Oldalak: 1 ... 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 [218] 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573507 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #3255 Dátum: 2016. Augusztus 17. - 20:57:53 »

Az FMT igen jó, itthon talán a 200 ezer körüli kategória.
A Vixen New Foresta-val nézegettük össze, nagyjából döntetlen az én szemem szerint. Itthon az is 180, én 390 euróért vettem újan eGunon.
A fenti kettő mindegyike jobb mint a MInox BL BR 8x56, ami itthon ugyanaz az árkategória kb.
Szóval ha 120 ezer körül lehet még Vixent csípni, akkor az a tuti.
Deltával kellene még egyszer összenézni, hogy az ár érték arány hogy alakul.

Bocs András!  Valahogy kiment a fejemből a Vixen. Mea culpa! Pedig nekem is és a vőmnek is van,tehát tudom milyen jók. És még bőven a fájdalomküszöb alatt van az áruk.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #3256 Dátum: 2016. Augusztus 18. - 09:05:29 »

Sziasztok.

Az elmúlt időszakban megbecsült 8x56-os Deltám feladta a küzdelmeket legfőképpen saját hülyeségem miatt.
Az utódláson gondolkodva két távcsőben gondolkodok:
- maradok a Delta márkánál, de már a kisebb, könyebb és kompaktabb 8x56 ROH-t veszem
- vagy árban kicsit feljebb lépve a KOWA BD 8x56 XD Prominar-t választom

Előbbit ismerem személyesen, utóbbit csak blogról, cikkekből. Ettől függetlenü utóbbi felé hajlok, bár valószínű csak a hülyebogár miatt, mert megindokolni nem tudom a szimpáiámat iránta.
Valaki használ KOWA-t? Tudna nekem róla véleményt alkotni, esetleg Delta ROH-val való összehasonlításban?
Szívesen fogadok más javaslatokat is 8x56-os keresőre ebben az árkategóriában.

Köszönöm: Bence  Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #3257 Dátum: 2016. Augusztus 18. - 20:01:19 »

Sziasztok.

Az elmúlt időszakban megbecsült 8x56-os Deltám feladta a küzdelmeket legfőképpen saját hülyeségem miatt.
Az utódláson gondolkodva két távcsőben gondolkodok:
- maradok a Delta márkánál, de már a kisebb, könyebb és kompaktabb 8x56 ROH-t veszem
- vagy árban kicsit feljebb lépve a KOWA BD 8x56 XD Prominar-t választom

Előbbit ismerem személyesen, utóbbit csak blogról, cikkekből. Ettől függetlenü utóbbi felé hajlok, bár valószínű csak a hülyebogár miatt, mert megindokolni nem tudom a szimpáiámat iránta.
Valaki használ KOWA-t? Tudna nekem róla véleményt alkotni, esetleg Delta ROH-val való összehasonlításban?
Szívesen fogadok más javaslatokat is 8x56-os keresőre ebben az árkategóriában.

Köszönöm: Bence  Emelem
Hivatásos vadászunk vett Kowa BD XD 8x56-os távcsövet. Egy este bakokat figyelve összenéztük a german Minox BL 8x56-os és a Fujinon FMT távcsöveimmel. Nem kellett állítgatni a távcsöveket mert" egyforma" volt a szemünk. Nem láttunk különbséget a két 8x56-os között. A Fujinont félre tettük világosba, aztán erős szürkületbe belenézett a hivatásosunk és csak annyit tudott kinyögni "Ez brutális". Vadásztársamnak Delta ROH 8x56-os van, attól szerintem jobb és részletgazdagabb képet ad a Kowa. A bolti árból egy tízest alkudj, a hivatásosunknak is emgedtek ennyit.
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #3258 Dátum: 2016. Augusztus 18. - 22:15:48 »

Hallo,

Valaki használ 9x63 Delta keresőt?
Gondolkodom hogy a kis 8x42-es minoxot "átalakìtom" erre.
Lesvadászathoz kellene.
Szívesen olvasom ha valakinek van vele +\-tapasztalata.
Q
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Mar98
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #3259 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 07:57:36 »

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy használ-e valaki Schmidt Bender 8x56 hun vil pont céltávcső mellé delta titanium 8x56 ROH keresőt.
Szürkületi, éjszakai használat során mennyire használhatók együtt. Keresővásárlás előtt állok, nem aranyárban nézelődök...
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3260 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 08:15:22 »

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy használ-e valaki Schmidt Bender 8x56 hun vil pont céltávcső mellé delta titanium 8x56 ROH keresőt.
Szürkületi, éjszakai használat során mennyire használhatók együtt. Keresővásárlás előtt állok, nem aranyárban nézelődök...


Szia!

Ugye nem haragszol, ha azt mondom, hogy a kérdés feltevése egy kicsit faramucira sikeredett. Én úgy gondolom, hogy jelen esetben elegendő lett volna a keresőtávcsőre korlátozni a kérdésedet, a másik megemlítése nélkül. Így ebbe a formában úgy tűnik mint ha a céltávcső fényereje/szürkületi értéke, releváns volna a kereső kiválasztása kiválasztása szempontjából. Ennek analóg változata úgy hangzana, hogy egy kínai piacos céltávcsőhöz keresek, megfelelő kereső távcsövet, ugye ez is faramucian hangzik. Természetesen jó irányba keresed a megoldást(Delta) függetlenül attól milyen céltávcső van a fegyvereden. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Mar98
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #3261 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 08:39:14 »

Szia!

Ugye nem haragszol, ha azt mondom, hogy a kérdés feltevése egy kicsit faramucira sikeredett. Én úgy gondolom, hogy jelen esetben elegendő lett volna a keresőtávcsőre korlátozni a kérdésedet, a másik megemlítése nélkül. Így ebbe a formában úgy tűnik mint ha a céltávcső fényereje/szürkületi értéke, releváns volna a kereső kiválasztása kiválasztása szempontjából. Ennek analóg változata úgy hangzana, hogy egy kínai piacos céltávcsőhöz keresek, megfelelő kereső távcsövet, ugye ez is faramucian hangzik. Természetesen jó irányba keresed a megoldást(Delta) függetlenül attól milyen céltávcső van a fegyvereden. Emelem
Naplózva
Mar98
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #3262 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 08:43:30 »

Lehet, nem volt egyértelmű a megfogalmzásom, arról szerettem volna infót hogy a ROH szürkületben, este feléri-e a bendert, tekintettel arra hogy a jelenlegi keresőm előbb elfogy szürkületben mint a bender, ami ugye nem túl szerencsés...
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #3263 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 08:50:15 »

Lehet, nem volt egyértelmű a megfogalmzásom, arról szerettem volna infót hogy a ROH szürkületben, este feléri-e a bendert, tekintettel arra hogy a jelenlegi keresőm előbb elfogy szürkületben mint a bender, ami ugye nem túl szerencsés...

Jó párosítás lesz, vedd meg nyugodtan a Bender mellé a Deltát.  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3264 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 09:05:00 »

Lehet, nem volt egyértelmű a megfogalmzásom, arról szerettem volna infót hogy a ROH szürkületben, este feléri-e a bendert, tekintettel arra hogy a jelenlegi keresőm előbb elfogy szürkületben mint a bender, ami ugye nem túl szerencsés...

Tudod itt a fórumon, van egy antagonisztikus  Ördög soha el nem múló, örökzöld, stb, stb, téma S&B kontra Delta szerintem neked, most sikerült ismét a pislákoló parázsra egy kis nitro hígítót permetezni.

Még egy analóg példa, hogy megértessem magamat: Ha valaki mondjuk van olyan elvetemült, és kimegy esteli lesvadászatra, mondjuk sörétes fegyverrel,(és nincs is neki más) akkor az mihez viszonyítsa a kereső távcsövét Vállat von

Persze értem a kérdésedet, de ha már megemlíted a fegyvertávcsöved akkor említs meg a jelenlegi keresődet is ami nem megfelelő, szerinted, és ha az egyenletet tovább egyszerűsíted, akkor mindjárt ki lehet rendezni az egyenletet, kereső-kereső távcsőre vagyis a jelenlegi keresődet említsd meg és azt hasonlíts vagy kérjél összehasonlító tapasztalatot a Deltával. Wave
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Mar98
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #3265 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 09:37:14 »

 10x50 Tento, a bíborlencsés változat, ami sajnos annak ellenére, hogy kb 5 éve teljes tisztításon és tömítéscserén esett át, egyszer csak megjelent benne egy fehéres homályos rész, így nem foglalkoznék vele tovább....
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3266 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 09:38:23 »

10x50 Tento, a bíborlencsés változat, ami sajnos annak ellenére, hogy kb 5 éve teljes tisztításon és tömítéscserén esett át, egyszer csak megjelent benne egy fehéres homályos rész, így nem foglalkoznék vele tovább....

Anyagi keretről esetleg valamit?...
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3267 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 09:45:56 »

Lehet, nem volt egyértelmű a megfogalmzásom, arról szerettem volna infót hogy a ROH szürkületben, este feléri-e a bendert, tekintettel arra hogy a jelenlegi keresőm előbb elfogy szürkületben mint a bender, ami ugye nem túl szerencsés...
Példaként!
A 8x56-os Delta keresőm simán verte a Z6I-met.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #3268 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 09:54:49 »

Példaként!
A 8x56-os Delta keresőm simán verte a Z6I-met.

Szevas Géza!

Teljesen hihető, keresőtávcsőbe nézve két szemmel alapból jobban látunk, mit céltávcsőbe egy szemmel nézve. A Te példád tanusága szerint ez még egy jó értelemben "átlagos" keresőt egy prémium céltávcsővel összehasonlítva is megállja a helyét. Persze biztos létezik annyira gyenge kereső (még ha nem is hibás, mint az említett Tento), amivel ez az elv már megdől...  Wave
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3269 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 10:05:56 »

10x50 Tento, a bíborlencsés változat, ami sajnos annak ellenére, hogy kb 5 éve teljes tisztításon és tömítéscserén esett át, egyszer csak megjelent benne egy fehéres homályos rész, így nem foglalkoznék vele tovább....


Egy "beteg," hibás keresőtől bármi más, csak jobb lehet, ráadásul a 10x50 es lencse kiosztástól is jobb egy 8X56, 7X50 es kombináció, tehát a vásárlásnál érdemes ezeket is figyelembe venni. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 [218] 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: