Oldalak: 1 ... 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 [225] 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573054 alkalommal)
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #3360 Dátum: 2016. December 14. - 09:32:49 »

Nekem orosz is van és Zeiss is,de bizony nem egy kávéház a kettő. Szürkületkor mindkettő meghal csak a Zeiss kicsivel később. Cserkelni viszont király. Bár arra meg a 7x42-es Swarovski még jobb és az este sem hal meg mindjárt.

Rendben Emelem
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9986



« Új üzenet #3361 Dátum: 2016. December 14. - 14:01:25 »

    8 x 30 Zeiss. Még az NDK-Centrumban vettem 40 éve. Öcsém kollégámnak japán távcsöve volt. Én azt képtelen voltam a szememhez állítani,mindig homályosan láttam vele.
A Zeiss csiszolt lencsés,a japán és az orosz öntött lencsés. A csiszolt lencse főleg Jénai üvegből készült tökéletes,az öntött lencsék minden darabja másképp sikerül.
Nagyvadhoz zergét kivéve elég a 8 x 30. A mérete is sokkal szerencsésebb.

Volt nekem is egy ilyen 8X30, csak elhagytam valahol, vagy ellopták, nem is tudom, hogyan történt. Egyszer csak nem volt meg.
Együtt volt egy rövid időre a 8X56-os, új Zeiss Victorival, szürkületben nagyon nem egy pályán játszottak.
Ugyanezt a 8X56-ot néztem össze egyszer az említett 7X50-es Fujinonnal, na, ők pariban voltak.

Aztán egy alkalommal ellopták a nagy Zeisset is, akkor eldöntöttem, hogy én még egyszer távcsőért nem adok fél milliót.
Vettem egy Minox 8X56-ot, a mai napig ez van, nem is kell jobb. Ha már nem látok vele, hazamegyek.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #3362 Dátum: 2016. December 14. - 14:05:53 »

Volt nekem is egy ilyen 8X30, csak elhagytam valahol, vagy ellopták, nem is tudom, hogyan történt. Egyszer csak nem volt meg.
Együtt volt egy rövid időre a 8X56-os, új Zeiss Victorival, szürkületben nagyon nem egy pályán játszottak.
Ugyanezt a 8X56-ot néztem össze egyszer az említett 7X50-es Fujinonnal, na, ők pariban voltak.

Aztán egy alkalommal ellopták a nagy Zeisset is, akkor eldöntöttem, hogy én még egyszer távcsőért nem adok fél milliót.
Vettem egy Minox 8X56-ot, a mai napig ez van, nem is kell jobb. Ha már nem látok vele, hazamegyek.

Ha esetleg nem Fujinon, ott a 7*50-es B1. Árban "nagyjából" Fujinon, és nagyon jó. 
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3363 Dátum: 2016. December 14. - 14:50:49 »

Volt nekem is egy ilyen 8X30, csak elhagytam valahol, vagy ellopták, nem is tudom, hogyan történt. Egyszer csak nem volt meg.
Együtt volt egy rövid időre a 8X56-os, új Zeiss Victorival, szürkületben nagyon nem egy pályán játszottak.
Ugyanezt a 8X56-ot néztem össze egyszer az említett 7X50-es Fujinonnal, na, ők pariban voltak.

Aztán egy alkalommal ellopták a nagy Zeisset is, akkor eldöntöttem, hogy én még egyszer távcsőért nem adok fél milliót.
Vettem egy Minox 8X56-ot, a mai napig ez van, nem is kell jobb. Ha már nem látok vele, hazamegyek.

Én nagyon erőltetném azt a 7x50 Fujinont, legfeljebb vennék (ahogy írták is) mellé egy olcsóbb,de jó spektívet. Bár van ilyen célra egy 8-32x50-es Vixenem,mert valahogy a spektív nekem nem jön be. Ugyan TAL azt írta róla,hogy a mechanikája huzalos,szétesős,de ennek semmi jelét nem adja eddig Mosolyog Igaz nem is csapkodom a földhöz. Az optikája viszont  echte Vixen. Az meg ugye mindent elmond.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #3364 Dátum: 2016. December 15. - 19:44:07 »

Üdvözletem!
Tisztelt nálam tapasztaltabb vadásztársak!
Van valami tippetek a keresőtávcső szemlencséjének párásodása ellen?  A szem melegétől való párásodásról beszélek.
Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3365 Dátum: 2016. December 15. - 21:12:02 »

Üdvözletem!
Tisztelt nálam tapasztaltabb vadásztársak!
Van valami tippetek a keresőtávcső szemlencséjének párásodása ellen?  A szem melegétől való párásodásról beszélek.

Üdv!

Én azt tapasztaltam, hogy nem is a szemtől sokkal inkább az orromon vagy a számon kiáramló pára csapódik ki a hideg lencséken. Sok mindent nem tudtam tenni, csak ha kritikus volt a helyzet akkor egy kicsit óvatosabban a kiáramló légzésekkel és lehetőleg zihálás közben nem nézegetni és egy jó minőségű törlőkendőt hadrendben tartani. A szem miatt okozott párásodást én nem tapasztaltam mivel a szemkagylógumi kitekerhető és nagy távolságban tudja tartani a szemet a lencsétől, esetleg meg kell próbálni távolabb tartani a szemtől ha sikerül. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #3366 Dátum: 2016. December 16. - 10:20:19 »

Üdv!

Én azt tapasztaltam, hogy nem is a szemtől sokkal inkább az orromon vagy a számon kiáramló pára csapódik ki a hideg lencséken. Sok mindent nem tudtam tenni, csak ha kritikus volt a helyzet akkor egy kicsit óvatosabban a kiáramló légzésekkel és lehetőleg zihálás közben nem nézegetni és egy jó minőségű törlőkendőt hadrendben tartani. A szem miatt okozott párásodást én nem tapasztaltam mivel a szemkagylógumi kitekerhető és nagy távolságban tudja tartani a szemet a lencsétől, esetleg meg kell próbálni távolabb tartani a szemtől ha sikerül. Emelem
Bezony...
A szemlencsék takaróját a szíjon pl. mindig fel kell húznom mert ha közel van, akkor szememhez emelve a távcsövet a szám elé kerül és a leheletemet felfelé irányítja oszt már párásodik is a technika. Ugyanez a helyzet ha maszk van az emberen vagy akár csak egy magas, végigzippzározott gallér van a szája előtt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3367 Dátum: 2016. December 16. - 11:05:56 »

Bezony...
A szemlencsék takaróját a szíjon pl. mindig fel kell húznom mert ha közel van, akkor szememhez emelve a távcsövet a szám elé kerül és a leheletemet felfelé irányítja oszt már párásodik is a technika. Ugyanez a helyzet ha maszk van az emberen vagy akár csak egy magas, végigzippzározott gallér van a szája előtt.

Egyszer annyira felidegesített ez a párásodás,hogy mérgemben ráköptem a lencsékre ( a búvárok szokták így páramentesíteni a búvárszemüveget). Nem párásodott tovább.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #3368 Dátum: 2016. December 16. - 12:58:51 »

Egyszer annyira felidegesített ez a párásodás,hogy mérgemben ráköptem a lencsékre ( a búvárok szokták így páramentesíteni a búvárszemüveget). Nem párásodott tovább.

Én ezt akkor teszem, mikor beülök a kocsiba, és tovább megyek egy másik helyre (híváskor).
Persze akkor nem jut eszembe a céltávcső, csak mikor méregetem a lehetőségeket és hát tejfel van a távcsőbe nézéskor.
Persze ilyenkor a törlőkendő a kocsiba van csak....
Naplózva

Üdv End
Stefi
Vendég
« Új üzenet #3369 Dátum: 2016. December 16. - 13:25:13 »

Egyszer annyira felidegesített ez a párásodás,hogy mérgemben ráköptem a lencsékre

Én meg ezt akkor tettem mikor az anyós lencsefőzeléket csinált !     Ördög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3370 Dátum: 2016. December 16. - 13:55:15 »

Én meg ezt akkor tettem mikor az anyós lencsefőzeléket csinált !     Ördög

Anyósodat minősítetted vagy a lencsefőzeléket? Vagy egy füst alatt mindkettőt? Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3371 Dátum: 2017. Január 02. - 17:39:01 »

Sziasztok
Találkozott már valaki élőben gracia 16x50-es keresővel. Milyen lehet? Van egy kilátásban cserére, vagy bagóért...Persze nem estére...
Csak kíváncsi lennék.
Köszönöm
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9914



« Új üzenet #3372 Dátum: 2017. Január 02. - 18:00:35 »

Sziasztok
Találkozott már valaki élőben gracia 16x50-es keresővel. Milyen lehet? Van egy kilátásban cserére, vagy bagóért...Persze nem estére...
Csak kíváncsi lennék.
Köszönöm

Hááát meg is kell tartani....itt már remeg az a kéz. Kacsint
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #3373 Dátum: 2017. Január 02. - 18:08:40 »

Hááát meg is kell tartani....itt már remeg az a kéz. Kacsint
Az már biztos. Majd holnap kiróbálom, ha szép a képe, akkor elüzletelem. Egyébként a garanciapapír szerint 79-es.
 Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3374 Dátum: 2017. Január 03. - 15:11:24 »


   Ha valakit érdekel:  van a Vaterán egy eladó MOM 8x40 felderítő távcső. Hozzáértők szerint kiváló minőségű,innovatív reprezentánsa a korabeli magyar optikai iparnak. Mindez 50 ezer forinton megvehető.  Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 [225] 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: