Oldalak: 1 ... 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 [235] 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573237 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3510 Dátum: 2017. április 04. - 18:59:09 »

A lencsének van valami halvány bíbor bevonata ,de nem T* . Karc a lencséken semmi. A többi részéhez Én nem értek,párásodás nincs.

- viszont Sötétbe egy 8x56 Delta Titanium ED szerintem nagyon picivel jobbnak tűnt.

Esetleg segíthetne, ha lehetőség szerint ideírnád, mi minden van pontosan ráírva arra a távcsőre, hátha utal benne valami a bevonatra (pl. multicoated v. valami hasonló). Azért volt élet a T* előtt is.
Egyébként amekkora hosszmérete van annak a távcsőnek, nem tudom, tényleg célszerű-e megvenni, ha hasonló áron sokkal kompaktabb és modernebb távcsövek kaphatóak manapság. Lehet, hogy optikailag még mindig kiváló a teljesítménye, de a térdedet is biztosan véresre veri...  Ördög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3511 Dátum: 2017. április 04. - 21:35:32 »

Esetleg segíthetne, ha lehetőség szerint ideírnád, mi minden van pontosan ráírva arra a távcsőre, hátha utal benne valami a bevonatra (pl. multicoated v. valami hasonló). Azért volt élet a T* előtt is.
Egyébként amekkora hosszmérete van annak a távcsőnek, nem tudom, tényleg célszerű-e megvenni, ha hasonló áron sokkal kompaktabb és modernebb távcsövek kaphatóak manapság. Lehet, hogy optikailag még mindig kiváló a teljesítménye, de a térdedet is biztosan véresre veri...  Ördög

Úgy,ahogy mondod. A jénai multis Zeisseken szó sincs T*-ről,de amelyik jó, az még ma is sokáig állja a sarat.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3512 Dátum: 2017. április 05. - 09:45:19 »

A Hans Hensoldt az egyik legrégebbi kereső és céltávcső gyártó a világon. Valamikor (a második nagy háború után ha jól emlékszem,de ez nem tuti) a Zeiss (wetzlari zeiss) tulajdonába került. Az akkori Hensoldt Dialytból lettek a Zeiss Dialytok és hát ugye azokat tudjuk milyen minőségűek. Máig működik a gyár, a Zeiss hadiipari optikái (katonai keresők, mesterlövész céltávcsövek) Hensoldt néven futnak ma is.

Hogy mennyit ér? Ki tudja?  Nézd meg a Vadászaprót, van fenn belőle pár darab. Vagy az egun-t. Ott is szokott lenni. Ha jó, akkor nagyon jó tud lenni. De nagyon meg kell már nézni már csak a kora miatt is. Próbálj olyat keresni,ami már volt tisztítva és cseréltek benne tömítést, egyáltalán rendbehozták már a közelmúltban. Ha egy konkrét darabról van szó, akkor alaposan ki kell próbálni. Szerintem ezek még nem nitrogénnel töltöttek. De attól még nagyon jó lehet. Úszni ne menj vele Vigyorog

Bocsánat,de pontatlan voltam. Az öreg Hensoldt-t Moritznak hívták. És cége, a M. Hensoldt & Sons, Wetzlar 1928-ban került a Carl Zeiss tulajdonába. De ugyanúgy, mint a Swarovski tulajdonába került Kahles Wien, megtarthatta önállóságát a cégen belül.

Viszont a néha felbukkanó Dr. Hans Hensoldt feliratú  :Emeltávcsövek hamisítványok!
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
NIC88
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #3513 Dátum: 2017. április 05. - 15:06:34 »

Esetleg segíthetne, ha lehetőség szerint ideírnád, mi minden van pontosan ráírva arra a távcsőre, hátha utal benne valami a bevonatra (pl. multicoated v. valami hasonló). Azért volt élet a T* előtt is.
Egyébként amekkora hosszmérete van annak a távcsőnek, nem tudom, tényleg célszerű-e megvenni, ha hasonló áron sokkal kompaktabb és modernebb távcsövek kaphatóak manapság. Lehet, hogy optikailag még mindig kiváló a teljesítménye, de a térdedet is biztosan véresre veri...  Ördög

Hello,
Semmi bevonatra utaló felirat. Nacht Dialyt 8x56 B. és a H.W. felirat. Szomorú
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3514 Dátum: 2017. április 05. - 15:29:09 »

Hello,
Semmi bevonatra utaló felirat. Nacht Dialyt 8x56 B. és a H.W. felirat. Szomorú


Már csak belekérdezek. Eladni akarod vagy venni? Mert végül is ezt nem írod. Mi itt bőszen ajánlgatjuk (legalábbis én), hogy mit vegyél helyette és lehet eladni akarod?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3515 Dátum: 2017. április 05. - 15:50:19 »

Hello,
Semmi bevonatra utaló felirat. Nacht Dialyt 8x56 B. és a H.W. felirat. Szomorú

A neten 450-500 € körül szóródnak az árak, legalja 350, a legteteje 800 körül, utóbbiak nem tudom, el fogják-e adni valóban. Az ebay-en viszont pl. április 1-én ért véget egy licit, ahol 111 EUR-ra senki nem ígért többet. A Wild-und-Hund fórumon kétségtelenül dícsérik, akkoriban (hsz. 2004 környékén !) az egyik legjobb távcsőnek tartották, amit kapni lehet, de azt is odaírják, hogy amilyen fejlődésen keresztülmennek manapság a műszaki cikkek minden téren (távcsöveknél a bevonatok is még ehhez), ma már túlzás lenne élvonalbelinek titulálni. Persze erre lehet hőbörögni, hogy pont ugyanolyan jól lehet rajta keresztüllátni, mint 13 éve stb., de ez már ízlés meg vélemény.

Ha már a 111 €-ról lemaradtál (bár tényleg kérdés, most eladni, vagy venni akarsz), én inkább azt mondom, ha tényleg csak ennyit enged a takaród, keress egy 150 EUR körüli Jenoptem vagy Binoctem 7x50-es Zeiss-t, azzal SZERINTEM jobban jársz pénzileg is, méretileg is. Vagy locsold egy picit, és vegyél egy Deltát. Vagy locsold még egy picit, és vegyél egy még jobbat. A határ a csillagos ég.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #3516 Dátum: 2017. április 06. - 10:49:21 »

A tartós teszten lévő Yukon Futurus  Összegzés:


Meglátta a Vadász
A Futurust a NET-en
Írtak is róla jót,
Legalább vagy heten!
Tetszett az ára is,
Alacsony volt nagyon,
Örült is a Vadász,
-Nem megy rá egy vagyon!
 Jaj, szép is volt a távcső,
 Mint egy csokor rózsa,
Mer' hozta is hamar
 A boltnak fuvarosa!

Ez volt a Vadász
 új ékessége,
Mígnem kedd este,
Eltünt az élessége!!!
Kereste a Vadász,
De sehol meg nem lelte
Csak átkozta a napot,
Mikor megrendelte!
Ezzel többé ő
Nem keres már bakot,
Mert a csokor rózsa
Bizony elhervadott !!
 Nem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #3517 Dátum: 2017. április 06. - 11:37:08 »

A tartós teszten lévő Yukon Futurus  Összegzés:


Meglátta a Vadász
A Futurust a NET-en
Írtak is róla jót,
Legalább vagy heten!
Tetszett az ára is,
Alacsony volt nagyon,
Örült is a Vadász,
-Nem megy rá egy vagyon!
 Jaj, szép is volt a távcső,
 Mint egy csokor rózsa,
Mer' hozta is hamar
 A boltnak fuvarosa!

Ez volt a Vadász
 új ékessége,
Mígnem kedd este,
Eltünt az élessége!!!
Kereste a Vadász,
De sehol meg nem lelte
Csak átkozta a napot,
Mikor megrendelte!
Ezzel többé ő
Nem keres már bakot,
Mert a csokor rózsa
Bizony elhervadott !!
 Nem

Nem akartam kedved,akkoriban törni...
Ezzel a szemedet meg fogod gyötörni.
Kedves fórumtárstól kaptam ilyen csövet,
Valami gyíkja lett a postán idejövet...
Jól beállítani már sosem lehetett,
Szenvedtem bár vele mondhatom eleget.
Azóta arra jó,folyton ütni-vágni,
Kicsi gyerekemtől sem kell ezt sajnálni.
Kocsiba belökve elutazgat velem,
Félszemhunyorítva zsákmányt meg is lelem.
A Nikon is verte, pláne még a Delta!
Yukon feliratra sosem mondom: ejjjha...!

Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #3518 Dátum: 2017. április 06. - 12:01:58 »

Nem akartam kedved,akkoriban törni...
Ezzel a szemedet meg fogod gyötörni.
Kedves fórumtárstól kaptam ilyen csövet,
Valami gyíkja lett a postán idejövet...
Jól beállítani már sosem lehetett,
Szenvedtem bár vele mondhatom eleget.
Azóta arra jó,folyton ütni-vágni,
Kicsi gyerekemtől sem kell ezt sajnálni.
Kocsiba belökve elutazgat velem,
Félszemhunyorítva zsákmányt meg is lelem.
A Nikon is verte, pláne még a Delta!
Yukon feliratra sosem mondom: ejjjha...!


Taps
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3519 Dátum: 2017. április 06. - 13:35:20 »



   Mindkettőtöknek:     Emelem Emelem Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #3520 Dátum: 2017. április 06. - 15:06:33 »

  .
A Nikon is verte, pláne még a Delta!
Yukon feliratra sosem mondom: ejjjha...!


Igazad is vagyon
 Tisztelt Balkóbátya !
 Mert az enyémet is
 igen -igen bántja!
 Meg is bántam én már
 mint a kóbor kutya,
  Homályossá is vált ,
 mint szomszéd ásott kútja!

 Hallgatnék Apámra!!
 Mondta is az öreg:
 -E helyett vegyél
 inkább fűtés csövet!
 -Nem lesz homályos,
 és engedi a fényt át!
 Mit is mondhatnék erre:
 hát szereti a tintát!
 De nem hiába van
 ránc a homlokukon!
Mert ha csőbe belenézek
 átlátok a :YUKON!!
 
 
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #3521 Dátum: 2017. Május 06. - 10:23:13 »

 Folytasamm az ELADÁS topikban írtakhoz.
 Nekem   azzal van a problémám, hogy bizonyos távcsöveket nem tudok eléggé szétnyitni . Távolabb van a két szemem egymástól !
 Hogy lehet így legyártani, akár neves  keresöket, hogy nem nyílik szét eléggé?!?  Vállat von
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #3522 Dátum: 2017. Május 06. - 10:29:43 »

Folytasamm az ELADÁS topikban írtakhoz.
 Nekem   azzal van a problémám, hogy bizonyos távcsöveket nem tudok eléggé szétnyitni . Távolabb van a két szemem egymástól !
 Hogy lehet így legyártani, akár neves  keresöket, hogy nem nyílik szét eléggé?!?  Vállat von

Ezzel nem vagy egyedül...  Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3523 Dátum: 2017. Május 06. - 13:54:46 »

Ezzel nem vagy egyedül...  Kacsint

Nem biztos hogy a távcső a szűk ..............................    Stoel      Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #3524 Dátum: 2017. Május 06. - 14:33:51 »

Folytasamm az ELADÁS topikban írtakhoz.
 Nekem   azzal van a problémám, hogy bizonyos távcsöveket nem tudok eléggé szétnyitni . Távolabb van a két szemem egymástól !
 Hogy lehet így legyártani, akár neves  keresöket, hogy nem nyílik szét eléggé?!?  Vállat von

Az Isten sem tud rajtatok eligazodni. Most az a baj, hogy nem nyílik eléggé szét, máskor meg az, hogy túl nagyra nyílik, nagyon kitágul!  :Mosolyog Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 [235] 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: