiak.
Létezik már Bluetooth kapcsolattal rendelkező céltávcső, amiben a távolsághoz beáll a célzójel.
Gondolom talán egy olyannal össze lehet hangolni, és akkor vadászat közben nem kell azon törpölni, hogy mennyit kell fölé fogni, vagy az ASV tornyot hová kell állítani.
Itt nálunk, ahol az alföldi jellegű őztarvad vadászatot kivéve a lövések döntő hányadát 100 méter alatti távra tesszük, ez mellékes tulajdonsága egy optikának.
Még a legelvetemültebbek is egész jól elvannak egy mezei távmérővel, ami a legtöbb esetben is csak elszomorítja őket, mert csalódnak mikor az általuk becsült hatalmas
távolságról (kéccázötvenrevótlegalábbkérlek) lerántja a leplet a kijelző pl. egy 124-es számmal Ördög (rengetegszer megéltem már, hogy a vadászok nagy része képtelen távolságot becsülni)
De amikor valaki, akinek jellemzően sok pénze és mellé kevés ideje van, kifizet előre egy valag pénzt (amiből én biztosan, de gyanítom te is egész jól elvadásznánk hosszú éveken át)
egy néhány napos hegyi vadászatért, pl. valami nagyon egzotikus pödört szarvú birkaféléért, ahol nagyon sok esetben egyszerűen nem lehet közelebb menni, és ha nem akar
kézzelfogható emlék nélkül búcsút inteni a pár tízezer dollárjának, akkor oda kell lőni akár 600 méterre is, akkor igen erősen realizálódik az a (számára) jelentéktelennek tűnő pénzkiadás
egy ilyen csodakütyüre.
És nyilván lesznek sokan, akik csak azért veszik meg, mert megtehetik.
Ugyan semmivel sem fognak vele több vadat elejteni, de bezsebelhetik a csodálkozó, vágyakozó, irígykedő pillantásokat a plebsz részéről.....és nekik az is egyfajta zsákmány Ördög

Értem én Csabus , de a guminőt továbbra se tudja felpumpálni nekem a lesen ! Szóval @art se ér !    Röhög
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #3792 Dátum: 2018. Január 25. - 16:22:02 »

Ez már az a technikai szint, amit nekünk egyrészt nem is kell ismernünk, meg igazából nem is vagyunk rá kíváncsiak.
Létezik már Bluetooth kapcsolattal rendelkező céltávcső, amiben a távolsághoz beáll a célzójel.
Gondolom talán egy olyannal össze lehet hangolni, és akkor vadászat közben nem kell azon törpölni, hogy mennyit kell fölé fogni, vagy az ASV tornyot hová kell állítani.
Itt nálunk, ahol az alföldi jellegű őztarvad vadászatot kivéve a lövések döntő hányadát 100 méter alatti távra tesszük, ez mellékes tulajdonsága egy optikának.
Még a legelvetemültebbek is egész jól elvannak egy mezei távmérővel, ami a legtöbb esetben is csak elszomorítja őket, mert csalódnak mikor az általuk becsült hatalmas
távolságról (kéccázötvenrevótlegalábbkérlek) lerántja a leplet a kijelző pl. egy 124-es számmal Ördög (rengetegszer megéltem már, hogy a vadászok nagy része képtelen távolságot becsülni)
De amikor valaki, akinek jellemzően sok pénze és mellé kevés ideje van, kifizet előre egy valag pénzt (amiből én biztosan, de gyanítom te is egész jól elvadásznánk hosszú éveken át)
egy néhány napos hegyi vadászatért, pl. valami nagyon egzotikus pödört szarvú birkaféléért, ahol nagyon sok esetben egyszerűen nem lehet közelebb menni, és ha nem akar
kézzelfogható emlék nélkül búcsút inteni a pár tízezer dollárjának, akkor oda kell lőni akár 600 méterre is, akkor igen erősen realizálódik az a (számára) jelentéktelennek tűnő pénzkiadás
egy ilyen csodakütyüre.
És nyilván lesznek sokan, akik csak azért veszik meg, mert megtehetik.
Ugyan semmivel sem fognak vele több vadat elejteni, de bezsebelhetik a csodálkozó, vágyakozó, irígykedő pillantásokat a plebsz részéről.....és nekik az is egyfajta zsákmány Ördög

Az a plebsz az micsoda?  Amúgy köszönöm a válaszod.   Emelem
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #3793 Dátum: 2018. Január 25. - 16:22:57 »

Távolságot mér (állítólag) akár 2300 m-ig (nyilván ennél csak kisebb távolságokra fogja használni egy átlag vadász), szögtől függően korrigálja a távolságot, amennyire be kell állítanod a céltávcsövet. Okostelefonra való alkalmazás is van hozzá, amivel Bluetooth-on be tudod vinni a saját lövedéked ballisztikai adatain kívül az összes pillanatnyi környezeti paramétert (légnyomás, hőmérséklet stb.), így a végén kiköpi a neked kellő távolságadatot a pontra tartáshoz. Elsőre blikkre ennyi, egyelőre csak USD árat találtam hozzá: 3.450,- .

Köszönöm neked is.   Emelem
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #3794 Dátum: 2018. Január 25. - 16:45:23 »

Az a plebsz az micsoda? 

Idézet:

plebsz (főnév)
Fájl:Plebsz.jpg
1. A dolgozó nép; a munkahelyi alkalmazottak tömege (lenéző szóhasználat).

A kormány adóit végül a plebsz fizeti meg. A választási kampány a plebsznek szól, és soha nem derül ki a választások előtt, hogy mit fog csinálni a megválasztott új kormány.


2. Átvitt értelemben: Kívülállók csoportja a vezetőkhöz, illetékesekhez, bennfentesekhez képest; a vezetett, döntésből kirekesztett, érdekképviselet nélküli, illetéktelen emberek együtt.

A vállalat igazgatója egy gyűlésen közli a plebsszel a döntését. A plebsz között van némi zúgolódás, de végül az emberek tudomásul veszik a helyzetet.


3. Történelmi: Ókori római köznép; lásd: plebejus.

A plebsz szórakoztatására a császár cirkuszi játékokat rendez. A császárnak fontos volt a plebsz körében a népszerűsége.


 Stoel Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 [253] 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: