Oldalak: 1 ... 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 [207] 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573470 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #3090 Dátum: 2016. Március 12. - 12:56:31 »

Távcsöveknél a HD High Density-t takarna (density = sűrűség)? Nem High Definition (nagy felbontás) az is (csak nyilván nem 720p jelentéssel)?  Wave

Viszont akkor a távcsőnél mit is takar az a "sűrűség" fogalma? Megmondom őszintén nem tudom.
Felbontást mint optikai eszköznél simán elfogadom.. mint ahogy egy objektívnél is meg lehet határozni hogy, mekkora a felbontása.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3091 Dátum: 2016. Március 12. - 13:25:42 »

Viszont akkor a távcsőnél mit is takar az a "sűrűség" fogalma? Megmondom őszintén nem tudom.
Felbontást mint optikai eszköznél simán elfogadom.. mint ahogy egy objektívnél is meg lehet határozni hogy, mekkora a felbontása.
Pontosan ezt jelenti.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #3092 Dátum: 2016. Március 12. - 16:57:33 »

Viszont akkor a távcsőnél mit is takar az a "sűrűség" fogalma? Megmondom őszintén nem tudom.
Felbontást mint optikai eszköznél simán elfogadom.. mint ahogy egy objektívnél is meg lehet határozni hogy, mekkora a felbontása.
A távcsöveknél HD=High Definition= Nagy felbontás. Ezek az optikai elemek nagyon jó minőségű üveganyagokból készülnek, magas minőségű és rendkívül pomtos megmunkálással.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3093 Dátum: 2016. Március 12. - 17:09:14 »

A távcsöveknél HD=High Definition= Nagy felbontás. Ezek az optikai elemek nagyon jó minőségű üveganyagokból készülnek, magas minőségű és rendkívül pomtos megmunkálással.

A dolognak van egy kis marketing szaga, mivel az analóg eszközökre a digitális technológiáknál használatos HD szabvány értelmezhetetlen. Mivel ott pontosan definiálható a HD méret addig ez analóg eszközök esetében csak valami minőségi megjelölést tartalmaz, mérőszám és mértékegység nélkül, ami vagy látszik ha belenézek vagy nem.
A HD megjelölés egyik változata sem teljes életszerű szerintem, az analóg eszközöknél.
A lencsék, lencserendszerek a képalkotásban  nagyon fontosak, viszont a kép keletkezésének a helye a kép felbontása nem a lencsékben megy végbe analóg eszközöknél hanem az agyban, aztán az ott lévő dolgok lencsétől függetlenül is tudnak szar felbontást. Ha nagy butaságot írtam akkor mindent letagadok Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #3094 Dátum: 2016. Március 12. - 17:24:57 »

Egyébként a kölömböző elnevezésű csövek (jenoptem, dekarem stb.) közt mi a különbség? És mi az a q1?

A q1 idoszakot jelenthet (quarter) Pl. ha a távcső gyártását négyzetelik akkot az első négyzetből, az első időszakból való. Réteg nem lehet mert azt "C"-vel (coat-nak) irják.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #3095 Dátum: 2016. Március 12. - 17:41:21 »


A q1 idoszakot jelenthet (quarter) Pl. ha a távcső gyártását négyzetelik akkot az első négyzetből, az első időszakból való. Réteg nem lehet mert azt "C"-vel (coat-nak) irják.

Azt, vagy ennyi erővel töltést.....  Fejvakarás

Azért mondom, mert itt keleten gyártást vagy köböznek, de inkább gyökölnek....  Cigi1  Tiszteleg Suicide

Amúgy szlovák rövidítés: first quality
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #3096 Dátum: 2016. Március 12. - 17:42:37 »


A q1 idoszakot jelenthet (quarter) Pl. ha a távcső gyártását négyzetelik akkot az első négyzetből, az első időszakból való. Réteg nem lehet mert azt "C"-vel (coat-nak) irják.

Bevonatot jelenti mint írtam minden cég más és más  jelet használt. A magyar Momettákon " O" volt például.

A dolognak van egy kis marketing szaga, mivel az analóg eszközökre a digitális technológiáknál használatos HD szabvány értelmezhetetlen. Mivel ott pontosan definiálható a HD méret addig ez analóg eszközök esetében csak valami minőségi megjelölést tartalmaz, mérőszám és mértékegység nélkül, ami vagy látszik ha belenézek vagy nem.
A HD megjelölés egyik változata sem teljes életszerű szerintem, az analóg eszközöknél.
A lencsék, lencserendszerek a képalkotásban  nagyon fontosak, viszont a kép keletkezésének a helye a kép felbontása nem a lencsékben megy végbe analóg eszközöknél hanem az agyban, aztán az ott lévő dolgok lencsétől függetlenül is tudnak szar felbontást. Ha nagy butaságot írtam akkor mindent letagadok Ördög

Ott a pont szerintem nálad.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #3097 Dátum: 2016. Március 12. - 17:47:48 »

Bevonatot jelenti mint írtam minden cég más és más  jelet használt. A magyar Momettákon " O" volt például.

1st quality...
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #3098 Dátum: 2016. Március 12. - 17:57:53 »

A dolognak van egy kis marketing szaga, mivel az analóg eszközökre a digitális technológiáknál használatos HD szabvány értelmezhetetlen. Mivel ott pontosan definiálható a HD méret addig ez analóg eszközök esetében csak valami minőségi megjelölést tartalmaz, mérőszám és mértékegység nélkül, ami vagy látszik ha belenézek vagy nem.
A HD megjelölés egyik változata sem teljes életszerű szerintem, az analóg eszközöknél.
A lencsék, lencserendszerek a képalkotásban  nagyon fontosak, viszont a kép keletkezésének a helye a kép felbontása nem a lencsékben megy végbe analóg eszközöknél hanem az agyban, aztán az ott lévő dolgok lencsétől függetlenül is tudnak szar felbontást. Ha nagy butaságot írtam akkor mindent letagadok Ördög
Egy nagy felbontásra képes távcsőben az agy többet képes látni ugyanazaon körülmények között mint mondjuk egy kínai piacos műanyag lencsésben. Az agy azt tudja meglátni egy objektumról, amire a szeme előtt lévő távcső képes. Az agy nem tud többet látni egy rosszabb minőségű távcsőben, mint mondjuk egy prémiumban. Az okfejtésed  összeségében  sántít, - szerintem -  még akkor is ha részigazságok vannak benne.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3099 Dátum: 2016. Március 12. - 18:12:25 »

Egy nagy felbontásra képes távcsőben az agy többet képes látni ugyanazaon körülmények között mint mondjuk egy kínai piacos műanyag lencsésben. Az agy azt tudja meglátni egy objektumról, amire a szeme előtt lévő távcső képes. Az agy nem tud többet látni egy rosszabb minőségű távcsőben, mint mondjuk egy prémiumban. Az okfejtésed  összeségében  sántít, - szerintem -  még akkor is ha részigazságok vannak benne.

Tulajdonképpen le írtad a válaszom csak más szavakkal a lényeg amit te is írsz " többet képes látni" ez akár igaz is lehet, de mihez képest mennyivel többet .
A hangsúly az ekzaktnak még jó indulattal sem nevezhető    "többet"      szón van, ha ezt a "többet" mondjuk szászerűsítenéd akkor tudnánk esetleg tényekről is beszélni, hogy mennyivel tud többet mint mondjuk egy nem HD.
A lencse áteresztő képessége még nem jelent képfelbontást. Azonos jó minőségű lencsékkel rendelkező digitális eszközök felbontása is különböző ha a leképező felület érzékenysége más méretezésű.
Én így gondolom, és tőlem a sima jó minőségű lencsesorból, és valaki szeméből álló egység akár full HD is lehet  Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3100 Dátum: 2016. Március 12. - 20:21:32 »

Azért ezt érdemes elolvasni!
http://oktel.hu/szolgaltatas/kamerarendszer/ip-cctv/megapixel-objektivek/
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #3101 Dátum: 2016. Március 12. - 20:49:25 »

"3.2.6.3 A felbontóképesség/feloldóképesség

Mindkét elnevezés használatos a fotogrammetriában. Az optikai felbontóképesség az objektívek azon jellemzője, amely megmutatja, hogy mekkora az objektív által előállított legkisebb képi részlet, amely még elkülöníthető. Számszerű értéke egy szabályos rácson 1 mm-re jutó vonal + vonalközök számával adható meg. Mértéke a vonalpár/mm. "
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #3102 Dátum: 2016. Március 12. - 21:11:51 »


Nagyon hasznos köszi.

Egy két dolgot csak a csúsztatás kedvéért kiemelnék belőle Mosolyog

"Ha nem vagyunk elég körültekintőek, akkor a drága megapixeles kamera semmivel sem fog többet nyújtani, mint egy olcsó analóg kamera."
"A magyarázat a gyártók marketing stratégiájában keresendő, ugyanis ha nem tüntetik fel a pixelszámot, a termék jobb minőségűnek tűnhet, mint valójában."
Valószínű ezért nem látni HD jelzést egy-két prémium márkán Kacsint
"A „ködösítést” az a tény is elősegíti, hogy külsőleg nem nagyon lehet megkülönböztetni egymástól egy hagyományos felbontású és egy megapixel objektívet."

Apropó, millen távcsőről is volt szó Mosolyog Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
pointer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 147


« Új üzenet #3103 Dátum: 2016. Március 13. - 08:27:26 »

"3.2.6.3 A felbontóképesség/feloldóképesség

Mindkét elnevezés használatos a fotogrammetriában. Az optikai felbontóképesség az objektívek azon jellemzője, amely megmutatja, hogy mekkora az objektív által előállított legkisebb képi részlet, amely még elkülöníthető. Számszerű értéke egy szabályos rácson 1 mm-re jutó vonal + vonalközök számával adható meg. Mértéke a vonalpár/mm. "
Nagyon jó a cikk.Távcsőgyártóknál még nem láttam a paraméterek között megadva sehol ezt a vonal/mm mértékegységet. Viszont több gyártó éjjellátójánál már használják ezt a vonal/mm mértéket. A cikkből én azt olvastam k,i amit eddig is gondoltam a témáról.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #3104 Dátum: 2016. Március 13. - 08:53:39 »

Nagyon jó a cikk.

De ez se rossz cikk:
http://www.teleskop-austria.at/contents/kezdoknek.php
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 ... 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 [207] 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: