Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 296   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Keresőtávcsövek  (Megtekintve 573056 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 17. - 20:14:22 »


 Engem pl.az érdekel zsebbe elfér a yukon? Nekem egy régi Chinon 10x50 -es keresöm van.Nem is tudom ki a gyártó.
 Lesen este erdő közepén,kb 20 perc a hátrány egy drága csőhöz viszonyítva.Namármost ,ha a disznó velem akar találkozni.,
 jöjjön korábban.Én nem fogom eröltetni.Nappal pedig "öreg" szememnek ideális,ráadásul ingyen van.Ár-érték kiváló. gyozo
 
Objektív átmérő:     50 mm
Nagyítás:    30x-os
Dioptria korrekció:    +/- 5
Látómező 1000 méteren:    31 m
Közelpont:    15 m
Összecsukva: 230mm
Kinyitva: 370mm
Átmérő 70mm
Súly: 45dkg
A tokján van egy bújtató amivel övön lehet a tokban hordani, a tok zippzárral záródik.
Még annyi lemaradt a műszaki adatokból, hogy a spektív tokján van egy irányzójel, ezzel szemben 180fokban pedig állvány csatlakoztatható1/4"-os menettel. Figyelmes olvasás
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 17. - 20:16:42 »

Szilva!

"Vifíl" forint volt ez a Yukon spektív?
7900
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 17. - 20:26:16 »


 Szerbusz.Köszönöm a kimeritő választ.Igy akkor kényelmesebb cipelni,mint a chinont ,és nincs útban cserkeléskor.
 Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 17. - 20:49:12 »

Ma éppen Bp-en voltam amikor hívtak a boltból, hogy megjött a megrendelt Yukon Futures 7x50 WA keresőtávcső.
WA = Wide Angle szélesebb látószög, vagyis 1000m-en 117 méter.
Súlya 1,03kg

Kivitel olyan oroszos, masszív, "érdekes" színű zöld gumobevonattal.
Szürkületben jól működött, este pedig igaz hogy majdnem telehold van de elég felhős itt az idő.
A tőlem 100méterre lévő erdősáv szabad szemmel csak fekete folt, a fehér kérgű fák törzse beolvad a fekete háttérbe;
távcsővel a fekete háttér nem látszik de a világos fatörzsek mintája élesen kirajzolódik.
Első neki futásra használhatónak tűnik a Spektív és a Binokulár is, persze nem Zeiss, Swarovski, Khales, tehát ne essen senki tévedésbe, de egy elfogadható napi áron egy jól használható minőségű optikák és ha valami miatt el kell dobni akkor sem esik az ember kétségbe. Kacsint
u.i.
A tárgylencsevédők érdekes "Futures" megoldás, kihajtható lencsevédők, használatuk során teljesen kihajtva be lehet akasztani az arra kialakított horonyba, akkor nem "leffeg" és nem lóg a képbe!!! (Mauser-nek)
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 17. - 20:49:45 »


 Szerbusz.Köszönöm a kimeritő választ.Igy akkor kényelmesebb cipelni,mint a chinont ,és nincs útban cserkeléskor.
 Wave
E a Spektív!!!
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Viktor
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 17. - 21:11:51 »

Szilva! Nekem sosem tartják meg azok a hornyok.
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 18. - 08:34:25 »

Érdekes ez a Yukon 7x50 -es kereső. Múltkor elkértem a Viktortól tesztelés céljából illetve kíváncsiságból, hogy mit tud a kicsike. Négy kereső volt előttem: Yukon 7x50, Tento 10x50, Fomei 8x56, Jena Zeiss 7x50. Szép csillagos éjszaka (semmi hold) kisétáltam az erdőbe, egy kis tisztás szélén leültem és elkezdtem nézegetni. Első a Tentó, látom, hogy a tisztás túloldalán (kb. 50 méter) befele dől egy fa. Második a Yukon, kb. ugyanaz, mint a Tento (nem hiába rokonok). Harmadik a Fomei, na vele már látom, hogy akác az a bizonyos fa. Negyedik, a Jena Zeiss és elkezdtem számolgatni a leveleit...

Azt még hozzá kell tennem, hogy előtte még nappal beállítottam az összeset közel azonos képélességre. Persze ez a teszt csak magam kíváncsiságát hivatott kielégíteni és nem jelenti azt, hogy nem jó a Yukon.  Vigyorog
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Viktor
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. április 18. - 10:12:23 »

Ha meg kéne neveznem a Yukon első számú kritikusát, az biztosan Szőr(öszívű) Csaba von Fundus Pilisgauleiter lenne...ami azért is meglepő, mert személyes tapasztalataim nem támasztják alá, hogy annyival rosszabb lenne a prémium csöveknél.

Nekem volt alkalmam prémium csövekkel is összevetni. Összességében az alábbi csövekkel vetettem össze:

- 8x56 Zeiss Victory (2 db)
- Minox 8,5x52 HG,
- Minox 8x42 BV
- Tento 7x50, 10x50,
- Zeiss Jena 8x30, 7x50,
- Nikon Action 7x50.

A Victoryk és a Minox HG voltak a legkomolyabb ellenfelek, nagyobb távolságon egyértelműen jobbak, de 100 méterig a különbségek nagyrészt a nagyításnak és az objektívátmérőnek tudhatóak be. A 8x30-as Jean egyértelműen vereséget szenvedett, a 7x50-es egy hajszállal valóban jobbnak bizonyult a felbontás terén. De nem olyan sokkal és a különbségek nem voltak annyira markánsak, mint amiről Te írsz.

A Tentoval ugyanazt tudják. A Nikonnál és a Minox BV-nél éjszaka egyértelműen jobb.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #23 Dátum: 2008. április 18. - 10:14:56 »

Most 37 a BV... Kacsint
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2008. április 18. - 10:24:21 »

Az igen jó vétel!
Naplózva
Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 255



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. április 18. - 12:12:00 »

"A Victoryk és a Minox HG voltak a legkomolyabb ellenfelek, nagyobb távolságon egyértelműen jobbak, de 100 méterig a különbségek nagyrészt a nagyításnak és az objektívátmérőnek tudhatóak be. A 8x30-as Jean egyértelműen vereséget szenvedett, a 7x50-es egy hajszállal valóban jobbnak bizonyult a felbontás terén. De nem olyan sokkal és a különbségek nem voltak annyira markánsak, mint amiről Te írsz."

Itt nyílván az ember szeme is komoly befolyásoló tényező.
Én maradok a szutyok Fomei -nél, azt legalább puskatámasznak is tudom használni a tarlón... Vigyorog
Naplózva

„ A vadászat alázatos szolgálat voltaképpen! A természet egyensúlyának szolgálata.”
Steve
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. április 18. - 12:37:21 »

"A Victoryk és a Minox HG voltak a legkomolyabb ellenfelek, nagyobb távolságon egyértelműen jobbak, de 100 méterig a különbségek nagyrészt a nagyításnak és az objektívátmérőnek tudhatóak be. A 8x30-as Jean egyértelműen vereséget szenvedett, a 7x50-es egy hajszállal valóban jobbnak bizonyult a felbontás terén. De nem olyan sokkal és a különbségek nem voltak annyira markánsak, mint amiről Te írsz."

Itt nyílván az ember szeme is komoly befolyásoló tényező.
Én maradok a szutyok Fomei -nél, azt legalább puskatámasznak is tudom használni a tarlón... Vigyorog


 Igen Piál Táncol
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. április 18. - 12:45:24 »

"A Victoryk és a Minox HG voltak a legkomolyabb ellenfelek, nagyobb távolságon egyértelműen jobbak, de 100 méterig a különbségek nagyrészt a nagyításnak és az objektívátmérőnek tudhatóak be. A 8x30-as Jean egyértelműen vereséget szenvedett, a 7x50-es egy hajszállal valóban jobbnak bizonyult a felbontás terén. De nem olyan sokkal és a különbségek nem voltak annyira markánsak, mint amiről Te írsz."

Itt nyílván az ember szeme is komoly befolyásoló tényező.
Én maradok a szutyok Fomei -nél, azt legalább puskatámasznak is tudom használni a tarlón... Vigyorog


 Igen Piál Táncol

Mit szóltok a BV-hez?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. április 18. - 12:49:20 »

Peti!

Én szégyen, nem szégyen, nem ismerem.... Fejbever KAP
Nekem a 9x60-as FOMEI keresőm már 1999 óta hű társam.... Stoel
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. április 18. - 12:53:51 »

Minox 8x42 BV...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 296   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: