Oldalak: 1 ... 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 [237] 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573310 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3540 Dátum: 2017. Július 06. - 11:36:32 »

Nekem az van András. Egy 8x56-os. Volt mellette ugyanilyen SLC is a kezemben. Nemigen tud többet az én szemem szerint.  Emelem

Köszi!  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3541 Dátum: 2017. Július 06. - 12:47:00 »

Jaja, köszi, azt is néztem neki igen, csak a listából mardt ki.
Amúgy sajnos azzal sincs tapasztaltom.
Elgrulunk a Városmajor utcába, talán ott lehet egyszerre a legtöbb félébe belenézni.

Évekig egy 8x56-os Vixen New Forestám volt (ami most 190e Ft ott, ahova mentek) aztán egy elég erősen "jóárasított" darab okán pár éve nem bírtam ellenállni egy 8x56 Zeiss Victory-nak. Optikailag sokkal kisebb a különbség köztük, mint árban (a Zeiss új áráról már inkább nem is beszélve). Őszintén szólva én konkrétan nem láttam különbséget, csak ha nagyon "akartam", és a vadász barátom sem. Summa summárum, nem biztos, hogy még egyszer lecserélném, szerintem pont ez az a szint, ami felett már csúnyán elkezd "nyílni az olló" a plusz minőség és a plusz fizetendő ár grafikonja között.  Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #3542 Dátum: 2017. Július 06. - 13:42:45 »

Évekig egy 8x56-os Vixen New Forestám volt (ami most 190e Ft ott, ahova mentek) aztán egy elég erősen "jóárasított" darab okán pár éve nem bírtam ellenállni egy 8x56 Zeiss Victory-nak. Optikailag sokkal kisebb a különbség köztük, mint árban (a Zeiss új áráról már inkább nem is beszélve). Őszintén szólva én konkrétan nem láttam különbséget, csak ha nagyon "akartam", és a vadász barátom sem. Summa summárum, nem biztos, hogy még egyszer lecserélném, szerintem pont ez az a szint, ami felett már csúnyán elkezd "nyílni az olló" a plusz minőség és a plusz fizetendő ár grafikonja között.  Emelem

 Igen

Ugyanez volt az érzésem a Victory és a Minoxom esetében, barátommal összenézegettük a távcsöveinket, egyikünk sem látott jóformán semmi különbséget.
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3543 Dátum: 2017. Július 06. - 14:26:05 »

Évekig egy 8x56-os Vixen New Forestám volt (ami most 190e Ft ott, ahova mentek) aztán egy elég erősen "jóárasított" darab okán pár éve nem bírtam ellenállni egy 8x56 Zeiss Victory-nak. Optikailag sokkal kisebb a különbség köztük, mint árban (a Zeiss új áráról már inkább nem is beszélve). Őszintén szólva én konkrétan nem láttam különbséget, csak ha nagyon "akartam", és a vadász barátom sem. Summa summárum, nem biztos, hogy még egyszer lecserélném, szerintem pont ez az a szint, ami felett már csúnyán elkezd "nyílni az olló" a plusz minőség és a plusz fizetendő ár grafikonja között.  Emelem

Főleg, hogy én az enyémet 389 euróért vettem az eGun-on...
Vixen egy kiváló távcső, hát még ár-érték arányban.
Vettem egy Zeiss 8x56B t*p*-ot egy ismerőstől, jó áron (150eFt).
Kb. egy kategória a két távcső az én szemem szerint. Nagyon, de nagyon kevés a különbség a Zeiss javára. Kb talán pont az a 30 ezer Ft...
A korábbi Minox BL BR-emnél mindkettő látványosan jobb.
A Fujinon 7x50 pedig mind közül a legjobb, de ha lehet ilyet mondani a különbség kisebb a Vixenhez képest, mint ami a Vixen és a Minox között volt.
Az én szemem szerint.
Meglátjuk mi lesz készleten, mit tud mivel öszenézni a kollega.
Így látatlanban én simán bepróbálnám a Minox BL HD-t (vagy a HG-t). Vagy megint Vixen... :Mosolyog
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3544 Dátum: 2017. Július 06. - 15:04:50 »

Főleg, hogy én az enyémet 389 euróért vettem az eGun-on...
Vixen egy kiváló távcső, hát még ár-érték arányban.


Most is van fent egy ugyanott, ugyanennyiért (!), lehet megérné... Meg május körül kijött valami Gen 3. változat a Vixenből (nyugi, nem éjjellátó)...
Naplózva
beco
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #3545 Dátum: 2017. Július 06. - 17:17:04 »

Meopta Meostar B1 8x56 van és KOWA Prominar BD XD 8x56 volt, az én szememnek a Meopta szürkületben részletesebb képet ad de nem emiatt cseréltem, az 58-as szemtávoltságom miatt a KOWA kényelmetlen volt.
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #3546 Dátum: 2017. Július 06. - 20:24:33 »

Jaja, köszi, azt is néztem neki igen, csak a listából mardt ki.
Amúgy sajnos azzal sincs tapasztaltom.
Elgrulunk a Városmajor utcába, talán ott lehet egyszerre a legtöbb félébe belenézni.


 Emelem
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #3547 Dátum: 2017. Július 07. - 00:09:44 »

sziasztok,
ha már ekkora a lendület, akkor megosztom az én tapasztalatom, illetve szeretném kérdezni, hogy swqrovski el 10x50-et használ-e valaki, és ha igen milyen tapasztalati vannak vele.
Nekem sikerült pár kukkert összenéznem, és a helyzet, hogy ebbe beleestem, mint vak ló a gödörbe, és most próbálom kiverni ama bizonyos bogarat a fejemből, mielőtt megkönnyebbülnék egy tetemes összegtől...
8x56-os zeisst conquestet használok, és hát be kell vallanom, hogy a szemem változik az idővel, és a 10x50-et nappali viszonyok mellett, a boltból a távoli fákat kémlelve sokkal jobbnak éreztem...
A zeiss 8x56 victory és  a swarovski el 10x50 -et vetettem össze.
A Minox 8x56 hg nekem nem jött be, mindig után kellett állítani a távolság függvényében. A 10x42 minox-al is ez a helyzet, a ziessnél ilyet nem tapasztaltam. 
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #3548 Dátum: 2017. Július 07. - 06:05:20 »

......illetve szeretném kérdezni, hogy swqrovski el 10x50-et használ-e valaki, és ha igen milyen tapasztalati vannak vele.
Szervusz!
Igaz nem 10x hanem 12x50.
Ha nem harcolt volna ki egy osztrák barátom (akinek a hegyi területén gyakran megfordult a Swaro család) a salzburgi vásáron
egy szemérmetlenül pofátlan árkedvezményt, akkor soha nem vettem volna meg.
A képe nappal rendkívül kontúros és részletgazdag. Cimborámnak 8x50-e van, azé ugyan ilyen.
Sötétben, ha van egy kis Hold, akkor elég jó, de meglepő módon nem hatalmas a különbség a 7x42 Habichthoz képest.
Sőt, újholdas, csillagos égbolt alatt, megfelelő világos, homogén háttér előtt mintha jobban látnék a kicsivel.
De amikor van már egy negyed, onnan a teleholdon át a második negyedig brilliáns a képe.
A nagyításnak köszönhetően van a látómező szélén körben egy torzított gyűrű, de kb. negyede, mint a 9x63-as Seeadlernek volt.
Barátom 8x50-esénél ez hiányzik, gyanítom, hogy a 10-esen is jóval kisebb.
Amúgy semmit sem zavar használat közben.
Az állítása borzasztóan precíz, úgy a két szem közötti, mint az élességé. Ez a 8-ason is így van, gondolom a 10-esen is.
Ezen a szinten úgy gondolom, nüansznyi különbségek jönnek elő az árak jelentős emelkedésével....ha előjönnek egyáltalán.
A szem és a kapott információ feldolgozása határozza meg mindenkinél, hogy a jók közül melyiket gondolja egy csipetnyivel jobbnak.
Nálam az is közre játszott, hogy mindig sokkal inkább vonzottak a germán ipar termékei és számomra jó érzést nyújt, hogy egy Swarovsky lóg a nyakamban 😁
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #3549 Dátum: 2017. Július 07. - 07:50:10 »

Csaba, köszönöm!
 Emelem
Úgy érzem sokba fog ez nekem kerülni...
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3550 Dátum: 2017. Július 07. - 08:57:58 »

sziasztok,
ha már ekkora a lendület, akkor megosztom az én tapasztalatom, illetve szeretném kérdezni, hogy swqrovski el 10x50-et használ-e valaki, és ha igen milyen tapasztalati vannak vele.
Nekem sikerült pár kukkert összenéznem, és a helyzet, hogy ebbe beleestem, mint vak ló a gödörbe, és most próbálom kiverni ama bizonyos bogarat a fejemből, mielőtt megkönnyebbülnék egy tetemes összegtől...
8x56-os zeisst conquestet használok, és hát be kell vallanom, hogy a szemem változik az idővel, és a 10x50-et nappali viszonyok mellett, a boltból a távoli fákat kémlelve sokkal jobbnak éreztem...
A zeiss 8x56 victory és  a swarovski el 10x50 -et vetettem össze.
A Minox 8x56 hg nekem nem jött be, mindig után kellett állítani a távolság függvényében. A 10x42 minox-al is ez a helyzet, a ziessnél ilyet nem tapasztaltam. 

Egy 8,5x42-esbe néztem, de csak nappal. Mellette egy Leica 8x42-esbe is (talán Ultravid volt).
Hát mit mondjak...Sok rosszat nem lehet. Egyikről sem. Szürkületben nem néztük meg.

Az én szemem talán érzékenyebb a nagyításra, és a 10-12x szürkületben már abszolút nem játszik.
Előbb vennék egy 8(,5)x42-est mint egy 10x50-est akár éjszakai távcsőnek is.
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #3551 Dátum: 2017. Július 07. - 13:05:42 »

Most is van fent egy ugyanott, ugyanennyiért (!), lehet megérné... Meg május körül kijött valami Gen 3. változat a Vixenből (nyugi, nem éjjellátó)...

Üdv!

Egy linket kérhetek esetleg? Nem találom.

Köszönöm Emelem Emelem
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #3552 Dátum: 2017. Július 07. - 13:10:10 »

Megvan. Elgépeltem .  Röhög
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3553 Dátum: 2017. Július 11. - 09:33:32 »

 Emelem

Ezúton is köszönet Attilának, aki kölcsönadta a 8,5x52 HG Minoxot, így le tudtuk tesztelni.
Kijött fater is, aki vitte a Vixent, így azzal nem néztem össze, csak a Zeiss 8x56B T*P*-gal (hogy egészen pontosak legyünk...).

Magát a technikai táblázatot böngészve szembe tűnő volt, hogy a látómezőben van némi eltérés (1000 méteren Minox 102m, Zeiss 132m). Játék a számokkal, de legalább megtudtam mit is jelent ez a gyakorlatban. Nagyon szembetűnő a különbség. Engem céltávcsőben (is) zavar a szűk látómező. Nagyon aktívan kell pásztázni a Minox-szal, hogy ugyanaz a részt megtávcsövezd. Viszont ez minden hátránya.

Mondjuk kezdődő szürkületben még (gondolom világosban is) szebb a képe, élesebb, részletgazdagabb, kontrasztosabb. A Zeissnél többször is megfigyeltem, hogy az az érzésem, nem sikerül szürkületben teljesen élesre állítani. Azt gondoltam ez lehet a szemem hibája is, de a Minox-szal meg nem volt ez a gond. Illetve később jelentkezett csak. Ahogy haladtuk előre, úgy kerekedett felül a Zeiss fényerőben. Hozzáteszem, hogy az a periódus, amiben még kijött a Minox szebb képe, abban még a 7x50-es Jenoptem is bőven elégséges volt. Szerencsére már volt egy rövid időszak, amikor a Hold még nem segített, viszont igazán sötét azért nem volt. Jó erős szürkületben már nagyon kijött, hogy a Zeissnek világosabb a képe egyértelműen. A Minoxban, talán a szűk látómező miatt és az alapból is sötétebb kontrasztosabb kép miatt is meg lehetett volna látni ugyanazt, de már merengetni kellett a szemet hozzá, míg a Zeissben faszán lehetett mozizni. Amikor már egyértelműen segített a Hold a Minox visszajött, de visszaelőzi már nem tudott...Kollegám pár évvel idősebb szeme is ugyanezt látta.

Összefoglalva, egy igen könnyű, kompakt kis cső a Minox, egy jó választás cserkelni és lesre egyaránt, ha valaki nem szeretne külön egy cserkelő keresőt (igen könnyű kis darab). És persze kompromisszumot tud kötni a szűk látómezővel. Én sajnos nem tudnék, de ez az én agybajom. Meg ugye kérdés, hogy megéri e a közel 1100 eurót. Én egy kicsit sokallom.
A Vixennel nem néztem össze, de tudom, hogy az a Zeisstől lepkefinggal marad csak el. Gyanítom, hogy a prémiumok alatt (1000 euróig mondjuk) az ár/érték arány nyertese továbbra is a Vixen nálam. Az abszolut meg talán a Fujinon vagy a Zeiss B, ezeket szintén együtt még nem sikerült, csak a "közös ellenfelekből" ha következtetek.

A nagy távcső tesztben vendégeim hibáztak egy borzot, egy rókát, meg egy süldőt  :Mosolyog
Jómagam puskát sem vittem.
Szép este volt!
Amúgy sincs panasz az "új" területre. Továbbra is "csak" hétvégi vadászként, értem alatta, hogy sajnos csak akkor jut időm rá, április óta 7 disznó esett kezem vagy vendégem keze által, egyt sebeztem sajnos, meg vendégeim hibáztak 4 alkalommal.

 Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #3554 Dátum: 2017. Július 11. - 10:37:41 »

Emelem

...........
A nagy távcső tesztben vendégeim hibáztak egy borzot, egy rókát, meg egy süldőt  :Mosolyog
.................................
 Wave


Merasztugye minden modern, felvilágosult vadászember tudja, hogyha az embertől "sok szerencsét"-tel búcsúznak Meglepődött Meglepődött  OOO, azt csak úgy lehet hatástalanítani, ha a leshez kiérve korunk modern felvilágosult vadászó világpolgára minimum egy döglött patkányt forgatva a feje fölött, titkos, csak általa ismert személyreszabott varázsigéket morzsolva, a négy fő világtáj fele köp egy-egy hegyeset.........  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 [237] 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: