Oldalak: 1 ... 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 [232] 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573243 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3465 Dátum: 2017. Február 09. - 15:58:17 »

Mán bocs, de pont Te vetted fel a reszelőt alább még egy húzásra, mikor más már letette, nem?  Ördög

Hagyjuk ! Esetleg olvass vissza .     Wave
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #3466 Dátum: 2017. Február 09. - 17:48:22 »

Gondolom ( ha gondolod) reszeljétek tovább !     Ördög
Én jól szórakozom. Ördög
 Az igazság az, hogy teljesen fölöslegesnek gondolom a drága keresőtávcsövet ilyen magamfajta stüszinek.
Mert hiába ismerem fel a vadat még a keresőben, akkor még ott van, hogy a céltávcsőben is föl kellene ismerjem.
 És még sok minden másnak is klappolnia kellene.
 Tehát hiába a Meopuld Zeivari  Titánium Konkveszt, ha :
1, Későn jön a vad,
2,én jöttem későn, már elment a vad
3, föltámadt a viharos erejű szél
3, leszáll a köd,
4, még nem szállt fel a köd
5, szakadni kezd az eső
6, A lesen tegnap agyonvert 8 db lódarázs föléledt és osztódott , mert ma legalább kétszer ennyien akarják a lest visszafoglalni. Vadászatnak vége, futok az életemért.
7. olyan hideg lett, hogy a nitrogén gáz  szilárddá fagyott a céltávcsőben.
8. a hideg miatt, a  bepárásodott céltávcsőben, csak annyit látok mint a 1982-ben, hétfőn, a TV-ben az M1-en.
 Ezért nekem teljesen tökéletesen  megfelel a 7x50-es Meopta , olyan karcos lencsével, mintha 7 macska támadt volna rá.
Már lámpát sem használok  újévi fogadalomként.  (fegyver lámpára gondolok, mert az autón igen)
 Gondolom ezzel bőven megadom az esélyt a vadnak.




M2-s adás nem volt akkoriban hétfőnként... Kacsint




 
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 09. - 18:11:21 írta Sakac » Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #3467 Dátum: 2017. Február 09. - 19:27:03 »

 
 


M2-s adás nem volt akkoriban hétfőnként... Kacsint




 
1988 október 31 től szünt meg a hétfői adásszünet. Előte csak "ünnepi nyitvatartás " esetén vót műsor.  Figyelmes olvasás
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #3468 Dátum: 2017. Február 11. - 17:56:21 »

1988 október 31 től szünt meg a hétfői adásszünet. Előte csak "ünnepi nyitvatartás " esetén vót műsor.  Figyelmes olvasás

Tudom.... nagyon sokáig kapcsolgattam a tv és rádióadókat.... Kacsint
 Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #3469 Dátum: 2017. Február 15. - 20:13:08 »

Tegnap este ismét volt alkalmam  kipróbálnom a Yukon Futurus-t {10x50}.
Kellőképpen sötét volt, egy leheletnyi köddel vegyítve.
 Csillagokat sötét felhők takarták, de a falufényei, narancsszínű paplant vontak az ég és föld közé.
6:50 környékén hallottam meg a közeledő neszt a nádasból. A les   hideg , jeges deszkái már állásra késztettek.
 Nem sok esélyt adtam bármiféle vaddal való találkozásra, mert a szórót, a megközelíthetetlensége miatt  már egy ideje nem szórtuk, de azért  a biztos-ami-biztos alapon, töltött fegyverrel vártam az eseményeket.
 A nesz irányába fordulva , a kereső távcsőn keresztül figyeltem, amint egy  koca, az üres szóróra kivált, nyolc , nem túl nagy süldővel.
 Teljesen jól látható  képet adott a távcső, meg vagyok vele elégedve. A céltávcsövön keresztül már nem voltak egyértelműek a látottak, igy a keresővel nézegettem őket, nem túl sokáig, mert az üres szóró nem marasztalta őket.
 Ez már a harmadik féle látási viszony volt, amiben teljességgel tette a dolgát.
Naplózva
Dudás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 142


Erdő hallgató


« Új üzenet #3470 Dátum: 2017. Február 18. - 22:25:49 »

A FEHOVÁn terveztem egy kereső távcső vásárlását. Sajnos az előtte szervizelt kocsimból a közel 300 km-es úton dőlt a motorra gázolaj. Más ügyben a projektmenedzserek, akikkel megbeszélt találkozóm volt, sehol sem voltak, csak a pénzügyes vonogatta a vállát. Olyan ideges lettem, hogy a pulzusom is felment 60 fölé… A végeredmény, hogy 2 órával később értem a FEHOVÁRA, mint terveztem, így végig rohantam. Egy barátom már várt, épp puskát vett egy rokon segítségével, de ő minden 2. embert ismert, szóval iszonyat volt ezzel az „öreggel”előbbre jutni, de hát ilyen aki a fél világon vadászott és vadásztatott...
Nagy nehezen végre 3-an elkezdtünk távcsöveket nézni. A Minox-nál időztünk valamennyit, aztán a BTC standjához jutottunk Deltát nézni. A pult derékszögű sarkán állva fel sem tűnt, hogy az egyik sor Deltáiról a másikra térve mi a felirat. Már alkudtunk egy sort, odaadtuk a pénzt, mert 2-őt vettünk, amikor feltűnt, hogy Lacerta ez a Delta… A tanácsadó közölte egy legyintéssel, hogy mindegy. Mérsékelten keresztyéni módon gondoltam ekkor rá...
Így jutottam egy idióta nap, idióta pillanatában „balfékként” egy Lacerta Elite 8x56-os tetőélprizmás keresőtávcsőhöz.
Külsőleg távcső. (Mi a fenét kéne mutatnia?) A fogása nem rossz, a súlya 1 kiló. Vízálló, nitrogénnel töltött, használható tokkal, széles nyakpánttal. Az élesítése könnyen megy 2 méterre úgy, mint 300 méterre. Kínai, amire azt írták, hogy kínai.
Ilyen előzmények után ma, kissé bizarr szituációban, "lesen" ülök. Ez azt jelenteni, hogy másra (vadászatra) épp nem volt lehetőségem, fogtam a puskám 7x50-es fix Meopta távcsővel szerelt, egy kissé lelakott Yukon 8x56-ost és az új Lacerta távcsöveket és kiraktam 100 emberes lépésnyire az udvaron két karton dobozt. Egy fehér és egy zöld almásrekeszt hosszanti oldalával felém fordítva.
És várom a sötétedést.
A Yukon világosban máris vesztett, de ez a korából és állapotából is fakad, mert világosban is nehezen lehet elfogadható élességet beállítani.
Szabad szemmel már csak tudom, hogy hol van a zöld rekesz, a távcsövek még bírják. 17.35-kor.
Az ég borult és bár a település közepén vagyok, lámpa hozzám és a ládákra nem fog esni.
17.40 szabad szemmel már csak a fehér láda látszik. A távcsövek közül csak a céltávcső és az új értékelhető jónak.
17.45 a helyzet ugyan ez, mint előbb. A terület közepén kis domb van, ami két oldalán van az én székem és a ládák, ülve épp ellátok a talaj felett, felállva jobb a kép.
17.50 Yukonnal elveszett a zöld láda és a céltávcsővel is lényegében, Lacertával még épp kivehető.
17.55 már a Lacertával is elveszett a zöld láda.
18.00 a fehér láda még sejthető szabad szemmel, telefonba pötyögöm az eredményeket minimum fényerőre lehúzva, de ez is zavaró, mert a szemem percenként kell a sötéthez szoktatni. Yukon annyit mutat, mint a szabad szem, Meoptával látszik a doboz, talán még megkockáztatnék egy lövést lámpa nélkül, Lacertával a doboz élei és a sarkai is kivehetőek.
18.05 szemmel már nincs egy doboz sem Yukonnal fehér folt, Meoptával kissé jobb, de nem egyértelmű, Lacertánál homályosodó fehér doboz.
18.10 minimális különbséggel ugyan ez. Lőni már csak lámpával lőnék, de keresővel még megtalálható. De hozzá tartozik a Lacerta beszűrődő fényt is mutat, mégis egy kisváros közepén vagyok.
18.15 szemmel semmi, Yukon halovány folt, Meopta valamivel jobb, de már nem igazán értékelhető, Lacerta még mindig mutatja homályosan. Gyanús! A fény nem változik. Mégis odavilágít egy lámpa?
18.20-25-30 -kor a kép állandósultnak látszik, a feleségem hív vacsozni, stb. feladom. A ládáknál szembesülök vele, hogy tévedtem, sajnos ideér valamennyire az utcai lámpa fénye.
Hadd fűzzem hozzá: első és legfontosabb, hogy nem vagyok kereskedő, nem is nagyon érdekelnek a sznob vélemények, és nincs hasznom ebből az írásból.
Második a Lacerta márka annyira nem mondott semmit, hogy azt gondoltam először eladom a csudába ezt a vacakot, de azért adtam neki egy esélyt, vadászni még nem voltam vele.
Mint egy konklúzióként a fentiek tapasztalatában annak ellenére, hogy először azt gondoltam „elcsesztem”, törlöm, amit pötyögtem, mégis azt mondom, hogy volt értelme.
Ha ugyanis a szabad szem már semmit sem mutat, de egy távcsőnek van, még ereje az valamit jelez.
Nyilván nem reprezentatív eredményről számoltam be, ha tehetem, megpróbálom összehasonlítani egyszer mérvadóbb távcsövekkel, jobban megválasztott helyszínen.
Most azt mondom, megérte a Lacerta azt az 57000 forintot.
Naplózva

"Apának háta van!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3471 Dátum: 2017. Február 19. - 20:47:22 »

Most azt mondom, megérte a Lacerta azt az 57000 forintot.


Ha tényleg ugyanazok a lencséi, mint a Deltának, akkor biztosan.  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #3472 Dátum: 2017. Március 04. - 11:24:14 »

Tartós teszten van nálam egy 10x50-es Yukon Futurus. Nem rossz kis optika a maga kis 26,500- as árával.
 
Sem le , sem rá nem akarok  beszélni  senkit erre az optikára, de a tegnap esti kis Holdnál, úgy 8 körül (nem teljesen tiszta idő, mert udvara volt a Holdnak ) 60 méterről a fű erezetét is látni lehetett.
 Pozitívan csalódtam.
 Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3473 Dátum: 2017. Március 06. - 09:52:51 »


 Láttátok? A csapból is a Brajzler keresők folynak.  Meg megy az agitpropduma,hogy Brajzlerék kiadták az optikai részlegüknek,hogy készítsenek egy igazi,vadászoknak való keresőcsaládot. Nekik olyan is van? És vajon hol gyártják?  Ja,hogy az optikai részlegükben. Fejvakarás Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3474 Dátum: 2017. Március 06. - 10:39:03 »

Láttátok? A csapból is a Brajzler keresők folynak.  Meg megy az agitpropduma,hogy Brajzlerék kiadták az optikai részlegüknek,hogy készítsenek egy igazi,vadászoknak való keresőcsaládot. Nekik olyan is van? És vajon hol gyártják?  Ja,hogy az optikai részlegükben. Fejvakarás Vállat von

Nyugodt lehetsz, amelyik idióta eddig is a logo miatt vette meg a "Szopó" cuccokat a hasonszőrű haverjai tanácsára, azok szerintem már most tapossák egymás sarkát a bolt küszöbén.

Az árképzésben sem hazudtolják meg magukat. Majd egyszer bevezetlek a linkelés rejtelmeibe, addig is:

Modellek:
http://blaser-optics.de/

Árak:
https://www.jagd-optik.de/blaser/

Megvan már régóta az a célcsoport, akinek ha a meleg szart vékonyan meghinted porcukorral, és rányomsz egy Szopó logót, háromszor jön vissza repetázni...  :Mosolyog
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #3475 Dátum: 2017. Március 06. - 10:48:36 »

Nyugodt lehetsz, amelyik idióta eddig is a logo miatt vette meg a "Szopó" cuccokat a hasonszőrű haverjai tanácsára, azok szerintem már most tapossák egymás sarkát a bolt küszöbén.

Az árképzésben sem hazudtolják meg magukat. Majd egyszer bevezetlek a linkelés rejtelmeibe, addig is:

Modellek:
http://blaser-optics.de/

Árak:
https://www.jagd-optik.de/blaser/

Megvan már régóta az a célcsoport, akinek ha a meleg szart vékonyan meghinted porcukorral, és rányomsz egy Szopó logót, háromszor jön vissza repetázni...  :Mosolyog

Azt a pletykát hallottam - külföldi vásárokat megjárt kollegáktól - hogy a Blaser nem keveset áldozott arra, hogy nagy nevektől kulcs embereket szipkázzon el...
Szóval fene tudja.
Kb ennyire és eddig izgat amúgy a kérdés.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #3476 Dátum: 2017. Március 06. - 10:54:58 »

Eleve az árképzésben is a feltörekvés köszön vissza, aszongya': 2345 euró.  Ördög Nem ám 1999, vagy 2199, nem a tecskóba hirdetik a cuccot. Ennyi.  S.Peti
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3477 Dátum: 2017. Március 06. - 13:45:29 »

Eleve az árképzésben is a feltörekvés köszön vissza, aszongya': 2345 euró.  Ördög Nem ám 1999, vagy 2199, nem a tecskóba hirdetik a cuccot. Ennyi.  S.Peti

Mondjuk a szégyenlősség sosem bántotta őket.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3478 Dátum: 2017. Március 06. - 16:29:49 »

Durván a Zeiss árában van, feltehetőleg minőségben is.
Akkor mi itt a gond?
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3479 Dátum: 2017. Március 06. - 17:39:31 »

Durván a Zeiss árában van, feltehetőleg minőségben is.
Akkor mi itt a gond?
 Emelem

A Zeiss ugye elég régóta gyárt bizonyítottan prémium minőségű optikát (most pont ne menjünk bele a "mennyit is ér az valójában reálisan, kevésbé kapzsi prémium árképzéssel" kérdésbe). A Blaser egy ideje gyárt puskákat, majd utóbb egyszer csak elkezdtek érteni a távcsőhöz IS.

Ha holnap a Zeiss kijönne egy puskával, szemrebbenés nélkül kifizetnéd az első darabért egy Blaser árát? Nekem biztosan kigyulladna például a piros lámpa a fejemben, még akkor is, ha a keresőjük vélhetően nem fogja kitolni a szemlencsét a fejem hátulján. Sokkal sportszerűbb dolognak tartanám nyilvánosságra hozni, hogy kivel működöm együtt optika terén, aztán majd a piac eldöntené, kér-e belőle, és ennyiért-e.

Ezt a Blaser nyilván nem fogja megtenni, hogy még tovább fújják az eddig is ügyesen felpumpált márkanév "polihisztor" ázsióját, mint a viccben a falu nevezetessége, aki mindenhez IS ért. Ha már egyszer jó sok PR/marketing pénzen kitenyésztették maguk köré a célcsoportjuk túlnyomó részét, aki boldogan elhiszi a tűéles, lassított, full HD "Megbosszuljuk a genyó remetekant" videok láttán, hogy az árcédula automatikusan bizonyíték a minőségre, beleértve a sajátjukat is, hülye volna a Blaser nem élni vele.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 [232] 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: