Oldalak: 1 ... 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 [209] 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573450 alkalommal)
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #3120 Dátum: 2016. Március 14. - 16:20:16 »

Az úgy annyira nem éri meg!
Poénnak szántam. Mosolyog Amúgy nem hiszem, hogy 10 év múlva egyszer csak a 7x50-es Jena jobb lesz, mint a 8x56-os Delta. A bevonatokról beszélek, hogy mechanikailag is fogja-e bírni a Delta, csak remélni tudom, mert 2 kereső és 2 céltávcső van a háznál. Wave
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #3121 Dátum: 2016. Március 14. - 16:44:09 »

Poénnak szántam. Mosolyog Amúgy nem hiszem, hogy 10 év múlva egyszer csak a 7x50-es Jena jobb lesz, mint a 8x56-os Delta. A bevonatokról beszélek, hogy mechanikailag is fogja-e bírni a Delta, csak remélni tudom, mert 2 kereső és 2 céltávcső van a háznál. Wave
A Jena tíz év múlva is ugyanolyan lesz, mint most. A Delta meg...hát... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #3122 Dátum: 2016. Március 14. - 19:27:48 »

A Jena tíz év múlva is ugyanolyan lesz, mint most. A Delta meg...hát... Fejvakarás


A Delta nem?
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #3123 Dátum: 2016. Március 14. - 22:45:08 »

A Delta nem?
Szerintem nem. Nem éri meg nekik, nem vennél tíz év múlva újat.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #3124 Dátum: 2016. Március 14. - 23:00:33 »

Szerintem nem. Nem éri meg nekik, nem vennél tíz év múlva újat.
Ez igaz! Fogyasztói társadalomban élünk. Viszont ezt szerintem a Zeiss, a Swarovski, a Leica is tudja. Nem vagyok benne biztos, hogy egy mai prémium távcső megéli azt a kort, mint egy Zeiss Jena pl.
Naplózva
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #3125 Dátum: 2016. Március 15. - 00:16:31 »

Szerintem nem. Nem éri meg nekik, nem vennél tíz év múlva újat.

Előre bocsájtom, nem vagyok Delta fan, de itt a fórumon 8 éve volt először szó a Deltáról, és már akkor is elhangzott, hogy majd meglátjuk 10 év múlva. Nos nem hallani hogy tömegével széthullanának, vagy ezekkel lenne tele a használt piac, pedig szerintem elég sok van használatban.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3126 Dátum: 2016. Március 15. - 09:24:57 »

Előre bocsájtom, nem vagyok Delta fan, de itt a fórumon 8 éve volt először szó a Deltáról, és már akkor is elhangzott, hogy majd meglátjuk 10 év múlva. Nos nem hallani hogy tömegével széthullanának, vagy ezekkel lenne tele a használt piac, pedig szerintem elég sok van használatban.

Én úgy gondolom, A pro és kontra vélemények írói egy közös dologban hálásak lehetnek a Delta megalkotóinak, ezt pedig a kommentek száma igazolja. Biztos pontként tekinthetünk rá, ha véleményeket akarunk róla, mellette, vagy ellene hallani, és a kérdésekre, véleményekre adott válaszok tartalma, már azok feltevésekor is ismert a feltevőnek, mégis lehet finomítani még rajta.
A tárgyakkal az emberek ugyanúgy képesek érzelmi viszonyokat kialakítani mint természetes személyekkel, függetlenül attól, hogy azt birtokolják, vagy sem és érveléseik motivációja érzelmi annak ellenére, hogy verbálisan ezt tényszerűen, esetleg műszaki tartalommal is alá tudják támasztanai. A jelenség ezen része csak nehezen érhető tetten, ezért ilyen eszközök összehasonlítása szerintem ezen a felületen objektív módon szinte lehetetlen. Mosolyog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3127 Dátum: 2016. Március 15. - 09:46:29 »

Én úgy gondolom, A pro és kontra vélemények írói egy közös dologban hálásak lehetnek a Delta megalkotóinak, ezt pedig a kommentek száma igazolja. Biztos pontként tekinthetünk rá, ha véleményeket akarunk róla, mellette, vagy ellene hallani, és a kérdésekre, véleményekre adott válaszok tartalma, már azok feltevésekor is ismert a feltevőnek, mégis lehet finomítani még rajta.
A tárgyakkal az emberek ugyanúgy képesek érzelmi viszonyokat kialakítani mint természetes személyekkel, függetlenül attól, hogy azt birtokolják, vagy sem és érveléseik motivációja érzelmi annak ellenére, hogy verbálisan ezt tényszerűen, esetleg műszaki tartalommal is alá tudják támasztanai. A jelenség ezen része csak nehezen érhető tetten, ezért ilyen eszközök összehasonlítása szerintem ezen a felületen objektív módon szinte lehetetlen. Mosolyog

Tudom, hogy sok vagyok Ördög de még egy saját agymenés a témához ha szabad. Technikai eszközöket érzelemmentes tényszerű, tárgyszerű adatokat produkáló szintén technikai eszközökkel szoktak vizsgálni és összehasonlítani. Ez a mai feltételek mellet nem gond, ez kiterjed az élettartam vizsgálattól kezdve minden olyanra amire az ember érzékszervei nem képesek. Ezek a vizsgálatok nem is olyan bonyolultak, és léteznek a mi általuk használt eszközökre is. Korábban már feltettem egy videót szándékosan nem ismétlem meg ,ahol digitális technikával nagy pontossággal mérik a fegyvertávcsövek tulajdonságait. Ami ebben az érdekes, hogy nem a gyárban hanem utólag látszólag,megtévesztő megjelenésű szakemberek privát környezetben. Több prémium márka vizsgálata is megtalálható legnagyobb sajnálatra a Delta nincs közte, de a módszert érdemes megnézni. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #3128 Dátum: 2016. Március 15. - 10:24:28 »

Előre bocsájtom, nem vagyok Delta fan, de itt a fórumon 8 éve volt először szó a Deltáról, és már akkor is elhangzott, hogy majd meglátjuk 10 év múlva. Nos nem hallani hogy tömegével széthullanának, vagy ezekkel lenne tele a használt piac, pedig szerintem elég sok van használatban.
Nem feltétlenül a széthullásra gondolok, hanem arra, hogy a lencsék felületkezelése mennyire tartós például vagy a tömítések meddig bírják.
A használtpiac meg azért elég rendesen tele van deltákkal.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Robixx
Vendég
« Új üzenet #3129 Dátum: 2016. Március 15. - 10:46:59 »

Nem feltétlenül a széthullásra gondolok, hanem arra, hogy a lencsék felületkezelése mennyire tartós például vagy a tömítések meddig bírják.
A használtpiac meg azért elég rendesen tele van deltákkal.
Üdv!
Minden elfogultság nélkül (deltám is van) 95 darab hirdetést hozott fel az apró ebből egy sem használt kereső távcső!
Akkor azért valamit tudhat.Megjegyzem máshol nem is nagyon néztem de az apró egy sincs fennt december óta. Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #3130 Dátum: 2016. Március 15. - 10:54:58 »

Üdv!
Minden elfogultság nélkül (deltám is van) 95 darab hirdetést hozott fel az apró ebből egy sem használt kereső távcső!
Akkor azért valamit tudhat.Megjegyzem máshol nem is nagyon néztem de az apró egy sincs fennt december óta. Emelem
Megjegyzem az én 1 éves delta titánium  céltávcsövem 1 héten belül kelt el,a kereső delta titánium pedig 3 nap alatt.
Akkori új ára 149e volt a céltávcsőnek,használtan 105e ment el.
A kereső 60.000.- volt újonnan 3 nap alatt 45ezerért ment el.
Szerintem jól van beárazva ,jó az ár értékarány.
Nem sokáig kell hirdetni az biztos.
Nem pár éve van a piacon,és a meghibásodási ráta nagyon alacsony lehet,nem hallani problémákról.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3131 Dátum: 2016. Március 15. - 10:58:26 »

Üdv!
Minden elfogultság nélkül (deltám is van) 95 darab hirdetést hozott fel az apró ebből egy sem használt kereső távcső!
Akkor azért valamit tudhat.Megjegyzem máshol nem is nagyon néztem de az apró egy sincs fennt december óta. Emelem

Szia!

Igazából a segítségedet kérném abban, hogy milyen metodika alapján következtettél arra, hogy szoros összefüggés van a használt termékek hirdetési száma, és azok minősége között. Megmondom miért kérdem a (kérdés nem valós tartalmú) szeretnék egy alsó kategóriás használt autót vásárolni  amiből csak alig van párdarab a hirdetésekben, akkor ezeket az autókat kerüljem el vagy vegyek belőle mert kevés van a hirdetésekben. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Robixx
Vendég
« Új üzenet #3132 Dátum: 2016. Március 15. - 11:28:42 »

Szia!

Igazából a segítségedet kérném abban, hogy milyen metodika alapján következtettél arra, hogy szoros összefüggés van a használt termékek hirdetési száma, és azok minősége között. Megmondom miért kérdem a (kérdés nem valós tartalmú) szeretnék egy alsó kategóriás használt autót vásárolni  amiből csak alig van párdarab a hirdetésekben, akkor ezeket az autókat kerüljem el vagy vegyek belőle mert kevés van a hirdetésekben. Emelem
Üdv!
Az én elméletem a következő.Lehet rossz a felfogásom de vásárol x ember mondjuk delta távcsövet.Kipróbálja tesztelgeti nézegeti.Valamiért nem jön be neki vagy talál egy másik használtat vagy éppen valami hiper szuper akciósat ezért x ember úgy dönt hogy eladja.De x ember szerintem nem sok lehet mivel nem nagyon talàlni olyat aki megvállna tőle.Legalább is én nem találtam az aprók között.Szóval csak azt akartam mondani hogy szerintem nincs sok aki árulná ezért valószinű jó távcső és sokaknak bevállt. Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3133 Dátum: 2016. Március 15. - 11:37:54 »

Üdv!
Az én elméletem a következő.Lehet rossz a felfogásom de vásárol x ember mondjuk delta távcsövet.Kipróbálja tesztelgeti nézegeti.Valamiért nem jön be neki vagy talál egy másik használtat vagy éppen valami hiper szuper akciósat ezért x ember úgy dönt hogy eladja.De x ember szerintem nem sok lehet mivel nem nagyon talàlni olyat aki megvállna tőle.Legalább is én nem találtam az aprók között.Szóval csak azt akartam mondani hogy szerintem nincs sok aki árulná ezért valószinű jó távcső és sokaknak bevállt. Emelem

Értelek, viszont eszerint a metodika szerint,  ha végignézzük az apróhirdetéseket akkor azt kell látni, hogy a Deltától sokkal gyengébb minőségű, itt meg nem kívánt nevezni márkából, még kevesebb van a hirdetések között, ergo a teáltalad felállított törvényszerűség szerint tehát: a hirdetések száma fordítottan arányos a hirdetett termékek minőségével, vagyis a közismerten hitvány minőségű de keveset hirdetett terméket bátrabban vehetjük meg. Amit írtál abból egy dolog a nagyon fontos és te ezt csak e X betűvel jelölöd. Na ha ez az X majd számszerűséget kap sok más számszerű adat mellet, akkor jöhet a dolog további elemzése. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3134 Dátum: 2016. Március 15. - 11:57:16 »

És egy ebéd előtti utolsó brainstorm.
Semmi gondom a Deltával pedig nincs nekem, csak arra keresem a választ mi az oka, hogy ilyen megosztó és a legintenzívebb komment sorozatokat váltja ki. Vannak elképzeléseim amik nem a műszaki tartalomra vezethetők vissza, de ezt már leírtam. Rengeteg szubjektív vélemény csap össze, amelyeket ha végig olvasok az eszenciája szinte három mondatban leírható, amelyek időről időre megismétlődnek. Én úgy gondolom, hogy a termék forgalmazója sokat tehetne azért, hogy az általam fő oknak tekintett anomáliát eloszlatva, megnyugtatná a felhasználókat, és kétkedőket. A fő okot már valahol leírtam szándékosan nem teszem meg újra, zárom azzal, hogy mindenki használjon olyan eszközt amit Ő jónak tart, és lehetőségei megengednek, legyen az Delta, vagy annak vetélytársai. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 [209] 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: