Oldalak: 1 ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 [240] 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573047 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #3585 Dátum: 2017. Július 24. - 19:36:58 »

Már azt is? Nem csak távcsövet?  Ördög Vállat von
Azok még nem, de magyar fényképezőket igen...  Kacsint Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3586 Dátum: 2017. Július 24. - 21:46:09 »

Csak arra próbáltam célozni,hogy Sanyinak egy walther árában két swaro+2 zeiss meg az apró van. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
JDeer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #3587 Dátum: 2017. Július 25. - 15:27:21 »

Üdv mindenkinek!
Elsősorban szemüvegesek gyakorlati tapasztalatára lennék kíváncsi a Delta Titánium keresővel kapcsolatban. A termékleírás alapján nem nagyon ajánlott szemüvegeseknek.
Ez lenne az első komolyabb keresőm, de így elbizonytalanodtam. Mire kell odafigyelnem?
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3588 Dátum: 2017. Július 25. - 17:12:16 »

Üdv mindenkinek!
Elsősorban szemüvegesek gyakorlati tapasztalatára lennék kíváncsi a Delta Titánium keresővel kapcsolatban. A termékleírás alapján nem nagyon ajánlott szemüvegeseknek.
Ez lenne az első komolyabb keresőm, de így elbizonytalanodtam. Mire kell odafigyelnem?

Minden keresőtávcső picit körülményesebb a szemüvegeseknek (még amelyiken állítható is a szemkagyló), nem hinném legalábbis, hogy a Delta az átlagosnál több gondot okozna, mint bármelyik más típus. Egyébként ugyanez igaz általánosságban a szemüvegesekkel kapcsolatban a céltávcsövekre is, én tulajdonképp főként ezért tértem át pár éve a kontaktlencsére (amit nem naponta, csak havonta kell ki-be rakosgatni!), azóta nem is értem, hogyan tudtam meglenni nélküle korábban. Már persze ha a szemed meg a Neked szükséges plusszos vagy minuszos dioptriák lehetővé teszik. Meg nem mindenki képes belenyúlni a saját szemébe, több barátom is erre a reflexre panaszkodott, kontaktlencse-ellenjavallatként...
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3589 Dátum: 2017. Július 25. - 17:32:27 »

Üdv mindenkinek!
Elsősorban szemüvegesek gyakorlati tapasztalatára lennék kíváncsi a Delta Titánium keresővel kapcsolatban. A termékleírás alapján nem nagyon ajánlott szemüvegeseknek.
Ez lenne az első komolyabb keresőm, de így elbizonytalanodtam. Mire kell odafigyelnem?

Szemüveges Delta Titánium felhasználó vagyok...Nem tudom mit mondjak,mert érdekes ez a téma. Nikon Actionről váltottam az éjszaka többet látó DT-re,de máig sem vagyok meggyőződve arról,hogy jól tettem e?? Tény,hogy komolyabb távcső,de emlékeim szerint a Nikont nem kellett ennyit oda-vissza állítgatnom éjszaka. Biztosan köze van ehhez a szemem romlásának is,de tény,hogy sokkal nehezebben találom meg sötétben az éles képet,mint régen az Eksönnel...Tény viszont,hogy a szemüveget homlokra tolva,a lencséket csak szememhez (nem a szemüveghez) igazítva nagyon szépen látok vele... Ez van. Persze ez mind-mind lehet életkor,dioptria,cilinder (?) stb. függő is.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #3590 Dátum: 2017. Július 26. - 07:32:45 »

Üdv mindenkinek!
Elsősorban szemüvegesek gyakorlati tapasztalatára lennék kíváncsi a Delta Titánium keresővel kapcsolatban. A termékleírás alapján nem nagyon ajánlott szemüvegeseknek.
Ez lenne az első komolyabb keresőm, de így elbizonytalanodtam. Mire kell odafigyelnem?


Le kell tenni a szemüveget, felvenni a kukkert.
Aztán meg fordítva.
Mindegyik messzelátónál.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #3591 Dátum: 2017. Július 26. - 08:25:14 »

Le kell tenni a szemüveget, felvenni a kukkert.
Aztán meg fordítva.
Mindegyik messzelátónál.

 Igen
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #3592 Dátum: 2017. Július 26. - 10:18:38 »

Le kell tenni a szemüveget, felvenni a kukkert.
Aztán meg fordítva.
Mindegyik messzelátónál.
A rutintalanoknak. Amúgy ahogy emeli az ember a szeméhez a távcsövet, a mutatóujjával tolja fel a szemüveget a homlokára. (Megfelelő körülmények között természetesen a homlokra tolt szemüveg bepárásodik és visszaeresztve azt az ember nem lát semmit. Ilyenkor gondolkodik el azon, hogy mégis kellene az a szemműtét sokszázé'...)
Hogy a céltávcső használatának mi köze van a szemüveghez, azt mondjuk nem értem de mindent én sem tudhatok... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #3593 Dátum: 2017. Július 26. - 12:08:41 »

Én az orrom hegyére tolom le a szemüveget és fölötte nézek a keresőbe.
Naplózva
JDeer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #3594 Dátum: 2017. Július 26. - 13:17:15 »

Értem. Köszönöm a hozzászólásokat.

Tényleg kell az a szemműtét. Abba eddig beletörődtem, hogy a strandon bizonyos korlátok között tudok nézelődni.  Csodalk
De ez a távcsöves téma már tarthatatlanná teszi a helyzetet...

Már csak azon kell elmerengeni, hogy egyszerre mind a kettőt, van szép sorban egymás után. Ki tudja, nehogy két szék között a földre üljön az ember.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #3595 Dátum: 2017. Július 26. - 14:21:17 »

Én az orrom hegyére tolom le a szemüveget és fölötte nézek a keresőbe.
OK, akinek ekkora csurák orra van, mint pl. Nagysas Doki, az megteheti. Akié ilyen kis pisze mint az enyém, annak marad a homlok... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9913



« Új üzenet #3596 Dátum: 2017. Július 26. - 14:26:23 »

Értem. Köszönöm a hozzászólásokat.

Tényleg kell az a szemműtét. Abba eddig beletörődtem, hogy a strandon bizonyos korlátok között tudok nézelődni.  Csodalk
De ez a távcsöves téma már tarthatatlanná teszi a helyzetet...

Már csak azon kell elmerengeni, hogy egyszerre mind a kettőt, van szép sorban egymás után. Ki tudja, nehogy két szék között a földre üljön az ember.

Hááát amit utána olvastam ha egyszerre mindkettőt akarod megcsinálni akkor kb 600e-be fájna de már másnap leskelődhetsz. Kacsint Ördög
Viszont a műtét napján kell  'Girl kísérő aki hazavisz.  De a szemészdoki úgyis megmondja mik a lehetőségek, igaz nem e téren  'Girl  Röhög Röhög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3597 Dátum: 2017. Július 26. - 15:15:35 »

Értem. Köszönöm a hozzászólásokat. Tényleg kell az a szemműtét. Abba eddig beletörődtem, hogy a strandon bizonyos korlátok között tudok nézelődni.  Csodalk
De ez a távcsöves téma már tarthatatlanná teszi a helyzetet... Már csak azon kell elmerengeni, hogy egyszerre mind a kettőt, van szép sorban egymás után. Ki tudja, nehogy két szék között a földre üljön az ember.

Hacsak a Te szemed problémája nem zárja ki eleve a kontaktlencsét, nem volna egyszerűbb, kockázatmentesebb és főleg olcsóbb előbb azt kipróbálni? Ha netán nem jön be, még mindig tudsz továbblépni a műtét irányába. 1 pár kontaktlencse kb 3500 Ft, és egy (de akár két) hónapig is eltart, kivenni addig nem kell. A legközelebbi optikában ráadásul ingyen adnak próbalencsét, hogy kiderüljön, bírod-e. Én is szemüveg viselésről tértem át, pont hasonló problémák miatt...  Vállat von
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #3598 Dátum: 2017. Július 26. - 16:19:31 »

Üdv!
17 évesen elromlott a szemem, a szemüveget képtelen voltam megszokni, így áttértem a kontaktlencsére. Sokáig kínlódtam azzal is, sokfélét kipróbálva. Olyan volt tőle a szemem, mint a a húsvéti nyúlnak. Szemcseppre és lencsére annyit költöttem, hogy most is fáj. Aztán rászántam magam a műtétre. Nekem 2011-ben, vagy 2012-ben (nem emlékszem, bakker!) került 266.000 jó magyar forintba. Azóta is áldom az eszem, hogy belevágtam. Igaz, hogy jó fél évig napszemüveget kellett hordanom, ha kisütött a nap, de ha jobban időzítek, és nem februárban fekszem a lézer alá, akkor semmilyen formában nem gátolt volna. Így sem volt gáz.
A műtét után kb 10 perccel volt egy bő negyed órás kellemetlen időszak, amikor mintha homokot szórtak volna a szemembe, de akit rúgak már tökön, azt nem nagyon rázza meg ez sem valószínűleg.
Aztán vagy 2-3 napig nem tudtam olvasni, a közelről szétfolytak a betűk. Távolra viszont már az első estétől jól láttam, bár napokig még furák voltak a színek. Az egyhetes kontrollra már egyedül vezettem be a Bécsi útra.
Bármikor újra belevágnék.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
JDeer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #3599 Dátum: 2017. Július 26. - 20:51:19 »

Valóban! Én is utánanéztem és 2 szem tényleg olyan 500-600 E Ft-ba kerül. Ez azért nem ócsó, nem 100-200 E Ft.

Volt korábban kontaktlencsém (igaz 1 napos és kb 15 éve), de az a problémám, hogy ha alámegy vagy belekerül egy kis kosz (pl. szél belefújja a homokot), akkor megbolondulsz úgy viszket... Terepen nem tudod tisztítani.

Ennyi pénzért tologatom a szemcsit. Egyelőre. De ha a vadászati alapban összegyűlt  kellő összeg, esetleg megfontolandó.


Naplózva
Oldalak: 1 ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 [240] 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: